Universitatea Craiova - Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Universitatea Craiova - Poli Iasi

Poll ended at 15 Dec 2007, 11:18

Victorie, pentru o iarna blanda!
27
53%
Egal
7
14%
Infrangere
17
33%
 
Total votes: 51

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Dec 2007, 20:02

Copacul scrie:
Pacala scrie: P.S.: sa stii ca am destule discutii cu subordonati etc..niciodata nu mi-am permis astfel de glume...e adevarat ca lumea fotbalului e una mai ..grosiera
Esti APV-ist?
nu...

esti politist?
Last edited by Pacala on 16 Dec 2007, 20:06, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Dec 2007, 20:03

alex.p scrie:@Pacala: Cred ca nu iti dai seama ca absolut toti cei de pe stadion (cu exceptia lui Miti cred) il injurau pe Dananae. Nu e posibil ca in 3 ani sa nu reusesti decat o centrare. Tot timpul partea noastra dreapta e bulevard. Popa a vazut ca Dananae nu misca aseara si a fortat cu inca un varf, si asa am luat golul.

Jucatorul asta nu merita sa imbrace tricoul Universitatii. El, Baird si Gargalie erau in minus aseara. Am jucat in 8. Ne-a dominat Iasi-ul pe final (dupa 2-1) in 10 oameni acasa!!! Sa fim seriosi. Daca vrem performanta trebuie sa aducem jucatori capabili de asta. Dananae nu este!!! CLAR!

Si in legatura cu gluma lui Narcis, nu vad care e problema. Daca e ziarist, nu are voie sa faca glume? Sau cum?
glume si glume...sper sa nu citeasca si fotbalistii forumul
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Dec 2007, 20:05

manex scrie:bineeee, ia-l tu. :)( ce mare esti.... :-)
nu-l ia nimeni...desi homei chiar e mai slab ca dananae :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 16 Dec 2007, 20:18

nu stiu ce vi s-a pus pata pe Dananae, parca golul a venit dupa o actiune de partea stanga a noastra, nu? Deci nu e vinovat Dananae. Si asa cum e el, alearga, munceste. .. una din cheile meciului de ieri a fost atacul pe flancuri, cu schimbari dese de directie, lucru care Dananae, alaturi de Barboianu au facut-o deseori.
Ceea ce ma bucura e faptul ca dupa meciul cu Buzaul, reusim sa marcam in fata unei echipe care se apara supraaglomerat. Si asta datorita prezentei pe teren a unor jucatori tehnici. Era clar ca n-o sa reusim sa marcam cu mingi inalte. Dar cel mai mult mi-a placut echipa in ansamblu, pt ca toti s-au daruit exemplar. Totusi avem darul de a ne face singuri meciul greu...

iuli

Mesaj de iuli » 16 Dec 2007, 20:22


Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 16 Dec 2007, 20:42

Pacala scrie: poate tu trebuia sa-ti masori cuvintele..... nu mi se pare normal ca un ziarist...sa se exprime asa....discutie privata..neprivata....chiar nu conteaza.......ma refer la gluma(sper) cu infarctul .....ce gluma o mai fi si asta...sint un tip glumet din fire dar glume ca asta......... :-D

una e sa spui, ca acum ...o parere...ca nu e bun etc...si alta "gluma" aia....mai bine negai ca ai zis...era mult mai inteligent
Vericule, deci ca sa stabilim un lucru de la bun inceput: m-a bufnit rasul instant cand am citit postul lui Alex cu gluma lui Dreji. Si acuma rad, cand scriu acilea, si ma gandesc la postul lui Alex.
Bun.
Deci, ce zici matale acolo e o mare greseala. Dreji are tot dreptul sa faca cate glume vrea, totul e sa nu le publice. In rest, It's a fuckin free country my friend. :)(

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 16 Dec 2007, 20:46

Pacala scrie:
Copacul scrie:
Pacala scrie: P.S.: sa stii ca am destule discutii cu subordonati etc..niciodata nu mi-am permis astfel de glume...e adevarat ca lumea fotbalului e una mai ..grosiera
Esti APV-ist?
nu...

esti politist?
Pai aia cu subordonatii asa suna. Ordine se dau in armata. Eventual in politie. Si nu, nu-s politist, nu m-am oprit cu scoala la timp
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 16 Dec 2007, 21:07

