Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obţinem sâmbătă de la bistriţeni?

Poll ended at 06 Apr 2008, 21:22

Trei
55
79%
Unul
11
16%
Rămânem fără
4
6%
 
Total votes: 70

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Apr 2008, 18:09

Si nu-l mai ridicati atata in slavi pe Andrei. A fost, intr-adevar cel mai bun de pe teren, dar usurinta lui de a irosi loviturile de colt m-a exasperat. Omul nu stie sa bata o asemenea lovitura. Persevereaza, da sa n-o mai faca pe nervii nostri. Lutu a batut 2, si cred ca la prima a fost gol!!! Nu se poate asa ceva. Nu poti, nu stii, lasi pe altu pina inveti.
Si tot atat pot sa-i reprosez si lui Gangioveanu. Ultima faza, in loc sa dea o bolta, s-o arunce la bataie, copilul da in ea de parca vroia s-o trimita la vestiare... Aiurea in tramvai. Urat. Nu stim sa jucam murdar ca altii. Exact la fazele in care se poate creea presiune, noi le tratam ca niste idioti.
Nu mai pot de nervi. Sa dai 3 bare, si sa nu fii in stare sa bati o echipa extrem de slaba in a doua repriza.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Mesaj de Copacul » 05 Apr 2008, 18:10

manex scrie:costea pare obosit.
Cred ca a obosit vazandu-si coechipierii cat alearga... :(
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 05 Apr 2008, 18:11

Dina: "Lipsa spectatorilor a contat mult"

Imagine

Mihai Dina, atacantul "leilor" craioveni, a declarat, la finalul meciului "U" Craiova - Gloria Bistriţa, că este dezamăgit de rezultatul partidei şi că echipa are speranţe slabe la participarea într-o cupă europeană.

"Am avut ocazii multe dar nu am reuşit să câştigăm. Ce să facem? A contat foarte mult şi lipsa spectatorilor. Noi mai sperăm la o cupă europeană, mai sunt şanse, dar ar trebui să câştigăm prea multe meciuri şi nu ştiu dacă putem reuşi acest lucru", a conchis Dina.

:laughing: :laughing: dina si doru de fani! :laughing: :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 05 Apr 2008, 18:13

Napoli: "Sabău m-a felicitat pentru cum a jucat echipa mea"

Tehnicianul Craiovei spune că formaţia sa ar fi meritat să învingă, după jocul foarte bun din repriza a doua.

"Am jucat foarte slab în prima repriză, ei au avut posesia şi au reuşit să înscrie acel gol. Ne-am revenit în cea de-a doua, am jucat excelent, am avut două bare, am dominat şi ar fi trebuit să învingem. Sabău m-a felicitat la sfîrşit pentru cum a jucat echipa mea", a declarat Nicolo Napoli.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Apr 2008, 18:18

Napoli: "Azi am schimbat de 3 ori sistemul de joc"


Antrenorul Universităţii spune că echipa mai are nevoie de maxim 4 puncte pentru a fi scăpată de grijile retrogradării.


"Sînt foarte mulţumit de toţi jucătorii mei, nu le pot reproşa nimic. în meciul de azi am schimbat de 3 ori sistemul de joc. Cred că mai avem nevoie de încă 3-4 puncte pentru a fi liniştiţi total", a declarat Nicolo Napoli.
=========================
Adevarul e ca repriza a doua am jucat fenomenal fata de prima. Tocmai d'aia m-au lasta nervii. Nu se poate sa joci asa de bine, si sa nu poti sa bati.
Bravo baeti. Bravo!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 05 Apr 2008, 18:25

U scrie:Dina: "Lipsa spectatorilor a contat mult"

Imagine

Mihai Dina, atacantul "leilor" craioveni, a declarat, la finalul meciului "U" Craiova - Gloria Bistriţa, că este dezamăgit de rezultatul partidei şi că echipa are speranţe slabe la participarea într-o cupă europeană.

"Am avut ocazii multe dar nu am reuşit să câştigăm. Ce să facem? A contat foarte mult şi lipsa spectatorilor. Noi mai sperăm la o cupă europeană, mai sunt şanse, dar ar trebui să câştigăm prea multe meciuri şi nu ştiu dacă putem reuşi acest lucru", a conchis Dina.

:laughing: :laughing: dina si doru de fani! :laughing: :laughing:
cei care il injura nu sunt fani.
ca si cei de la Mioveni care au aruncat ca tembelii cu scaune si din cauza lor multi au stat acasa.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 05 Apr 2008, 18:25

Adevarul e ca repriza a doua am jucat fenomenal fata de prima. Tocmai d'aia m-au lasta nervii. Nu se poate sa joci asa de bine, si sa nu poti sa bati.
Bravo baeti. Bravo!!!
Pai mai intervine si lipsa de experienta plus ineficacitatea atacantilor.
Degeaba iti creezi zeci de ocazii daca nu are cine s-o ia din marginea careului s-o bage in ate.

