Universitatea Craiova- Fc Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem duminica cu vaslui ?

Poll ended at 24 Mar 2008, 16:44

victorie
46
64%
egal
21
29%
infrangere
5
7%
 
Total votes: 72

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 23 Mar 2008, 18:52

...te-n gura costea, ai inceput tu sa dai goluri si acum nu mai pot sa il injur pe mitittelu :)(
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 23 Mar 2008, 18:54

"TOTUL DECURGE CUM NE-AM DORIT"
Autor: Mario Morcov (Craiova), 23-03-2008


Nicolo Napoli a explicat cauzele succesului inregistrat de echipa sa. Tehnicianul italian a fost insa dezamagit de accidentarea lui Tanasa si crede ca revenirea Universitatii in prim plan decurge conform planului.

“Sint fericit pentru rezultat si pentru modul cum au jucat baietii, mai ales in repriza secunda. Am obtinut o victorie meritata, chiar daca la inceput am intrat mai greu in joc. Apoi am avut o prestatie inteligenta si am obtinut succesul. Sint dezamagit de accidentarea lui Tanasa. Cheia succesului este faptul ca grupul a asimilat bine sistemul de joc. Atit tactic cit si fizic stam bine, au inteles ceea ce le cer. Le multumesc preparatorului fizic si jucatorilor, intregului staff ethnic. Ne dorim sa continuam pe acelasi drum, sa jucam din ce in ce mai bine. Mai avem inca emotii, ele vor trece cind vom face 40 de puncte, mai avem de lucrat, dar totul decurge cum ne-am dorit”, a declarat Nicolo Napoli.

O declaratie de aplauda .Jucam din ce in ce mai bine,si unul di aspectele care ma bucura foarte mul ECHIPA STA FOARTE BINE FIZIC DESI A JUCAT DIN 3 IN 3 ZILE. ucv ucv
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Mar 2008, 19:04

Bornescu...a avut un singur sut pe poarta , a luat gol dar nu cred ca e vina lui....in rest, mi-au placut degajarile lui foarte lungi

Dananae- a jucat bine mai ales ca pe partea lui l-a avut pe .frunza...l-a facut o singura data si a iesit golul..dar in rest s-a aparat foarte bine..surpriza e ca a avut cateva centrari bune de data asta...inclusiv centrarea de la golul 2...in plus a tras un sut de la mare distanta care a s-a dus binisor dar a fost atent haisan o:

d.stoica si mitchell au jucat bine...n-au miscat ljubincovici si temundjera...n-au gresit deloc niciunul o:

Rose nici el n-a jucat rau deloc, in plus a incercat cateva urcari dar azi i-a luat fata Danane la aport ofensiv

Prepelita, mi-a placut mult de tot..a recuperat multe mingii si a pasat bine...a urcat..era sa marcheze ... o:

a.ionescu nici prea prea, nici foarte foarte, a alergat dar a mai si gresit unele pase, la faza golului lui frunza a fost si el depasit usor

dilevski...n-a jucat rau in prima repriza dar nici prea bine..cred ca a fost inlocuit pentru a creste forta ofensiva si pt ca era clar ca mijlocul vasluiului nu mergea , nu punea mari probleme

wobay a jucat bine , i-au iesit multe driblinguri si pase dar a si ratat usor la faza golului lui costea o:

Baird merita un gol...a alergat mult a avut cateva ratari mari dar marcheaza la mioveni o:

Costea...a dat doua goluri cu care a rezolvat meciul...nu a stralucit in restul jocului dar ramane omul meciului prin cele doua goluri foarte importante o: o:

Lutu..in repriza a doua, altfel s-a jucat cu el in teren....stie fotbal o:

tanasa...pacat de accidentare...ce s-o fi intamplat? care e starea lui?

saceanu...a intrat in prelungiri......

