[Amical]Universitatea - FC Drobeta

Moderator: grup_moderatori

Închis
ozzy

Mesaj de ozzy » 16 Feb 2008, 20:25

Absolut naucitoare declaratiile lui Napoli. Dar ce poti sa-i ceri unui antrenor de liga a patra?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 16 Feb 2008, 20:28

john100 scrie:Curaj, gaina, ca te tai!

Dupa 0-0 cu Drobeta, Napoli e multumit ca a luat un punct (???!!!), pe care spera sa-l obtina si la Cluj, saptamina viitoare. E ca si cum ai spune, gata, m-am dat jos din pat, am facut un pas pina la baie, acelasi pas de un metru pe care vreau sa-l fac si pina pe virful Everestului




Teoretic e vorba doar de un pas. Comparatia Drobeta-CFR tine ca pinza de paianjen atunci cind asezi un pepene pe ea. N-am vazut meciul de pe Extensiv, Napoli sustine ca Stiinta a jucat bine, dar una e cu Jenaru si Hirsu (nu-i cautati pe Wikipedia, fiindca jucatorii Drobetei nu figureaza acolo) si alta e cu Fabiani si Dorsin.
Craiova se prezinta la startul primaverii tinara, optimista, dar sterila ca o femeie de 90 de ani. Are mereu trei atacanti, dar a marcat doar de doua ori in 6 meciuri. Cu o asemenea productivitate, sansele sint foarte mici. Oricit de eroica ar fi fost apararea Drobetei, ea e mult mai slaba decit Cadu, Muresan, De Sousa sau care-or mai fi prin ariergarda lui Andone.
Dincolo de optimismul de Muhammad Ali al antrenorului, mai vine o intrebare. De ce inaintea unui meci foarte greu in deplasare s-a programat un meci cu un adversar modest pe teren propriu? Ca suporterii sa (re)fraternizeze cu echipa, se va raspunde. Ca sa se obtina in sfirsit o victorie, datatoare de moral pentru prima etapa a primaverii, se deduce. Cum nu s-a obtinut, se acopera sterilitatea cu lama cutitului, aratindu-i-se butucul pe care sa-si puna capul: Curaj, gaina, ca te tai! Nu doare!

Editorial de Alin Buzarin
Acum daca e sa ma iau dupa "marele" ziarist, inseamna ca noi nu putem bate decat echipe de la locul 12 in jos? Cum adica sa nu speri sa invingi? Ce rost mai are sa participi la o competitie daca te duci doar cu gandul ca vei pierde? Niciodata 2 meciuri nu seamana intre ele, asa ca in fotbal (intr-un fotbal corect, fara "apasari pe butoane") orice se poate intampla.

PS. Dupa Romania-Israel de ce nu a scris un editorial in care sa puna acelasi titlu pentru nationala in perspectiva CE2008?

PS2. Daca nu ma insel nici defensiva cfr-ului nu mai functioneaza ca in tur, daca e sa ma iau dupa amicale.

PS2. @Buzarin: Curaj gaina, ca te tai! Nu doare! Te asteptam in aceasta primavara pe Extensiv!

ozzy

Mesaj de ozzy » 16 Feb 2008, 20:30

bur scrie:ca fapt divers: Liverpool - Barnsley(liga a doua engleza) 1-2. Liverpool paraseste cupa Angliei. poate ca sunt eu cu limba prea bagata in dosul lui mititelu fapt ce imi afecteaza luciditatea si ma determina sa nu am motive de disperare.
Vai, ce rusine. Dar presupun ca Benitez a dat vina pe ghinion, iar patronul de la Liverpool (oare cum il cheama?????), si-a linistit suporterii zicandu-le ca un meci de cupa nu e relevant, iar in campionat vor rupe tot.


Aveti un talent teribil de a exagera, acum chiar n-a zis nimeni nimic de Mititelu. Sau te pomenesti ca nici antrenorul si jucatorii n-avem voie sa-i criticam :?:

ozzy

Mesaj de ozzy » 16 Feb 2008, 20:32

alex.p scrie:Acum daca e sa ma iau dupa "marele" ziarist, inseamna ca noi nu putem bate decat echipe de la locul 12 in jos? Cum adica sa nu speri sa invingi? Ce rost mai are sa participi la o competitie daca te duci doar cu gandul ca vei pierde? Niciodata 2 meciuri nu seamana intre ele, asa ca in fotbal (intr-un fotbal corect, fara "apasari pe butoane") orice se poate intampla.

PS. Dupa Romania-Israel de ce nu a scris un editorial in care sa puna acelasi titlu pentru nationala in perspectiva CE2008?

PS2. Daca nu ma insel nici defensiva cfr-ului nu mai functioneaza ca in tur, daca e sa ma iau dupa amicale.

PS2. @Buzarin: Curaj gaina, ca te tai! Nu doare! Te asteptam in aceasta primavara pe Extensiv!

Esti rautacios :)(
Acum, serios, pentru orice ziarist o declaratie ca cea a lui Napoli e mana cereasca :)(

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 16 Feb 2008, 20:48

ozzy scrie:
bur scrie:ca fapt divers: Liverpool - Barnsley(liga a doua engleza) 1-2. Liverpool paraseste cupa Angliei. poate ca sunt eu cu limba prea bagata in dosul lui mititelu fapt ce imi afecteaza luciditatea si ma determina sa nu am motive de disperare.
Vai, ce rusine. Dar presupun ca Benitez a dat vina pe ghinion, iar patronul de la Liverpool (oare cum il cheama?????), si-a linistit suporterii zicandu-le ca un meci de cupa nu e relevant, iar in campionat vor rupe tot.


Aveti un talent teribil de a exagera, acum chiar n-a zis nimeni nimic de Mititelu. Sau te pomenesti ca nici antrenorul si jucatorii n-avem voie sa-i criticam :?:
vroiam sa subliniez ca SE MAI INTAMPLA sa nu-ti iasa. indiferent ca te numesti Universitatea Craiova, Liverpool sau Inter (care facu egal cu FC Brasov). nu vreau sa scot vinovati, vrea sa intrevad speranta.
I love U !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 16 Feb 2008, 20:48

bai tata e groasa treaba.......daca nu se pun astia pe renovat k-lumea,nu cre` ca luam cacatu` ala de licenta.singuru` meu lucru care-mi da sperante ca vom primi ok-ul de la Duru,e ca stadionu` de la mioveni e cam ca asta din Romanescu.

cat despre meci...penibil....stoica e pamant,dananae e pamant,saceanu e pamant si un taran terminat,baird e sub pamant,ingropat si fara cale de scapare,wobay....mi-a demonstrat iar ca pentru a bate un corner iti trebuie ceva talent.....cam atat despre jucatorii titulari care au fost terminati azi.

mi-a placut de Spase,s-a vazut ca a vrut sa faca ceva azi...rose in a 2-a repriza,a inceput sa joace,o data cu intrarea alora de la primavara.Costea II ...in aceeasi nota ca fratele al mare,doar ca as putea spune ca Costea I juca mai bine daca juca in a 2-a repriza cu astia de la primavara,poate reusea sa si inscrie,ca alaturi de Baird,n-ai sanse prea mari de reusita.
barboianu,gingioveanu iar mi-au placut.poate da D-zeu si scapam de dananae,ca barboianu` e peste el.

oricum,indiferent de prestatia jucatorilor,un meci penibil.am inghetat degeaba
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 16 Feb 2008, 21:14

o sa traim o mare umilinta in retur
estimez vreo 3 antrenori in etapele ramase
rahatul asta de napoli o sa dispara in 3 etape
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 16 Feb 2008, 21:30

sa fim realisti si sa spunem ce am vazut. @bur ti se intampla intr-un meci doua sa nu inscii sau sa nu faci un joc reusit , dar pentru noi a devenit obisnuinta sa nu inscriem si sa jucam la misto! vom obtine licenta pentru stadion dar nu asta ne intereseaza acum! pe langa cei enumerati de stuparu_alexandru cred ca trebuie inclus si ionescu...care tot asa, ii trebuie talent sa bata un corner! de ceilalti 2 atacanti (costea si tanasa) poti spune multe dar degeaba pt ca au alergat aiurea!
cred la cluj luam duzina si alaturi de pandurii,u cluj si uta noi suntem urmatorii candidati cu sanse f mari la retrogradare!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 16 Feb 2008, 21:36

la cluj luam cel putin 3
am vazut filmuletul si nu imi vine sa cred ce vad
nu sunt in stare sa traga un sut sanatos, parca are 10 kg mingea
unii dintre ei nici nu or sa atinga mingea la cluj
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 16 Feb 2008, 21:42

Stupare, ti-a placut de Spase :o ?
Omul meu care a vazut meciu, mi-a zis ca a fost pamant. Mi-a mai zis ca ai nostri, care au fost in tribune, iar l-au luat pe Dorel la ture si pe mortii lui prin :bad: , si ca, daca nu picam anul asta, nu mai picam niciodata :(
Adica praf jocu... Sau vorba gazarului, pamant, ca praful se mai ridica :o:
E jale mare, si mare minune daca scapam anu asta :(

Oricum, la Cluj de la 3 in sus :(

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 16 Feb 2008, 21:47

Pai Spase de bine de rau mai dadu cateva pase foarte bune in repriza a 2 a si devieri . Parca si o centrare cu stangu in prima repriza :-)

PS : Centrarea din prima rep de la "ocazia " lui Baird nu a dat-o Dananae :)( , a dat-o Ionescu . Dananae a dat una , dar a dat prost in ea si s-a dus dintr-o brazda spre vinclu , dar a respins-o ala o:
Imagine

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 16 Feb 2008, 21:51

am auzit de atatea ori sintagma cu "nu conteaza amicalele" de astia chiar nu mai joaca nimic in meciuri ca au o scuza "nu conteaza"
eu i-as intreba de ce ce mai organizeaza amicalele ca nu vedem goluri, nu vedem faze gandite, nu vedem jucatori noi si nici scorul nu conteaza

astia nu mai stiu sa lupte deloc
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 16 Feb 2008, 22:22

@T@V l-au luat oamenii care i-au vazut pe balaci,crisan,camataru cand dorel s-a dus sa bata o lovitura libera. apoi pe final de repriza nu mergea nimic in jocu echipei toti s-au lua de el. si pe buna dreptate sa luat lumea de el pt ca numai cu pieptu in fata, abia alerga, nu alunecare nimic!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Petrique
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 06 Ian 2004, 16:59

Mesaj de Petrique » 16 Feb 2008, 22:32

Sergyu_costea scrie:
Petrique scrie:A auzit cineva cand s-a strigat din tribuna?:

"Busule, sa-mi dai ACCEPT pe HI5!" :laughing: :laughing:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Genial!!!
Eu am zis-o! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 16 Feb 2008, 22:43

n-avem antrenor, e clar, nu cunoaste jucatorii. Sa vina Cartu. ucv

Închis