U. CRAIOVA - FARUL

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultatul acestui meci va fi:

Poll ended at 09 Aug 2004, 09:55

Victorie Craiova
33
94%
Egal
1
3%
Victorie Farul
1
3%
 
Total votes: 35

Albastreata

Mesaj de Albastreata » 08 Aug 2004, 04:39

Doua meciuri, un gol, doua puncte si cu cine: Pitesti si Constanta... Asta este :!: Mai asteptam inca mult trambitatele victorii anuntate de Rednic si sustinatorii care i-au acordat pasaportul de "oltean" (ca de investitiile lui Dinel ne-am lamurit!) :bad:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 08 Aug 2004, 09:36

Ar trebui sa notam ca Gane a avut o contributie exentiala la cele patru puncte pierdute ...nu mai putin de cinci ocazii clare ...in ritmul asta cred ca o sa ii ia locul lui McBreen....si foarte curand il vom regreta pe NjocK...
care tinea tot timpul trei jucatori pe el si mai si marca ....
M-a deranjat mult faptul ca la cornerele noastre ( mai ales la cele din finalul meciului ) constantenii aveau un singur jucator la centrul terenului iar noi ramaneam cu nu mai putin de patru....in loc sa mearga in careul advers sa faca presiune acolo..si sa incerce sa inscrie. Ca o observatie finala... se vede clar lipsa relatiilor de joc mai ales la jucatorii veniti ceva mai tarziu...

radu_c

Mesaj de radu_c » 08 Aug 2004, 11:08

inca nu sunt relatii de joc ...si nici nu o sa fie vreo 4-5 etape de acum incolo :-( ....dar eu voi merge in regie si voi aplauda fara nici-un dubiu......nu am cuvinte sa comentez primele 2 meciuri dar cele 2-3-5 minute in care fiecare jucator a aratat ca stie ceva ma face sa sper ca in curand se vor sincroniza si vor arata ca o echipa peste medie....sper sa ne auzim si prin etapa a 7-a cu acelasi antrenor si cu o echipa in forma fara scandalul iminent de inceput de tur

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 08 Aug 2004, 12:28

se vede clar ca echipa n-a sustinut mai multe meciuri amicale in stagiunea de pregatire. la mijloc se vede clar ca nu avem un coordonator de joc. plesan de cand a fost desemnat capitan al echipei parca nu mai joaca ceea ce juca inainte. in final eu inca sper in aceasta echipa plus ca in farul este o echipa foarte omogena dat fiind faptul ca acesta echipa joaca de vreo 3 ani in aceeasi formula. in afara de badescu transferat la o formatie din bulgaria ei n-au mai pierdut nici-un jucator valoros. pacat de ratarile lui gane de la inceput partidei.

augustin

Mesaj de augustin » 08 Aug 2004, 12:59

eu cred ca singura problema la stiinta sunt jucatorii care rateaza incredibil si conditia fizica foarte slaba a unora ei dupa 20 min parca sunt lesinati :!:

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 08 Aug 2004, 13:32

Macar suntem neinvinsi :mad:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Aug 2004, 14:10

minudoru scrie:Macar suntem neinvinsi :mad:
da adevarul e ca suntem in crestere dupa meciul cu arges... macar acum, cu farul, nu am primit gol, ca in partida de la pitesti...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 08 Aug 2004, 16:04

Va fi greu pana la prima victorie, dupa care ve-ti vedea o alta fata a STIINTEI, un alt moral si o alta incredere in fortele proprii.
:-)

cerni
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 28 Iul 2004, 14:59

Mesaj de cerni » 08 Aug 2004, 16:06

Ca sa nu ma enervez prea tare, dau vina pe lipsa de omogenitate...Cred insa ca jucatori ca Iordache, Bastina si Frunza nu prea au ce cauta in echipa :!:

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 08 Aug 2004, 16:14

Apreciez totusi ca majoritatea dintre noi sint realisti si realizeaza ca trebuie sa-i dam incontinuare credit lui Rednic, echipa trebuie sa aiba continuitate !
Eu personal, inca sint optimist si sint sigur ca in curind vom fi sufinient de omogeni si vom avea si rezultate.
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

augustin

Mesaj de augustin » 08 Aug 2004, 17:37

eu cred ca rednic este cel mai bun antrenor pe care stiinta il putea avea dar cum se spune nu antrenoru joaca pe teren si sa faci echipa fara bani e cam greu :!:

Blue

Mesaj de Blue » 08 Aug 2004, 17:42

q.e.d.

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 08 Aug 2004, 17:43

,,PER ASPERA AD ASTRA""
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 08 Aug 2004, 18:22

Personal voi fi in Regie...pentru ca am trecut prin multe cu aceasta echipa , iar eu nu sunt suporter doar de "vreme buna".

Blue

Mesaj de Blue » 08 Aug 2004, 18:24

juvete, precis la stele cu "diplomatia" lui Rednic , precis :)

ehe, daca si-ar fi tinut Rednic gura in turneul de pregatire si in finalul campionatului trecut....

vreti echipa?

Guso-Bolohan, Daouda,Papura,Murgan- Bundea, Lutu,Plesan, Rubi(Frunza)-Gane,Njock

era mai buna decat tot ce au bucaletzii la un loc

ce ar fi insemnat niste fundasi laterali ca Bolohan si Murgan ....
Bundea, Plesan defensivi, Lutu si Rubi ofensivi sprijind un cuplu Gane si..Njock da, da... aia era echipa

un antrenor care nu e diplomat nu e antrenor, diplomatia antrenorului fata de jucatori, stiinta de a si-i atrage valoreaza mai mult decat o mie de tactici ...pana la urma e o chestie de moral si minte, inima si suflet...ca orice pe lumea asta

Închis