napoli...retrag tot ce am zis rau de el :)( o: o: o:

suporterii...mai bine ca in meciurile precedente o: parca a fost altceva..nici cei 40 de vasluienii nu s-au facut de ras.....cu tobe..au cantat si sarit tot meciul... o:

arbitrul slab..favorizand vasluiul.....a faramitat meciul...fluierand toate simularile moldovenilor.....nu i-a acordat rosu lui ndoye desi merita... a avut cel putin trei interventii de galben spre rosu.....ma scotea din sarite haisan..n-am mai vazut genul asta de tragere de timp...topaia si facea pe suparatul ca nu se demarca atacantii de parca exact pe capul alora ar fi degajat...penibila echipa..un antijoc total...ma ofitcam daca pierdeam doua puncte si cu astia....cah

frunza...a facut o faza misto de tot

terenul...prost....ca deobicei...sa urgenteze insamantarea pe Ion Oblemenco...si poate cand s-or muta acolo iar...sa-l insamanteze si pe asta de pe extensiv :)(

victorie la Mioveni ucv sa bagam si netoii in b :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 23 Mar 2008, 19:17

Costea nu ar trebui sa aiba 11 goluri? in gsp e afisat cu 10 doar :o
Forza STIINTA

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 23 Mar 2008, 19:18

Bals_Boy scrie:Costea nu ar trebui sa aiba 11 goluri? in gsp e afisat cu 10 doar :o
Gsp sunt PRAF!!!!!!! :)( PROSPORT FTW!! ucv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Mar 2008, 19:25

are 11 goluri..toate din actiune
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 23 Mar 2008, 19:28

Pacala scrie:are 11 goluri..toate din actiune
nu putea sa aiba si el 12, cu unul dat din penalty? :)(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Mar 2008, 19:29

Bals_Boy scrie:
Pacala scrie:are 11 goluri..toate din actiune
nu putea sa aiba si el 12, cu unul dat din penalty? :)(
pretentios esti :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 23 Mar 2008, 19:30

Bals_Boy scrie:
Pacala scrie:are 11 goluri..toate din actiune
nu putea sa aiba si el 12, cu unul dat din penalty? :)(
are si el principii :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 23 Mar 2008, 20:26

http://www.lupamea.ro/articole.php?numa ... a=6&id=637
cel mai frumos steag din istoria steagurilor

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 23 Mar 2008, 20:28

SLH scrie:http://www.lupamea.ro/articole.php?numa ... a=6&id=637
cel mai frumos steag din istoria steagurilor
sunteti pe mana cu ala care a scris :)(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 23 Mar 2008, 21:20

Greu, dar frumos. Victorie meritata dupa un joc excelent al echipei. Felicitari tuturor baietilor, si lui Napoli pentru modul in care au abordat meciul.

PS. Am mai spus eu dupa meciul cu Pandurii ca se vede ca jucatorii au o pregatire fizica buna. Costea in tur iesea meci de meci in min 60-70, acum da gol in 90. Cu Tanasa e mai complicat, pentur ca el s-a accidentat in primul meci din Antalya si a pierdut pregatirea, asa ca e un sezon cam terminat pentru el. Sa il vedem de la anul.

PS2. La golul 2, Urbano Lega facea tumbe pe jos pe langa banca noastra de rezerve. :)( :)( :)(

PS3. Mi-e frica de oboseala pe care Prepe si Costea o pot acumula dupa calatoria in Turcia, meci, intoarcere, apoi meci iar sambata.

Bobo
membru
membru
Mesaje: 139
Membru din: 31 Mai 2007, 17:22

Mesaj de Bobo » 23 Mar 2008, 21:31

Mandru de baietii nostrii. De la meciu cu panDURII se vede o daruire fantastica si asta cred ca multumeste pe toata lumea . Sper sa-si continue Costea forma buna ca avem nevoie de un golgeter ca nu am mai avut de multa vreme.
alex.p din cate stiu eu , cu Mioveni am juca duminica la ora 15:00 , nu sambata .
I love "U"

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 23 Mar 2008, 21:37

Bobo scrie:Mandru de baietii nostrii. De la meciu cu panDURII se vede o daruire fantastica si asta cred ca multumeste pe toata lumea . Sper sa-si continue Costea forma buna ca avem nevoie de un golgeter ca nu am mai avut de multa vreme.
alex.p din cate stiu eu , cu Mioveni am juca duminica la ora 15:00 , nu sambata .
berile astea. :)(

Bobo
membru
membru
Mesaje: 139
Membru din: 31 Mai 2007, 17:22

Mesaj de Bobo » 23 Mar 2008, 21:38

Nu conteaza cand jucam , conteaza sa batem . Poate ajungem in UEFA :)) :lol:
I love "U"

Închis