[Amical] U Craiova - Zalaegerszeg

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

[Amical] U Craiova - Zalaegerszeg

Mesaj de alex.p » 29 Ian 2008, 10:45

Antalya, 31.01.2008, ora 15.00.

Al doilea meci de pregatire in Turcia pentru alb-albastrii. Probabil din nou va fi rulat intreg lotul, Napoli dorind sa vada toti jucatorii la lucru. Cel mai important este ca jucatorii sa se obisnuiasca cu 4-3-2-1-ul nou.
Last edited by alex.p on 30 Ian 2008, 10:34, edited 1 time in total.

JustME

Mesaj de JustME » 29 Ian 2008, 10:54

foarte bine .. sa ruleze toti jucatorii .. nush cand o sa intelegem si noi ca rezultatele din aceste amicale nu inseamna nimic :?:

totush cum am spus si la primul amical cu Gratz .. as vrea sa castigam ca sa nu mai apara discutii de genul .. "gata retrogradam" :o:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 29 Ian 2008, 17:08

rezultatele sunt foarte importante pentru moralul echipei...daca vom avea infrangeri pe linie, nu stiu cum vom aborda campionatul, cu ce mentalitate...

JustME

Mesaj de JustME » 29 Ian 2008, 17:44

partea cu moralul e cu "dute-vino" .. intr`un fel asa este .. castigand meciurile amicale capeti un moral bun .. dar moralul asta e asa fragil .. .. castigi toate amicalele, ai moral bun dar e de`ajuns sa pierzi un meci doua in campionat si se alege praful de moralul castigat in amicale :-)

ideea era ca aceste meciuri sunt meciuri de pregatire si nimic mai mult .. nu putem sa tragem concluzii de genul "castigam campionatul" sau "retrogradam" bazandu-ne pe rezultatele din meciurile amicale

p.s. din ce tara este echipa aceasta (Saturn Ramenskoe) ?!
Last edited by JustME on 29 Ian 2008, 18:54, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 29 Ian 2008, 17:50

JustME scrie: p.s. din ce tara este echipa aceasta (Saturn Ramenskoe) ?!
Rusia . Sezonul trecut l-a terminat pe locul 5 .

JustME

Mesaj de JustME » 29 Ian 2008, 17:52

ms pt lamurire o:

ozzy

Mesaj de ozzy » 29 Ian 2008, 18:48

Intrebare: jucam cu Saturn sau cu rezervele lui Saturn?

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 29 Ian 2008, 21:05

ozzy scrie:Intrebare: jucam cu Saturn sau cu rezervele lui Saturn?
cu o grupa de copii jucam.

ozzy

Mesaj de ozzy » 29 Ian 2008, 21:16

Livius scrie:
ozzy scrie:Intrebare: jucam cu Saturn sau cu rezervele lui Saturn?
cu o grupa de copii jucam.
Apreciez intotdeauna simtul umorului, Livius, numai ca, asa cum poti vedea putin mai sus, la Craiova de astazi, astfel de intrebari nu sunt niciodata in plus o:

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 29 Ian 2008, 22:42

ozzy scrie:
Livius scrie:
ozzy scrie:Intrebare: jucam cu Saturn sau cu rezervele lui Saturn?
cu o grupa de copii jucam.
Apreciez intotdeauna simtul umorului, Livius, numai ca, asa cum poti vedea putin mai sus, la Craiova de astazi, astfel de intrebari nu sunt niciodata in plus o:
cred ca la Craiova din ultimii 15 ani, sau uitam cum mergeam in cantonamente in care dormeau in autocar sau mai stiu eu in ce dughene de moteluri? Eu zic ca am mai facut un pas. Spre calea cea buna. Important e sa se pregateasca cum trebuie, pt ca vad ca au conditii.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Ian 2008, 09:21

Sergyu_costea scrie:Oltenii anuntasera initial ca al doilea amical din Antalya va fi cu Saturn Rumenskoe, dar intilnirea a fost anulata

"Stiinta nu va mai intilni pe Saturn Rumenskoe ci pe Zalaegherszeg, din Ungaria", a spus impresarul Radu Matasareanu.

In primul amical din Antalya, juvetii au pierdut, 1-2, cu rezervele lui Sturm Graz.
sursa:craiovamaxima.ro

Profesionalism ce sa mai. :(
daca nu mai jucam cu aia...modificati titlul
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 30 Ian 2008, 11:15

Am modificat adversarul. Este vrba de Zalaegherszeg, echipa de pe locul 7 din campionatul Ungariei.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Ian 2008, 11:17

o: poate ii batem pe astia :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 30 Ian 2008, 11:22

Pacala scrie:o: poate ii batem pe astia :)(
nu conteaza rezultatul :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 30 Ian 2008, 11:33

cam conteaza si rezultatul. si mai ales jocul echipei. nu e perioada de vara cand ai n-spe mii de jocuri amicale. campionatul se reia la sf lui februarie, nu prea sunt multe amicale de jucat.
Mie unul, nu mi-a picat prea bine cand am auzit ca in primul amical Napoli a folosit 22 de jucatori. Chiar daca e primul amical, el deja ar trebui sa stie cam ce 11 sa foloseasca in oficiale. Mai ales ca nu s-au facut transferuri. Nu incepe acum in perioada de iarna sa stabileasca relatiile intre jucatori, formule de joc, etc.. Are la vara vreo 2 luni de zile sa faca asta.

Închis