Universitatea Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu sepcile rosii ?

Poll ended at 09 Apr 2008, 20:02

Batem
47
71%
Egal
12
18%
Pierdem
7
11%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 11 Apr 2008, 14:24

BluBoy scrie:pe cat punem pariu ca ne bate steaua. Si sa vezi atunci declaratii - ce sariti ca a fost blat, doar ne-a batut echipa de pe primul loc. :o: :o: :o:
ma ce blat? ne-a batut echipa de pe ultimu loc :-)
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 11 Apr 2008, 16:16

nici nu mai vreau sa batem dinamo. doar pe steaua. insa....mi-e ca e deja stabilit invingatorul. acum citeva zile, cind a fost intrebat jiji de rezultatele viitoare, doar cu poli s-a gindit. cind a venit vorba de meciul nostru a spus fara sa se gindeasca ca batea steaua. m-a pus pe ginduri de atunci. sper ca cei care vor fi la stadion si vor mirosi ceva, sa plece de pe stadion, sa ii lase sa isi faca blatul singuri. iar daca o fi sa jucam ca si cu gloria, de ex, sa vezi ca vor, ca au daruire, si mincam bataie sau facem egal, atunci nu voi zice nimic. orice, numai sa nu repete meciul de la cluj.
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 11 Apr 2008, 16:23

manex scrie:nici nu mai vreau sa batem dinamo. doar pe steaua; sper ca cei care vor fi la stadion si vor mirosi ceva, sa plece de pe stadion, sa ii lase sa isi faca blatul singuri
ar fi cea mai tare faza, sa plece toti la pauza daca va fi ceva ciudat! sa vedem ce zic baietii cand ies de la cabine si gasesc stadionul gol :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 11 Apr 2008, 16:23

manex scrie:nici nu mai vreau sa batem dinamo. doar pe steaua; sper ca cei care vor fi la stadion si vor mirosi ceva, sa plece de pe stadion, sa ii lase sa isi faca blatul singuri
ar fi cea mai tare faza, sa plece toti la pauza daca va fi ceva ciudat! sa vedem ce zic baietii cand ies de la cabine si gasesc stadionul gol :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 11 Apr 2008, 17:59

Cred ca miti si-ar taia singur craca de sub picioare daca Stiinta va evolua ca la Cluj, nu cred ca ar mai accepta nimeni sa devenim sclavul altei echipe din capitala.
Intr-adevar daca jucam cum am facut-o cu CFR si luam bataie atunci poate avea o scuza, insa ala care o sa greseasca in aparare (aka. Dorel)
o sa fie alungat cu pietre de la echipa :)(
hai sa punem presiune pe ei cum am facut-o la 0-4 cu Dinamo si sa vedem atunci cum mananca nori :-)
Sincer, daca ei nu au ambitia sa fie cei mai buni nimeni nu le poate face nimic, decat patronul sau eventual antrenorul (daca are mana libera).Cred ca i se falfaie lu Costea ca il injuram noi cand e egoist sau lui Dina.
Partea cu parasirea stadionului la pauza mi se pare in schimb o idee buna; noi nu suntem prostii nimanui.
Craiova trebuie sa in vinga mereu si nu trebuie sa aiba mila de nimeni

LE. nu stiu cat sens are tot ce am scris eu mai sus, insa sunt la munca, presat si stresat. Intelegeti voi ucv
Forza STIINTA

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 11 Apr 2008, 18:03

ce au mai ras aia din redactie de la eso, cand a declarat mititelu ca nu a fost blat la cluj.

noi nu vindem jucatori bucurestiului, vindem meciuri.
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 11 Apr 2008, 18:21

Ar fi cea mai buna idee sa plecam cu totii de pe stadion daca joaca ca la Cluj.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 11 Apr 2008, 20:13

hai sa fim seriosi , steaua poate sa ne bata si daca jucam pe bune ..... daca suntem chiar asa de bune de ce [****] nu suntem acum pe 3-4 ??? ...

daca va fi blat vom observa foarte repede acest lucru ....

sa vad eu ca o sa joace cu determinare , ca o sa atace si ca o sa bage picioarele la minge si atunci nu cred ca o sa mai zica cineva ceva de blat daca o a luam bataie ...

si daca o sa avem ghinionul din meciu cu bistrita si o sa dam de 3 ori in bara si o sa mai avem alte cateva ocazii tot o sa sara cineva in sus ca a fost blat ....

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 11 Apr 2008, 21:17

a fost blat cu u cluj... am jucat si eu cativa ani de fotbal si stiu bine ce inseamna ala blat... mai are rost sa spun ca steaua face blaturi si la grupele de copii si juniori? asta daca se indoia cineva desi nu cred... cu steaua va fi blat... :o: este cea mai mare greseala dau cu piciorul la tot ce au facut si isi pun si toti fanii in cap...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 11 Apr 2008, 21:45

BluBoy scrie:pe cat punem pariu ca ne bate steaua. Si sa vezi atunci declaratii - ce sariti ca a fost blat, doar ne-a batut echipa de pe primul loc. :o: :o: :o:
daca steaua e echipa de primul loc, inseamna ca noi suntem echipa de cupa libertadores...

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Apr 2008, 13:05

e as merge pe varianta lui kelu si copacul
adica lipsa de motivatie coroborat cu o lehamite fizica
nu vad de ce ar fi blat, dar daca a fost este deranjant pt onoarea nostra

ce ma surprinde altfel este ca ne legam iar de antrenor
ca de de ce l-a scos pe dina? pai si la urziceni l-a scos pe dina si nimeni nu l-a criticat
de ce nu i-a scos pe costea si wobay
anul trecut cand i-a scos a fost injurat
eu inca zic ca la omul asta in acest campionat si daca pierde nu prea avem ce sa-i reprosam la ce jucatori are pe banca
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 12 Apr 2008, 17:59

imi este jena dar sunt convins: BLAAAT!!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 12 Apr 2008, 19:00

praetorianus scrie:imi este jena dar sunt convins: BLAAAT!!!
GABY FII SERIOS.....CUM SA FIE BLAT...............

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Apr 2008, 10:19

ciombe scrie:
praetorianus scrie:imi este jena dar sunt convins: BLAAAT!!!
GABY FII SERIOS.....CUM SA FIE BLAT...............
Nici dupa daruirea si prospetimea din meciul cu Otelul (la doar 3 zile) nu ziceti ca a fost blat?

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2008, 10:30

alex.p scrie:
ciombe scrie:
praetorianus scrie:imi este jena dar sunt convins: BLAAAT!!!
GABY FII SERIOS.....CUM SA FIE BLAT...............
Nici dupa daruirea si prospetimea din meciul cu Otelul (la doar 3 zile) nu ziceti ca a fost blat?
nu, eu nu cred ca a fost blat. As zice mai degraba ca nu s-u omorat cu firea, dar asta nefiind ceva prestabilit.

Închis