Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte îi luăm lui nea Fane?

Trei
38
68%
Unul
10
18%
Nici unul
8
14%
 
Total votes: 56

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2008, 22:33

Acum sper sa nu mai spuneti ca Gloria Buzau e steluta pentru ca noi suntem steaua 2.

Am fost extrem de suparat dupa acest meci. Costea pur si simplu nu a vrut sa traga la poarta, golul a fost luat dupa ce in fata lui Napoli la 5 metri a scapat mingea in aut. Bate Gloria, atac si pentru prima data Lung se arunca precum Bornescu. Napoli era consternat.

Costea a fost foarte apreciat de spectatorii buzoieni, dupa ce in prima repriza le-a aratat ce poate, in repriza a doua a dat numai pase, a pierdut mingi, totul culminand cu faza golului plecata de la mingea pierduta de el in aut.

Desigur, merge si faza, meci fara miza, nu ne-am omorat cu firea, etc.

Nu am scris pana la ora asta pentru ca mi-e sila. Fotbalul de la noi nu mai este sport, este teatru. Vreau sa va spun ca George Copos a avut dreptate, in meciul cu Steaua la Craiova a fost o regie foarte buna. Mititelu nu a mintit cand a spus ca vrea ca Steaua sa ia campionatul.

Din cate mi-am dat seama Mititelu nu a fost la meci, la fel ca la cel cu CFR Cluj.

Daca mai vrei sa vedeti poze de la acest meci le vedeti aici:

http://www.craiova-maxima.ro/album/cate ... ?cat_id=93

Dan

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Dan » 03 Mai 2008, 22:38

Am fost la meci si am vazut o echipa cu 5 jucatori sub 20 de ani, 4 jucatori de 23 de ani, unu de 24 si veteranul Rose de 27 de ani.
Decat faptul ca am pierdut un meci in deplasare cu aceasta echipa, infinit mai mult m-a intristat si ma intristeaza aceste discutii despre blaturi.
Daca noi suntem bolnavi mental, ce sansa avem sa crestem acesti copii intr-o mentalitate sanatoasa? Daca noi le vorbim mereu unor abia debutanti Lung, Gaman, Barbu, Gangioveanu despre blaturi, cum o sa-i crestem cu o mentalitate de invingatori.
Echipa imi da, pentru prima data, sperante. Suporterii ei reusesc din ce in ce mai mult sa mi le naruie.

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2008, 22:40

E curios daca ai fost la meci, din ce perspectiva l-ai privit ? E corect, unii jucatori au dat tot ce au putut. UNII. Aici il includ si pe Lung, mai putin la faza golului.

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2008, 22:42

Imagine

Lutu a dat autografe suporterilor buzoieni.

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2008, 22:46

Jos palaria pentru cei din Sezione, ei au fost primii pe stadion.

In minutul 25-30 au venit si Ultras si Praetoria.


Imagine


Alte poze in album.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 03 Mai 2008, 23:12

JustME scrie:o mare mizerie .. unii jucatori si=au batut pur si simplu joc de lucrurile bune pe care le`au facut pana acum .. bleah, mi-e sila .. mi-e pur si simplu sila de atitudinea lor !!!

merita apld apld tinerii Gaman, Lung si Barbu .. restu` niste [cenzurat] !!
praleo degeaba te dai cu kuru pe razatoare la adresa unor jucatori. cum sa il lasam pe nea Fane , pe nea Silvica Lung sa se duca in B si sa se salveze ceahlau piatra neamt sau dinamo dacia mioveni? s-a vazut azi ca nu ducem lipsa de jucatori tineri si talentati...sper ca in meciul cu moldovenii sa il vedem in poarta pe lung jr, pe gaman si barbu si de ce nu pe costea 2 titular! numai bine si.... ucv steagucv
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 03 Mai 2008, 23:21

Daca a fost blat de ce numai suporterii Craiovei il vad ? In presa nu se spune absolut nimic si , mai mult , oficialii celor de la Piatra Neamt si Mioveni , care sunt implicati indirect , nu au acuzat de nimic meciul asta ...

Dar asta este genul nostru ... Dupa un meci pierdut trebuie sa acuzam jucatorii de tot felul de prostii ... Si ne mai miram de ce este tot timpul scandal cu presa (gds,expresul) ... Sa vezi luni articole dupa parerile voastre ...
In felul asta nu o sa fie niciodata liniste la echipa si nu o sa facem niciodata performanta ... Si cu parere de rau trebuie s-o spun ca o mare parte din vina o au si suporterii (nu numai cei din peluze)...


Pun pariu ca si cu dinamo daca nu se intampla sa egaleze Costea erau destui care ar fi zis ca am facut blat la pauza ... :(

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 03 Mai 2008, 23:30

am vandut meciul pt ca e fane stoica acolo ? :laughing: ..... pai uitam chiar asa de repede cearta dintre el si mititelu ? sau a fost si aia regie ?

eu zic ca nu a fost blat nici meciul asta nici cel cu steaua .....

poate au fost asa bine facute incat sa nu ma prind ... poate au mai fost multe meciuri in care s-au facut blaturi , poate si noi am castigat meciuri prin blaturi . De ce nu a zis nimeni pana acum la o victorie a noastra ca e blat (in afara de meciul tur cu buzau ) ???

daca bateam azi tot ar fi zis cineva ca e blat ... pt ca am dat punctele stelei si trebuia sa le recuperam .... ca asa ar fi fost si in tur ....

ii laudam pe cei tineri pt ca merita .... si atunci costea a facut blat ??? costea care trebuie sa dea goluri , sa joace bine pt ca prinde euro , nu sa se faca de ras intr-un asa zis blat ...... costea care ne-a scos din :bad: pana acum ...
rose nu mai face nimic de 5-6 etape , dina e praf de cand il stiu , dananae iar dadu de 2-3 ori pe langa minge .... tanasa a facut 2 meciuri bune pana acum . Prepelita a avut o perioada mai buna si acum iar incepe sa joace prost . Wobay nu facu mare lucru azi .... dar terenul a fost foarte prost si cum el e jucator tehnic e de inteles (la fel si ocstea si gangioveanu) .... astia au fost jucatorii cu experienta , restu tineri care au jucat foarte putine minute pt a avea experienta sa intoarca un meci ....
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 03 Mai 2008, 23:37

am revazut ratarile lui costea. nu mi s-a parut ca le-ar fi dat intentionat. a mai avut el ratari din astea, si nu a zis nimeni nimic. in meciul de azi toti am stat cu ochii pe cea mica greseala. @cla4udiu: ai dreptate. s-a mai spus: lipsa a cel putin 4 jucatori de baza, meciul fara miza pentru noi, lipsa de experienta a celor f tineri...rauvoitorii vor putea spune ca a fost blat. si nu ii va putea convinge nimeni ca nu a fost. ca sa stergem impresia asta trebuie sa cistigam cu piatra neamt.
Am zis!!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 03 Mai 2008, 23:46

Pt meciul cu Piatra Neamt as paria ca Bornescu face tusa iar Andrei Ionescu nu-si revine din "accidentare"
C O P A C U LImagine

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 03 Mai 2008, 23:51

Nu stiu daca a fost blat sau nu. Cert e ca e tocmai jucatorii cu experienta au parut foarte dezinteresati de acest meci.
Dar sa lasam blaturile la o parte!
Ati remarcat ca Filip et company, marii jucatori ai lui Gica Popescu mutati la Buzau sunt inexistenti in raport cu Gangioveanu, Gaman sau Lung? Asta pentru cei care cred ca jucatorii mari apar la scoli de fotbal private.
Ninel Corcoveanu putea sa fie unul din tinerii Craiovei de azi si sa joace in prima liga. Nu-i nimic a ajuns sa joace la Otopeni halta.

