[Amical] U Craiova - Sturm Graz

Moderator: grup_moderatori

Închis
JustME

Mesaj de JustME » 29 Ian 2008, 08:40

e greu sa iti faci o parere fara sa vezi meciul .. totush nu cred ca e :eek: chiar asa de negru :-)

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 29 Ian 2008, 09:24

Informatii de pe site-ul oficial:
Die ersten Tests in Belek enden mit Niederlage und Sieg Der SK Sturm testete erstmals im Camp:

SK Sturm I - Victoria Pilzen (CZ) 0:1 (0:0)


SK Sturm II - Universitatea Craiova (RO) 2:1 (1:1) (Peric, Kaufmann)

Ba, am ajuns rau de tot. Cu lotul pe care il avem VOM RETROGRADA.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 29 Ian 2008, 09:54

caesar scrie:Informatii de pe site-ul oficial:
Die ersten Tests in Belek enden mit Niederlage und Sieg Der SK Sturm testete erstmals im Camp:

SK Sturm I - Victoria Pilzen (CZ) 0:1 (0:0)


SK Sturm II - Universitatea Craiova (RO) 2:1 (1:1) (Peric, Kaufmann)

Ba, am ajuns rau de tot. Cu lotul pe care il avem VOM RETROGRADA.
eu unul nu am auzit de victoria pilzen :o
daca luam bataie de la aia ce zici retrogradam?
daca da, asa ar trebui sa gandeasca si cei de la prima echipa a austriecilor?
Forza STIINTA

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 29 Ian 2008, 10:25

Bals_Boy scrie:
caesar scrie:Informatii de pe site-ul oficial:
Die ersten Tests in Belek enden mit Niederlage und Sieg Der SK Sturm testete erstmals im Camp:

SK Sturm I - Victoria Pilzen (CZ) 0:1 (0:0)


SK Sturm II - Universitatea Craiova (RO) 2:1 (1:1) (Peric, Kaufmann)

Ba, am ajuns rau de tot. Cu lotul pe care il avem VOM RETROGRADA.
eu unul nu am auzit de victoria pilzen :o
daca luam bataie de la aia ce zici retrogradam?
daca da, asa ar trebui sa gandeasca si cei de la prima echipa a austriecilor
?
Corect o:
Hai sa nu ne mai dam de ceasul mortii. Aia, au preferat sa joace 2 meciuri, ca sa tina in teren in ambele parti cate 11 de jucatori, plus maxim 3-4 schimbari. Noi i-am rulat cred pe toti. 22 de jucatori, cate 11 in fiecare repriza.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 29 Ian 2008, 10:43

Iar devenim super-pesimisti cand luam bataie in amicale? Sau super-optimisti daca batem? Astea sunt meciuri de pregatire, in care nu conteaza rezultatele. Am batut asta vara pe Standard Liege, si ce am rezolvat?

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 29 Ian 2008, 10:51

Ok, daca e dupa cum ziceti voi, ce-ar fi sa luam bataie in amicale de la toti ca sa ne acomodam cu postura de "ciuca batailor"?

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 29 Ian 2008, 11:11

NAPOLI: 'A FOST UN ANTRENAMENT REUSIT"
Marti, 29 Ianuarie 2008

Dupa ce Universitatea Craiova a pierdut meciul amical cu formatia austriaca Sturm Graz, scor 1-2, antrenorul oltenilor, Nicolo Napoli, a declarat ca este multumit de evolutia jucatorilor sai. “Nu mă aşteptam să ne prezentăm aşa de bine după cinci zile în care am tras din greu. A fost un antrenament reuşit pentru noi, nu ne-a interesat rezultatul ci modul de exprimare al jucătorilor", a afirmat Napoli.