Noi daca am avea niste jucatori mai experimentati in atac...cred ca am marca 3-4 goluri pe meci.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Mesaj de inima de leu » 05 Apr 2008, 18:28

[quote="T@V"]Napoli: "Azi am schimbat de 3 ori sistemul de joc"


Antrenorul Universităţii spune că echipa mai are nevoie de maxim 4 puncte pentru a fi scăpată de grijile retrogradării.


Atentie la neatentie si la visuri desarte (Intertoto, UEFA etc.). Napoli dovedeste ca e un om cu capul pe umeri. Eu zic ca ne mai trebuie inca doua victorii ca sa ne socotim complet scapati de griji.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 05 Apr 2008, 18:34

Prima repriza am jucat 3-4-3 la fel ca in prima repriza cu Rapidul . S-a vazut ca am jucat mai slab . In 4-3-3`ul din repriza a 2 a , am dominat clar mijlocul . Sper ca la Cluj sa-l odihneasca pe Costea I si sa-l forteze pe frateso sau pe Gangioveanu din primul minut acolo . De retrogradare am scapat , Uefa nu prea avem sanse , macar sa castigam 2-3 jucatori pentru campionatul viitor . Gaman e mult mai bun ca Barboianu , iar Dananae joaca mai bine in dreapta deci .. cred ca Gaman ar trebuii titularizat daca e suspendat Mitchell

Excelent Andrei azi o:
Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 05 Apr 2008, 18:34

Dupa meci, Gabi Safta de la Sport Total FM (105,8 in Bucuresti si www.sptfm.ro) a intrat in legatura cu Adrian Mititelu. Cateva dintre cele spuse de Mititelu (nu reproduc cuvant cu cuvant, eram in masina):

despre Napoli: " Se vede mana italianului de cand a venit, dar si munca mea de ani la Craiova care m-am luptat si cu suporteri si cu autoritati locale"

despre arbitraj: "Nu mai comentez pentru ca mereu vor exista nemultumiti"

Safta la intrebat daca mai poate tine jucatorii la Craiova si daca nu va incepe exodul spre Bucuresti. Mititelu a declarat ironic : "Cand mai vedeti jucatori de la Craiova in Bucuresti sa imi dati un sms sau un mail"

despre jucatorii Craiovei: "Baieti buni , ca doar nu i-am adunat de pe strada"

despre meciurile cu Poli, Dinamo si Steaua: "Ei ar trebui sa se teama de noi pentru ca jucam frumos"

despre meciul cu Gloria: "E bun si un punct. Am avut 3 bare si 6-7 ocazii clare , dar nu am mai avut norocul din celelalte partide"

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Apr 2008, 18:39

Craiova poate termina pe locul 7.....primele 6 vor juca in cupele europene dar noi oricum nu am prea avea unde..iar de jucat doar in ultima perioada am jucat... oricum, e altceva sa zici ca ai pierdut cupele europene la un loc decat sa zici ca te-ai salvat de la retrogradare la mustata......echipa trebuie sa joace fotbal adevarat in aceste meciuri..fara sa se dea la o parte in fata nimanui...sa joace fotbal adevarat ...este benefic in primul rand pentru jucatori...vine euro altii pot castiga posturi de titluari...alt moral pentru anul viitor...castiga experienta ...capata constiinta propriei valori...instaurarea unui climat profesionist....mititelu trebuie sa semneze cu napoli prelungirea contractului de antrenor inca de pe acum ..trebuie facut ceva si spre impacarea cu suporterii si trebuie si constientizati unii suporteri sa nu mai avem suspendari.... ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 05 Apr 2008, 18:47

nu am vazut decat prima repriza, dar la gol Stoica putea pune o contra la minge ...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Apr 2008, 18:48

Bun meciul. Imi place ca dupa un meci in care facem egal acasa nu prea avem ce sa le reprosam jucatorilor, per ansamblu. (Daca ii luam la bani marunti gasim noi cate ceva). :)(

Mitchell o sa stea de acum la fiecare galben primit. Costea are si el 6, si sta la primul galben.

Oricum, Bravo Echipa, Bravo Napoli.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Mesaj de raduku » 05 Apr 2008, 19:07

s-au simtit parca absentele lui prepe la mijloc(mai ales a lui) , a lui rose (barboianu a jucat ff slab) ... si baird in atac ... totusi felicit pe dina ca a dat gol dar trebuie sa recunoastem ca nu e foarte bun (bunicel o: )
oricum ... 1 pct meritat ... poate meritam chiar 3...
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Apr 2008, 19:12

alex.p scrie: Mitchell o sa stea de acum la fiecare galben primit. Costea are si el 6, si sta la primul galben.
Great! Cel mai constant om din aparare... E grava treaba. D'aia era el asa de nervos... bine, oricum, cartonasul l-a luat meritat. Putea sa ia si rosu, ptr ca l-a lovit pe Coro fara minge, chiar daca fusese maltratat de vampir...
E clara treaba. In meciul cu Otelul cred ca o sa ne cam umple arbitrul de respect. Ca sa nu cumva sa avem echipa completa ptr Poli, Javre si Oi. :(

Închis