F.C. ARGES - U. CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Ce credeti despre aceast meci?

Poll ended at 31 Iul 2004, 23:51

VICTORIE CRAIOVA !!
36
97%
EGAL
1
3%
VICTORIE ARGES (desigur varianta doar teoretica!)
0
No votes
 
Total votes: 37

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 02 Aug 2004, 12:23

Mie mi-a placut mult Buhusi, cel putin in prima repiza ....
Nkoy nu inteleg ce cauta pe teren. Il astept pe Iordache pe stanga, ca am fost varza. De asemenea nu inteleg de ce l-a schimbat pe Jovanovici, poate din cauza ca dadea numai pase aiurea ....
La mijloc, intr-adevar, am cazut fizic. Frunza e bun dar numai la atac, la aparare nu prea se descurca . Retin 2 faze cand luase fata adversarilor dar nu a luat si mingea.
Plesan si Bundea nu cred ca isi stiu cu exactitate locul pe teren, de multe ori dispar din joc. In plus, lipsa lor de inspiratie a cauzat folosirea excesiva a mingilor lungi pe varfuri. De cele mai multe ori am pierdut mingea destul de usor din aceasta cauza. Ocaziile noastre au aparut doar cand s-au incercat lansari la firul ierbii.
Pacat, mare pacat ca Rubi nu rezista decat o repriza, daca se pune la punct cu acest aspect avem sanse la titlu.
In plus Borbely a fost varza !!!! Nu a facut nimic, in plus mai mult l-a incurcat pe Moti acolo pe stanga. Iar golul primit e din cauza lui. Cred ca vreo 4 meciuri la Universitatea II iar prinde bine ...

Unleashed
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 07 Mai 2004, 16:08

Mesaj de Unleashed » 02 Aug 2004, 12:40

per ansamblu am mai zis'o nu e rau altii anul trecut au pierdut la pitesti si au luat titlu nu putem peste noapte fara munca sa devenim campioni
tinind cont de investitiile facute e un plus zic io dar trebuie omogenitate
Nkoy trimis la satelit chiar si lui Borbely nu i'ar strica caci au fost cam paraleli cu jocul

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 02 Aug 2004, 13:05

noroc cu guso ca altfel plecam fara nici-un punct. plesan a fot foarte lent nu mi-a plcut deloc de el. gane la experienta lui nu trebuia sa rateze cele 2 ocazii singur cu portarul, mi-a readus aminte de mcbreen.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Aug 2004, 13:45

SUNT FOARTE SUPARAT! Am lipsit si eu la un meci si nu ati fost in stare sa veniti cu trei puncte..... ce ati facut acolo una mie cinci sute de olteni .nu stiu! Noroc ca o sa fiu in tara ( deci si pe stadion! ) la urmatoarele doua meciuri!!

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 02 Aug 2004, 13:45

Eu zic ca nu trebuie sa il atacam pe Gane si in nici un caz sa nu il comparam cu McBreen. Gane a avut intr-adevar 2 ocazii de singur cu portarul si a ales solutiile care i s-au parut lui bune pentru moment. A mai avut si un voleu putin peste poarta. In momentele de singur cu portarul fiecare atacant alege o solutie pentru finalizare, care poate sa nu fie cea mai buna de fiecare data.
Poate in meciul viitor ia 4 decizii bune si da 4 goluri ...
Ori McBreen din situatii mult mai clare tragea pe langa.

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 02 Aug 2004, 15:56

Docamdata echipa nu m-a impresionat . Totusi per - ansamblu se vede o imbunatatire a jocului. Cred ca Rednic a luat trei decizii gresite in acest meci :
1. Cred ca Guso trebuia schimbat in momentul accidentarii(chiar si fara voia lui) si cu riscul sa pierdem meciul. Accidentarea se putea agrava si puteam pierde un titular un campionat intreg.
2. Prin minutul 60 Rednic facuse deja toate schimbarile avand-ul pe Guso accidentat .
2 . In repriza a doua nu trebuia sa aparam rezultatul retragandu-ne in aparare . Si nici macar pe contraatac nu am iesit pana la primirea golului egalizator.

In rest , astept mai mult de la etapele care vin si sesizez o schimbare de mentaliatate a suporterilor care nu se mai multumesc cu egaluri in deplasare.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 02 Aug 2004, 17:34

jocul echipei mi-a lasat un gust amar. mijlocul de nerecunoscut. cand ajungea mingea la mijlocasii nostrii in loc sa iasa in combinatii incercau fiecare faza individual . plesan foarte lent. inexplicabil ca un lider de echipa in loc sa coordoneze jocul mai mult o complica. sper ca paduret sa fie creierul echipei, ca pe altcineva nu vad. mai sper in aducerea lui ziyati sau de ce nu al lui GABI POPESCU. un jucator care poate face si faza ofensiva si cea defensiva. iar flancul stang trebuie rezolvat ptr ca acolo avem probleme foarte mari. nu stiu de ce preda nu este folosit ca in era badea a facut-o destul de bine. m-ai am o nedumerire de ce stoianof n-a fost inclus in lot ptr meciul asta?? in pregatiri numele lui era itrecut printre cei evidentiati.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Aug 2004, 19:06

alb_albastru scrie: In rest , astept mai mult de la etapele care vin si sesizez o schimbare de mentaliatate a suporterilor care nu se mai multumesc cu egaluri in deplasare.

hahaha... pai poate n-ai fost atent ca imediat dupa golul egalizator am inceput sa strigam "Stiinta, Stiinta!"... iar la final, dupa 3 minute am cantat "Cu Stiinta pana la moarte!"...

deci? care schimbare de mentalitate?...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ago

Mesaj de ago » 02 Aug 2004, 20:52

white-blue4ever scrie:
alb_albastru scrie: In rest , astept mai mult de la etapele care vin si sesizez o schimbare de mentaliatate a suporterilor care nu se mai multumesc cu egaluri in deplasare.

hahaha... pai poate n-ai fost atent ca imediat dupa golul egalizator am inceput sa strigam "Stiinta, Stiinta!"... iar la final, dupa 3 minute am cantat "Cu Stiinta pana la moarte!"...

deci? care schimbare de mentalitate?...
White, poate se referea la criticile de pe forum care insa sunt justificate . E normal sa ai pretentii cu lotul asta. Adica sa te retragi si sa nu joci nimik o repriza si sa fim fericiti ??? Cu asa atitudine nu vom face nimik. Dar sper si cred ca baietzii isi vor reveni

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Aug 2004, 21:44

aa... scuze in cazul asta :)... am crezut ca s-a referit la suporterii din stadion... ca tocmai de-asta am si strigat imediat dupa gol... ca sa vada ca am fost multumiti de joc, de rezultat si ii sustinem in continuare... mi se pare si normal...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 02 Aug 2004, 22:20

Schimbarea de mentalitate se referea la cei de pe forum . Nota 10 celor din Galeria de la Pitesti.

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Mesaj de agga » 03 Aug 2004, 01:46

Cel mai mult m-a impresionat ca cei de la Pitesti se bucurau la finalul meciului (valuri cu galeria, imbratisari, etc.) de parca ar fi batut pe dinamo sau rapid. Asta inseamna ca in acest campionat suntem vazuti altfel de celelatlte echipe, ceea ce i se datoreaza in mare masura lui Rednic si Badea. BAFTA CAMPIONII!!!!! :up:
toti prostii tin cu steaua!

Codul lui DaVinci

FC Arges - U Craiova

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Aug 2004, 12:15

Meciul a fost destul de bun pentru inceputul de campionat. Mi-a placut Jovanovic pentru ca eu am simpatie pt ex-iugoslavi. La fel cum il indragesc si pe Guso. Mi-au placut atacantii dar Rubi mi s-a parut cam retinut in efort si as fi vrut mai mult pressing de la el. Bundea este un super jucator care are o inima de aur. Marcheaza aproape meci de meci si a fost singurul care a cantat cu galeria la finalul partidei. Ceilalti s-au multumit sa aplaude. Guso nu trebuia sa faca acest lucru separat. Echipa trebuie sa fie unita tot timpul.Filston nu a jucat rau pt ca a recuperat o gramada de mingi si cred ca asta era treaba lui in acest meci. Iordache este un jucator de travaliu dar nu prea cred ca este potrivit ca fundas. Mai degraba ca mijlocas stanga ceva asemanator lui Fl. Dumitru sau Fl. Petre. Galeria a fost superba dar ma supara ca gruparile nu sau impacat inca intre ele. A fost excelenta ideea ULTRAS de a canta imnul Stiintei in timpul meciului (la fel ca englezii) dar inca cei multi nu cunosc acest cantec desi este foarte vechi si toata lumea l-a auzit cel putin odata.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 03 Aug 2004, 13:28

Si eu sunt pentru cantarea imnului la fiecare meci de suporteri...
Imnul nostru nu se compara cu imnurile lu steaua si dinamo, compuse si cantate de ale pocorschi, banica si nici nu ma mai intereseaza cine...
Imnul nostru este istorie si ar trebui sa fim mandri de el
dar pentru asta trebuie sa-l cunoastem...
asa ca luat-l de aici daca nu-l aveti
http://www.craiova-maxima.ro/index.php? ... y&cat_id=6

am inregistrat la meciul de la pitesti si cateva cantece ale galeriei...
dupa ce le prelucrez si le fac mai mici le dau lui Doryn
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 03 Aug 2004, 13:38

LUTU scrie:
am inregistrat la meciul de la pitesti si cateva cantece ale galeriei...
dupa ce le prelucrez si le fac mai mici le dau lui Doryn
sa nu uiti, abia astept (inainte sa pleci in franta)

Închis