Universitatea Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu sepcile rosii ?

Poll ended at 09 Apr 2008, 20:02

Batem
47
71%
Egal
12
18%
Pierdem
7
11%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 09 Apr 2008, 21:52

Gangioveanu nici n-a jucat asa rau.
STIINTA SUNTEM NOI !

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 09 Apr 2008, 21:54

mack scrie:blat . sper ca din toamna Goga sa fie al nostru
Si U sugereaza acelasi lucru, care s-ar putea sa fie adevarat...
HAI STIINTA !!!!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 09 Apr 2008, 21:58

LASA-L USOR CU BLATUL MAN............EU NU CRED ASA CEVA.........

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 09 Apr 2008, 22:00

Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 09 Apr 2008, 22:04

CE ROST MAI AU VB.TREBUIE SA FIM ATENTI PT.URMATORUL MECI...........

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Apr 2008, 22:22

alex.p scrie:Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.
parerea lu dexter:
oricat ne ar fi de comod sa credem k a fost blat, eu zic k e deplasata concluzia;motive:
- clujul nu merita ultimul loc, a avut ghinion enorm;5 autogoluri,multe partide pierdute pe final+ei au strans randurile si se bat pana la final sa scape=>mobilizare din partea jucatorilor, suporterilor etc ce duce la un joc bun
-ritmul aglomerat de disputare a meciurilor=>oboseala, mai ales dupa cateva meciuri in care s a muncit mult
-conducerea nu reuseste sa i tina in priza, in lipsa unei mize reale in acest campionat
-mentalitate de judet a catorva jucatori, care nu joaca la fel de dedicati ca in meciurile in care au promise prime mai mult sau mai putin consistente
-nu mi se pare dubioasa tactica abordata, in meciul cu bistrita am jucat 3 formule diferite de asezare in teren+k tactica din fiecare meci se face si in functie de care echipa o intalnesti,ce jucatori ai disponibili
-inca nu suntem o asa de mare echipa sa mi se para dubios inconstanta jucatorilor
-vedetisme si jucatori care nu se concentreaza suficient:costea, bornescu, dorel, poate si prepelita
-daca mititelu face un astfel de blat s-ar minti singur,mai ales k sustine ca vrea o echipa curata..le cere sa piarda cu clujul? pai atunci pot sa am suspiciuni si cu dinamo 0-4 acasa...
cum poti sa consideri o petarda ca dina cel mai periculos jucator..prin ce?faptul k a jucat varf impins si s a nimerit prin atac mai des?sau k a ricosat mingea la el si l a dus mintea sa alerge 20m, apoi sa suteze ca un bizon exact in portar???
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 09 Apr 2008, 22:32

alex.p scrie:Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.

blat !

ps doar fraierii ii mai iau apararea lui mititelu!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 09 Apr 2008, 22:40

Faci blat in ultimele 2-3 etape cand stai linistit. La ce rezultate au fost in aceasta etapa... cam ne facem calcule pentru partea de jos a clasamentului. Avem meciuri foarte grele in care putem lua in cel mai rau... caz 3 puncte(cu Ceahlaul ultima etapa, daca nu isi revin si aia).

Sa fim realisti, asa cum am jucat si la ce miza este sus, nu castigam noi la Dinamo sau cu Steaua oricat ne-am dori.

Ideea cu blatul mi se pare ... puerila...

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 09 Apr 2008, 22:42

VICTORIE.........BVO GEANA.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 09 Apr 2008, 22:43

dragosblue scrie:
mack scrie:blat . sper ca din toamna Goga sa fie al nostru
Si U sugereaza acelasi lucru, care s-ar putea sa fie adevarat...
am vazut cam toate meciurile de azi...cel mai corect a fost la mioveni, un meci de care pe care. daca am fi dat meciul nu vad alt scop decat acela sa-l luam un jucator de acolo. cum singuru jucator interesant de acolo este goga....
@dxtr009 faza ca "U" Cluj nu merita ultimul loc sincer nu prea imi da indicii ca nu ar fi fost ceva necurat. au plecat cu puncte de acolo echipe care erau intr-o forma mai slab decat noi...repet un joc suspect de slab
referitor la prospetime...au trecut 8 etape de la reluarea campionatului nu prea tine mai ales ca am avut 3 meciuri intr-o saptamana pe care le-am jucat intr-un ritm alert. sincer eu ma astept ca dupa 7 meciuri in care nu am fost invinsi sa avem evolutii reusite...esti inconstant cand ai 3 meciuri in care intr-unu bati, in altu o iei si in celalalt faci egal.
figuri si vedetisme aveau si inainte de seria asta...cred ca daca staffu tehnic ii poate tine in mana altfel vedeam figuri la ei dupa egalurile cu urziceni si rapid si victoria de la uta.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 09 Apr 2008, 22:43

lordliv scrie:
alex.p scrie:Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.

blat !

ps doar fraierii ii mai iau apararea lui mititelu!
Hai ba mai taceti dracu din gura. Cate blaturi s-au facut pana acuma in erele cainetoiu , staicu si chiar si inainte...akuma chiar nu mai conteaza unul (parerea mea e ca totusi n-a fost blat ) . Io nu vreau sa se faca blaturi cu :bad: aia din buCUResti .. lasa U de unde mai putem lua un jucator , sau chiar 6 pct la anul .
Iti gasisi u sa critici . de ce nu te-am auzit dupa 7 meciuri fara infrangere ? Poate si unele din alea au fost blaturi . De ce nu ai criticat dupa meciul cu vasluiu spre exemplu ? pentru ca echipa a jucat de-aia .
Crede-ma , ne-am saturat de destia ca tine kre dupa fiecare infrangere critica si gasesc te-mai-miri-ce afirmatii inapoiate fac

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Apr 2008, 22:46

U scrie:
dragosblue scrie:
mack scrie:blat . sper ca din toamna Goga sa fie al nostru
Si U sugereaza acelasi lucru, care s-ar putea sa fie adevarat...
am vazut cam toate meciurile de azi...cel mai corect a fost la mioveni, un meci de care pe care. daca am fi dat meciul nu vad alt scop decat acela sa-l luam un jucator de acolo. cum singuru jucator interesant de acolo este goga....
@dxtr009 faza ca "U" Cluj nu merita ultimul loc sincer nu prea imi da indicii ca nu ar fi fost ceva necurat. au plecat cu puncte de acolo echipe care erau intr-o forma mai slab decat noi...repet un joc suspect de slab
referitor la prospetime...au trecut 8 etape de la reluarea campionatului nu prea tine mai ales ca am avut 3 meciuri intr-o saptamana pe care le-am jucat intr-un ritm alert. sincer eu ma astept ca dupa 7 meciuri in care nu am fost invinsi sa avem evolutii reusite....
figuri si vedetisme aveau si inainte de seria asta...cred ca daca staffu tehnic ii poate tine in mana altfel vedeam figuri la ei dupa egalurile cu urziceni si rapid si victoria de la uta.
si dupa infrangerea d la steaua se zicea k vin 3 jucatori in iarna...sau a venit aia cu transferurile si ne am tzapit????
"esti inconstant cand ai 3 meciuri in care intr-unu bati, in altu o iei si in celalalt faci egal" = mioveni, bistrita, u cluj :!:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 09 Apr 2008, 22:47

wb_lion scrie:
lordliv scrie:
alex.p scrie:Desi imi propusesem sa nu vorbesc despre acest meci, de scarba, totusi o sa raspund eu:

1. Dupa meciul cu Gloria, daca pierdeam erai suparat? Eu nu, deoarece nu puteai sa le reprosezi nimic, luptasera, alergasera, avusesera determinare. Azi NIMIC din toate astea.

2. Sunt de acord ca urmeaza si meciuri mai slabe dupa serii ca cea pe care am avut-o. Insa macar 1-2-3 jucatori pe teren tot fac ceva. Tot incearca. Inca o data, AZI nimic.

3. Ionescu si Prepelita, de exemplu, erau motorul echipei. Azi alergau in reluare. In rep a doua a fost o faza la care Prepe alerga pe loc si doi clujeni luara mingea, dar se impiedicara intre ei, si balonul ajunse la Prepe. Care ce facu? Direct pasa la adversar.

4. Costea este deja prea umflat de multi, si tinut in brate de altii. Merita sa frece banca aia de rezerve o perioada.

5. De ce jucam in deplasare fara inchizator???

6. De ce iese cel mai periculos jucator (Dina, stiu, e prost, slab, dar era pericol) in min 30??

7. In retur am jucat fotbal pentru ca am pus mingea jos si am construit. Astazi de ce jucaram cu mingi lungi?

Prea mule lucrurui care au fost evidente. Pacat. Macar sa fie ultimul.

blat !

ps doar fraierii ii mai iau apararea lui mititelu!
Hai ba mai taceti dracu din gura. Cate blaturi s-au facut pana acuma in erele cainetoiu , staicu si chiar si inainte...akuma chiar nu mai conteaza unul (parerea mea e ca totusi n-a fost blat ) . Io nu vreau sa se faca blaturi cu :bad: aia din buCUResti .. lasa U de unde mai putem lua un jucator , sau chiar 6 pct la anul .
Iti gasisi u sa critici . de ce nu te-am auzit dupa 7 meciuri fara infrangere ? Poate si unele din alea au fost blaturi . De ce nu ai criticat dupa meciul cu vasluiu spre exemplu ? pentru ca echipa a jucat de-aia .
Crede-ma , ne-am saturat de destia ca tine kre dupa fiecare infrangere critica si gasesc te-mai-miri-ce afirmatii inapoiate fac
nu ma intelege gresit...nu stiu daca a fost blat sau nu...nu ma intereseaza, m-a deranjat atitudinea lor de azi!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Mesaj de ciombe » 09 Apr 2008, 22:50

BVO NAPOLI...............

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 09 Apr 2008, 22:51

Toata lumea vorbeste de blat...eu zic ca nu a fost deloc blat...
Obositi...au jucat prost de la inceput...au ramas descoperiti la mijloc, nu au mai putut alerga inapoi, poate i-au tratat de sus pe Clujeni...
Insa la blat iesim in pierdere, si cu cine sa facem blat...eu stiu ca Clujenii sunt cu Dinamo...
E clar ca ne bate otelu rau, steaua, poli si dinamo...ultimele etape sa avem sanse sa facem si noi 6 puncte

Închis