Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte îi luăm lui nea Fane?

Trei
38
68%
Unul
10
18%
Nici unul
8
14%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 04 Mai 2008, 10:36

a cam mirosit a blat meciul...sint sigur ca la anul vom prinde cupele europene daca va fi liniste.....ce a fost , a fost...nu stiu care au fost jocurile dar sint sigur ca azi steaua nu pierde la dinamo.....si va lua cu orice pret titlul...s-au dat toti la o parte din ratiuni infecte..cel mai mult m-au scarbit episodul bricheta si offsidul la cioara aia la golul stelist dar steaua tot acest retur a facut doar blaturi sau a fost ajutata copios de arbitri...cred ca e cel mai murdar campionat din istoria fotbalului romanesc...si pt asta sa-i "multumim" lui jiji f.ecali :bad:


avem echipa tanara si talentata care va urca mult in anii ce vor veni...trebuie doar sa-i tinem impreuna o: dar atentie.....sa nu repete blaturile...sa joace impreuna meciuri adevarate ucv ...vor veni vremuri bune o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Mai 2008, 11:02

DoRyN scrie:Imagine

Lutu a dat autografe suporterilor buzoieni.

pai daca a jucat la steaua :laughing: :laughing:

vb ta doryn,incepem sa fim steaua 3 :laughing: .mai crede cineva ca n-a fost blat cu steaua ?? eu unu`,adept al teoriei conspiratie,zic ca i-am facut jocurile lu` becali.i-am dat 3 puncte,o salvam si pe steaua 2 de la retrogradare,ce sa mai.....suntem un fel de craiova pe vremea netoiu,cand jucam cu dinamo.
bag [cenzurat]-n mititelu,incepe sa me enerveze.nu ma deranjeaza faptu`-n sine,c-au vandut meciu,ca nu e primu` blat pe care-l fac,ma enerveaza ca-l ajutam pe taranul ala de becali
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 04 Mai 2008, 11:25

FreakBoy scrie:sa imi zica unu in fata ca a facut Costea blatul si-l scuip in ochi!
Blatul se face cu maxim 3 jucatori, ii cam stim (sau stiu...). Buzaul putea fi batut si de 8 oameni ai nostri. Ii reprosam lui Silvica golul ala de [cenzurat] dupa ce, inainte, scosese vreo 3 mult mai grele...
Si Costea a facut blat. N-a vrut sa dea gol. A fost unul dintre cei cel putin 3 blatuitori (cu Dina si Lung, cum am mai zis). Asa se face blatul, mai discret, te aperi vitejeste si o iei o data si bine. Si cine sa fi dat gol pt noi? Poate Wobay, dar el a jucat mai defensiv ieri (de ce?).
STIINTA SUNTEM NOI !

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 04 Mai 2008, 11:30

Hai mha ce dracu acum ajunseram sa-i gasim nod in papura si lui Lung al mic. Am citit pe nu stiu ce site ca s-au luat de el si suporterii care au fost la Buzau. Si mai vrem sa nu ne plece jucatorii la alte echipe...
Da, ma rog asa o fi cand n-ai vazut zece meciuri cap coada in viata ta si te duci in peluza pentru ca e cool.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 04 Mai 2008, 11:31

DoRyN scrie:Napoli spune ca nu e sigur daca a fost blat sau nu, nu baga mana in foc pentru nimeni ? De ce nu a spus raspicat, nu a fost blat, atat putem ! Pai atunci nu e antrenor, nu isi cunoaste jucatorii, e doar o marioneta.

Nu pot decat sa apld initiativa Editie Speciala care a luat interviuri de la prietenul lui Becali, de la antrenorul cu portarii de la Buzau :)- , care spun intr-un glas ca meciul s-a jucat pe teren. Frumoase scuze. Pai cine a spus ca nu ? :cool:
Raspunsul lui Napoli e un mod diplomatic de a spune ca a fost blat. N-o putea spune chiar raspicat.
Pacat ca idolatria Mititelului pt fekali viciaza cresterea echipei si profesionalismul. Oare ce primeste MItitelul in schimb?
Ata ete... :(
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Mai 2008, 11:53