Pe data de 31 ianuarie, alb-albaştrii ii vor întâlni pe ruşii de la Saturn Ramenskoe, pe 3 februarie vor juca cu Wintenthur (Liga a II-a in Elvetia), iar în 6 februarie vor evolua împotriva celor de la Zaglebie Sosnowiec (Liga a 2-a in Polonia).
http://prosport.ro/articole/napoli-a-fo ... usit/75154
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 29 Ian 2008, 12:01

caesar scrie:Ok, daca e dupa cum ziceti voi, ce-ar fi sa luam bataie in amicale de la toti ca sa ne acomodam cu postura de "ciuca batailor"?
Sau mai bine sa fim ca in iarna lui 2004 campionii amicalelor? Nu ar fi mai bine? Ce frumos e in palmares cu glorioasa Cupa Norcia Winter Cup, si cu o retrogradare in urmatorul an...

jeanpierre
membru
membru
Mesaje: 217
Membru din: 23 Mai 2006, 23:00

Mesaj de jeanpierre » 29 Ian 2008, 16:05

alex.p scrie:
caesar scrie:Ok, daca e dupa cum ziceti voi, ce-ar fi sa luam bataie in amicale de la toti ca sa ne acomodam cu postura de "ciuca batailor"?
Sau mai bine sa fim ca in iarna lui 2004 campionii amicalelor? Nu ar fi mai bine? Ce frumos e in palmares cu glorioasa Cupa Norcia Winter Cup, si cu o retrogradare in urmatorul an...
o:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 29 Ian 2008, 17:13

alex.p scrie:
caesar scrie:Ok, daca e dupa cum ziceti voi, ce-ar fi sa luam bataie in amicale de la toti ca sa ne acomodam cu postura de "ciuca batailor"?
Sau mai bine sa fim ca in iarna lui 2004 campionii amicalelor? Nu ar fi mai bine? Ce frumos e in palmares cu glorioasa Cupa Norcia Winter Cup, si cu o retrogradare in urmatorul an...
Nu cumva dupa acea pregatire de iarna, am avut unul dintre cele mai reusite retururi de campionat si am terminat pe locul 4? Rezultatele acele bune au avut urmari si in campionat si am jucat foarte bine. Ce a urmat in campionatul urmator n-are nici un fel de legatura cu acea perioada de pregatire...

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 29 Ian 2008, 17:57

Amicale , oficiale ...daca jucam cu Gaman si Busu in aparare nu prea avem nici o sansa. Si-asa aveam noi aparare de 2 lei, cu copiii o sa fie si mai naspa.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 29 Ian 2008, 17:58

In cate meciuri l-ai vazut pe Gaman jucand ca sa zici ca nu avem nici o sansa?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Mesaj de ozzy » 29 Ian 2008, 18:43

Bals_Boy scrie:eu unul nu am auzit de victoria pilzen :o
pai tocmai asta cred ca vroia sa spuna si el, aia de care n-a auzit nimeni a batut echipa de la ale carei rezerve noi am luat bataie

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 29 Ian 2008, 19:18

ozzy scrie:
Bals_Boy scrie:eu unul nu am auzit de victoria pilzen :o
pai tocmai asta cred ca vroia sa spuna si el, aia de care n-a auzit nimeni a batut echipa de la ale carei rezerve noi am luat bataie
pai tocmai asta am vrut sa spun si eu, daca aia, de care nu a auzit nimeni, au batut pe sturm graz, ce ne-am fi facut daca ne-ar fi batut pe noi? Ne-am fi dat de ceasul mortii ca am luat bataie de la o necunoscuta si ziceam ca o sa retrogradam imediat, dar amicalele nu seamana deloc cu meciurile oficiale si asta ar trebui sa credem cu totii
Sau tu vrei sa imi spui ca acum sturm graz o sa se bata la retrogradare ca a pierdut un amical cu o necunoscuta :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: shit
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 29 Ian 2008, 20:09

ady_azzuro scrie:
alex.p scrie:
caesar scrie:Ok, daca e dupa cum ziceti voi, ce-ar fi sa luam bataie in amicale de la toti ca sa ne acomodam cu postura de "ciuca batailor"?
Sau mai bine sa fim ca in iarna lui 2004 campionii amicalelor? Nu ar fi mai bine? Ce frumos e in palmares cu glorioasa Cupa Norcia Winter Cup, si cu o retrogradare in urmatorul an...
Nu cumva dupa acea pregatire de iarna, am avut unul dintre cele mai reusite retururi de campionat si am terminat pe locul 4? Rezultatele acele bune au avut urmari si in campionat si am jucat foarte bine. Ce a urmat in campionatul urmator n-are nici un fel de legatura cu acea perioada de pregatire...
dovada ca rezulatele din amicale spun ceva..metamofoza echipei peste noapte...azi te bat lautarii si maine bati la cluj pe cfr...
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis