UTA - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum ne comportam cu Batrana Doamna?

Poll ended at 19 Mar 2008, 18:48

Ii aratam drumul spre azil
43
77%
N-o bagam in seama
8
14%
Ca niste gentlemani
5
9%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 20 Mar 2008, 20:43

T@V scrie:
Oltenia scrie:
T@V scrie: Salut man. Am si io o intrebare, si sper sa nu te superi.
Daca tot ati batut drumul pina la Arad, i-ati dat si voi o muje lui Mititelu? Ca io n-am putut sa-l vad si cu sonor, si nu stiu ce s-a strigat pe acolo.... De curiozitate :)(
Nu s-a strigat deloc ce zici tu, m-am mirat si eu ... :)(
Am stat in galerie si am fost inspirat pt ca nu s-au mai intamplat lucrurile alea urate din celelalte deplasari din returul acesta ... Asta poate si pentru ca din Craiova au fost doar vreo 30 , iar restul (pana pe la 100) din Tm si localitatile din apropierea Aradului ...
In prima repriza nu s-a prea cantat , a fost doar un dialog spumos de la distanta cu portarul aradenilor .. :lol: In repriza a doua s-a cantat in intregime aproape ... o:
Au fost bannere pe gard de la Praetoria , South Guard si B26 ... Au mai fost prezenti vreo 10 din Sezione , fara banner , care nici nu au cantat fiind in continuare in protest .
Nu au fost nici obisnuitele altercatii cu suporterii aradenii in drumul spre gara , acestia fiind probabil prea suparati pe propria echipa si nemaiavand chef sa "ne bombardeze cu pietre" ... :)(
Inseamna ca ati batut drumul degeaba. Sunt dezamagit de voi. Sa va fie rusine! :)(
o:
:!:
Last edited by 1948 on 20 Mar 2008, 20:44, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 20 Mar 2008, 20:44

T@V scrie:
Oltenia scrie:
T@V scrie: Salut man. Am si io o intrebare, si sper sa nu te superi.
Daca tot ati batut drumul pina la Arad, i-ati dat si voi o muje lui Mititelu? Ca io n-am putut sa-l vad si cu sonor, si nu stiu ce s-a strigat pe acolo.... De curiozitate :)(
Nu s-a strigat deloc ce zici tu, m-am mirat si eu ... :)(
Am stat in galerie si am fost inspirat pt ca nu s-au mai intamplat lucrurile alea urate din celelalte deplasari din returul acesta ... Asta poate si pentru ca din Craiova au fost doar vreo 30 , iar restul (pana pe la 100) din Tm si localitatile din apropierea Aradului ...
In prima repriza nu s-a prea cantat , a fost doar un dialog spumos de la distanta cu portarul aradenilor .. :lol: In repriza a doua s-a cantat in intregime aproape ... o:
Au fost bannere pe gard de la Praetoria , South Guard si B26 ... Au mai fost prezenti vreo 10 din Sezione , fara banner , care nici nu au cantat fiind in continuare in protest .
Nu au fost nici obisnuitele altercatii cu suporterii aradenii in drumul spre gara , acestia fiind probabil prea suparati pe propria echipa si nemaiavand chef sa "ne bombardeze cu pietre" ... :)(
Inseamna ca ati batut drumul degeaba. Sunt dezamagit de voi. Sa va fie rusine! :)(
o:
eu la tv parca am auzit de 2 ori **** mititelu...cei drept f incet
asta dupa gol parca

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 20 Mar 2008, 20:45

6 > 4 ... deci da, sunt campioana provinciei... si sa nu bateti campii ca au luat toate titlurile alea acu zeci de ani k s-ar putea k de la vara sa ne scoata ungurii ochii k ei sunt campioana provinciei k vor avea 1 titlu, dar va fi mai recent k ale noastre. :)(

kt despre retrogradarea lor... nu ma incalzeste cu nimic. preferam totusi sa jucam in A cu uta decat cu mioveni, urziceni sau alte echipe aparute peste noapte... dar deh... o:
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 20 Mar 2008, 20:54

Andrei.Himself scrie:6 > 4 ... deci da, sunt campioana provinciei... si sa nu bateti campii ca au luat toate titlurile alea acu zeci de ani k s-ar putea k de la vara sa ne scoata ungurii ochii k ei sunt campioana provinciei k vor avea 1 titlu, dar va fi mai recent k ale noastre. :)(

kt despre retrogradarea lor... nu ma incalzeste cu nimic. preferam totusi sa jucam in A cu uta decat cu mioveni, urziceni sau alte echipe aparute peste noapte... dar deh... o:
6 titluri, 2 cupe si un sfert de finala in UEFA (mai au si 2 finale pierdute in Cupa) fata de
4 titluri, 6 cupe, semifinala UEFA, sfert de finala Cupa Campionilor, optime de finala Cupa Cupelor (5 locuri 2 in campionat, 5 finale pierdute de Cupa).