inima de leu scrie:Hai mha ce dracu acum ajunseram sa-i gasim nod in papura si lui Lung al mic. Am citit pe nu stiu ce site ca s-au luat de el si suporterii care au fost la Buzau. Si mai vrem sa nu ne plece jucatorii la alte echipe...
Da, ma rog asa o fi cand n-ai vazut zece meciuri cap coada in viata ta si te duci in peluza pentru ca e cool.
ai ba,da` ce-ai vrea sa-i zica ? au mers aia 400 de km sa vada un blat ?! ca daca ma duceam la meci,vedeai pe forumu` asta numai vorbe de dulce.oricum ma enerveaza ca au facut blat,si ti-am zis,cel mai mult ma enerveaza ca-i fac jocurile lu` jiji :o:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Mai 2008, 12:23

adevarul e dincolo de noi. :)( . ca a fost blat....pana mea. asa se intimpla cind joaca una care nu are nimic de cistigat/pierdut, cu una care are numai de pierdut daca nu cistiga meciul. se intimpla si in alte campionate mult mai puternice. miti sigur a avut de cistigat de pe urma meciului asta. ce? o sa vedem la anu, cind cu siguranta ne vom bate pentru un loc in uefa si cind 6 puncte.....nu vor fi de ici de colea. sintem o tara mult prea mica, toata lumea se cunoaste cu toata lumea, e greu sa stai total deoparte de orice joc de culise.
l-ati uitat din lista indisponibililor pe andrei ionescu. deci...5. daca ii lasa intentionat acasa? ce a fost a fost, daca am avut datoprii fata de altii sper sa le fi platit, insa sper ca anul viitor sa avem un campionat mai curat, ca asta prea a fost imputit.
Am zis!!

W&Blu3

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de W&Blu3 » 04 Mai 2008, 12:28

Nea Marin scrie:
DoRyN scrie:Napoli spune ca nu e sigur daca a fost blat sau nu, nu baga mana in foc pentru nimeni ? De ce nu a spus raspicat, nu a fost blat, atat putem ! Pai atunci nu e antrenor, nu isi cunoaste jucatorii, e doar o marioneta.

Nu pot decat sa apld initiativa Editie Speciala care a luat interviuri de la prietenul lui Becali, de la antrenorul cu portarii de la Buzau :)- , care spun intr-un glas ca meciul s-a jucat pe teren. Frumoase scuze. Pai cine a spus ca nu ? :cool:
Raspunsul lui Napoli e un mod diplomatic de a spune ca a fost blat. N-o putea spune chiar raspicat.
Pacat ca idolatria Mititelului pt fekali viciaza cresterea echipei si profesionalismul. Oare ce primeste MItitelul in schimb?
Ata ete... :(
Poate se fac jocurile pentru anul viitor si clasarea echipelor , poate i s-a promis lu mititelu la anu un loc de cupa europeana daca face mizerile astea , vom vedea ce va fi

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 04 Mai 2008, 12:41

stuparu_alexandru scrie:
inima de leu scrie:Hai mha ce dracu acum ajunseram sa-i gasim nod in papura si lui Lung al mic. Am citit pe nu stiu ce site ca s-au luat de el si suporterii care au fost la Buzau. Si mai vrem sa nu ne plece jucatorii la alte echipe...
Da, ma rog asa o fi cand n-ai vazut zece meciuri cap coada in viata ta si te duci in peluza pentru ca e cool.
ai ba,da` ce-ai vrea sa-i zica ? au mers aia 400 de km sa vada un blat ?! ca daca ma duceam la meci,vedeai pe forumu` asta numai vorbe de dulce.oricum ma enerveaza ca au facut blat,si ti-am zis,cel mai mult ma enerveaza ca-i fac jocurile lu` jiji :o:
FANATIK.RO
OLTENII L-AU INJURAT PE LUNG JR.
La finalul meciului de la Buzau, mai multi fotbalisti ai Universitatii s-au dus sa ii salute pe cei citiva suporteri olteni care au fost prezenti in tribunele stadionului din Cring. Silviu Lung Jr. s-a ales insa cu o portie de injuraturi, din partea fanilor, pentru golul incasat de la Nunes. In semn de protest, Costea, Prepelita si Rose le-au intors imediat spatele scandalagiilor. Antrenorul cu portarii Gloriei Buzau, Silviu Lung Senior, si-a aparat odrasla, dupa meci.

“Ma bucur pentru prestatia fiului meu. Imi pare rau ca galeria Craiovei l-a injurat, la final. Nu cred ca merita asa ceva. Este inca tinar si are nevoie de sustinere”, a declarat Lung Senior.

Ma scuzi da mi se pare cam mult. Daca chiar ar fi vrut sa lase un gol Lung al mic il lasa la capul lui Litu. Aia mici n-au stiut ce se intampla. Craciun cand a intrat voia sa se omoare cu buzoienii. Noroc ca n-a jucat nimeni cu el ca poate le facea figura.
Da hai sa-l injuram pe Lung poate pleaca la Dinamo si dupa aia il facem tradator pentru ca, nu-i asa, n-a stiut sa ne aprecieze "dragostea".

DAmpezzO

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DAmpezzO » 04 Mai 2008, 12:50

Cat am ras...puteai sa injuri buzoienii, de mama, de tata, de echipa, puteai sa le violezi surorile ca nu ziceau nimic... Cum injurai de Steaua, cum se atacau :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :-x :-x :-x [r] [r] shit

FreakBoy

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 04 Mai 2008, 13:05

ma vere, ori eu sunt surd, ori morcov e penal.
Pai chiar i s-a strigat numele lui Silvica... singurul injurat era dina... mama ce basini de articole.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 04 Mai 2008, 13:12

DoRyN scrie:Acum sper sa nu mai spuneti ca Gloria Buzau e steluta pentru ca noi suntem steaua 2.

Am fost extrem de suparat dupa acest meci. Costea pur si simplu nu a vrut sa traga la poarta, golul a fost luat dupa ce in fata lui Napoli la 5 metri a scapat mingea in aut. Bate Gloria, atac si pentru prima data Lung se arunca precum Bornescu. Napoli era consternat.

Costea a fost foarte apreciat de spectatorii buzoieni, dupa ce in prima repriza le-a aratat ce poate, in repriza a doua a dat numai pase, a pierdut mingi, totul culminand cu faza golului plecata de la mingea pierduta de el in aut.

Desigur, merge si faza, meci fara miza, nu ne-am omorat cu firea, etc.

Nu am scris pana la ora asta pentru ca mi-e sila. Fotbalul de la noi nu mai este sport, este teatru. Vreau sa va spun ca George Copos a avut dreptate, in meciul cu Steaua la Craiova a fost o regie foarte buna. Mititelu nu a mintit cand a spus ca vrea ca Steaua sa ia campionatul.

Din cate mi-am dat seama Mititelu nu a fost la meci, la fel ca la cel cu CFR Cluj.

Daca mai vrei sa vedeti poze de la acest meci le vedeti aici:

http://www.craiova-maxima.ro/album/cate ... ?cat_id=93
sefu', eu am spus din start ca meciurile cu steaua si buzau sunt daruite...iar cel cu ceahlaul s-ar putea la fel!!! cine nu are batrani, sa-si cumpere, cine are...(din pct. meu de vedere, Doamne ajuta!!!) :laughing: :laughing: :laughing:
Last edited by praetorianus on 04 Mai 2008, 13:49, edited 1 time in total.
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 04 Mai 2008, 13:23

daca va luati dupa ce apare in presa...mai ales fanatik
si comentatoru ala intelesese ca striga ai nostri "noi suntem sclavii lu steaua"....
oricum, blat sau nu, avem o mizerie de fotbal si de campionat si unii meritau sa fie injurati pt cam au jucat ieri, nu neaparat lung jr.
**** buCUResti

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de omaciu » 04 Mai 2008, 13:32

Ba..deci daca castigam ziceati k am dat meciul lui Steaua si am fost recompensati, acum k am pierdut am dat iar meciul lui Buzau...iar probabil daca faceam egal eram Ceahlaul 2 nu? Mai bine nu va mai uitati la fotbal daca toate meciuriile in care jucam noi si pierdem, automat sunt blaturi.

iuli

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Mai 2008, 13:38

Golul ala il luau 95 % din portarii ligii 1.Silvica a aparat ieri excelent,mult peste ce a aratat Mircea anul asta.Costea a gresit ieri pt ca toata lumea e la picioarele lui,avem un mare noroc ca Napoli nu e.
Avem un valoros dar tanar,echipa de ieri il avea pe Rose la 27 de ani cel mai batran.In 2 ani rupem tot,deocamdata suntem mici si ne comportam ca atare.

Închis