[Amical]Universitatea - FC Drobeta

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 16 Feb 2008, 17:37

cred ca pana la urma...o solutie ar fi aruncarea in lupta a copiilor astora...macar unii vor juca cu ceva ambitie sa se remarce.....poate ca un gangioveanu, v.gaman, barboianu, m.barbu vor reusi sa prinda cheag...macar sa aiba ambitie si tupeu.....om vedea....eu nu cred totusi ca vom avea probleme cu retrogradarea........dar trebuie sa puna suflet si multa ambitie...daca am fi avut si noi un antrenor ca d.petrescu, d. munteanu...sabau
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 16 Feb 2008, 18:11

Cred ca nu avem antrenor de nu mai batem pe nimeni, nici echipe de prin liga 2 sau 3!
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 16 Feb 2008, 18:16

2 goluri in 6 meciuri jucate cu adversari slab cotati...acesta este semnalul de alarma serios...

gangioveanu si barboianu trebuie sa joace in primul 11,dupa cum au jucat astazi.

in rest ce mai conteaza ca pana nici pe severin nu i am batut! :)(
vorba mititeilor: este doar un meci amical,o sa vedeti ce rezultate bune vom obtine in campionat!

ps. dananaie si baird ,chiar nu au ce cauta la echipa...

Petrique
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 06 Ian 2004, 16:59

Mesaj de Petrique » 16 Feb 2008, 18:22

A auzit cineva cand s-a strigat din tribuna?:

"Busu, sa-mi dai ACCEPT pe HI5!" :laughing: :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 16 Feb 2008, 18:23

lordliv scrie:2 goluri in 6 meciuri jucate cu adversari slab cotati...acesta este semnalul de alarma serios...

gangioveanu si barboianu trebuie sa joace in primul 11,dupa cum au jucat astazi.

in rest ce mai conteaza ca pana nici pe severin nu i am batut! :)(
vorba mititeilor: este doar un meci amical,o sa vedeti ce rezultate bune vom obtine in campionat!

ps. dananaie si baird ,chiar nu au ce cauta la echipa...
Sa te completez: nici Dilevski. Nu are viteza, nu pune piciorul la minge. Nu stiu de ce mi se pare mie ca azi vazui un meci FC Stalinescu Craiova - FC Drobeta.

Este evident faptul ca sunt jucatori care nu au ce cauta in lot, insa sunt introdusi in primul 11 cu o insistenta cel putin ciudata.

Later edit: ProSport

NAPOLI: 'AM LUAT UN PUNCT!'

Tehnicianul Universitatii Craiova, Nicolo Napoli, a glumit pe seama rezultatului final din aceasta dupa-amiaza din meciul cu FC Drobeta Turnu-Severin, scor 0-0. Napoli crede ca atacantii au si ghinion, motivând astfel lipsa golurilor din aceasta iarna, Stiinta reusind sa puncteze doar de doua ori în sase amicale.

„Eu sunt multumit de cum am jucat. Vorba aceea, am scos un punct, iar în Italia se zice ca la egal ai câstigat un punct, nu ai pierdut doua. E îmbucurator ca lumea vine la stadion, adica nu stiu câte echipe au 5.000 de suporteri la un amical si probabil ca s-a facut o alegere excelenta sa jucam pe Extensiv. Imi place cum se misca jucatorii promovati de la Primavara, Gaman, Barbu, Gângioveanu sau fratele lui Costea si sper ca ei sa lupte cu aceeasi daruire, pentru ca acum au o sansa. Nu are rost sa vorbim de ce ar fi fost si ce s-ar fi întâmplat. Noi nu putem face transferuri si mergem înainte cu lotul actual. Acum ne ramâne sa ne gândim strict la meciul cu CFR Cluj, ei sunt favoriti, dar nu se stie niciodata. Nu trebuie sa ne luam mde atacanti, pur si simplu avem foarte multe ocazii dar nu intra mingea sau întâlnim portari ca cel de astazi de la Drobeta, care a scos tot”, a declarat, la finalul meciului, antrenorul Nicolo Napoli.

Acesta a explicat si de ce Mihai Dina nu a mai fost folosit, desi în editia de campionat 2006-2007 a fost golgheterul echipei: „Dina nu este într-o forma foarte buna, stiu ca a fost golgheter, dar acum nu sunt asa de multumit de el. Este la dispozitia echipei, face parte din lot, nu a jucat cu Drobeta, dar poate va juca împotriva CFR-ului. Astept de la el sa se pregateasca exemplar”. Tot antrenorul italian a precizat ca Andrei Prepelita nu a jucat cu FC Drobeta, din cauza unei accidentari.

:( Am avut doar 2 suturi pe poarta! Costea 2 si Gingioveanu.

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Mesaj de haxor » 16 Feb 2008, 18:32

Pe mine ma enerveaza ca suntem un oras de tarani. Unii oameni chiar nu au ce face acasa si vin la meciuri sa injure jucatorii de la inceputul meciului pana la sfarsit... se descarca oamenii, ce sa faca, asta este educatia pe care o avem si nu stiu cand mentalitatea asta de milogi se va schimba

Un mesaj pentru ei ( e posibil sa fie si pe aici cativa) : Stati acasa, bateti-va nevestele, copiii faceti o [scuzati] ceva sa va linistiti frustratilor.

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 16 Feb 2008, 18:39

haxor, te lupti cu morile de vant. asta e problema nationala. pe toate stadioanele din tara vezi specimene d-astea. tine de natura noastra de tarani balcanici.
I love U !

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 16 Feb 2008, 18:40

@alexp

stii foarte bine ca anturajul si stafful din jurul lui mititelu termina aceasta echipa...nu mititelu !
stalinescu este unul dintre ei...

ps. declaratia lui napoli imi confirma inca o data deruta care exista la club...cica jucam bine dar nu intra mingea in poarta... :)(

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 16 Feb 2008, 18:46

Un antrenor nu trebuie luat dupa declaratii in presa. Eu sunt sigur k altfel a vorbit in vestiar. Voi ce credeti k in presa spune exact ce simte?

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 16 Feb 2008, 18:52

ca fapt divers: Liverpool - Barnsley(liga a doua engleza) 1-2. Liverpool paraseste cupa Angliei. poate ca sunt eu cu limba prea bagata in dosul lui mititelu fapt ce imi afecteaza luciditatea si ma determina sa nu am motive de disperare.
I love U !

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 16 Feb 2008, 19:05

Curaj, gaina, ca te tai!

Dupa 0-0 cu Drobeta, Napoli e multumit ca a luat un punct (???!!!), pe care spera sa-l obtina si la Cluj, saptamina viitoare. E ca si cum ai spune, gata, m-am dat jos din pat, am facut un pas pina la baie, acelasi pas de un metru pe care vreau sa-l fac si pina pe virful Everestului




Teoretic e vorba doar de un pas. Comparatia Drobeta-CFR tine ca pinza de paianjen atunci cind asezi un pepene pe ea. N-am vazut meciul de pe Extensiv, Napoli sustine ca Stiinta a jucat bine, dar una e cu Jenaru si Hirsu (nu-i cautati pe Wikipedia, fiindca jucatorii Drobetei nu figureaza acolo) si alta e cu Fabiani si Dorsin.
Craiova se prezinta la startul primaverii tinara, optimista, dar sterila ca o femeie de 90 de ani. Are mereu trei atacanti, dar a marcat doar de doua ori in 6 meciuri. Cu o asemenea productivitate, sansele sint foarte mici. Oricit de eroica ar fi fost apararea Drobetei, ea e mult mai slaba decit Cadu, Muresan, De Sousa sau care-or mai fi prin ariergarda lui Andone.
Dincolo de optimismul de Muhammad Ali al antrenorului, mai vine o intrebare. De ce inaintea unui meci foarte greu in deplasare s-a programat un meci cu un adversar modest pe teren propriu? Ca suporterii sa (re)fraternizeze cu echipa, se va raspunde. Ca sa se obtina in sfirsit o victorie, datatoare de moral pentru prima etapa a primaverii, se deduce. Cum nu s-a obtinut, se acopera sterilitatea cu lama cutitului, aratindu-i-se butucul pe care sa-si puna capul: Curaj, gaina, ca te tai! Nu doare!

Editorial de Alin Buzarin
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 16 Feb 2008, 19:41

sugestiva poza din craiovamaxima.ro
http://www.craiovamaxima.ro/uploads/mod ... u_mitu.jpg
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 16 Feb 2008, 19:54

nu credeti ca faptul ca florin costea nu a mai fost chemat la nationala si-a pus amprenta asupra jocului lui?
mai e o saptamina. eu inca sper. ucv
Am zis!!

iuli

Mesaj de iuli » 16 Feb 2008, 20:14

Lasa,ce daca nu-i baturam azi!?Ii rupem la anu' in campionat!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 16 Feb 2008, 20:16

hai sa fim seriosi ca nu esti chemat la nationala te face sa joci mai prost!? cand stii ca esti in vizorul selectionerului tragi mai tare! am fost slabi azi...trebuie bagati jucatorii in forma.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis