Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Timisoara ?

Poll ended at 19 Apr 2008, 23:55

batem
34
47%
egal
21
29%
luam bataie
18
25%
 
Total votes: 73

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Apr 2008, 02:34

nu stiu ce parere aveti voi,dar Costea si cu Dina sunt noile oracole.pai,au zis sau n-au zis ca dau gol ?? mai ales dina ala :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de haxor » 19 Apr 2008, 02:36

Ba voi poate nu ati auzit de Pic si Poc :)(

exxtasy
membru
membru
Mesaje: 277
Membru din: 25 Mar 2006, 10:25

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de exxtasy » 19 Apr 2008, 02:37

super meci
super atmosfera
super berea de dupa...cantaram pe terasa pana la ora 00
sa dam *** la catei si la oi si pot sa mor fericit !
Mandru
Ca Sunt OLTEAN !!!

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de StefanC » 19 Apr 2008, 03:49

Baaaai fratilor...ii baturam iarrrr... :) nu-mi vine nici acum sa cred ... e tarziu... o sa ma culc fericit! ucv ucv

PS. Merci 1948 pentru anunturi si pentru ca m-ai suportat repriza a doua! :))

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 19 Apr 2008, 03:52

bvo galeriei-frumos....pacat ca nu avem si acasa asa..........bvo napoli....... steagucv

FreakBoy

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 19 Apr 2008, 05:00

daca am astepta sfarsitul unui meci inainte sa injuram jucatorii ar fi, nu perfect, dar, mai bine.
I-ati [cenzurat] in gura pe Mircea, pe Dina, pe Costea, pe Dilevski... s-au pisat pe voi, nerabdatorii. Mircea a aratat de ce nu oate fi schimbat in poarta, Costea a aratat de ce este iubit (pentru ca da goluri, d-aia), Dina a facut presing ca in nici un alt meci in viata lui... Dananae nu stiu daca a avut o greseala meciul asta nici ca fundas dreapta, si mai ales ca fundas central. A dat cu capul, a iesit elegant din aparare cu mingea la picior, a fost superb. Uby, din pacate, e obisnuit sa fie iubit, si noi nu prea ii aratam iubirea asta... imi e teama sa nu-l plictisim :mad:
Spase, excelent. Gangioveanu, mai trebuie sa creasca, o repriza buna, una plictiisita. GAMAN, excelent. I-a [cenzurat] in gura pe ganea si pe bucur. Prepe, sters, Rose sters, Stoica, surprinzator.
Napoli excelent. Mititelu, de apreciat. Bravo baieti... sunt madru de echipa pe care o sustin. Ce bine e sa vina "vechi dusmani" (doar fotbalistic vorbind) sa te felicite ptr joc si pentru oamenii din teren. (si, ca si chilotii norocosi ai lui Julius, tricoul mi-a purtat noroc :))

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 19 Apr 2008, 05:58

Frumos au jucat,n-am ce sa zic,pana si Stoica,cel pe care nu-l inghit,a jucat excelent,n-am ce sa zic.Bravo lor insa victoria asta cere continuitate,sper sa invingem cainii si oile la fel de categoric cum i-am invins pe banateni si eu cred ca daca vor juca la fel ca aseara,ii rupem in doua!
Costea-Nota 10,Woobay - 10,Dina :o -10,ceilalti au jucat foarte bine,inclusiv Gaman si Gangioveanu,care nu au inca prea multa experienta.
Ce mi-a placut la Dina,chiar daca a inscris in proprie poarta,este determinarea si ambitia cu care s-a luptat pentru fiecare minge,presingul pe care l-a facut pana in min 90,asa se comporta un jucator de fotbal care se vrea a deveni un adevarat fotbalist.Sa continue asa si,cu siguranta va ajunge unul!
Woobay a fost magic,azi noapte am visat pasa aia lunga pe care i-a dat-o lui Costea la golul 2.Apropo de golul doi,cred ca doar Hagi mai putea sa dea o asemenea pasa...Aproape m-am integrat in absolut la acea faza... :)(
Sa joace cel putin la fel de determinati in meciul cu dinamu si stOAIA si nu au cum sa rateze victoria...
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 19 Apr 2008, 07:22

eu eram sigur ca batem la Timisoara......noi am jucat cu echipele care in etapa precedenta jucasera cu Timisoara si am obtinut rezultate superioare. La inceputul returului aveau chiar sanse la titlu, ceva s-a intamplat la ei, poate chiar lui iancu i-a fost frica sa nu cumva sa ia titlul..sau s-a rupt ceva in vestiarul lor.
Poli - Vaslui = 0-3 apoi Craiova - Vaslui = 2-1
Poli - Mioveni 1-2 apoi Mioveni - Craiova = 1-2
Poli - Gloria 0-0 apoi Craiova -Bistrita = 1-1 dar meritam victoria, timisoarenii nu
Poli - U Cluj 3-0 aici noi am pierdut, exceptia de la regula 0-2 la Cluj
Poli - Otelul 1-3 noi 1-1 cu Otelul dar meritam victoria
Poli - Dinamo 1-1 cred si sper sa-i batem pe dinamovisti..ei, mai mult nervi..au avut noroc sa nu piarda...dar au pierdut fundasii centrali
Poli - U Craiova 1-3 logic victoria era a noastra. Ceva se intampla la ei, fundasii centrali au lipsit, inlocuitorii au fost paraleli....Canu nu a jucat nici el din cauza unor certuri cu cei din conducere, Aliuta si Ganea sint niste panarame ...Aliuta anul asta a facut o singura faza cand a sutat excelent in ultimul minut cu cfr cluj si a batut poli iar ganea l-a luat pe tusierul ala de gat..in rest nimic notabil la ei...cred ca l-au fortat si pe g.bucur

pe de alta parte....Gangioveanu,Costea, Prepelita,Gaman, Barboianu, Ionescu si chiar Dina daca nu marca autogolul ala...mi-a placut si Silvica Lung etapa trecuta ......sint tineri cu adevarat talentati care se zbat ..in plus Dilevski a facut ieri un meci perfect ..pacat ca nu i-a iesit scarita aia pe final ......

raman la parerea ca Wobay poate mai mult..iar Bornescu, D.stoica au gresit parca mai putin ca altadata...Rose a fost bun, ca deobicei...mi-a placut echipa in acest retur cu exceptia meciurilor de la Cluj...poate au mai risipit copilareste niste pncte in egaluri in care ar fi meritat victoria ......dar echipa s-a vazut ca a jucat....in meciul e ieri i-as remarca pe toti cei care au intrat la Craiova... o:

cu dinamo sint convins ca vor lupta bine...mi-e insa frica ca la meciul cu steaua ....

ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 19 Apr 2008, 08:46

cel mai mult m-a impresionat jucatorii foarte tineri, potentialul lor!!..napoli e omul potrivit pt. formarea si lansarea lor.
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 19 Apr 2008, 09:21

acum chiar ma bucur ca ne-au suspendat.....cine stie ce congolezi mai aduce asta si nu mai promovam jucatori tineri ....

dina juca bine azi fata de celelalte meciuri (dupa ce isi dadu autogol) ..... daca mai face 2-3 meciuri la fel , sa-l vad ca alearga si chiar isi da viata pe teren , atunci nu o sa mai am nimic cu el ..... sa-l vedem cum se descurca si in meciurile tari ...
Imagine

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 19 Apr 2008, 09:23

BA ATI INEBUNIT CU ACEST DINA......JOACA BINE SI ESTE AL NOSTRU....ASTA ESTE SE MAI INTAMPLA SI LA CASE MAI MARI......BVO NAPOLI,BVO ECHIPA.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 19 Apr 2008, 09:26

Cl4udiu scrie:acum chiar ma bucur ca ne-au suspendat.....cine stie ce congolezi mai aduce asta si nu mai promovam jucatori tineri ....
exact asta am vrut sa spun!!..sunt convins ca multi o gandesc! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de ciombe » 19 Apr 2008, 09:31

DAR MITITELUL A DECLARAT CA NU VINDE PE NIMENI....BVO LUI.....LA TIMISOARA NU AVEAM CUM SA PIERDEM.....SA VAZUT CLAR CA SUNTEM PESTE EI.....CU ALIUTZA SI GANEA,ETC, NU AU ECHIPA SUNT DUSI RAU....BABE BATRANE......BA GANEA LASATE TAICA CA ESTI VAI DE CAPUL TAU.....CHIAR NU VEZI CA TE FLUIERA UN STADION INTREG....

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 19 Apr 2008, 09:39

timisorenii i-au strigat lui ganea dupa meci: "du-te la dinamo, pensionarule" !! :lol:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 19 Apr 2008, 10:15

bravo costea si dina (mai putin pentru primul gol)
sincer nu ma asteptam la victorie desi speram mai ales dupa lipsa de victorie in ultimele 3 meciuri dintre care 2 acasa

in acest meci nu am avut ghinion ca in altele cand am dat 3 bare cu bistrita si sa terminat le egalitate
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Închis