Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Timisoara ?

Poll ended at 19 Apr 2008, 23:55

batem
34
47%
egal
21
29%
luam bataie
18
25%
 
Total votes: 73

Dan

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Dan » 18 Apr 2008, 22:47

manex scrie:categoric napoli e cel mai bun antrenor pe care il avem de ani buni de zile. am tipat tot timpul la el sa il scoata pe dina. nu m-a ascultat. bravo lui. :)(
me too

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 18 Apr 2008, 22:47

T@V scrie:
Ruben Navarro scrie:Sunt curios ce mai zice porcalaul ala de Iancu dupa meci...Daca are totusi ceva urme de bun simt ar trebui sa taca,Echipa care a vorbit pe teren astazi se numeste UNIVERSITATEA CRAIOVA! usteag :)) steagucv
IANCU SI ROSIANU AU PARASIT FURIOSI STADIONUL
Dupa reusita din minutul 89 de 3-1 a lui Dina, Marian Iancu si Emil Rosianu au parasit negri de suparare arena “Dan Paltinisanu”. Acesti au refuzat categoric orice declaratie de presa.

steagucv
Senzatie. Pacat ca nu vrea Mighty InterTOTO ca ne era la indemana, si nu m-ar mira sa terminam noi pe 7, si sa lasam pe saracii aia de la Otelu!!
I-am injosit maxim. Catelul ala de Ganea nu s-a vazut. N-am inteles inlocuirea lui Gaman, ptr ca acest copil pur si simplu i-a zapacit pe Ganea si Bucur, au schimbat partile, numa sa fuga de copilul nostru, ca nu erau in stare sa intre ei primii la minge, copilul nostru le lua fata tot timpul, si il trageau de tricou la un moment dat!!! :lol:

GAMAN = OMUL MECIULUI !!!
Perfect de acord cu GAMAN !!! Avem viitor :smoke:

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de lebowski » 18 Apr 2008, 22:52

dupa 13 ani, de la echipa lui craioveanu, stanga, gabi popescu et co, avem iar echipa. fara exagerare, avem jucam cel mai bun fotbal din liga1. nu mai injurati apararea pt ca azi a fost aproape perfecta, inclusiv Dorel. am jucat contra celui mai bun atac din liga1. golul lor e jumatate vina lui Bornescu. trebuia sa iasa pe centrare. las' c-a iesit dup-aia la 16 m :o: :o: :o: pe Dina iar il injurati degeaba. lasam la o parte autogolul - a alergat mai mult ca-n alte meciuri, pressing, pasa de gol, gol, recuperari, inca doua pase de gol pt costea care si-a batiut joc de ele. Wobay, senzational azi. Napoli, perfect. l-am injurat cand l-a scos pe Gaman, dar e clar ca stia ce face. lui Costea nu poti sa-i reprosezi c-a pierdut toate mingile in afara de alea doua pe care le-a transformat in goluri o: o: o:
un singur regret - ca nu-s la Timisoara acum. ucv ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Apr 2008, 22:54

Nici nu pot descrie ce simt cand echipa castiga si vad atatia juniori care joaca bine :)( aplauda aplauda aplauda aplauda

Viitorul suna bine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 18 Apr 2008, 22:55

AdrianR scrie:
p.s. comentariile din pagina 11: penibile :hmm - suporteri de rezultat :smoke:
intrebare (propunere): nu se poate bloca accesul pe forum in timpul meciurilor, pana se racoresc suporterii?
:)(
de ce sunt penibile si de ce sunt suporteri de rezultat ???

pai cand isi da [cenzurat] ala autogol vroiai sa-l laudam si sa zicem ce bun e si ce finalizare perfecta ?

daca esti pe stadion si in prima repriza injuri un jucator pt ca greseste 10 pase , nu alearga si vezi ca nu are ce cauta in echipa , si dupa in repriza a 2 a da o pasa buna si mai da si un gol , asta insemna ca esti suporter de rezultat ????

suporterii de rezultat sunt cei care merg PE STADION numai atunci cand echipa merge bine .....
Last edited by Cl4udiu on 18 Apr 2008, 22:56, edited 1 time in total.
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Apr 2008, 22:56

Post de pe VIOLA.ro, sau ceva de genul asta, site-ul gsp-ului.

Viola @ 18.04.2008 22:54
Luati exemplul Craiovei.Aceasta echipa e un model pt. cei ce vor performanta.Ia tineri pe bani putini si in 2 -3 ani faci echipa.Cu rablagiti ca Ganea...etc, nu ai nicio sansa.Sunt timisorean, dar imi plec capul in fata Craiovei.Azi am primit o lectie de fotbal dar si de viata.Pacat ca jucam in UEFA cu astia, ca ne plimbam doar.BRAVO CRAIOVA!!!JOS PALARIA!!!!

steagucv steagucv steagucv

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 18 Apr 2008, 22:59

importante este sa ramanem cu picioarele pe pamant
am luat 3 puncte
bravo
acum ne gandim la urmatorul meci
si cand am zis sa ramanem cu picioarele pe pamant m-am referit si la patronul nostru drag care sper sa nu inceapa acum cu declaratii gen " maturam cu dinamo si steaua "
ca are prostu obicei sa vorbeasca mult inainte de meci

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 18 Apr 2008, 23:01

Tin sa subliniez cel mai bun meci de cand joaca la Craiova al lui Dilevski ucv

I-am transmis un mesaj de incurajare pe facebook o:

"Amazing game man, probably the best one you've played for us so far!! Tough luck on the last play there, you deserved a goal today. HAAII CRAIOVA!!!
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 18 Apr 2008, 23:01

Cl4udiu scrie:
AdrianR scrie:
p.s. comentariile din pagina 11: penibile :hmm - suporteri de rezultat :smoke:
intrebare (propunere): nu se poate bloca accesul pe forum in timpul meciurilor, pana se racoresc suporterii?
:)(
de ce sunt penibile si de ce sunt suporteri de rezultat ???

pai cand isi da [cenzurat] ala autogol vroiai sa-l laudam si sa zicem ce bun e si ce finalizare perfecta ?

daca esti pe stadion si in prima repriza injuri un jucator pt ca greseste 10 pase , nu alearga si vezi ca nu are ce cauta in echipa , si dupa in repriza a 2 a da o pasa buna si mai da si un gol , asta insemna ca esti suporter de rezultat ????

suporterii de rezultat sunt cei care merg PE STADION numai atunci cand echipa merge bine .....
si vorbind de suporteri de rezultat ...ati vazut la timisoara cati au venit la meciul cu dinamo si cati au fost acum :)(

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 18 Apr 2008, 23:04

Ba manca-v-as voi chiar nu puteti sa va bucurati de victorie ... io is in bar acum si-o troznznesc ...
Ne-am indeplinit obiectivul in seara asta: AM SCAPAT DE LA RETROGRADAREEEEEEEEEEEEEee!!!!!!!!!!!
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 18 Apr 2008, 23:11

1948 scrie:
Cl4udiu scrie:
AdrianR scrie:
p.s. comentariile din pagina 11: penibile :hmm - suporteri de rezultat :smoke:
intrebare (propunere): nu se poate bloca accesul pe forum in timpul meciurilor, pana se racoresc suporterii?
:)(
de ce sunt penibile si de ce sunt suporteri de rezultat ???

pai cand isi da [cenzurat] ala autogol vroiai sa-l laudam si sa zicem ce bun e si ce finalizare perfecta ?

daca esti pe stadion si in prima repriza injuri un jucator pt ca greseste 10 pase , nu alearga si vezi ca nu are ce cauta in echipa , si dupa in repriza a 2 a da o pasa buna si mai da si un gol , asta insemna ca esti suporter de rezultat ????

suporterii de rezultat sunt cei care merg PE STADION numai atunci cand echipa merge bine .....
si vorbind de suporteri de rezultat ...ati vazut la timisoara cati au venit la meciul cu dinamo si cati au fost acum :)(
n-am vazut meciu cu dinamo , dar banuiesc ca a fost plin stadionu , nu ?

pana la urma asta se intampla aproape peste tot in romania .... din pacate doar la meciurile mari se mai umple stadionu .....
Imagine

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 18 Apr 2008, 23:12

Fratii mei 6 cuvinte:ATMOSFERA DE VIS,MECI DE VIS!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Apr 2008, 23:19

Se putea sa nu arunce iar nenorocitii cu noroi asupra victoriei noastre???


DUSAN UHRIN
"UNII JUCATORI AU PRIMIT ULTIMA SANSA IN ACEASTA SEARA. MI S-A PARUT CA UNII NU AU VRUT SA JOACE""Unii jucatori au primit ultima sansa in aceasta seara. S-a vazut ca ne-au lipsit citiva jucatori de baza. Mi s-a parut ca unii dintre ei nu au vrut sa joace. Stiam cum va juca Universitatea Craiova, dar jocul nostru a fost total aiurea. Daca as fi jurnalist, as scrie foarte multe rele despre acest meci", a spus Uhrin.

Al nostru in schimb, vorbeste despre jocul TACTIC
NAPOLI
Imagine
“E un rezultat corect, dar mai putem inscrie. Primele 20 de minute au fost echilibrate, dar dupa aceea am dominat clar. Sintem mult mai linistiti acum. Poli a jucat 4-4-2, stiam si ma asteptam sa joace asa. Le-am inchis culoarele si nu i-am lasat sa se apropie de poarta”, a spus Napoli.

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de WB_4ever » 18 Apr 2008, 23:24

Imi pare rau ca nu am ajuns la meci. Am trait meciul la maxim alaturi de echipa asta de viitor. Pe Costea nu are cum sa nu il ia Piti la nationala, este prea bun pentru liga 1. ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
ImagineImagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 18 Apr 2008, 23:26

ni se rupe noua de ce zice antrenoru asta despre care acum 2 zile iancu zicea ca are oferte de la toate cluburile din tara :-D ....Timisoara aceasi conducatori penibili



"După o partidă care se anunţa anostă, graţie autogolului marcat de M. Dina, în minutul 16, jucătorii Universităţii s-au remontat şi au luat meciul de la capăt, construind încet şi sigur, pase care au adus trei goluri. Golgheterul Ştiinţei, Florin Costea a reuşit dubla, marcând în poarta lui Popa, în minutul 22 şi 36. Atacantul Universităţii care în prima repriză a înscris în propria poartă, Mihai Dina, a reuşit să-şi răscumpere greşeala, înscriind un gol de excepţie în minutul 89, care a fost aplaudat de suporterii ambelor formaţii. Galeria timişorenilor dă dovadă încă o dată de fair-play. Costea I a fost înlocuit de Marius Barbu care a debutat în acest partidă în minutul 91. La ieşirea de pe teren, vârful Craiovei a înmânat tricoul unui fan, imobilizat într-un scaun cu rotile, toată galeria Politehnicii Timişoara a aplaudat acest gest, mai mult la finalul partidei s-a strigat pe tot stadionul “Hai Ştiinţa.”

La fel ca şi Florin Costea, portarul Universităţii, Mircea Bornescu, după încheierea partidei cu formaţia “violetă” a dăruit tricoul său unui fan imobilizat într-un cărucior cu rotile. Gesturile jucătorilor fiind aplaudate de suporterii ambelor formaţii.

Timisoara aceasi suporteri civilizati aplauda
Last edited by 1948 on 18 Apr 2008, 23:30, edited 1 time in total.

Închis