CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem sezonul de primavara?

Cu o minune!
19
25%
Cu un egal!
20
26%
Cu o infrangere!
37
49%
 
Total votes: 76

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 26 Feb 2008, 19:55

cum vine treaba cu suporterii lui liverpool:

Trei din patru suporteri ai lui Liverpool ar fi gata sa boicoteze meciurile echipei lor preferate daca proprietarii americani ai clubului, George Gillett si Tom Hicks, vor pastra controlul asupra gruparii, potrivit unui sondaj de opinie. Potrivit acestui sondaj, realizat de Liverpool Supporters Network pe un esantion de 2.000 de suporteri, 76 la suta din fani ar fi dispusi sa nu mai cumpere bilete, tricouri, sa nu se mai aboneze pe site-ul oficial al clubului, dar si sa boicoteze produsele sponsorilor gruparii, Adidas, Carlsberg si banca RBS.

99% dintre participantii la sondaj il sustin pe tehnicianul Rafael Benitez, la serviciile caruia Hicks vrea sa renunte, in timp ce 98 % din fani spun ca nu mai au incredere in cei doi coproprietari.
Hicks si Gillett negociaza in prezent cu banci pentru refinantarea imprumutului contractat de ei la inceputul anului 2007, pentru a cumpara clubul. Grupul financiar din Emiratele Arabe Unite, Dubai International Capital (DIC) vrea sa cumpere gruparea Liverpool, dar Hicks si Gillett au afirmat ca nu intentioneaza sa vanda. La meciul cu Aston Villa, de luni, suporterii echipei Liverpool si-au aratat nemultumirea fata de Hicks si Gillett in tribunele stadionului Anfield Road.


ce vedeti voi prin tribune pe la manchester, arsenal, liverpool, chelsea, etc. sunt in principal bogati parveniti care n au nici o legatura cu, clubul, japonezi sau alti turisti tampiti, angajatii sponsorilor, simpli turisti bagatori in seama (hai frate sa vedem si noi un meci),etc.

suporterul de rand nu prea mai are acces pe stadion dincauza pretului mare al biletului (100 lire la un [cenzurat] de meci din campionat) si din cauza numarului mic de bilete. suporterii adevarati de prin anglia vad meciurile la tv in pub uri ca nu au incotro.

din pacate, fotbalul nu mai este un sport al poporului, al maselor, ci al corporatiilor. si ele nu vor nimic altceva decat sa transforme suporterul intr un consumator tipic: sa aiba un buget de bilet de acasa, accesorii si bani de abonament la tv.

ganditi va putin:

o deplasare la cluj: cam 1,5 mil lasati pe benzina, mancare, bere, etc. nu prea intra bani in buzunarele lor.

ce vor ei : in loc sa te duci la cluj, mai bine vezi meciul la tv si dai banii pe un tricou care are un cost de 0,3 mil si pac au facut profit de 1,2 mil.

unii deja seamana cu gopodinele care cumpara de pe ShopTV orice aparitie cu bling bling sau care face 10 lucruri deodata. luati si exemplul aparitiei magazinului nostru. atat tam tam la deschidere ca ziceai ca e gratis. intr adevar oamenii aia care au stat la coada chiar iubesc echipa, dar se indeparteaza foarte tare de tipul clasic de suporter. sunt prea obedienti. suporterii inainte aveau o mare putere.

noi suntem la periferia fotblului si poate ca de asta nu percepem atat de intens. si asa o sa ramanem. la un moment cred ca vom juca printr a 4 liga regionala din europa de est datorita globalizarii tampite.

vorba aia....

DATI NE FOTBALUL INAPOI!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2008, 21:14

Ar fi frumos ca fotbalul sa revina la ce a fost inainte de 90. Adica un sport al maselor, o relaxare petru omul de rand, nu o afacere. Insa asta este greu de crezut, intr-o lume in care banii conduc, din pacate.

In legatura cu Liverpool. In articolul postat de tine scrie ca suporterii vor boicota meciul prin:
76 la suta din fani ar fi dispusi sa nu mai cumpere bilete, tricouri, sa nu se mai aboneze pe site-ul oficial al clubului, dar si sa boicoteze produsele sponsorilor gruparii, Adidas, Carlsberg si banca RBS.
deci nu prin :-x Hicks :-x Gillett. Adica ei stiu ca acel club depinde de ei (veniturile obtinute de la suporteri sunt enorme in Anglia), asa ca isi folosesc aceasta putere. La noi nu se poate asa ceva.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 26 Feb 2008, 21:35

Hicks cel putin este un cretin, el este sefu la Liverpool pentru k numai el apare prin fata. Dar sa stiti k pentru astia Liverpool este doar o afacere. Liverpool in vreo 3-4...maxim 5 ani va fi vanduta la pret dublu decit a fost cumparata de americani.
Last edited by omaciu on 26 Feb 2008, 22:01, edited 1 time in total.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 26 Feb 2008, 21:35

pana la urma cred ca cu totii avem nostalgia anilor trecuti (fiind copil... nu pot spune ca am resimtit comunismul). Atunci omul nu era vazut doar ca resursa pt forta de munca sau ca un potential cumparator. Si in fotbal, exista onoare, exista respect fata de suporteri. Astazi, un jucator canta cu suporterii, jura credinta vesnica si maine pleaca la rivala fara vreun stres. Eu nu zic ca nu e bine sa nu existe opozitie, problema e ca trebuie sa ne manifestam civilizat.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Feb 2008, 22:34

inima de leu scrie:Nu dragule n-am nici o obsesie. Sa fiti sanatosi si la punga grosi!!
Atata doar ca din prea multa dragoste pentru propriul grupuscul tare mi-e ca ati uitat sa mai iubiti si echipa.
Nu ma deranjeaza nimic, doar sunt foarte suparat ca suporteri ai Craiovei ameninta si bat alti suporteri ai Craiovei. N-am crezut ca se va intampla vreodata asa ceva.
In rest numai de bine si succes!!
pai cum vb ma tu de noi cand tu nici nu ne cunosti ?
nu mai vb tu de dragoste de echipa ......

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 26 Feb 2008, 22:55

N_D_Craiova scrie:aoleo... vorbi si copilu asta de mirc de stiinta91... du`te ba la scoala, lasa forumu....

***TAV... frate, aia de la vaslui au altfel de jandarmerie, mai intelegatoare, a noastra si a alora de la constanta sunt cele mai ale dracu... si nu stiu daca ai observat tu, da nu existau steaguri mari la vasluieni... :cool:
Imagine
astea nu sunt mari ?

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 26 Feb 2008, 23:03

De ce 1948 aveti voi monopol pe dragostea asta?? Nu prea se vede.
Ia explica-mi tu mie foarte clar asa ce e cu amenintarile pe care le primesc XIII Gemina, Blue Angels si altii?

lazsek

Mesaj de lazsek » 27 Feb 2008, 00:56

inima de leu scrie:De ce 1948 aveti voi monopol pe dragostea asta?? Nu prea se vede.
Ia explica-mi tu mie foarte clar asa ce e cu amenintarile pe care le primesc XIII Gemina, Blue Angels si altii?
incepi sa devii iritant cu aberatiile astea..

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Feb 2008, 10:48

inima de leu scrie:De ce 1948 aveti voi monopol pe dragostea asta?? Nu prea se vede.
Ia explica-mi tu mie foarte clar asa ce e cu amenintarile pe care le primesc XIII Gemina, Blue Angels si altii?
pai sa iti spuna ei .....nu fac parte din blue angels sau gemina
eu te rog atat : sa nu mai vb de noi ...iar cand faci o afirmatie nu mai baga pe toata lumea la gramada
numai bine

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Mesaj de WB_4ever » 27 Feb 2008, 11:01

Ce a fost a fost important este k echipa sa bata duminica pandurii!!!
ucv ucv ucv ucv ucv o:
ImagineImagine

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 27 Feb 2008, 11:28

lazsek scrie:
inima de leu scrie:De ce 1948 aveti voi monopol pe dragostea asta?? Nu prea se vede.
Ia explica-mi tu mie foarte clar asa ce e cu amenintarile pe care le primesc XIII Gemina, Blue Angels si altii?
incepi sa devii iritant cu aberatiile astea..
Asta si vreau. Sa fiu foarte iritant.

lazsek

Mesaj de lazsek » 27 Feb 2008, 12:51

inima de leu scrie:
lazsek scrie:
inima de leu scrie:De ce 1948 aveti voi monopol pe dragostea asta?? Nu prea se vede.
Ia explica-mi tu mie foarte clar asa ce e cu amenintarile pe care le primesc XIII Gemina, Blue Angels si altii?
incepi sa devii iritant cu aberatiile astea..
Asta si vreau. Sa fiu foarte iritant.
aberand?

stiinta91
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 24 Feb 2008, 13:26

e

Mesaj de stiinta91 » 27 Feb 2008, 13:32

Poate inima de leu a fost la unele postari prea dur si nu sa facut bine inteles in ce vrea sa zica dar intentia lui este foarte buna si are dreptate.Pana acum nimeni nu a sarit la gura "ultrasilor" craioveni ...dar acuma sar ei la gatul altora.Frate se cred dumnezeii nostri ? :-x Respect pentru ei dar atata timp cat vor sa ne impuna idiotenii de ale lor si sa ne ia dreptul de exprimare ne .... pe ei de retarzi.Intelegeti iluzia domnilor ?Sunt unii acolo cum sa zis domnilor ultrasi si inainte..care va reprezinta pe toti cand mergeti la meciuri.Deci aveti grija de oameni gen gogoasa ori postasu care sar cu pumnul la altii suporteri.
Cum am zis si inainte : Respect Celor de la Severin si Sibiu .Ei o sa ajunga departe datorita prostiilor voastre chiar daca voi le vreti raul :lol:

fcuc1948

Mesaj de fcuc1948 » 27 Feb 2008, 14:05

v-ati prins.sunteti persecutati
nu se pot scuza unele lucruri dar de cate ori ati cautat sa va vedeti de treaba voastra si sa nu va bagati aiurea in seama?nu vreau sa-mi raspundeti,asta trebuie sa va raspundeti singuri!
inca putin si o sa ajungeti eroi sau martiri ai tuturor sufletistilor.cinste voua!!!!!
totusi, ramaneti in lumea voastra.prosti sunt aia care stau la discutii cu voi!ar trebui sa nu va bage nimeni in seama!
sa fiti sanatosi si sa aveti realizari marete!!!!!
nu stiu cum sa ne descurcam fara voi...
salut

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 28 Feb 2008, 19:32

una peste alta, n-am jucat deloc rau la cluj dar asta e.....
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis