F.C. ARGES - U. CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Ce credeti despre aceast meci?

Poll ended at 31 Iul 2004, 23:51

VICTORIE CRAIOVA !!
36
97%
EGAL
1
3%
VICTORIE ARGES (desigur varianta doar teoretica!)
0
No votes
 
Total votes: 37

whiteblue

Mesaj de whiteblue » 01 Aug 2004, 22:24

Un meci care-l aveam in mana sau mai bine zis in picior si pe care-l nu am reusit sa-l castigam.Nu trebuie sa te retragi asa rpd in aparare!Apropo si echipa a cam cazut fizic in repriza a doua! :( Sa venim la stadion sambata ora 20:00 ! :up:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 01 Aug 2004, 22:42

nu am vazut meciul ca nu am nationaltv, dar totusi sint optimist. am mai spus-o:am inceput ultimele campionate bine si le-am terminat prost. mai bine sa incepem prost, sa ne trezim, si sa mearga totul bine dupa aceea.
Am zis!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Aug 2004, 00:08

acum am ajuns si eu de la pitesti...

2 chestii am de zis... mi-a placut modul de abordare al partidei, in stil de mare echipa, la victorie... ne-am dus nu sa tragem de un 0-0 ca deobicei, ci ne-am dus sa atacam, sa luam toate cele 3 puncte... asta este de laudat si cred ca meritul ii apartine in principal lui mircea rednic...

partea proasta e ca ne-am retras in aparare dupa gol... repriza a doua a fost catastrofala... whiteblue, zici de conditia fizica... nu cred ca se pune problema ca am fi cazut fizic pt ca ne-am trezit imediat dupa gol si am avut 2 ocazii imense... pacat ca nu ne-au egalat mai devreme ca poate reveneam pe final...
asta e... sper sa se revanseze la sportul... ca de meciul cu farul nu-mi fac griji :D
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Aug 2004, 00:14

aaaa... si inca ceva...

apropo de galerie... SUB ASTEPTARI... ma gandeam ca la primul meci al echipei trebuia sa umplem peluza de la pitesti... oricum, cert este ca n-am avut adversar la acest capitol
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Maximus

Mesaj de Maximus » 02 Aug 2004, 00:35

Acum am ajuns de la meci. Am fost cu ozzy si lutu. PACAT de cele 3 puncte. Echipei asteia ii mai trebuie 3 meciuri ca sa se rodeze si apoi..pe multi vom popi.
Paduret trebuie sa fie titular. El in locul lui Plesan care trebuie sa joace in spatele virfurilor NU la recuperare. Am ceva poze. O sa le pun pe site peste 3 zile pentru ca nu voi putea intra!

Bornwild

Trebuie sa avem putina rabdare

Mesaj de Bornwild » 02 Aug 2004, 03:47

Noi asa suntem tot timpul,nu avem rabdare.Si eu sunt de parere cu white-blue4ever ca nu trebuia sa ne retragem,desi n-am vazut meciul.Ne mai trebuiesc ceva jocuri in picioare dragii mei,este clar ca nu puteam sa fim omogeni din moment in teren joaca un fotbalist care s-a transferat de cateva zile la CRAIOVA.Eu zic sa avem putina rabdare ca va fi bine.Atentie,Pitestiul nu da anul asta multe puncte acasa si eu zic ca incurca bucurestenele!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Aug 2004, 06:34

white-blue4ever scrie:aaaa... si inca ceva...

apropo de galerie... SUB ASTEPTARI... ma gandeam ca la primul meci al echipei trebuia sa umplem peluza de la pitesti... oricum, cert este ca n-am avut adversar la acest capitol
Din pacate nu am fost in tara la ora meciului...insa mai toti cei cu care am vorbit au spus ca am avut o galerie frumoasa....


In analiza rezultatului trebuie sa tinem cont ca in teren Universitatea a prezentat in unsprezecele de inceput cinci debutanti in prima
divizie....sa le dam putin timp sa se rodeze ( au venit zece jucatori !) si cred ca putem spera in surprize placutae!.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Aug 2004, 07:14

Am vorbit cu niste prieteni care au fost la pitesti.Concluziile lor:

-Omul care merita cel mai mult sa poarte banderola de capitan este Guso
a fost impresionant ieri.
Guso este adevaratul capitan al Craiovei.Rednic ar trebui sa lase prostiile cu alegerile si sa-i dea banderla lui Guso
Plesan e cam obosit de cand are banderola

-Au ramas masca cand a fost schimbat Jovanovici ,de fapt apararea a mers binisor doar Daouda a jucat prost

-nkoy e foarte slab , Plesan n-a jucat nimic, in schimb Frunza stie ,Bundea cel mai bun mijlocas

-Atacantii s-au miscat bine dar au ratat urat de tot.Gane campionul ratarilor

problemele le avem pe mijloc dar echipa e destul de clara:

Guso-Buhus,Daouda,Papura,Jovanovici- Bundea,Paduret,Plesan,Frunza-Gane , Rubenilson(`70Lutu)
chiar daca rezolva cu dobre si revine njock tot asta e primul 11, singura problema este sa-l integreze pe Paduret sa alerge si recupereze multe mingii in centru, ieri a fost cazut din luna

-Drumul pana la Pitesti a fost o nebunie , au luat-o cu masina pe camp ca toate drumurile se blocasera cu masini

-astia s-au retras ca fraierii in aparare prea devreme
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ago

Mesaj de ago » 02 Aug 2004, 09:32

Pe langa un atacant poate mai transfera si ceva INTELIGENTA in joc si MENTALITATE. :bad:

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 02 Aug 2004, 09:53

Ok a fost primul joc.... Puteam sa batem dar nu am fost in stare. Nici o problema, daca acest joc a reusit sa traga un semnal de alarma cu privirea la jocul echipei atunci este foarte bine! Prefer sa "gresim" acum citeva jocuri dupa care sa ambalam motoarele si sa-i intrecem pe toti decat sa facem ca anul trecut! Sa fim zmei 3-4 etape dupa care sa ne ducem la culcare.
Cel mai mutl ma ingrijoreaza acum atacul.....faze au fost dar si ratari....iar cea mai mare nu i-a apartinut lui Gane ci lui Plesan cand era in careu prin minutul 89 ( dupa golul pitestenilor). Ma macina ratarea aia sincer .... si inca rau de tot. Deja incep sa ma uit dupa Plesan chioris! Incepe sa imi pare rau ca nu l-au vindut ma car aveam bani .... Hai ca incep sa devin rau. Si poate inca nu mi-am revenit dupa cele doua zile de "chef".
Ago am fost si eu diplomat, ce dracu a fost primul meci nu puteam sa sar chiar asa .... Trebuie sa avem rabdare .... :mad:

Apropo care a bagat egal la pronosticuri, ca este singurul ? :)( . Ia uite la el ce bine a nimerit-o!

Bornwild

Plesan

Mesaj de Bornwild » 02 Aug 2004, 10:30

Bah fratilor,sa ma ierte Dumnezeu,dar vb lui Vietnam,eu pe Plesan nu prea l-am vazut jucator mare niciodata,sa dea Domnul sa ma insel!Acum nu trebuie sa ne apucam sa dam cu pietre in ei pt ca in primul rand e un egal in deplasare si in al doilea rand cum spuneati si voi mai sus ,stati sa se rodeze baietii ,ca dupa aia acasa batem de la 2 goluri in sus,ascultati la mine ce va spun!Daca nu o sa le tremure la toti chilotii cand vin la Craiova,sa imi ziceti ce vreti!Pai se apuca echipa si joaka ca lumea,se umple stadionul si aia se gandesc cum sa plece acasa mai repede!Nu mai fiti prapastiosi!Lasati putina liniste in sanul echipei ca mie unuia imi surade a bine anu' asta,mai ales ca javrele au inceput sa se certe intre ei , :bad: pe Borcea in gura :eek:

Unleashed
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 07 Mai 2004, 16:08

Mesaj de Unleashed » 02 Aug 2004, 11:20

Guso devotament total tot respectul
Buhus surpriza placuta stie cu mingea ,am vazut niste stopuri in tusa destul de dificile bravo cistig pt echipa
Bundea nu e o noutate a fost alaturi de buhus si guso plusul craiovei
Papura si'a vazut de joc
Dauda unele interventii nesigure sa speram ca o sa'si revina poate accidentarea si'a pus amprenta
Borbely foarte slab parca fara vlaga
Plesan bun la recuperare dar lipsa la constructie
Jovanovici bun pt un debut in divizia A
in atac cam multe ratari , fizic am cazut in repriza a 2'a
per ansamblu prima repriza ok cam multe greseli dar asta poate e din cauza lipsei jocurilor in formula asta
repriza a 2'a ne'am pus pe semicerc prea repede
nu cred ca e un dezastru dar avem greseli din care trebuie sa invatam

HAI STIINTA!!!

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 02 Aug 2004, 11:43

fost la meci pe stadion... galeria si mie mi s-a parut cam slaba... dupa parerea mea trebuia sa cante ca in returu' trecut la timisoara... se vede treaba ca nu prea e organizata cum trebuie si ca sunt disensiuni intre gruparile din galerie.

sa trecem la joc. mie personal mi s-a parut ca nu prea a mers bine mijlocul. tzin sa-l remarc pe buhus la mijloc si pe frunza in prima repriza. plesan si bundea au fost tzinutzi din scurt si cum aveau mingea veneau 2-3 jucatori pe ei. aici cred ca au gresit, daca tot au vazut ca sunt tzinuti foarte strans trebuia sa joace din prima, cu devieri si sa nu tzina mingea deloc prea mult... in schimb ei s-au aventurat sa dribleze si de cele mai multe ori au pierdut mingea. gane a ratat grupa mare... a avut 2 posibilitati sa transeze meciul in favoarea noastra. rubinio, foarte bun, pacat ca nu e pus la punct cu pregatirea fizica, s-a vazut ca e mare jucator si ca are viziunea jocului la gol. frunza destul de bun, ma asteptam totusi la mai mult din partea lui.

in partea a doua toate problemele apararii au plecat din partea stanga, unde borbely nu a prea a jucat nimic. sa nu mai aduc aminte de 2-3 plecari in atac, soldate cu niste centrari de curtea scolii... cred ca daca vrea sa-l foloseasca pe borbely mijlocas tre' sa-l invete sa centreze draq mai bine. frunza a avut 2 suturi spre poarta. mie mi s-a parut egoist, putea sa incerce combinatzii cu pase pe jos. nu mi-a placut faptul ca au tot incercat cu baloane pe sus. aveau aia niste fundasi, cel mai mic cred ca avea 1.85, in consecinta, la duelurile aeriene nu prea au castigat nimic.

personal nu stiu de ce rednic l-a schimbat la pauza pe jovanovici. mie mi-a placut cum a jucat. problema pe partea stanga venea de la mijlocas, nu de la aparatori si s-a vazut in partea a doua. motzi s-a descurcat, se vede treaba ca el creste de la meci la meci, are mai mult tupeu si e destul de tehnic. l-am vazut de cel putin 3 ori cum a iesit elegant prin dribling din aparare. pe el il consider un castig pentru echipa. paduretz nu prea s-a vazut, dar are circumsante atenuante, fiind primul meci jucat probabil pentru Universitatea. papura si-a facut treaba destul de bine, desi imi aduc si acum destul de bine aminte cum pe centru' tot timpul era cineva liber la 16-le nostru' cu mingea la picior. cred ca era treaba stopperilor sa-i opreasca sa nu ajunga acolo ci nu a lui papura.


una peste alta meciul nu a fost chiar asa de rau daca luam in considerare faptul ca in 11-le de start au fost 5 jucatori noi. echipa nu e prea bine omogenizata si le mai trebuie niste jocuri in picioare ca sa mearga treaba mai bine. am de mentzionat faptul ca gane si rubinio se inteleg foarte bine in atac si lucrul acesta se vede cu ochiu' liber. nu mi-a placut repriza a doua in schimb... atunci s-au vazut punctele slabe ale echipei. se putea si mai bine, dar nici asta nu-i un rezultat asa de rau.


bafta in continuare.
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 02 Aug 2004, 11:45

Plesan este jucator de creatie,trebuie lasat in spatele varfurilor.Fundasul stanga Nkoy este paralel cu fotbalul.Echipa trebuie rodata.Nu este rau un punct la Pitesti.Echipa a aratat ca are potential.
Cam astea sunt impresiile mele dupa acest meci.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 02 Aug 2004, 12:18

He he vedeti cum se schimba optica cand ne punem in cap un obiectiv important? Inainte saream in sus de bucurie daca faceam egal in deplasare. Acum suntem ofticati ca nu-i baturam pe aia.... Hi Hi Hi deja consideram ca echipa este formata si gata sa bata si pe real Madrid si pe Manchester ... ( apropo credeti ca Manchester o sa cumpere DInamo? :lol: ). Mai este mult de tras sper sa reusim pina al meciul cu Steaua .... .
He he pe 21 august o sa fiu in Craiova si vin sigur la meci! Iar ragusesc....

Închis