Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea Craiova - Poli Iasi

Poll ended at 15 Dec 2007, 11:18

Victorie, pentru o iarna blanda!
27
53%
Egal
7
14%
Infrangere
17
33%
 
Total votes: 51

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 16 Dec 2007, 00:24

aparura ceva comunicate de la dinamo si de la iasi chiar, care anuntau ca daca legea o sa fie promulgata, acestia nu o sa mai vina anul asta pe stadioane.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 16 Dec 2007, 00:27

Eu cu Alex Pripas era sa facem infarct. Azi la meci, doi tineri din Australia au venit la mei, au stat chiar langa mine. Il injuram pe Baird si la un moment dat zic: Baga-mi-as [cenzurat]-n tine, as pleci dupa toti cangurii, ca ai sanse sa alergi ca ei. La care tipa, foarte draguta si frumoasa, scoate un pasaport australian, care are ca sigla doi canguri si-mi zice in engleza: "This mean that I'm a kangaroo?", Am ramas prost, apoi tot ea imi zice ca daca Baird era valoros azi juca el la Everton si nu Tim Cahill. o: o: . Tare rau gagica. Apoi cangurii au castigat meciul. Cei doi erau sot si sotie si venisera in Romania, ca-l stiau pe Gabi Liviu Balica.
Si australienii au adus victoria. Dar eu zic asa LUTU. LUTU tata, asta a fost fotbalistul care ne-a castigat meciul si intrarea lui Tase, care a spart apararea de [cenzurat] a Iasiului. LUTUUUUUUUU tata, asta e fotbalistul care nu are voie sa lipseasca Stiintei in a doua repriza. Si lasati-ma cu din astea de rahat la care nu va pricepeti, ca nu are conditie fizica, pt ca Lutzinho alearga cat toata echipa.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 16 Dec 2007, 00:33

Corect . Din retur , Lutu trebuie neaparat sa fie arma secreta .
Ce mare antrenor ar fi Napoli asta daca ar reusi sa-i reinveteze din retur pe Ciuca , Dina si Dilevski :-D . Cu promovarea lui Barboianu si Gangioveanu si cu cativa jucatori adusi s-ar face o concurenta acerba pentru primul 11 si pentru lotul de 18 . Atunci nu si-ar mai permite sa joace slab pentru nu stiu care motiv o:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 16 Dec 2007, 00:35

BluBoy scrie:aparura ceva comunicate de la dinamo si de la iasi chiar, care anuntau ca daca legea o sa fie promulgata, acestia nu o sa mai vina anul asta pe stadioane.
nu citesc comunicatele celorlalte echipe .....

dar tot venira cativa de la iasi .... si tot incercau sa cante :laughing:

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 16 Dec 2007, 00:36

nici eu nu citesc, dar si daca nu stiam de chestia asta nu intrebam de ce nu venira sudu sau ultrasi liberi. era ceva suspect de nu-si facura astia prezenta. totusi oamenii au fost la constanta, piatra neamt. si nu veneau la un meci acasa. nu cautati nodul in papura doar ca sa ne certam intre noi
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 16 Dec 2007, 09:41

Ce mei greu si mai ales terenul....A jucat bine Lutu....se vede cum trage echipa dupa el.... este omul de care avem nevoie la mijloc...plus Wobay,sa miscat bine si Tanase acolo in fatza....Costea foarte mult ascuns,bvo si felicitari pt.toata echipa,imi pare rau de Saceanu..... o: o: o: o: o: ucv ucv ucv

