Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem duminica cu ai lu' Rapedu' ?

Poll ended at 16 Mar 2008, 20:10

Instituim gripa aviara
45
60%
o punem de prietenie cu ei
16
21%
ne ciugulesc rapezii
14
19%
 
Total votes: 75

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 19 Mar 2008, 10:30

Copacul scrie:
Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
exact, iar articolul este sugestiv completat de urmatoarea poza:

Imagine

Il ajuta pe saracul Bairdie sa nu se dezechilibreze saracul si sa-si rupa nasul cazand :laughing: :laughing: :laughing:
eu l-am vazut in fanatik si acolo e alta poza, nu asa sugestiva :)( , ca o puneam si eu
Forza STIINTA

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 10:30

Copacul scrie:
Bals_Boy scrie:Capitanul giulestenilor, Vasile Maftei, a declarat ca la faza reusitei anulata a lui Baird in partida din Banie, atacantul juvetilor l-a faultat clar in momentul sariturii.

”Atacantul lor m-a impins si m-a dezechilibrat exact in momentul cind m-a desprins de la pamint. A facut-o indeajuns de repede cit sa nu se vada, dar sa-si creeze un avantaj, mai ales ca lumea se uita probabil la minge in acele clipe. Oricum, arbitrul a vazut si a fluierat inainte ca Baird sa loveasca mingea cu capul”, a explicat Maftei, citat de site-ul oficial al clubului.
exact, iar articolul este sugestiv completat de urmatoarea poza:

Imagine

Il ajuta pe saracul Bairdie sa nu se dezechilibreze saracul si sa-si rupa nasul cazand :laughing: :laughing: :laughing:
nu copacule il durea pe baird aripa....asta cotu si il ruga pe nila maftei sa "il ajute" putin! :)(
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 19 Mar 2008, 10:34

e din GSP, ma rog, de pe siteurile lor.
http://www.rapidisti.ro/stiri/4564/maft ... iturii.htm
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 10:36

Copacul scrie:e din GSP, ma rog, de pe siteurile lor.
http://www.rapidisti.ro/stiri/4564/maft ... iturii.htm
e si pe craiovamaxima.ro tot acelasi articol...aceiasi poza! :)(
http://www.craiovamaxima.ro/stiri/1931/ ... impins.htm
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 19 Mar 2008, 10:43

sunt mai misto comentariile pe pagina lor :))
C O P A C U LImagine

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 19 Mar 2008, 16:12

Perspico scrie:
U scrie:@perspico de ce :eek: ai mai pus link cu 11 m ratat de costea?!
Asa, ca sa se vada si el ce fraier a fost, de cate ori vrea.
Am un filmulet scurt si pentru Ciombe (si pentru masochisti), in care se bucura aia de la rapid la gol. Te-ar interesa?:)(
IARA VB.DE MINE "PAPAGALULE".........

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 19 Mar 2008, 17:35

Gogoasa a primit , din nou , interdictie pe stadioane dupa meciul asta ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 17:36

Oltenia scrie:Gogoasa a primit , din nou , interdictie pe stadioane dupa meciul asta ...
Doi olteni interzişi pe stadioane
Doi olteni interzişi pe stadioane


Jandarmeria Craiova a interzis accesul pe stadioane a doi suporteri olteni, după ce aceştia au avut un comportament violent la partida Universitatea - Rapid 1-1.

Andrei Preda, fost junior la Universitatea Craiova, a fost interzis pe stadioane pentru a doua oară, de această dată pentru şase luni, primind şi o amendă de 400 de lei.

Totodată, Alin Pungă a primit interdicţie de un an de zile şi o amendă de 650 de lei. Cei doi suporteri au rupt scaune şi au aruncat cu ele spre suprafaţa de joc, având un comportament violent.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 17:54

"Jandarmii au identificat şi amendat 8 suporteri, dupa meciul Craiova-Rapid"

Patronul Universităţii, Adrian Mititelu, spune că doi dintre fani au primit din partea Jandarmeriei interdicţia de a mai intra pe stadioane timp de un an, respectiv 6 luni. Alţi 6 suporteri au fost amendaţi.
"Am primit lista cu numele celor opt suporteri sancţionaţi de jandarmi. Cei doi suporteri interzişi pe stadioane sînt Andrei Preda şi Alin Pungă. Vom prezenta această listă vineri, în faţa Comisiei de Disciplină, pentru a demonstra că s-au luat măsurile impuse de regulament la Craiova - Rapid. Nu mai avem de ce să ne temem de suspendarea terenului", a declarat azi Adrian Mititelu pentru craiovamaxima.ro.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 19 Mar 2008, 18:00

Veneau ocaziile de ziceai că e coadă la salam de Sibiu"

Adrian Mititelu s-a amuzat pe seama modului în care s-au apărat giuleştenii în meciul cu Ştiinţa, de duminica trecută (1-1).

"Rapid de-abia a mai ieşit din propria jumătate! Veneau ocaziile la poarta lor, de ziceai că e coadă la salam de Sibiu. Păcat că n-am cîştigat, altfel abordam meciul de la Arad cu două puncte în plus", a afirmat azi patronul grupării din Bănie. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 19 Mar 2008, 18:17

pt scaunele aruncate , pt bataia aia cu jandarmii aia sau ce :bad: au fost si pt ca au rupt gardul si au intrat pe teren , unii chiar meritau o amenda si poate chiar interdictie...........nu stiu exact pt ce s-au luat la bataie atunci cu jandarmii pt ca nu am fost acolo , dar nu cred ca ca le-au zis ei ceva sau s-au luat de cei din peluza asa fara motiv......

cei care au fost acolo poate stiu mai mult si ne dau mai multe detalii.....

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Mesaj de OLD-ULTRAS » 19 Mar 2008, 18:41

Cl4udiu scrie:pt scaunele aruncate , pt bataia aia cu jandarmii aia sau ce cenzored au fost si pt ca au rupt gardul si au intrat pe teren , unii chiar meritau o amenda si poate chiar interdictie...........nu stiu exact pt ce s-au luat la bataie atunci cu jandarmii pt ca nu am fost acolo , dar nu cred ca ca le-au zis ei ceva sau s-au luat de cei din peluza asa fara motiv......

cei care au fost acolo poate stiu mai mult si ne dau mai multe detalii.....

"jandarmii" ai erau badigarzi (sau stewarzi) de la firma care sa ocupat de protectia in interiorul stadionului

scandalul a inceput pentru ca ai nostrii ori au vrut sa intre in teren ori nu iau lasat sa inchida gardul respectiv ( fiind in lateral nici eu nu ma vazut clar inceputul)

cand au venit jandarmii in peluza a fost liniste pana la terminarea partidei
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 19 Mar 2008, 18:48

OLD-ULTRAS scrie:
Cl4udiu scrie:pt scaunele aruncate , pt bataia aia cu jandarmii aia sau ce cenzored au fost si pt ca au rupt gardul si au intrat pe teren , unii chiar meritau o amenda si poate chiar interdictie...........nu stiu exact pt ce s-au luat la bataie atunci cu jandarmii pt ca nu am fost acolo , dar nu cred ca ca le-au zis ei ceva sau s-au luat de cei din peluza asa fara motiv......

cei care au fost acolo poate stiu mai mult si ne dau mai multe detalii.....

"jandarmii" ai erau badigarzi (sau stewarzi) de la firma care sa ocupat de protectia in interiorul stadionului

scandalul a inceput pentru ca ai nostrii ori au vrut sa intre in teren ori nu iau lasat sa inchida gardul respectiv ( fiind in lateral nici eu nu ma vazut clar inceputul)

cand au venit jandarmii in peluza a fost liniste pana la terminarea partidei
parca inainte sa inceapa meciu vreo 2 oameni din peluza au vrut sa sara gardul si sa intre pe spatiu acela verde intre tribuna si peluza ..... atunci a venit un steward sau 2 numai stiu sigur si i-au luat de acolo .... dupa 1 minut niste suporteri din peluza au sarit la steward si chiar l-au lovit......cel putin asa am vazut eu la tribuna 2 a ..... si parca atunci cand s-a dat 11 m au mai fost incidente pe acolo .....

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 19 Mar 2008, 18:51

de gogoasa nu zic nimic, punga o sa-mi lipseasca putin :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 19 Mar 2008, 19:21

nu cred ca ne suspenda terenul...adica ideea e ca nu pedepsesti jucatorii pt ce fac suporterii....au prins niste persoane......interdictie etc.....asta e.....asa e in Anglia....nasol fara punga si gogoasa :)(

si uite asa imi adusei aminte de faza aia de la buzau...2 tipi n-au fost lasati cu sticle de 2L de cola...asa ca au varsat cola in punga si au intrat punga la meci :lol: :laughing: Doamneeee :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis