U. CRAIOVA - FARUL

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultatul acestui meci va fi:

Poll ended at 09 Aug 2004, 09:55

Victorie Craiova
33
94%
Egal
1
3%
Victorie Farul
1
3%
 
Total votes: 35

ago

Mesaj de ago » 08 Aug 2004, 19:09

BLUE lu' Bolohan tre sa-i faci test de alcoolemie :-D cand il bagi in echipa ca sa ma rezum la atat sa nu iti expilc meciul de la timisoara :bad: ...

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 08 Aug 2004, 20:28

Sincere felicitari EDMOND ,toti ar trebui sa traim in aceleasi sentimente cu tine !!!


,,PE CAI ASPRE CATRE STELE ''
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 08 Aug 2004, 20:35

Blue , cred ca dintre toti antrenorii care sau perindat pe la STIINTA ,poate chiar Rednic este cel mai diplomat , dar ce sa fac frate cu negroteiul ? i-a fost frica de concurenta deaia na mai venit? iar cu Lutu ,la care tin enorm de mult, nu rezista nici o repriza la randament MEDIU ,daramite maxim .
Mergem inainte....buni ? rai ? sant ai nostrii !
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

D10

Mesaj de D10 » 08 Aug 2004, 21:56

1. Chestia cu Piturca antrenor este un nonsens.
Rednic trebuie sa ramana antrenor cel putin pana la finalul campionatului.
2. Merg si eu in Regie.

JustME

Mesaj de JustME » 08 Aug 2004, 23:44

meciu asta cu faru m-a secat de puteri ... atata aiureala in joc nu era posibil nici daca voiau sa jocae asa intentionat .... imi pare rau ca inca nu avem echipa ... uni jucatori sunt lipsiti de inspiratie alti de valoare ... la meciu cu faru mai bine stateam acasa ....

p.s. piturca nu are ce cauta la craiova !!!

si inca un lucru nota 10 pt galerie ... au incurajat echipa pana la capat ... "si la bine si la rau" ... o sintagma pe care unii au uitat-o (inclusiv eu ) !!! pacat ca mircea rednic nu este sustinut de "conducere" !!

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 09 Aug 2004, 07:32

Blue scrie:n-am nevoie de scuze mai ales daca nici n-ai sesizat unde ai jignit
imi ajunge sa ataci ideea si nu omul care o spune
adica am jignit o idee? hmmmm... interesant :D

Blue scrie:Apropo, tu stii cati strani a avut FC Porto in primul 11 dupa numarul de meciuri ? DOI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baia-Ferreira,Carvalho,J.Costa,Nuno Valente-Costinha,Mendes, Maniche,Alenicev- Derlei, Deco
un rus Aleinicev si un brazilian Derlei
mai intra din cand in cand in atac un sudafrican: Mc Carthy
antrenorul Morinho, un portughez. Asta e echipa PORTUGHEZA FC Porto

Asta a fost primul 11 anul trecut la Real Madrid :
Casillas-Salgado,Helgura, Pavon,Roberto Carlos- Beckham, Figo, Raul Bravo,Zidane- Ronaldo, Raul, 6 spanioli ca pe banca erau doi argentinieni, si 13 spanioli deci in primul 11 al echipei galacticilor erau SASE spanioli.

la Craiova au jucat 5 strani in primul 11, 2 moldoveni etc si
trei olteni Papura,Plesan si Gane .
Mie nu-mi place echipa asta si nu-l suport pe rednic pentru ca alunga oltenii, cazul lui Murgan sau papura, Lutu ....
Cum nu mi-ar place sa vad in echipa nationala a Romaniei 5 nkoy si 6 njoci
e o diferenta intre Portughez si nascut in zona Porto, intre spaniol si madrilen, intre roman si oltean. Sau trebuie sa iti fac o schita?
Blue scrie:Asta e, mie nu mi-ar place pentru ca n-as mai considera ca ma reprezinta ca roman.
Nu e nimic rasist aici dar vreau ca echipa Universitatii Craiova sa reprezinte cumva oltenii, Oltenia,Craiova, ceva ....
cum ziceam: "bozgor, urangutan", astea numai expresii de tip care se declara antirasist nu sunt
Blue scrie:Tu poate simti altfel, poate te-ai bucura daca ar lua titlul cu nkoy sau poate ti-ar place sa ia titlul cu blaturi si arbitraje si ai zice`: ce , altii n-au facut la fel?
cu blaturi nu, dar cu jucatori care isi dau viata pe teren pentru Universitatea, chiar daca nu sunt olteni nu zic nu. Si orice om cu cap zice la fel ca mine.
Blue scrie:sper sa piarda cu farul si sa fie fluirati in frunte cu rednic
Cum ziceam, te declari suporter inrait si vrei raul echipei!!!

O zi buna in continuare! :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 09 Aug 2004, 09:34

adi_mn scrie:
Blue scrie:n-am nevoie de scuze mai ales daca nici n-ai sesizat unde ai jignit
imi ajunge sa ataci ideea si nu omul care o spune
adica am jignit o idee? hmmmm... interesant :)(
nu face pe prostu ca te prinde perfect

Craiova are prea multi straini, cu Argesul au fost 5 si cam degeaba.
Au fost adusi jucatori batrani de peste 3o de ani si vrea sa le faca vant tinerilor ca Murgan si Stoianof
Craiova era cel mai mare producator de fotbalisti si acum nu avem nimic.
Doar in ultimul an am pierdut jucatori ca I.Stancu(ce bine juca in meciul cu Steaua),Rada, Andrei Ionescu, vrem sa scapam de Murgan si Plesan
si aduc jucatori batrani veniti de nu stiu unde , mult sub valoarea tinerilor de la echipa.
Au pierdut 3 tineri foarte talentati de la FC Extensiv, Ciuca,Velcovici si Dina , care erau peste Iovanovici, Bastina ...
Poate numele nu-ti spun nimic cum nu-ti spuneau nimic acum un an nici numele lui Plesan sau I.Stancu.
Daca gonim oltenii de la echipa ce mai ramane din ea?
Au transformat Universitatea II Craiova intr-o punga de pilosi
golgheterul echipei de anul trecut, un opil foarte talentat, Bucur ,nici nu are loc in echipa de pilosi.
Titlul nu il vei lua niciodata cu jucatori paliti straini de Craiova si straini de fotbal.
O echipa cu straini se face cu sume imense de bani nu cu jucatori luati din parcuri si de pe internet .Spuneai de portughezi dar toata portugalia nu e cu mult mai mare ca Oltenia iar Oltenia s-a dovedit un izvor de talente ca nicunde in Romania.

Este un moment foarte periculos in fotbalul craiovean, indepartarea oltenilor din echipa si alungarea tinerilor, poate avea repercursiuni grave cand pleaca rednic si dinel pentru ca ma indoiesc ca se mai pot regenera asa repede. Poate doar Cartu sa mai faca o data minuni si sa scoata din palarie inca trei sau patru fotbalisti de rasa.Dar Cartu nu vine cat timp este dinel la echipa.
Sint convins ca timpul imi va da dreptate si ca majoritatea de aici care acum neaga fenomenul alungarii oltenilor si tinerilor in general, il vor deplange.
Last edited by Pacala on 09 Aug 2004, 18:31, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

jordy

Mesaj de jordy » 09 Aug 2004, 09:57

Remarc cu surprindere cum unii pun esecul din meciul cu Farul pe seama ratarilor incredibile, uitand insa faptul ca Farul a avut mai multe ocazii de a marca si ne-a fost net superioara timp de 75 de minute. Spre deosebire de noi, Farul a plecat in acest campionat fara tam-tam si a izbutit deja 2 partide deosebit de reusite in fata unor adversari cu nume in fotbalul intern. Si tot spre deosebire de noi, Farul a facut in aceasta vara numai 3 achizitii, dar extrem de utile: Todoran, un excelent mijlocaj defensiv (net superior lui Bastina), Iulian Apostol (care pentru Craiova ar fi fost acel "Aliuta" de care se plange Rednic ca-i lipseste) si Baicu (un atacant tehnic si de forta, de necomparat cu un M. Ilie sau Borbely). Toti acesti 3 jucatori au avut preturi modice, pe care Universitatea si le-ar fi permis, din pacate Rednic nu a avut ochi pentru ei.
Revenind la meciul cu Farul, nu inteleg de ce Rednic il "forteaza" pe Plesan pe postul de mijlocas ofensiv, cand el s-ar simti mult mai in largul lui ca mijlocas de acoperire (in locul lui Bastina, iar Paduret ar trece mijlocas ofensiv), de unde ar putea urca in atac profitand de spatii mult mai largi, convenabile lui. Plesan nu este in scadere de forma, doar rolul atribuit momentan nu i se potriveste.
Si fiindca vine meciul cu Sportul, acesta este cel mai bun moment de a obtine prima victorie, Sportul fiind o echipa frumoasa, cu un joc deschis, ceea ce convine si Universitatii. Este momentul adevarului. Daca nici acum nu reusim, va fi tare greu in continuare, pentru ca putine echipe te lasa sa joci fotbal, precum Sportul.

Unleashed
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 07 Mai 2004, 16:08

Mesaj de Unleashed » 09 Aug 2004, 10:06

inteleg ca relatiile de joc nu sunt formate inca dar caderile fizice nu le inteleg pe deasupra ratari din situatii clare
lipsa verticalizarea jocului
mingi care se doreau spre careu cu traictorii de curtea scolii in cazul in care nu o pierdeau inainte de executie
craiova mi sa parut o echipa fara mijloc
ezitari si greseli multe, jucatori care uitau sa faca faza defensiva cu toate ca aia e sarcina de baza
norocul a stat in poarta altfel putea fi mai rau
trebuie sa avem rabdare merg pe mina lui Rednic

ago

Mesaj de ago » 09 Aug 2004, 10:42

Astia de tot strigati dupa olteni la echipa...vremurile cand la Craiova jucau numai olteni sau marea majoritate olteni au trecut si nu se vor mai intoarce pentru ca fotbalul s-a schimbat. Este ca si cum ai cere sa nu plece nimeni in afara.... de ce sa nu vina straini? Probabil ati fi preferat sa fie Tibi in poarta si sa fim in B decat cu Guso, nu ??? Nimeni nu spune ca nkoy sau cum naiba l-o chema e valoare de jucator. Dar de unde olteni de valoare? Revin si spun : grupele de copii si juniori ale Universitatii sunt la pamant.Toate valorile din Oltenia si nu numai pleca catre scoala GP pentru ca acolo au conditii si antrenori Asa ca fiti mai moderati si hai sa tinem cu Universitatea asa cum este...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 09 Aug 2004, 11:00

jordy scrie:Remarc cu surprindere cum unii pun esecul din meciul cu Farul pe seama ratarilor incredibile, uitand insa faptul ca Farul a avut mai multe ocazii de a marca si ne-a fost net superioara timp de 75 de minute.
Daca Gane ar fi inscris in debutul partidei altfel ar fi fost situatia acum. Golul ar fi descatusat jucatorii si sunt convins ca Farul ar mai fi primit goluri, pentru ca nu ar mai fi stat blocata in aparare. Un atacant adevarat trebuie sa marcheze goluri cand echipa are nevoie.Si Gane este un astfel de atacant.Trebuie sa inceapa sa marcheze.

jordy

Mesaj de jordy » 09 Aug 2004, 11:08

Daca Gane inscria cu Farul, dacalLa Pitesti nu luam gol, daca si iar daca, poate ieseam campioni, nu? Hai sa fim seriosi si sa terminam cu daca.
Daca ai valoare invingi, daca nu ramai la stadiul de a gasi mereu noi "daca".

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 09 Aug 2004, 11:11

jordy, Gane a avut ocazii putea sa o bage in amebele meciuri
cu Argesul a avut momente cheie si cu Farul daca ar fi inscris altfel joci la 1-0
Eu in Gane imi pun sperantele sa marcam, daca el nu marcheaza chiar ca sintem intr-o situatie....
Sper foarte mult sa-si revina si sa marcheze chiar cu Sportul,altfel...


ago, niste nume de tineri le-am dat deja.Daca ar fi fost dupa tine niciodata nu ar fi jucat Plesan sau I.Stancu ca nu aveau nume sonore.
Dar dupa ce sint putini, Rednic nu stie cum sa se descotoroseasca de ei.
Murgan putea juca la inchidere mai bine ca Bastina, Frunza este sub Lutu si tot o repriza joaca.Rubi tot o repriza. Nu avem multi jucatori, nu mai trebuie dati prin Israel, de aici m-am suparat eu. Am impresia ca tu te faci ca nu intelegi sau rastalmacesti, n-am zis nimic de Guso, este favoritul meu nr 1 dar prea se gonesc oltenii, sa ramana si Murgan,Lutu ca si asa avem putini fotbalisti ,Iordache si Cl.Tudor sint vesnic accidentati, pe astia i-as da afara si pe nkoy ,borbely care sint antifotbal.
Eu sper sa joace Paduret si Plesan la inchidere si Bundea cu Lutu la schimb cu Frunza ofensivi
Si mai sper sa mai fie un atacant inlocuitor pentru Gane
n-ar fi fost bun njock acum? la cate declaratii da Rednic, s-a speriat ala
Nu-mi place la Rednic ca intotdeauna face in asa fel si da toata vina pe jucatori
Last edited by Pacala on 09 Aug 2004, 11:17, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 09 Aug 2004, 11:13

jordy, nici un daca, Gane e printre fvoritii mei, el este vrf de atac si trebuie sa marcheze cele mai multe goluri, spre el se duc mingiile, de aia e varf de atac si cu asta basta.
Ia sa fi dat el gol si face 2-0 la Pitesti, crezi ca era aelasi meci? sau o infigea in min 94....
El e varf de atac, trebuie sa dea gol.PUNCT
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 09 Aug 2004, 11:21

Auziti voi cautati scuze acum : ca nu sunt olteni in echipa, nu este bun Rednic, e mai bun Piturca , Plesan e mai bun pe alt post etc etc....Eu tin cu Universitatea si cu orice jucator al Universitatii indiferent ca este oltean sau nu. Unii jucatori sunt mai iubiti decat altii poate ca pentru au carisma , altul poate ca se zbate pe teren mai mult decat altii....sau are mai mult norc ca altii. Lutu imi pare rau este oltean dar ....aia nu este pregatire fizica ce prezinta el. Avem un atac cu o medie de 31 de ani ( Rubi 32 ani, Gane 32 Ani, Lutu 29 ) ... oricat de tehnici ar fi cineva tot trebuie sa alerge dupa minge. Rednic pierde o schimbare pe putin de meci ca sa inlocuiasca un atacant cu altul ..... la fel de tehnici dar la fel de obositi ( Rubi si Lutu).
Gane rateza nepermis de mult ... ii lipseste ( pe moment) aceea sclipire de inteligenta care schimba o ocazie uriasa in gol.
Totusi .... fata de meciul cu Pitestiul am observat o imbunatatire in jocul echipei. Momentan este inca steril acest joc ( adicatelea fara rezultat).
Ciini au pierdut odata, au batut odata = rezultat 3 puncte . Noi nu am fost invinsi ( mindrie mare nu?) rezultat 2 puncte ...
In continuare mie imi pare mai rau de punctele pierdute la Pitesti decat de astea cu Farul. Au avut constantenii niste ocazii ca ar trebui sa zicem mersii ca nu am mincat bataie. Asta este ....
Meciul cu SPortul este mai greu decat astea doua la un loc - au mincat ei bataie pina acum dar greu ...daca reusim sa-i batem poate capata ai nostrii ceva moral iar suporterilor le mai vine inima la loc....
Imi este foarte teama de acest meci. Nu dati cu pietre in mine dar...... :mad: chiar imi este frica, daca doamne fereste pierdem, ce se va intimpla dupa .....
Acest meci are o miza enorma. Stau sa ma gindesc daca Rednic nu este sapat ( ca orice antrenor la Craiova) de citiva jucatori .... nu stiu ..sunt citeva coincidente - atacul penibil al lui Beldeanu, zvonurile cu Piturca ( Ceafa incearca sa stai departe de Craiova oi fi tu oltean dar ...), jocul incredibil de slab al unor jucatori. Paranoia la ea acasa :D incep si eu sa caut afaceri oculte , minarii si alte alea....
Hi Hi Hi Hai ma cu nu este dracu asa de negru abia a inceput campionatul, baietii nu sunt rodati o sa-si revina si o sa apara si victoriile si meciurile frumoase ...... Ce naiba au trecut doar doua etape .....
:)) Hai Baieti! Hai Rednic ! HAi STIINTA!!!!!! :)) Batem pe SPORTUL !!!!
TREBUIE SA INVINGEM !!!!

Închis