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 16 Dec 2007, 09:45

drejania scrie:Eu cu Alex Pripas era sa facem infarct. Azi la meci, doi tineri din Australia au venit la mei, au stat chiar langa mine. Il injuram pe Baird si la un moment dat zic: Baga-mi-as ****-n tine, as pleci dupa toti cangurii, ca ai sanse sa alergi ca ei. La care tipa, foarte draguta si frumoasa, scoate un pasaport australian, care are ca sigla doi canguri si-mi zice in engleza: "This mean that I'm a kangaroo?", Am ramas prost, apoi tot ea imi zice ca daca Baird era valoros azi juca el la Everton si nu Tim Cahill. o: o: . Tare rau gagica. Apoi cangurii au castigat meciul. Cei doi erau sot si sotie si venisera in Romania, ca-l stiau pe Gabi Liviu Balica.
Si australienii au adus victoria. Dar eu zic asa LUTU. LUTU tata, asta a fost fotbalistul care ne-a castigat meciul si intrarea lui Tase, care a spart apararea de [cenzurat] a Iasiului. LUTUUUUUUUU tata, asta e fotbalistul care nu are voie sa lipseasca Stiintei in a doua repriza. Si lasati-ma cu din astea de rahat la care nu va pricepeti, ca nu are conditie fizica, pt ca Lutzinho alearga cat toata echipa.
Bun Lutu a fost decisiv. Este foarte bine asa sa intre prin minutul 60.
Rose si Mitchell insa ne-au scos din kko au pus punctul pe i... "that means ... kanguroo (wallabies) mentality! ".
Puteti sa sustineti ce vreti Rose este un super fotbalist.

Despre Baird ma abtin.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Dec 2007, 11:01

NU-L PENSIONATI PE HAGI-LUTU!

Autor: Cristian Coste, 16-12-2007

http://www.fanatik.ro/editoriale_sectiu ... lutu_.html

O gramada de variante de epurare se vehiculeaza la Universitatea Craiova in ultimele zile. Parcursul slab al unei formatii care-si propunea cupele europene la inceputul sezonului si acum tremura pentru fiecare punct, pentru fiecare victorie smulsa cu forcepsul l-a pus serios pe ginduri pe patronul Adrian Mititelu. A suferit mult in acest tur-plus-doua-etape, iar dezamagirile au fost mult mai mari decit bucuriile. Cred ca, de fapt, implinirile si le cam numara pe degetele unei singure miini. Se regaseste aici, mai mult ca sigur, remiza (1-1) contra „dusmanului” de la Dinamo, poate si cele trei puncte de la Tata Jean, poate si victoria la scor cu Farul, din prima runda. Dupa seria asta naucitoare, cind mersul pe sirma retrogradarii a devenit sport de prima mina in Banie, e normal sa apara unele masuri.
Ma uit pe lista preconizatelor disponibilizari pe care editia on-line a saptaminalului FANATIK a publicat-o EXCLUSIV de o saptamina si regasesc un nume care n-ar prea avea ce cauta acolo. Domnule Mititelu, nu renuntati la Lutu! Nu-l pensionati! Din mai multe motive. Incerc sa enumar doar citeva pentru care cred ca Lutu trebuie regasit in lotul Craiovei si la startul sezonului de primavara. Este, poate, cel mai tehnic jucator pe care-l aveti la Universitatea. E „la bataie” cu Wobay, dar eu ramin la Lutu. Mi-e mai apropiat, daca vreti un motiv usor subiectiv. Cine a vazut meciul Craiovei cu Iasiul lui Popa a remarcat unde s-a intors partida. Introducerea lui Hagi-Lutu a schimbat radical datele problemei. A impulsionat atacul, a dat clasa paselor si sens „coridoarelor” pentru colegi, a adus sclipirea care lipsea din jocul trupei lui Napoli. Lutu a cistigat cele trei puncte cu care Craiova poate ierna ceva mai linistita. Nu mult mai linistita...
Exista chiar si un motiv financiar care e de luat in seama. Lasind deoparte faptul ca „Piticul” are o inima mare, care bate pentru olteni – iar patronul tocmai pe asta pune pret in primul rind - Lutu e incredibil de ieftin (1.000 de dolari pe luna!) fata de alte „tepe” care joaca alaturi de el in linia de mijloc. Si daca trag linie dupa tot sezonul de toamna, nu vad cu ce mult laudatul Prepelita, pe care s-a platit o caruta de bani Argesului, a fost peste Lutu. Si mai sint niste „exemplare” pe acolo care nu-si justifica banii. Asa ca, in iarna, Mititelu trebuie „sa taie” cu grija. Organismul are destule bube, dar e mare nevoie de un ochi atent si de o mina sigura cind se fac „extirparile”. A sosit momentul ca Mititelu sa arate ca, intr-adevar, chiar a invatat multe din fotbal. Eu cred ca a invatat. Vremea „junioratului” a trecut, iar soarta Universitatii depinde decisiv de operatia pe cord deschis care urmeaza.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 16 Dec 2007, 11:22

