Universitatea Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu sepcile rosii ?

Poll ended at 09 Apr 2008, 20:02

Batem
47
71%
Egal
12
18%
Pierdem
7
11%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 09 Apr 2008, 22:54

dxtr009 scrie: si dupa infrangerea d la steaua se zicea k vin 3 jucatori in iarna...sau a venit aia cu transferurile si ne am tzapit????
"esti inconstant cand ai 3 meciuri in care intr-unu bati, in altu o iei si in celalalt faci egal" = mioveni, bistrita, u cluj :!:
nu imi da exemplu ultimele 3 meciuri ca in total au fost 7 meciuri cu rezultate pozitive! hai sa nu confundam marfa cu ambalaju!
referitor la zvonurile cu jucatorii de la steaua daca imi aduc bine aminte mighty spunea ca nu o sa ia niciodata jucatori din buCUResti la Craiova pt ca acei jucatori nu vor avea motivatie la Craiova.
e al2lea meci in care evolutia echipei este suspect de slaba.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 09 Apr 2008, 22:56

blue_titan scrie:Faci blat in ultimele 2-3 etape cand stai linistit. La ce rezultate au fost in aceasta etapa... cam ne facem calcule pentru partea de jos a clasamentului. Avem meciuri foarte grele in care putem lua in cel mai rau... caz 3 puncte(cu Ceahlaul ultima etapa, daca nu isi revin si aia).

Sa fim realisti, asa cum am jucat si la ce miza este sus, nu castigam noi la Dinamo sau cu Steaua oricat ne-am dori.

Ideea cu blatul mi se pare ... puerila...
hai sa gandim realist, tu chiar crezi ca echipa mai poate retrograda, sau chiar acum 1 etapa, sau chiar 2 sau chiar 3 sau chiar 5; eu eram absolut sigur ca echipa nu va retrograda (nici nu va ocupa vreun loc de cupa europeana). un motiv esential l-a spus dexter:
dxtr009 scrie: -conducerea nu reuseste sa i tina in priza, in lipsa unei mize reale in acest campionat
si eu pot sa il completez, obiectivul acestui sezon nu a fost unul fix, stabil.
dorel in prima etapa se lauda cu locul 1 si 4 goluri luate(maxim), mititelu ne scoate ochii cu cupa uefa, apoi dupa 7 infrangeri ne zice ca tre sa scapam d la retrogradare.
nu mai adaug acum zvonurile ca miti a refuzat negocierea contractului lu' napoli.
raman la parerea mea ca echipa va ramane in liga1 anul asta si sezonul viitor si nimic mai mult. pana nu se vor lumina lentilele, nu cred ca se va face vreo performanta.
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Apr 2008, 00:04

EDMOND_ scrie: poate un transfer mai tarziu, nu stim noi asta, doar oficialii au raspunsul.
ady g scrie:ps- am fost la meci si parca nu am fortat cat trebuia. L asfarsit clujenii de la tribuna I, o parte din ei, i-au aplaudat pe ai nostri
ideile astea vreau sa le retin...
restul, voi retineti o idee: sunteti degeaba!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 10 Apr 2008, 00:18

Sergyu_costea scrie:
blue_titan scrie:
blue_titan scrie:meci greu cu cei de la Cluj. Nu isi merita locul in clasament. cred ca va fi un 1 , sincer vorbind. Un x cu greu...
lasati vraja cu blatul... nu incercati sa va autoconvingeti. Am jucat slab! Clujul are echipa buna ,dar consider ca a avut ghinion.
greu final de campionat. deja avem vedete in echipa. ma bucur ca a luat galben bornescu. poate asa gasim si noi un portar care nu gafeaza meci de meci.
despre stoica nu mai zic ...
Cine??? Banica...???Oare Neagoe sau Lung jr. nu ar trebui incercati si ei???
mircea sta la urmatorul meci?
Am zis!!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 10 Apr 2008, 00:45

wb_lion scrie:
lordliv scrie:
alex.p scrie:Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.

blat !

ps doar fraierii ii mai iau apararea lui mititelu!
Hai ba mai taceti dracu din gura. Cate blaturi s-au facut pana acuma in erele cainetoiu , staicu si chiar si inainte...akuma chiar nu mai conteaza unul (parerea mea e ca totusi n-a fost blat ) . Io nu vreau sa se faca blaturi cu :bad: aia din buCUResti .. lasa U de unde mai putem lua un jucator , sau chiar 6 pct la anul .
Iti gasisi u sa critici . de ce nu te-am auzit dupa 7 meciuri fara infrangere ? Poate si unele din alea au fost blaturi . De ce nu ai criticat dupa meciul cu vasluiu spre exemplu ? pentru ca echipa a jucat de-aia .
Crede-ma , ne-am saturat de destia ca tine kre dupa fiecare infrangere critica si gasesc te-mai-miri-ce afirmatii inapoiate fac
auzi bai papagal motat!
este parerea mea si ma doare undeva daca nu esti de acord cu ea!


ps. mititele cand ai infatisarea de la curtea de apel din cluj? :)(

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 10 Apr 2008, 00:53

FreakBoy scrie:
EDMOND_ scrie: poate un transfer mai tarziu, nu stim noi asta, doar oficialii au raspunsul.
ady g scrie:ps- am fost la meci si parca nu am fortat cat trebuia. L asfarsit clujenii de la tribuna I, o parte din ei, i-au aplaudat pe ai nostri
ideile astea vreau sa le retin...
sclerozatii, voi retineti o idee: sunteti degeaba!
am retinut...deci ne faci sclerozati? :o

insa, orice e posibil sa se fi intamplat la un meci ca asta.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Apr 2008, 00:59

ady g scrie:
FreakBoy scrie:
EDMOND_ scrie: poate un transfer mai tarziu, nu stim noi asta, doar oficialii au raspunsul.
ady g scrie:ps- am fost la meci si parca nu am fortat cat trebuia. L asfarsit clujenii de la tribuna I, o parte din ei, i-au aplaudat pe ai nostri
ideile astea vreau sa le retin...
sclerozatii, voi retineti o idee: sunteti degeaba!
am retinut...deci ne faci sclerozati? :o

insa, orice e posibil sa se fi intamplat la un meci ca asta.
nu m-ai inteles!

mi_e_rau
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 07 Noi 2006, 13:15

Mesaj de mi_e_rau » 10 Apr 2008, 02:39

Meci de căcat! Da' deh, se mai întâmplă...Au fost mai buni. Ai noştri n-au avut chef, le-o fi bătut soarele-n cap. Nu-mi venea să cred cum alergau ei în atac, de îmi venea să dau pe derulare normală, că erau pe slow. Asta e, râsu 'plânsu' e şi el bun uneori. Le-a dat clasă căţelul de-a intrat pe teren şi fugea de mânca pământul.

A fost cel mai trist meci la care am fost vreodată. Joc de căcat, atmosfera aşişderea. Din mâna aia de oameni din peluză au rămas vreo 10 până la final. Păi ce farmec are dacă nu-ţi porţi crucea până la capăt? Ăştia îs, cu ăştia defilăm. Ăştia ne bucură, ăştia ne enervează. Când au venit băieţii să salute la final păreau jenaţi, mai jenaţi decât i-am văzut vreodată după un meci slab...

Cât despre joc, cu toţii au fost varză, n-are niciun sens să mai exemplificăm. E drept că tindem să-l blamăm pe Bornescu mai mult, fiind portar şi mâncând golurile alea prosteşti...Bănică e mai vai de capul lui...n-am avut liber la transferuri, cu ăştia mergem mai departe.
Imagine

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 10 Apr 2008, 05:13

Azi noapte(ca unde locuiesc eu pe parte cealalta de planeta e noapte cand joaca Stiinta), mai sa fac criza de nervi nu alta.N-am putu sa dorm. Ca ne-a batut echipa de pe ultimul loc nu e nici prima nici ultima oara, m-a deranjat ideea ca am ajuns sa facem BLAT cu aia. Asa gandeam...Numai ca..dupa vreao cateva ore de odihna si cu mintea mai limpede am stat putin sa ma gandesc. Baietii sunt si ei oameni, si in viata de zi cu zi , la fel ca in viata sportiva exista cicluri. Dupa un ciclu de succes, urmeaza , normal, o pasa proasta. SIngurul lucru pe care jucatorii pot sa-l faca este sa micsoreze durata de timp a pasei proaste. Si baietii, tocmai au avut o perioada extrem de buna, cu 7 meciuri fara infrangere; disputate intr-o perioada scurta de timp, unii au mai jucat si amicale pe la Nationala.
Mai mult, am stat si m-am gandit putin la cum reactioneaza organismul meu- in mod normal am antrenamente in fiecare zi, 2 ore pe zi--si am observat ca inevitabil dupa o perioada de, in general, 2-3 luni, urmeaza vreo 2-3 saptamani in care nu sunt in stare de nimic (in termeni de specialitate cred ca se numeste supra antrenament sau asa ceva). Singurul lucru pe care poti sa-l faci, este sa te motivezi si sa te duci la antrenamente sa te misti, altfel nu iti revii asa repede.
Exista si solutii de prevenire a supra antrenarii, numai ca in ziua de azi aceste solutii sunt foarte greu de aplicat. De ce? In primul rand este nevoie de un regim de mancare si exercitii personalizat pt fiecare jucator. Stie cineva dc Universitatea are nutritionist? SI dc da, lucreaza el impreuna cu Urbano Lega? AL doilea lucru, fiecare om are o alta disponibilitate la efort, unii sunt de cursa lunga, altii ard ca un artificiu si dupa au nevoie de o pauza mai mare. In lumea moderna insa, nu prea se mai tine cont de aceste lucruri, toti vrem rezultate foarte repede.
Suntem prea ...intoxicati de presa...dc tot vedem blaturi peste tot. Eu zic sa-i lasam sa joace, sa avem incredere in Napoli si in Urbano Lega (omul asta sigur stie cum se ajuta un jucator care trece printr-o pasa proasta) si dc se poate, sa nu ii mai injuram la meciuri. Probabil vom mai avea un meci foarte prost cu Otelul-avem indisponibilizati o gramada- dupa car ene vom reveni si vom fi in forma aproape maxima la meciurile cu Steaua si Dinamo.

Daca vrem sa avem o echipa in stare sa joace o editie de campionat fara sa aibe pre multe pase proate, este nevoie de continuitate, si in special la preparatorul fizic. El trebuie lasat sa munceasca 2-3 ani de zile cu jucatorii astfel incat organizsmul acestora sa evolueze spre a se putea adapta foarte repede la efort sustinut.

Forza Stiintza!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 10 Apr 2008, 07:19

DACA NU SE FOR FACE CEVA TRANSF.IN VARA S-AU CAND SE VOR FACE......O SA AVEM IARA PROBLEME......PACAT.AM SPUS CA NU AVEM ANTRENOR........UITE CA ACUMA AVEM.....OARE CE AVEM NEVOIE SA MEARGA ECHIPA?

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2008, 09:34

Bai nene, forumul asta e o sursa permanenta de amuzament si buna dispozitie :lol: De luni de zile aproape toata lumea urla ca de ce nu joaca Gangioveanu, iar acum ca l-a bagat si pe baiat titular ca de ce l-a bagat sau ca de ce nu l-a schimbat dupa 10 minute. Pai n-o fi ma nene Napoli cel mai mare antrenor din lume, dar macar atata lucru stie si el: nu bagi un copil titular ca sa-l schimbi imediat ca-l distrugi p-ala psihic de nu-ti mai joaca 2 ani. In plus, eu nu inteleg ce ati fi vrut voi sa faca Gangioveanu ieri. Da, si mie mi-ar fi placut sa-l vad ca sta sa faca dublaj langa Dananae, ca sa nu-l mai depaseaca aia ca in curtea scolii, dupa care ia mingea, dribleaza de unul singur toata echipa adversa si da gol, dupa care fuge repede in poarta ca sa nu ia Mircea gol de la jumatea terenului cand reiau aia jocul. Eh, ghinion, n-a fost sa fie.

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2008, 09:35

Alta: cand ma indoiam in iarna ca ar fi oferit Jiji 3 milioane jumate pe Costea, mi-au sarit multi in cap ca sunt dusmanul de clasa al echipei, desi eu nu mi-am exprimat niciodata indoiala in privinta valorii lui Costea, ci doar mi s-a parut exagerata acea suma. In schimb, aia care il vedeau pe Costea valorand milioane de euro n-au nicio problema sa-i ia mortii in [cenzurat] la toate meciurile. Asta pana cand o sa ne castige iar un meci, moment in care va deveni din nou urmasul lui Oblemenco

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Apr 2008, 09:41

Si cireasa de pe tort (desi asta e deja ceva obisnuit la noi si as fi fost chiar dezamagit sa n-o gasesc pe forum): acum o saptamana, faceam calcule ca poate cu putin noroc prindem cupa UEFA din sezonul asta. Acum, dupa o infrangere, ne dam seama ca de fapt e foarte posibil sa avem din nou probeleme cu retrogradarea daca mai pierdem 3-4 meciuri :laughing:

Relax, fratilor, ca am pierdut si noi un meci, atata tot. Asta sa fie necazul nostru ca ne-au batut amaratii aia de la Cluj. Nu zic ca nu mi-ar placea si mie sa vad echipa ca lupta in toate meciurile asa cuma facut-o cu rapid sau cu Vaslui, dar deocamdata nu se poate, asta e. Nu zice nimeni sa-i laudam pentru cum au jucat ieri, da' nici sa exageram in halul asta

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Apr 2008, 10:07

te-ai vandut si tu :)(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 10 Apr 2008, 10:09

lordliv scrie: ps doar fraierii ii mai iau apararea lui mititelu!
Pai sa imi spuna si mie cineva motivatia acestui blat. Faci blat, sa obtii ceva de pe urma lui, nu 2 goluri in minus la golaveraj. Mai terminati cu jucatorii, pentru ca noi n-avem voie sa luam nimic pina in iarna, si in iarna Goga si altii n-o sa mai fie demult la Cluj. Asa ca asta pica.
Alt motiv pentru blat?

Jocul baetilor din teren a fost intr-adevar de blat, in frunte cu Mircea si Dorel. Dar io nu pot sa cred chestia asta fara sa vad clar motivatia. Mircea si Dorel nu sunt nici la ultimul, nici la primul joc penal din viata lor.

Insa io nu pot sa inteleg pe cei de zic ca n-avem treaba cu retrogradarea. Pai fratilor, daca ne bate Otelu, ajungem iar la -10 la adevar, in conditiile in care jucam si la Poli si la javre acasa. Si apoi mai vin si oile la noi acasa. Pai, astea sunt 3 jocuri din care e posibil sa nu luam nici un punct. Si ultimul loc retrogradabil are deja 26 pct, adica exact 9 pina la cele 35 ale noastre! D\aia zic io ca inca suntem la retrogradare.

Inca odata, jocul a fost de blat. Dar noi nu am avut nici un motiv de blat. Sa vina unu din cei care zic ca fu blat, sa ne lumineze si pe noi, ca io nu cred ca a fost blat. A fost exact jocul unei echipe care se crede scapata de retrogradare, fara nici un obiectiv care sa o tina motivata. Atat.

@ozzy: Man, vezi ca persisti in eroarea aia ca daca picam, jucam la Chiajna, Bacau, Sportu, National, etc. Noi intram in B2, nu in B1.
@lordiv: Marete om, de ce iti place tie sa jignesti degeaba? Ti se pare ca nu te baga lumea in seama decat daca jignesti in masa? Ti se pare bine. Ai dreptate la chestia asta, sa stii. E indicat sa nu te bage lumea in seama. Chiar daca jignesti grosolan si degeaba.
Ne era dor de tine. Bine ca lua bataie echipa, ca altfel nu te mai vedeam p'acilea.

Închis