T@V scrie:
Pacala scrie: poate tu trebuia sa-ti masori cuvintele..... nu mi se pare normal ca un ziarist...sa se exprime asa....discutie privata..neprivata....chiar nu conteaza.......ma refer la gluma(sper) cu infarctul .....ce gluma o mai fi si asta...sint un tip glumet din fire dar glume ca asta......... :-D

una e sa spui, ca acum ...o parere...ca nu e bun etc...si alta "gluma" aia....mai bine negai ca ai zis...era mult mai inteligent
Vericule, deci ca sa stabilim un lucru de la bun inceput: m-a bufnit rasul instant cand am citit postul lui Alex cu gluma lui Dreji. Si acuma rad, cand scriu acilea, si ma gandesc la postul lui Alex.
Bun.
Deci, ce zici matale acolo e o mare greseala. Dreji are tot dreptul sa faca cate glume vrea, totul e sa nu le publice. In rest, It's a fuckin free country my friend. :)(
Corect. Daca eu (ca tot ziarist sunt) ma duc la stadion si injur un arbitru care ne fura, nu inseamna ca nu imi fac treaba bine sau altceva. Pur si simplu ma manifest si eu ca si ceilalti suporteri. Am voie sa glumesc si eu, nu? Important este insa sa realizezi cand este cazul sa fii serios si sa iti faci treaba asa cum trebuie. Si nu cred ca avem ce sa ii reprosam lui Narcis dpdv profesional.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 16 Dec 2007, 21:09

la puscarie...

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 16 Dec 2007, 21:42

In 2 ani Dananae va fi capitanul echipei nationale... de amatori!!! E de departe cel mai slab jucator al nostru daca nu-i luam in calcul pe gargalie si baird... Astia 3 OUT!!! Da oricum probabil aducem iar niste canguri... :o:

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 16 Dec 2007, 22:31

FanStiinta scrie: Astia 3 OUT!!! Da oricum probabil aducem iar niste canguri... :o:
Macar sa aduca niste canguri, ca astia arata mai mult a ornitorinci...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 16 Dec 2007, 23:14

Eu nu cred că Dănănae e chiar aşa de slab. În meciurile în care a jucat Dilevski n-a dovedit nimic în plus faţă de Dănănae. Mai uşor cu schimbările că jucătorii cât de cât buni se găsesc greu. Să-l aducă mai întâi pe Bădoi, pe Sepsi ăla de la Bistriţa, pe Djapka sau pe Tony de la CFR Cluj şi după aia poate să-l vândă pe Dănănae liniştit.
La plecări eu l-aş propune pe Baird, apoi pe Baird, şi după aia tot pe Baird desigur... :)( :)( :)( :)( :)( :)(
Eu zic că n-ar trebui să dăm jucători acum. Lotul e destul de subţire şi echipa e periculos de aproape de zona retrogradării.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 17 Dec 2007, 08:58

Copacul scrie:
Pacala scrie:
Copacul scrie: Esti APV-ist?
nu...

esti politist?
Pai aia cu subordonatii asa suna. Ordine se dau in armata. Eventual in politie. Si nu, nu-s politist, nu m-am oprit cu scoala la timp
pe cuvantul tau ca ai scoala multa? :)( pari militian... "pozar" ceva.......in fine

pt ceilalti...voiam sa zic ca ...un ziarist..trebuie sa fie atent ce spune.....aia e o gluma tampa...in fine...s-o lasam balta ...pierdem timpul....fiecare cu parerea lui si cu felul lui

cat despre Dananae....la multi ani si sa creasca valoric ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 17 Dec 2007, 10:46

Pacala scrie:
manex scrie:bineeee, ia-l tu. :)( ce mare esti.... :-)
nu-l ia nimeni...desi homei chiar e mai slab ca dananae :)(
Homei e foarte tanar, are 19 ani si un viitor mare. Nu uita ca l-a cumparat Vizer cu 25.000 de euro, a jucat si in CUPA UEFA, iar in Ungaria cand juca la Sopron era cel mai bun fundas dreapta din campionatul lor. A jucat cu Dinamo in Europa si la echipa nationala de tineret este convocat cu regularitate. Deci spui prostii mai mari decat tine.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 17 Dec 2007, 11:42

drejania scrie: Deci spui prostii mai mari decat tine.
Nu conteaza ma, are subordonati :up:
C O P A C U LImagine

Închis