U. CRAIOVA - FARUL

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultatul acestui meci va fi:

Poll ended at 09 Aug 2004, 09:55

Victorie Craiova
33
94%
Egal
1
3%
Victorie Farul
1
3%
 
Total votes: 35

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 07 Aug 2004, 22:19

Adevarat JALNIC.
N-am jucat decit 15 minute; dupa aceea NIMIC, NIMIC, NIMIC!!!
HAI STIINTA !!!!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 07 Aug 2004, 22:31

Eu cred ca Bastina isi are locul in echipa ca inchizator. E drept ca, poate, Paduret ar fi putut face diferenta.
HAI STIINTA !!!!

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 07 Aug 2004, 22:53

Daca ar fi sa caracterizez jocul Craiovei intr-un singur cuvant, acesta ar fi: Neputinta!
Daca ar fi sa caracterizez scorul as folosi numele: Guso!

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Mesaj de Lion » 07 Aug 2004, 22:53

Ca in fiecare an din 1991 si pana in prezent circul continua...Daca Rednic nu da afara din echipa catziva jucatori in max 2-3 etape va pleca el...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 07 Aug 2004, 22:58

Lion scrie:Ca in fiecare an din 1991 si pana in prezent circul continua...Daca Rednic nu da afara din echipa catziva jucatori in max 2-3 etape va pleca el...
Se pare ca unii sunt adusi chiar de el.

Ceea ce nu inteleg eu - de ce este necesara folosirea acestei metode oculte si nu i se spune omului direct in fata: Nu mai vrem sa lucram cu tine, pleaca !

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Aug 2004, 23:34

imi pare rau de Rednic sint convins ca vrea performanta dar el a inceput scandalul. Desi Papura jucase bine sau macar onorabil anul trecut , acum practic s-a luat de el, nu i-a dat nici o sansa. Cu lutu nu stiu ce are, nici cu Murgan. Iar inlocuitorii care i-a adus el sint de-a dreptul criminali.
Aia nu sint fotbalisti.

se prefera acest circ, cu pierderea puncteleor pentru ca nimeni nu are puterea sa cedeze de la el, sa se impace.
Echipa asta are o singura sansa sa mearga, daca s-ar fi impacat antrenorul cu jucatorii, daca n-ar fi dat jucatori in timpul campionatului.

Aici nu exista cale de mijloc , nueste posibilitate de ales si nu merge teoria raului cel mai mic.
Exista un singur drum pe care trebuia sa mearga:
sa se impace si sa ramana toti

-daca pleaca unii jucatori vom avea lot de 3 lulele
-daca raman dar sint certati tot de 3 lulele
- daca pleaca Rednic si schimba antrenorii ca ciorapii iar e rau.

Nu exista decat o singura cale, fara nici un fel de alternativa
sint dezamagit de Rednic, ma asteptam sa fie mult mai diplomat
Sarise pe paura dar se pare ca marele gafeur este Daouda.
lateralii au fost criminali si azi: buhus si bastina sint din alta galaxie
bun era Bolohan daca ar fi ramas

Ca joc, ideea este ca nu are cine sa deschida jocul pe extrema, buhus si basitna cnu pot sa joace ofensiv.
Ma gandesc ca daca joaca Paduret si Plesan la mijloc. Se libereaza locul pentru Bundea pe drepata. Eu as fi jucat cu Frunza pe stanga , mai multi jucatori cu profil ofensiv.

dar cei mai slabi cred ca sint lateralii, Daouda iar ingrijorator este ca Plesan pare iesit din forma sau poate asteptama noi prea mult de la el.
Gane nu o da in ate , a avut cateva ocazii, nimic.
Rubenilson joaca 15 minute nici cat Lutu sau Frunza
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Aug 2004, 23:36

dupa mine ,unica sansa de a face performanta este sa ramana toti si sa se inteleaga, daca pleaca antrenorul sau vreun jucator inclusiv Murgan nu au nici o sansa sa faca performanta. Ca nu au cu cine
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

D10

Mesaj de D10 » 07 Aug 2004, 23:59

io zic ca faru' s-a aparat bine iar noi am jucat static. sa se apere au venit si au facut-o bine.
credeam ca vom avea fantezie in joc cu Rubi, dar nema. nasol ca nici forta nu mai avem.
astia de la faru' s-au inchis bine, si-au tinut oamenii si au fost disciplinati.
Cum iutea Lutu un pic jocu', cum intrau in panica. Trebuia sa jucam rapid si-i maturam. Asta e!
eu nu cred in chestiile astea de non-combat.
am jucat prost, vom juca mai bine. de-abia dupa a cincea etapa incolo vom vedea care e treaba.
si sa fim seriosi si sa lasam scenariile.

MEDELETE MERIO
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 23 Feb 2004, 02:23

Mesaj de MEDELETE MERIO » 08 Aug 2004, 00:30

S-a jucat slab si se va juca pana nu se va gasii o minte limpede care sa aranjeze jocul in teren.
HAI CRAIOVA !!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Aug 2004, 00:49

acum am ajuns si eu de la meci si deja sunt hotarat, la sportul nu ma mai duc... e clar... ca nu am chef sa vad o umilire acolo cu 3-0... ca sportul are numai tineri si o sa ii alerge pe papura si restul de o sa scoata limba de 3 coate...

revenind la meciul cu farul... nu inteleg ce a jucat bastina, mi s-a parut absolut penibil... apararea varza mai ales papura... mijlocul n-a miscat nimic, plesan s-a stins de mult, nu a mai aratat nimic de multe partide... gane iar la fel nu a jucat nimic...
singurii care mi s-au parut ca s-au mai miscat cat de cat au fost Lutu (pe care rednic vroia sa il dea afara, curios), bundea, buhus si rubi...
iar Guso efectiv nu am cuvinte... probabil ca ceilalti asteapta ca Guso sa dea si golul victoriei si totul ar fi perfect...

sper sa nu par paranoic... dar.... tare mi-e frica ca a inceput dinel sa isi bage coada printre jucatori si sa ii invete sa nu joace ca il vrea pe piturca antrenor... cum s-a bagat el si cand era cartu pana s-a saturat sorin si a plecat, cum s-a bagat si la napoli... Sper sa ma insel... desi nu cred...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

G-Spott

Mesaj de G-Spott » 08 Aug 2004, 01:01

Noi nu avem oameni la mijloc..... Pana nu aduc 2 - 3 mijlocasi nu fac nimica cu echipa asta ... daca nici la nici pe faru' nu am batut, atunci ce pretentii mai avem sa batem alte echipe!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Aug 2004, 01:35

Guso-Vigariu,Daouda(Moti),Papura,Murgan- Bundea, Paduret,Plesan-Lutu(Frunza)-Gane ,Rubi(Stoianof)
eu asa vad echipa

-Vigariu sa combine cu Bundea pe dreapta sa vina centrari din dreapta
-Plesan un pic deplasat in stanga la fel Rubi un fel de inter stanga sa vina centrari din stanga
-Lutu in spatele varfului sa incerce driblinguri si obtinerea unor lovituri libere la marginea careului , central.
-Gane avansat
-Murgan care sa poata face trecerea in timpul jocului de la sistemul cu 4 fundasi la cel cu 3.
-Stoianof si Frunza incercati la schimb cu Rubi si Lutu.
-Luata baderola de capitan de la Plesan si data lui Guso.
-Discutat cu Papura si incheiat discutia si fara declarati despre Lutu si Murgan ca ne incurca , sa plece, oare Rednic ce ar fi simtit daca vreun antrenor i-ar fi zis asta?
-Incurajati un Lutu, Stoianof si Murgan care pot mult mai mult
-intercalari in atac din partea lui Bundea,Plesan, Rubi si Lutu sau la schimb Stoianof si frunza pentru a-l ajuta pe Gane
-integrat in joc Paduret ca mijlocas defensiv central cam ce juca Donose sau Boloni respectand scara desigur, sa-l elibereze pe Bundea de sarcini si sa joace mijlocas dreapta.

Asa vad eu echipa, nimeni sa nu plece si toti sa se impace.

problema cea mare dupa mine , tot dinel staicu ramane , sper ca nu coace iar ceva, asta e nebun.
strambele la echipa nu vin de la suporteri si nici de la jucatori , tot dinel staicu are puterea sa faca porcarii sau sa-i tina la un loc pe toti
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Aug 2004, 01:55

in deplasari poate as incepe cu Buhus sau Dobre in locul lui Vigariu, cei doi avand un profil mai defensiv
Dar acasa as incepe cu Vigariu, avem nevoie sa mearga jocul pe laterale si sa desfaci apararea adversa , asta e una din problemele cele mai mari ale echipei. Nu curg fazele pe lateralele si nu vin destule centrari.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 08 Aug 2004, 02:03

Sub semnul neputinţei,aşa se poate caracteriza evoluţia Universităţii din meciul cu Farul.

Atâta timp cât s-a schimbat mai mult de jumătate din echipă,ce pretenţii să avem......acum sunt cam trist,ca dupa fiecare victorie.Revin mâine cu o analiză a meciului.

Era să uit....."La Mullţi Ani!" Edmond.......esti născut în aceeaşi zi cu Rubi...

Mai catolici decât Papa

Cronica meciului


Deşi pe toate stadioanele din Divizia A fotoreporterii au acces pe pista stadioanelor, la Craiova situaţia a stat cu totul altfel. Cu câteva minute înainte de începutul partidei, fotoreporterilor le-a fost interzis accesul pe pista stadionului “Ion Oblemenco”, jandarmii repetând cu disperare: “Dacă nu sunteţi de la postul care transmite partida, nu intraţi!”. A fost nevoie de lungi parlamentări cu observatorul partidei, Florin Gâtejan, care iniţial a vrut să trimită fotoreporterii în tribună, dovedind astfel că nu cunoaşte regulamentul. A fost nevoie de intervenţia telefonică a preşedintelui Ligii, Dumitru Dragomir, şi a lui Valentin Alexandru pentru ca fotografii să îşi facă meseria. (C. N.)



Pleşan, huiduit de suporteri

În minutul 55, nemulţumit de randamentul căpitanului Universităţii, Mihăiţă Pleşan, căruia nu i-a ieşit nimic în jocul de ieri, Mircea Rednic l-a înlocuit cu Vigariu. În timp ce se îndrepta spre banca de rezerve, Pleşan a fost amendat pentru evoluţia sa de către suporteri, fiind huiduit copios. Cel care a preluat banderola, Adnan Guso, a fost singurul jucător al Universităţii care a avut tăria să-şi salute galeria. (C. N.)



Cu ambiţii mari şi declaraţii şi mai mari a venit Farul în Bănie. Victoria în faţa “câinilor” le-a dat curajul să spere la cel puţin un rezultat de egalitate pe “Ion Oblemenco”. Petre Grigoraş a aliniat un prim unsprezece foarte ofensiv, cu Guriţă – L. Mihai – Cristocea în atac. Nici Mircea Rednic nu a mai respectat formula de joc din prima etapă. Pe lângă apariţia unor nume noi, cum ar fi Baştină şi Iordache, “Puriul” a modificat şi sistemul de joc, optând pentru un 4-4-2. Universitatea începe furibund, Gane şi Bundea trecând pe lângă înscrierea primului gol în faţa propriilor suporteri în acest sezon. După 20 de minute în care Farul nu a trecut de centrul terenului, jocul “Ştiinţei” se stinge şi “marinarii” preiau iniţiativa. Un-doiul dintre Cristocea şi Şchiopu, din minutul 22, se finalizează cu un şut în plasa laterală a lui Guso. Până la finalul reprizei, “Ştiinţa” ne aduce aminte de jocul chinuit din partea a doua a meciului de la Piteşti, singura acţiune mai bună aducându-l în prim plan pe Mihăiţă Pleşan, însă pătrunderea impetuoasă a acestuia se încheie cu un şut fără probleme pentru Curcă. În debutul reprizei secunde, Gane şutează pe lângă. Replica “marinarilor” vine imediat, Cristocea cade în careu în minutul 50 şi cere lovitură de la 11 metri, însă Balaj îi arată cartonaşul galben. Intrat la pauză, Luţu dinamizează atacul “Ştiinţei”, însă cei care ar trebui să finalizeze nu o fac. În ultimul sfert de oră, când “alb-albaştrii” au căzut fizic, Farul asediază poarta lui Guso, dar îngerul păzitor al “Ştiinţei” e din nou la post şi respinge cu piciorul din postură de 1-1 cu Baicu. “Marinarii” puteau să plece cu toate cele trei puncte la Constanţa, dacă Lungu, Baicu sau Uşurelu nu ratau cu seninătate. Finalul jocului îl readuce în prim plan pe eroul bosniac din poarta Universităţii, care scoate din nou o minge pe care scria gol. Farul a obţinut ceea ce şi-a propus, un punct în Bănie. După două etape, se observă lipsa de omogenitate din cadrul echipei, “Puriul” încercând tot felul de combinaţii, în special pe flancul stâng, acolo unde nu s-a găsit mutarea câştigătoare. Chiar dacă “Ştiinţa” a remizat pe teren propriu, Mircea Rednic a fost aclamat de galeria olteană la finalul întâlnirii, acesta bucurându-se în continuare de sprijinul suporterilor.
Special pentru voi:Minunea Blonda

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 08 Aug 2004, 02:52

Din punctul meu de vedere punctele pierdute pana in acest moment sunt din cauza lipsei de luciditatea a antrenorului care in nici una din cele doua partide nu a gasit mutarile castigatoare. ba chiar a folosit unii jucatori pe posturi diferite de cele pe care s-au consacrat. Mie se pare ciudat sa folosesti jucatori care abia au venit la echipa si nu sunt inca pusi la punct cu pregatirea. Este drept ca ieri Rednic pregatise si schimbarea Bastina - Paduret , dar accidentarea lui Iordache l-a obligat la alta mutare. Exista si prea multa crispare in jocul echipei si cred ca este nevoie urgenta de o victorie... Sa fiu bine inteles nu este un atac la adresa lui Rednic, caruia ii acord in continuare credit. Am incredere si in lotul de jucatori , dar astept ca echipa sa isi dea drumul.

Închis