Compara acum!

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 20 Mar 2008, 21:15

alex.p scrie:6 titluri, 2 cupe si un sfert de finala in UEFA (mai au si 2 finale pierdute in Cupa) fata de
4 titluri, 6 cupe, semifinala UEFA, sfert de finala Cupa Campionilor, optime de finala Cupa Cupelor (5 locuri 2 in campionat, 5 finale pierdute de Cupa).

Compara acum!
LOL! nu-s gica contra, dar e asa greu sa recunoastem k statistic sunt peste noi! "campioana provinciei" = echipa din provincie cu cele mai multe titluri si ATAT! nu esti campioana dak ai ajuns pana in semifinala uefa, sau mai stiu eu... kt despre sfertu ala de finala in cupa campionilor, nu te supara, dar nu inteleg de ce ne laudam cu asta... nu e o performanta care sa bata la ochi. noi crek ne mandrim mai mult cu semifinala aia de uefa de acu 25 de ani decat se mandreste porto cu uefa + ucl in 2 ani consecutivi sau nott forest cu ce-a reusit in anii 70 (promovare-titlu-ucl ... castigate in sezoane consecutive).

am zis ce aveam de zis... au mai multe titluri, la capitolu asta ne sunt superiori. nu mai vorbim despre cupa romaniei... e cel mai idi_ot lucru sa iti propui intr-un an sa iei cupa si atat... parerea mea.

imi pare rau de uta k au fuzionat si pt asta li s-a sters din merite... in mare parte. dar pt suporterii lor, pt istorie... prefer uta in prima liga decat vaslui, urziceni, mioveni, sau alte echipe gen ceahlau si gloria.

o:
Imagine

exxtasy
membru
membru
Mesaje: 277
Membru din: 25 Mar 2006, 10:25

Mesaj de exxtasy » 20 Mar 2008, 21:18

acum am ajuns de la meci...dupa berile de rigoare bineinteles.
@nyk_sorin vino mai des la mUTA pe stadion sa vezi ce ne striga ei noua apoi sa comentezi
nu s-a strigat deloc m*** mighty
se canta si se striga cam tot meciul...dupa ce o bagaram in plasa le strigaram alora B'ul...merita da'i in [****]
imi pare rau ca fuseram cam putini(max 50)
sper sa facem un meci bun cu moldovenii
ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Mandru
Ca Sunt OLTEAN !!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 20 Mar 2008, 21:20

john100 scrie:
nyk_sorin scrie:
1948 scrie:
normal ca ai nostri ....si uta ne-a strigat daca va mai aduceti aminte
eu vreau sa pice uta :)(
si trebuia sa strigam si noi ca toti taranii ?
de [cenzurat] , cea mai penala scandare.
ai fost in deplasare la arad ca sa spui ca e penibil?sau vb doar asa din fata calculatorului ca e penibil.Iti spun eu nu e penibil deloc,atunci cand ei ne spun noua ca mirosim a praz sau a ceapa,sau alte lucruri foarte jegoase.Deci te rog pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa zici ca suntem penibili!
zici ca ai facut deplasare de 500 de km , nu de 50 cat e intre timisoara si arad... ca si cum ti`as striga eu tie ca n`ai venit la dinamo in groapa de la timisoara, cand eu fac 15 minute pe jos pana la stadionul lor...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 20 Mar 2008, 21:23

@Andrei: Daca o luam doar dupa titluri atunci da, ai dreptate. Insa eu prin campioana inteleg echipa cu cel mai bun palmares.

PS. UTA trebuia sa fie in C. Eu unul nu suport echipele care ajung in A prin fuziuni. Isi pierd traditia, istoria, TOTUL!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 20 Mar 2008, 21:25

WhiteBlue4Ever scrie:
john100 scrie:
nyk_sorin scrie:
si trebuia sa strigam si noi ca toti taranii ?
de [cenzurat] , cea mai penala scandare.
ai fost in deplasare la arad ca sa spui ca e penibil?sau vb doar asa din fata calculatorului ca e penibil.Iti spun eu nu e penibil deloc,atunci cand ei ne spun noua ca mirosim a praz sau a ceapa,sau alte lucruri foarte jegoase.Deci te rog pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa zici ca suntem penibili!
zici ca ai facut deplasare de 500 de km , nu de 50 cat e intre timisoara si arad... ca si cum ti`as striga eu tie ca n`ai venit la dinamo in groapa de la timisoara, cand eu fac 15 minute pe jos pana la stadionul lor...
ho pralea...stai chill sa batem noi duminica plaiesii si sa ne stingem gaturile cu cate o bere dupa meci! deplasarea o face cine poate...contre pe forum poate sa le faca si un pustan de 12 ani!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 20 Mar 2008, 21:36

Oltenia scrie:...

