Universitatea Craiova- Fc Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem duminica cu vaslui ?

Poll ended at 24 Mar 2008, 16:44

victorie
46
64%
egal
21
29%
infrangere
5
7%
 
Total votes: 72

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 23 Mar 2008, 21:53

Bobo scrie:Nu conteaza cand jucam , conteaza sa batem . Poate ajungem in UEFA :)) :lol:
Beri multe ... :laughing:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 23 Mar 2008, 21:57

Voi ati observat ca noi incepem sa contam la fazele fixe?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 23 Mar 2008, 22:00

Meci placut, tactic, destul de echilibrat pana prin repriza a doua. Arbitrul kakacios, terenul nasol.

Napoli inspirat, mai putin cu Tanasa. De ce l-a bagat daca nu e refacut complet? In rest, avem moral, intoarcem rezultate!

Felicitari lui Urbano Lega.

Foarte buni Woobay, Costea, Baird, Prepelita si (surprize-surprize) Dananae!

Ailalti buni, Ionescu si Bornescu inconstanti. Lutu meserias, ma temeam ca va claca fizic.

E clar ca suntem pe drumul al bun! :))
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 23 Mar 2008, 22:17

Pe Ljubinkovic l-ati vazut pe teren? A fost anihilat perfect.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Mar 2008, 22:32

hai s-o facem pe aia: "plecati cu totii", "ne-am saturat de voi"...
haida ba, sclerozatii... toata lumea mainile sus!

crips

Mesaj de crips » 23 Mar 2008, 22:36

oricum o sa fie blat meciul cu steaua...o sa ii dea Mititelu meciul lui Becali...unul crede ca el inseama U.CRAIOVA si altul crede ca el inseamna steaua
Last edited by crips on 23 Mar 2008, 22:50, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Mar 2008, 22:49

crips scrie:oricum o sa fie blat meciul cu steaua...o sa ii dea Mititelu meciu lui Becali...unul crede ca el inseama U.CRAIOVA si altul crede ca el inseamna steaua
Bah baete, cum le stiti voi pe toate. :o:

crips

Mesaj de crips » 23 Mar 2008, 22:51

T@V scrie:
crips scrie:oricum o sa fie blat meciul cu steaua...o sa ii dea Mititelu meciu lui Becali...unul crede ca el inseama U.CRAIOVA si altul crede ca el inseamna steaua
Bah baete, cum le stiti voi pe toate. :o:
avem experienta din tur...

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 23 Mar 2008, 22:53

Deoarece "in vino veritas", eu o să mă piş împotriva vântului şi o să spun că iar cădem în extrema cealălaltă, când ne vedem în Championes League. Îmi place că echipa are moralul bun şi joacă entuziast. Dar:
- mie mi se pare că azi pe partea lui Dănănae a fost din nou bulevard, cu excepţia a 2 faze din repriza a 2-a.
- nu avem mijloc aproape de loc (coordonator nu avem), toate mingile sunt aruncate în faţă, la bătaie.
- nu se joacă la firul ierbii, Andrei Ionescu e lent, de parcă nu are coloană vertebrală, parcă e o meduză.
- Baird azi a fost în nota lui obişnuită, muncitor, rapid, aşa de rapid că nu se întâlneşte decât rar cu mingea. Nu reuşeşte să facă stopuri sau preluări elementare, ş.a.m.d.
În fine, s-ar putea să fiu eu prea pretenţios, să-mi stăruie în minte faze din meciurile Craiovei-Maxima. M-am bucurat oricum enorm pentru REZULTAT, mult mai mult decât la meciul cu rapidul.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Mar 2008, 23:07

parerea mea e ca nu prea poti sa joci la firul ierbii pe extensiv...oricat ai incerca, tot sare mingea :)(

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 23 Mar 2008, 23:19

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Asa face Dananae marcaj la Frunza. Mentionez ca sunt momente diferite din joc. Dananae nu ar face fata in felul acesta nici la un meci in curtea scolii. Oricum la faza golului vasluienilor primul care a gresit a fost Dananae. :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 23 Mar 2008, 23:48

sa va zic ceva domnu mare antrenor.dananae nu trebuie sa marcheze om la om pe frunza.marcajul om la om se face doar la varfuri de catre fundasii centrali.si fundasii laterali trebuie sa stranga in centru cand faza se desfasoara pe partea opusa partii sale.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 24 Mar 2008, 00:51

blondu scrie:sa va zic ceva domnu mare antrenor.dananae nu trebuie sa marcheze om la om pe frunza.marcajul om la om se face doar la varfuri de catre fundasii centrali.si fundasii laterali trebuie sa stranga in centru cand faza se desfasoara pe partea opusa partii sale.
ce sa spun... scrie undeva asta? dar de ex daca stii ca echipa adversa are un mijlocas coordonator bun si vrei sa-l opresti ce faci? nu poti pune marcaj om la om ca nu e atacant?
marcajul om la om se face la jucatorii cheie ai echipelor adverse... de ex azi indicat era marcaj om la om la ljubinkovici care oricum nu misca... acum evident ca nu poti face marcaj om la om la fiecare jucator bun al alora... acum nu stiu daca dananae a fost pus sa-l tina om la om pe frunza dar dupa plasamentul din poze pare ca nu a fost pus...

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 24 Mar 2008, 01:16

blondu scrie:sa va zic ceva domnu mare antrenor.dananae nu trebuie sa marcheze om la om pe frunza.marcajul om la om se face doar la varfuri de catre fundasii centrali.si fundasii laterali trebuie sa stranga in centru cand faza se desfasoara pe partea opusa partii sale.
N-oi fi eu mare antrenor, mi-am dat si eu cu parerea, dar tocmai fiindca l-am observat pe Dananae cum se comporta am facut fotografiile alea (oricum mi-au scapat multe faze, ca m-am uitat si eu la meci ca omu').
Poate imi spui tu ce rol reiese ca are Dananae din fotografiile mele, sa fuga de Frunza sau sa faca marcaj la Dorel Stoica? E sau nu bulevard pe partea lui?
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Mesaj de blue_lions » 24 Mar 2008, 01:29

Perspico scrie:
blondu scrie:sa va zic ceva domnu mare antrenor.dananae nu trebuie sa marcheze om la om pe frunza.marcajul om la om se face doar la varfuri de catre fundasii centrali.si fundasii laterali trebuie sa stranga in centru cand faza se desfasoara pe partea opusa partii sale.
N-oi fi eu mare antrenor, mi-am dat si eu cu parerea, dar tocmai fiindca l-am observat pe Dananae cum se comporta am facut fotografiile alea (oricum mi-au scapat multe faze, ca m-am uitat si eu la meci ca omu').
Poate imi spui tu ce rol reiese ca are Dananae din fotografiile mele, sa fuga de Frunza sau sa faca marcaj la Dorel Stoica? E sau nu bulevard pe partea lui?
Cred ca aici ai dreptate, este mereu depasit ff. usor de adversarii directi...nu e ca au facut aia nu stiu ce schema tactica si l-au scos din joc pe Dananae. Ultimul exemplu a fost la meciul cu Rapid unde Cesinha a trecut de el de vreo 3 ori parca trecea pe linga un jalon. Nu avem fundas dreapta asta e, Barboianu si ala e cam nesigur..si daca stai sa te gandesti ce fundasi dreapta a avut Craiova ti se face rau.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis