Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obţinem sâmbătă de la bistriţeni?

Poll ended at 06 Apr 2008, 21:22

Trei
55
79%
Unul
11
16%
Rămânem fără
4
6%
 
Total votes: 70

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 06 Apr 2008, 18:27

Pacat ca n-am cistigat, dar cel mai important e ca jucam fotbal :-D :-D :-D
Si in plus avem o echipa cu o medie de virsta foarte scazuta, care are cu adevarat un mare potential.
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Apr 2008, 18:57

alex.p scrie:
BluBoy scrie:ba vere dina in afara de gol a fost praf. la faza cu bara lui costea, s-a impiedicat fraieru, nu a lasat mingea ca asa a vrut el. ce mama draq, daca si dina e jucator atunci inseamna ca bornescu e portar de imensa valoare. apropo de bornescu, sa-ti dea ala gol din pozitia aia, iar tu sa fi lipit de bara, parca era aparator la cornere. ce mama draq de reflexe are si mircea asta nu stiu, ca frasineanu i-a dat-o la coltul portarului, iar acum asta i-a dat gol din pozitia aia grea. ce mama draq ne-o placea sa fim condusi la pauza nu inteleg
Frasineanu i-a dat gol pe coltul lung. Intotdeauna portarul apara coltul scurt. La Mioveni nu a fost gol de portar, Frasi ne-a dat-o bine de tot. Ieri insa, daca avea reflex, putea pune piciorul. Insa inaintea lui tebuie criticati Barboianu si Stoica.
are dreptate BluBoy... frasineanu a tras pe coltul portarului pentru ca a fost lovitura libera si bornescu apara coltul lung :-)

dar nici asa nu mi s`a parut ca a fost golul lui, a tras frasineanu prea bine...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2008, 19:30

1 - A fost o executie extraordinara a lui Frasineanu, dar ala era coltul portarului si distanta a fost destul de mare... La golul de ieri, raman la parerea ca vina a fost mai mare a lui Stoica, care nu l-a blocat pe Dobre si a lui Barboianu ca nu a acoperit partea (+Dananae). Totusi, chiar daca sutul a fost tare si de aproape, plus venit la semiinaltime, in dreptul stomacului, exact cat sa nu o respingi cu piciorul si nici cu mana, Bornescu trebuia sa acopere mai bine. In concluzia as spune ca a luat niste goluri parabile, dar nu-l putem acuza de gafe. Unele aprecieri mi s-au parut exagerate, chiar deplasate.
2 - Daca-l acuzam pe Dina si acum mi se pare rautate. A dat 2 goluri in momente de importanta maxima. Iar cu chestia ca oricine dadea de acolo, n-as fi asa sigur. A avut sange rece. Nu spun ca ajucat prea bine, dar a intrat in combinatii. Iar la faza cu bara, daca nu-l lasa pe Costea in pozitie excelenta, l-as fi criticat dar a gandit bine faza.
3 - despre Costea, l-am criticat pt ca e clar ca poate mai mult dar la el a fost o problema de atitudine. Elocventa e faza din a doua repriza, in care Dilevski l-a pus in situatie excelenta dar el era pe calcaie. Si e pacat sa ii apara aceasta atitudine pt ca eu consider ca are sansa cea mai mare din lotul nostru sa prinda Euro si e pacat sa-i dea cu piciorul. Plus ca trateaza cu prea multa lejeritate ocaziile. N-avea voie sa nu dea gol la bara din min 10. Sper sa isi schimbe atitudinea. De fapt, am incredere in Napoli ca-l va tine cu picioarele pe pamant.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 06 Apr 2008, 19:34

ozzy scrie:Asa, ca fapt divers, observ inca o data ca aia care se dau mari suporteri si mereu alaturi de echipa, sunt cei care incep sa boscorodeasca pe toata lumea dupa primele 10 minute in care nu se joaca nimic. Si asta chiar si dupa o serie incredibila de meciuri in care baietii au jucat cu totul altceva dupa pauza si ar merita sa-i lasam macar sa termine meciul inainte de a-i pune la zid.
Un alt aspect: vad ca foarte multi sar la gatul lui Costea care o fi jucat prost ieri, nu zic nu, dar dupa atatea meciuri in care ne-a salvat, o merita si el sa-i trecem cu vederea un joc mai putin reusit. Zic si eu...

In fine, vad ca Napoli ma surprinde tot mai mult cu fiecare meci pe care il jucam. Cand in atatea meciuri joci cu totul altceva dupa pauza, explicatia, dupa parerea mea, nu poate fi decat una singura: antrenorul o:

PS: Dina iar e in acea perioada a anului :lol:
Hai ca esti carcotas. Pai daca echipa nu joaca nimic, ce-ai vrea sa se spuna? Ca totul merge struna? Ce e asa ciudat sa spui ca echipa nu joaca nimic, ca nu intra in joc, si ca sunt unii jucatori care se plimba pe teren. Si aici poti sa-i bagi lejer pe Costea si Dilevski din prima repriza a meciului de ieri. Saceanu macar s=a chinuit, dar parca era din alt film.. parca nu juca in echipa noastra, era aerian rau. Dilevski si-a mai revenit oleaca dupa pauza, dar pe final, era s-o comita la ultima minge ...
Iar Mircea cred ca a facut un campionat mai slab ca anul trecut. Anul trecut scotea mingi. Anul asta, peste 70% din tot ce a fost pe poarta, a fost gol.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 06 Apr 2008, 19:53

WhiteBlue4Ever scrie:
alex.p scrie:
BluBoy scrie:ba vere dina in afara de gol a fost praf. la faza cu bara lui costea, s-a impiedicat fraieru, nu a lasat mingea ca asa a vrut el. ce mama draq, daca si dina e jucator atunci inseamna ca bornescu e portar de imensa valoare. apropo de bornescu, sa-ti dea ala gol din pozitia aia, iar tu sa fi lipit de bara, parca era aparator la cornere. ce mama draq de reflexe are si mircea asta nu stiu, ca frasineanu i-a dat-o la coltul portarului, iar acum asta i-a dat gol din pozitia aia grea. ce mama draq ne-o placea sa fim condusi la pauza nu inteleg
Frasineanu i-a dat gol pe coltul lung. Intotdeauna portarul apara coltul scurt. La Mioveni nu a fost gol de portar, Frasi ne-a dat-o bine de tot. Ieri insa, daca avea reflex, putea pune piciorul. Insa inaintea lui tebuie criticati Barboianu si Stoica.
are dreptate BluBoy... frasineanu a tras pe coltul portarului pentru ca a fost lovitura libera si bornescu apara coltul lung :-)

dar nici asa nu mi s`a parut ca a fost golul lui, a tras frasineanu prea bine...
era coltul lui bornescu. zidul era plasat pe coltul scurt. daca te uiti si la reluarea din meciul cu dacia si la cea de astazi, o sa vedeti ca e varza borni cu reflexele
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 06 Apr 2008, 20:25

BluBoy scrie: era coltul lui bornescu. zidul era plasat pe coltul scurt. daca te uiti si la reluarea din meciul cu dacia si la cea de astazi, o sa vedeti ca e varza borni cu reflexele
Lasa Pralea, ca si io ma ratoiam din tribuna si urlam la Bornescu, si Gazaru tipa la mine, ca "Ce vroiai ma sa faca Mircea?? Tu nu vezi ca n-a fost vina lui??" :o

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 07 Apr 2008, 11:26

ghinion mare cu 3 bare.
cred ca daca aveam spectatori luam 3 puncte
aveti grije de huliganii sa nu mai faca scandaluri ca sa nu mai fim sanctionati
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

mabum21

Mesaj de mabum21 » 07 Apr 2008, 12:34

sunt singurul care a vazut ca a fost deviat sutul?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Apr 2008, 12:35

cre ca da. cine sa-l devieze? ca daca il devia il dadea ori in bornescu, ori afara
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 07 Apr 2008, 16:11

Meciul este acum in reluare la telesport

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2008, 17:53

Oltenia scrie:Meciul este acum in reluare la telesport
In legatura cu meciul asta in sfarsit am dat si noi gol dintr-o faza fixa, chit ca a venit dintr-o ingramadeala, dar sa-i zicem ca am dat din faza fixa. :)(

ozzy

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2008, 18:10

T@V scrie: Hai ca esti carcotas. Pai daca echipa nu joaca nimic, ce-ai vrea sa se spuna? Ca totul merge struna? .
Nu sunt carcotas, mi se pare normal ca discutia sa se poarte dupa ce s-a terminat meciul, ca e penibil sa te apuci sa-i balacaresti si dupa aia, cand revin, sa-i ridici in slavi

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Apr 2008, 21:11

Eu am observat ca de cand joaca fotbal echipa, unii de erau clasificati intr-o categorie superioara (pentru ca gandesc singuri si nu se iau dupa altii) intra mai rar. Sau cel putin posteaza mult mai putin decat in iarna, sau dupa meciul cu CFR. Daca cumva (Doamne fereste!) intram iar intr-o perioada mai slaba, revin?

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 07 Apr 2008, 21:27

alex.p scrie:Eu am observat ca de cand joaca fotbal echipa, unii de erau clasificati intr-o categorie superioara (pentru ca gandesc singuri si nu se iau dupa altii) intra mai rar. Sau cel putin posteaza mult mai putin decat in iarna, sau dupa meciul cu CFR. Daca cumva (Doamne fereste!) intram iar intr-o perioada mai slaba, revin?
N-ai inca raspunsul, ca esti baiat destept :-)
Ti-l dau eu : da, hienele revin.
HAI STIINTA !!!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Apr 2008, 21:59

ozzy scrie:
T@V scrie: Hai ca esti carcotas. Pai daca echipa nu joaca nimic, ce-ai vrea sa se spuna? Ca totul merge struna? .
Nu sunt carcotas, mi se pare normal ca discutia sa se poarte dupa ce s-a terminat meciul, ca e penibil sa te apuci sa-i balacaresti si dupa aia, cand revin, sa-i ridici in slavi
sunt de acord cu tine... afara cu sclerozatii :)(

Închis