Sa nu dea dracu sa se atinga de Hagi-Lutu ca-i ii arunc pe polivalenta :)( o:

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 16 Dec 2007, 12:30

FreakBoy scrie: Trecand la forum: unii sunteti penibili rau... intai dati **** si apoi dati limbi... sunteti adevarati!
pe tine te intereseaza mai mult " atitudinea " unor suporteri fata de prietenul tau mititelu si mai putin jocul jalnic prestat de echipa!

este normal ca baietii sa se bucure la golurile universitatii craiova,chiar daca injura prestatia jalnica a unor jucatori ,tinuti de mititelu la echipa...

sa nu mi spui ca ieri craiova a jucat bine...daca nu era lutu,asa nepregatit cum este ,mai bifam o infrangere acasa...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 16 Dec 2007, 12:31

drejania scrie:Eu cu Alex Pripas era sa facem infarct. Azi la meci, doi tineri din Australia au venit la mei, au stat chiar langa mine. Il injuram pe Baird si la un moment dat zic: Baga-mi-as ****-n tine, as pleci dupa toti cangurii, ca ai sanse sa alergi ca ei. La care tipa, foarte draguta si frumoasa, scoate un pasaport australian, care are ca sigla doi canguri si-mi zice in engleza: "This mean that I'm a kangaroo?", Am ramas prost, apoi tot ea imi zice ca daca Baird era valoros azi juca el la Everton si nu Tim Cahill. o: o: . Tare rau gagica. Apoi cangurii au castigat meciul. Cei doi erau sot si sotie si venisera in Romania, ca-l stiau pe Gabi Liviu Balica.
Si australienii au adus victoria. Dar eu zic asa LUTU. LUTU tata, asta a fost fotbalistul care ne-a castigat meciul si intrarea lui Tase, care a spart apararea de [cenzurat] a Iasiului. LUTUUUUUUUU tata, asta e fotbalistul care nu are voie sa lipseasca Stiintei in a doua repriza. Si lasati-ma cu din astea de rahat la care nu va pricepeti, ca nu are conditie fizica, pt ca Lutzinho alearga cat toata echipa.
Mi-a placut faptul ca cei doi australieni au trecut pe la magazinul clubului si au cumparat tricou cu Universitatea. Sotul era aseara cu tricoul nostru albastru pe care a luat dupa meci autografe de la asutralienii din echipa. o: o:

Despre meci ce sa mai zic? Greu, muncit, bine ca a iesit asa cum trebuia. Lutu, Mitchell si Rose cei mai buni. Bine au mai jucat si Uby si Tase. Costea dezamagitor, la fel si Andrei. De la Dananae, Barboianu, si Gargalie oricum nu ma asteptam la nimic bun. De la Baird nu ma asteptam la absolut nimic (apropo, s-ar putea sa fi fost omul meciului, in prima repriza a fost cel mai bun fundas al Iasiului, nimic nu a trecut de el).

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 16 Dec 2007, 12:31

greu a fost dar aceasta victorie a fost tot asa de necesara ca si aerul
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Mesaj de haxor » 16 Dec 2007, 12:48

Ma lla urma urmei Dananae a dat un gol perfect valabil. Daca nu i-l anulau milogii eronat acuma il laudati.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 16 Dec 2007, 13:03

haxor scrie:Ma lla urma urmei Dananae a dat un gol perfect valabil. Daca nu i-l anulau milogii eronat acuma il laudati.
Nu.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Dec 2007, 13:06

pe dananae l-am vazut ca vrea in ultimele meciuri..a jucat mai bine...va creste....oricum nu-l avem decat pe el pe dreapta
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis