Universitatea Craiova - Oţelul Galati

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem sâmbătă cu gălăţenii?

Poll ended at 13 Apr 2008, 17:50

Batem
27
47%
Meci egal
12
21%
Pierdem
18
32%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 12 Apr 2008, 22:19

lasa pralea ca n-am zis eu ca a fost dina mai catastrofa decat costea la cluj. costea are unele momente cand n-are nici o treaba cu fotbalul. parca e trezeguet in vremurile bune la juve, cand in 90 de minute nu atingea mingea de 5 ori. Numai ca dina este lenes, delasator cam tot timpul. asta e faza cu dina. iar cu dorel, nu trebuia el sa bata si gata, ca si la meciul cu rapid, a batut costea penaltyu desi napoli i-a zis lu borni. deci nu era chiar asa mare chestie
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2008, 22:33

BluBoy scrie:pralea ma simti, asa ca trebuie sa raspund - dinutza inscrisa astazi, dar nu uita ca mai rata inca 2 ocazii mari de gol. eu nu am pretentia sa fie un golgheter mereu, dar sa inscrie din ocaziile clare pe care le are si sa alerge, sa faca pressing si sa ii faca pe fundasii adversi sa gafeze. El saracu insa este foarte nepasator.
nu era vorba de tine.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2008, 22:53

Bai Pralea, daca si lu Prepelita aveti sa-i reprosati ca i s-a urcat vedetismul si nationala la cap, chiar nu stiu ce sa mai zic. Pai Prepelita a alergat in ultimile meciuri (si aici pun vreo 4-5 meciuri) cat au alergat altii in tot campionatul.
Da' acuma, de curiozitate, voi aveti vreun jucator in echipa asta de care sa fiti multumiti? Sau nu, mai bine zis, caruia sa nu aveti nimic sa-i reprosati?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 12 Apr 2008, 23:11

nu cred. pentru ca nimeni din echipa asta nu evolueaza constant. de aici si rezultatele slabe. prepelix a fost varza astazi
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 12 Apr 2008, 23:14

prepelita ala e sub orice critica

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 12 Apr 2008, 23:38

Prepelita juca azi destul de bine (in afara de finalizare :)( ) pana il pusa Napoli varf . De atunci nu se mai vazu deloc .

Mie imi place Prepelita si cred ca va fi primul de la noi care va prinde nationala in viitorul apropiat (probabil dupa euro) .

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2008, 00:04

cred ca accidentarea lui dina i se trage de la mica cearta cu galeria .... :laughing: :laughing: :laughing:

daca e grav sau nu chiar nu ma intereseaza pt ca nu cred ca e de neinlocuit in echipa....mai ales ca de meciul urmator revine costea .....

gangioveanu e super jucator ..... face niste stopuri la care dina sau dananae nici macar nu viseaza.... centreaza bine si mai si dribleaza ... in multe faze se vede ca nu are meciuri multe .... dar daca o sa fie jucat in continuare cred ca din sezonul viitor poate sa fie chiar om de baza .....

gaman trebuie jucat mai des pt ca poate fi o solutie in locul lui stoica care gafeaza grav meci de meci .....

acum chiar ma bucur de acea interdictie pt ca nu stiu daca mai jucau acum gangioveanu , craciun sau gaman .... sau costea II in ultimele meciuri ....

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Mesaj de blue_lions » 13 Apr 2008, 00:31

Poze, filmulete ceva de la meci?Ca la TV se auzea galeria frumos ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2008, 01:20

Sergyu_costea scrie:Ma pana una alta , de cand iesi Dina din teren nu am mai facut nimica... Ce nevoie aveam de el...Orice atacant de careu e bun , de 10X mai bun decat Lutu si Prepe acolo in fata...
Pacat de rezultat ... un joc bun pana la pauza...apararea varza ca de obicei...De ce nu incercam mai tineri??? Gaman a jucat la UTA si n-am avut emotii in aparare. Cand intra cuplul Stoica-Mitchell nu e faza fara sa aiba o ocazie de gol. Bine asta ar putea fi si din cauza jocului ULTRA-OFENSIV al lui Napoli. Mitchell varza azi. Chiar ma bucur ca nu joaca cu TM. Sa vedem daca are Gaman fata de prima echipa.
sa speram ca o sa-l bage pe gaman la timisoara.....

nu m-ar mira daca napoli ar juca cu dananae - stoica si barboianu in dreapta ....

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Apr 2008, 03:05

ozzy scrie:
Pacala scrie:-meci peste asteptari..nu m-am dus la meci crezand ca vom lua bataie...
da' e bine ca ai tupeul sa-i numesti pe altii suporteri de rezultat
:-D

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2008, 10:43

cred ca s-a vazut cat a contat iesire lui Dina, dar hai sa-l injuram....
in alta ordine de idei, regret foarte mult faptul ca s-a dat prilejul sa fim suspendati cu Bistrita, in meciul ala pariez ca stadionul ar fi fost plin, s-ar fi lucrat la o uniune intre echipa si public. Pacat.
Despre meciul de ieri, se putea si mai bine dar si mai rau. Nu cred sa fie in divizia A o echipa care se joaca mai mult cu ocaziile, avem un ghinion fantastic. Mai uit la alte echipe care dintr-o jumatate de ocazie dau doua goluri, noua ne trebuie 10 ocazii pt un gol.
Imbucurator este faptul ca, desi aveam 5 copii in primul 11, i-am dominat serios pe galateni. Sa nu uitam ca pe parcursul meciului au jucat 6 jucatori de 18 ani. Si Otelul e o echipa cu experienta. Daca va exista stabilitate se pot obtine lucruri frumoase cu acesti copii. Cred ca in viitorul apropiat, Gaman si Gangioveanu pot deveni titulari de drept.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2008, 12:34

Livius scrie:cred ca s-a vazut cat a contat iesire lui Dina, dar hai sa-l injuram....
in alta ordine de idei, regret foarte mult faptul ca s-a dat prilejul sa fim suspendati cu Bistrita, in meciul ala pariez ca stadionul ar fi fost plin, s-ar fi lucrat la o uniune intre echipa si public. Pacat.
Despre meciul de ieri, se putea si mai bine dar si mai rau. Nu cred sa fie in divizia A o echipa care se joaca mai mult cu ocaziile, avem un ghinion fantastic. Mai uit la alte echipe care dintr-o jumatate de ocazie dau doua goluri, noua ne trebuie 10 ocazii pt un gol.
Imbucurator este faptul ca, desi aveam 5 copii in primul 11, i-am dominat serios pe galateni. Sa nu uitam ca pe parcursul meciului au jucat 6 jucatori de 18 ani. Si Otelul e o echipa cu experienta. Daca va exista stabilitate se pot obtine lucruri frumoase cu acesti copii. Cred ca in viitorul apropiat, Gaman si Gangioveanu pot deveni titulari de drept.
a contat iesirea lui dina pt nu am avut pe nimeni pe banca cu putina experienta .... si sa fie si atacant de careu : baird , tanase accidentati , costea suspendat ... + costea II care probabil juca meciul asta a fost si el accidentat ....

dina joaca pt ca sunt ceilalti accidentati pt ca el nu merita sa fie in 11 m ..... e VARZA

sa faci o comparatie intre gangioveanu si dina ..... sa vezi cat alearga pustiul (primele 60-70 min ca dupa oboseste ), ce stoputi face , centrari foarte bune , dribling .... si are doar 2 meciuri ca titular ...... pai pe dina nu o sa-l vezi NICIODATA OBOSIT , sare mingea din el .... nu stiu daca a facut 2 stopuri bune tot meciu , presing nu face , rateaza foarte mult , greseste multe pase ..... il cam doare in :bad: ....

si sa mai faci o comparatie intre baird si dina ..... din amandoi sare mingea la stopuri, dar baird alearga tot meciu , pune presiune pe adversari .... si mai nimerste cate o pasa de gol :D .....

si costea II e mai bun ca el , trebuie doar jucat ....

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 13 Apr 2008, 12:50

Orice ati spune, Dina chiar este varf, iar la ora actuala e cam singurul apt din echipa. Are foarte mult talent si inventeaza executii. Cu exceptia a doua sau trei goluri normale, toate celelalte reusite au constat in executii pe care nu stiu cati atacanti le-ar avea.
Deci, nu stiu ce aveti unii cu Dina, dar chiar este VARF. Si e in adevaratul sens al cuvantului. La fel, nu inteleg cum unii il urasc pe Wobay, singurul fotbalist de la noi care hartuieste apararile adverse. Deci, DINA este fotbalist
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

iuli

Mesaj de iuli » 13 Apr 2008, 13:06

Daca mai juca Dina 20-25 de min,ieri,castigam.Fara Wobay in teren noi n-am domina pe nimeni.Ne-ar trebui 2 fundasi centrali siguri pe ei si-am fi echipe de primele 5 lejer.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 13 Apr 2008, 13:07

Poate ne aduce Nicolo ceva marfa din Peninsula,e destula...
Chiar si in C1... :)(

Închis