POSTARE A UNUI SUPORTER BUZOIAN PE SITE-UL GSP
Sunt buzoian si am fost la meci . Blat pe fata; imi pare rau de timpul pierdut. Asta e pretul pe care-l platesti cand te asociezi cu JIJI. Te rade toata lumea! PS: La finalul meciului s-a facut reclama electorala la statia stadionului pt PNG (sic!). PPS: Sper sa bata Dinamo si CFR sa ia titlul ...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 04 Mai 2008, 00:18

inima de leu scrie:N
Ati remarcat ca Filip et company, marii jucatori ai lui Gica Popescu mutati la Buzau sunt inexistenti in raport cu Gangioveanu, Gaman sau Lung? Asta pentru cei care cred ca jucatorii mari apar la scoli de fotbal private.
Ninel Corcoveanu putea sa fie unul din tinerii Craiovei de azi si sa joace in prima liga. Nu-i nimic a ajuns sa joace la Otopeni halta.
o sa se mai duca la vara de la gp cel putin 1 jucator la steaua ...
Imagine

FreakBoy

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 04 Mai 2008, 05:26

1. sa imi zica unu in fata ca a facut Costea blatul si-l scuip in ochi!
2. Au lipsit cam asa: Bornescu, Stocica, Mitchel, Dilevski(ar trebui sa-l pun aici si pe Saceanu, n-am inteles faza cu Barbu la inchidere)... Blat poate administrativ, dar, jucatorii din teren, cu putina motivatie, bateau la pas... a fost meci de vacanta, deschis, pe contre... blat?! eu nu l-am vazut.
3. teribilistii sunt inca printre noi... "serie b", da-te-n [cenzurat] mea.
4. eram convins ca vom pierde meciul asta... meci de vacanta, nemotivati. de ce mi-as fi rupt eu piciorul pentru 3 puncte care nu-mi foloseau?! am fost la meci doar sa-mi iau ramas bun de la niste prieteni... asa am avut ocazia sa-l cunosc si pe Dan, sa-l salut pe Tomita... cam asta a ramas din "spirit".
Eu zic sa terminam cu cacaturile astea de "blat, aranjament" bla bla bla. Blatul se face cu maxim 3 jucatori, ii cam stim (sau stiu...). Buzaul putea fi batut si de 8 oameni ai nostri. Ii reprosam lui Silvica golul ala de [cenzurat] dupa ce, inainte, scosese vreo 3 mult mai grele... hai da-o dracu de treaba. Noua ne place sa inventam si sa traim cu iluzii.
Nu-mi pare rau ca a batut Buzaul, o sa-mi para rau daca ne bat spurcatii aia de moldoveni.
In deplasarea asta ne-am inteles bine chiar si cu jandarmii (la unul dintre ei a ramas un fular cu Stiinta apld )

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 04 Mai 2008, 07:48

manex scrie:am revazut ratarile lui costea. nu mi s-a parut ca le-ar fi dat intentionat. a mai avut el ratari din astea, si nu a zis nimeni nimic.

Meciul în sine putea fi decis lejer în favoarea oaspeţilor însă din prima repriză, dar Florin Costea s-a limitat la a crea panică, lăsând finalizarea pentru zile mai bune.

Olteanul cu pretenţii de Euro a ratat de unul singur patru ocazii mari, surprinzând mai ales la faza din minutul 53, când, singur cu Mincă, a decis inexplicabil să încerce un lob á la Adi Ilie.


Prosport
Căpitan a­sea­ră, Florin Cos­tea a fost cam­pio­nul ratărilor în Crîng. În a doua repriză, supărat pe pro­­­priile ne­reu­­şite, dar şi pentru că a fost criticat de colegi, “de­ca­rul” şi-a des­fă­cut bande­ro­la şi a aruncat-o în di­recţia băncii de rezerve. “A simţit o durere pu­ternică la mînă, a suferit o con­trac­tură şi a venit la marginea terenului pentru a primi îngrijiri me­dicale”, a comentat Nicolo Napoli.

:)-

DoRyN

Re: Gloria Buzău - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 04 Mai 2008, 07:50

Ca sa revin, nu a fost blat, a fost imaginatia mea si a ziaristilor care l-au intrebat pe Napoli daca a fost blat. Napoli spune ca nu e sigur daca a fost blat sau nu, nu baga mana in foc pentru nimeni ? De ce nu a spus raspicat, nu a fost blat, atat putem ! Pai atunci nu e antrenor, nu isi cunoaste jucatorii, e doar o marioneta.

Nu pot decat sa apld initiativa Editie Speciala care a luat interviuri de la prietenul lui Becali, de la antrenorul cu portarii de la Buzau :)- , care spun intr-un glas ca meciul s-a jucat pe teren. Frumoase scuze. Pai cine a spus ca nu ? :cool:

Închis