Scuze pentru calitatea destul de scazuta a fotografiilor ...
mai ai si alte poze de la arad?

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 20 Mar 2008, 21:49

exxtasy scrie:acum am ajuns de la meci...dupa berile de rigoare bineinteles.
@nyk_sorin vino mai des la mUTA pe stadion sa vezi ce ne striga ei noua apoi sa comentezi
nu s-a strigat deloc m*** mighty
se canta si se striga cam tot meciul...dupa ce o bagaram in plasa le strigaram alora B'ul...merita da'i in [****]
imi pare rau ca fuseram cam putini(max 50)
sper sa facem un meci bun cu moldovenii
ucv ucv ucv ucv ucv ucv
ba n-o sa vin mai des ca n-am de ce, si nu stau in tm ca tine...
nu conteaza ce striga aia... mi se pare penibila scandarea in sine, serie b, indiferent cui e adresata. si mai ales cand strigam noi, care nu suntem prea departe de ei...

mi-e indiferent daca raman sau nu...daca n-ar fi cumparat locul in A chiar as fi vrut sa ramana, fata de unele ca mioveni,urziceni, buzau

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Mar 2008, 21:52

nyk_sorin scrie:
exxtasy scrie:acum am ajuns de la meci...dupa berile de rigoare bineinteles.
@nyk_sorin vino mai des la mUTA pe stadion sa vezi ce ne striga ei noua apoi sa comentezi
nu s-a strigat deloc m*** mighty
se canta si se striga cam tot meciul...dupa ce o bagaram in plasa le strigaram alora B'ul...merita da'i in [****]
imi pare rau ca fuseram cam putini(max 50)
sper sa facem un meci bun cu moldovenii
ucv ucv ucv ucv ucv ucv
ba n-o sa vin mai des ca n-am de ce, si nu stau in tm ca tine...
nu conteaza ce striga aia... mi se pare penibila scandarea in sine, serie b, indiferent cui e adresata. si mai ales cand strigam noi, care nu suntem prea departe de ei...

mi-e indiferent daca raman sau nu...daca n-ar fi cumparat locul in A chiar as fi vrut sa ramana, fata de unele ca mioveni,urziceni, buzau
pe ei pe mama lor... :)(

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 20 Mar 2008, 21:58

plecati acasaaa :lol:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 20 Mar 2008, 23:48

T@V scrie:
john100 scrie: ai fost in deplasare la arad ca sa spui ca e penibil?sau vb doar asa din fata calculatorului ca e penibil.Iti spun eu nu e penibil deloc,atunci cand ei ne spun noua ca mirosim a praz sau a ceapa,sau alte lucruri foarte jegoase.Deci te rog pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa zici ca suntem penibili!
Salut man. Am si io o intrebare, si sper sa nu te superi.
Daca tot ati batut drumul pina la Arad, i-ati dat si voi o muje lui Mititelu? Ca io n-am putut sa-l vad si cu sonor, si nu stiu ce s-a strigat pe acolo.... De curiozitate :)(
Nu s- au scandat trivialitati la adresa lui Mititelu
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 20 Mar 2008, 23:50

FreakBoy scrie:
john100 scrie:
nyk_sorin scrie:
si trebuia sa strigam si noi ca toti taranii ?
de [cenzurat] , cea mai penala scandare.
ai fost in deplasare la arad ca sa spui ca e penibil?sau vb doar asa din fata calculatorului ca e penibil.Iti spun eu nu e penibil deloc,atunci cand ei ne spun noua ca mirosim a praz sau a ceapa,sau alte lucruri foarte jegoase.Deci te rog pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa zici ca suntem penibili!
aoleu vere, iar ultrasi d-astia... baaaa, da-va-n **** mea aia din fata calculatoarelor... ma lasi?!
????????eu doar am expus punctul meu de vedere in legatura cu scandarea "serie B".daca nu poti folosi un ton cvilizat,atunci abtine-te

Si inca ceva.......nu m-am dat in specatacol ca am fost la arad...am spus doar ca nu sunt de acord cu afirmatia lui NYK_SORIN ca a fost penibila scandarea....a fost o divergenta de opinii...omul si-a spus-o pe a lui si eu pe a mea....si DA O SA VIN in la meciul cu dinamo,sa nu mai zica unii ca fac doar 60 km..........
Last edited by Vraciul on 20 Mar 2008, 23:58, edited 1 time in total.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Închis