U. CRAIOVA - FARUL

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultatul acestui meci va fi:

Poll ended at 09 Aug 2004, 09:55

Victorie Craiova
33
94%
Egal
1
3%
Victorie Farul
1
3%
 
Total votes: 35

jordy

Mesaj de jordy » 09 Aug 2004, 11:42

Pacala, acum sa pui jocul mediocru al echipei pe seama a doua ratari ale lui Gane... Ti s-a parut cumva ca in cele 2 partide doar noi am avut ocazii? Afla ca adversarii au avut mult mai multe si ar gasi si ei destule argumente sa se declare nemultumiti de faptul ca nu au reusit victoria. O echipa care are doar 2-3 ocazii de a marca intr-un meci intreg pe teren propriu, in fata unei echipe de pluton, nu are "fata" de campioana.
Iar apropo's de oltenasii din echipa pe care-i plangi ca nu sunt introdusi pe teren, scuza-ma, dar Murgan n-a aratat nimic nici cand era Cartu antrenor, Lutu nu mai joaca nimic nici macar 10-15 minute, Iordache e copia alba a lui Nkoy, Vigariu ramane o eterna speranta plafonata, singurii care ne mai gadila orgoliul nostru de olteni prin prestatia lor fiind veteranii Papura si Gane.

ago

Mesaj de ago » 09 Aug 2004, 13:06

Pacala, remarcile mele te vizau mai putin, mai mult ii raspundeam lu' Blue. Cu unele decizii este posibil sa fii gresit si Rednic dar totusi sa avem o vedere de ansamblu a tot ceea ce a insemnat venirea lui aici.Iar cu Gane las-o moarta ! Nu poate fi unul dintre favoritii mei atata timp cat nu da gol. Ce ma intereseaza ca "daca" ar fi dat gol la Pitesti in min 94 sau "daca" deschideam scorul in primele 10 min cu farul.Nu a facut nimik de luat in seama. Prefer un atacant cara sa miste nimik 90 de minute dar care sa dea goluri. A.... ca sa nu mai spun ca nu a tras oameni dupa el , nu a scos faulturi. Daca ai vazut meciul de aseara observai ca Dinita in ciuda faptului ca nu a dat gol a reusit sa scoata 2 "galbene" si un "rosu". Iar Dica nu a jucat nimik dar a dat un gol. Aia sunt atacanti !!!
Last edited by ago on 09 Aug 2004, 13:14, edited 1 time in total.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 09 Aug 2004, 13:07

Eu am mai spus pe acest forum ca echipele sunt mult mai echilibrate in acest campionat decat in precedentele asa ca orice rezultat este posibil iar pana in final echipa poate sa revina depinde de forma jucatorilor. Rednic precis a incercat sa introduca cei mai in forma jucatori la antrenamente dar acestia au dezamagit in meciuri. Eu zic sa mai speram si sa continuam sa sustinem echipa
Chestii de genul ca trebuia sa intre ala sau celalt sau aberatia lui Blue ca trebuie sa fie mai multi olteni nu-si au rostu.
Apropo catre Blue, eu nu sunht oltean si tin cu Univ Craiova, ce sa fac, ma excluzi din randul suporterilor pt asta

ago

Mesaj de ago » 09 Aug 2004, 13:18

Buna aia zolo !!! :razz: :razz: :razz: :razz:

Unleashed
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 07 Mai 2004, 16:08

Mesaj de Unleashed » 09 Aug 2004, 13:54

nu cred ca trebuie sa fii oltean sa faci parte din lotul universitatii important e daruirea din teren
nu sunt oltean si nici nu am vreo legatura cu oltenia decit atasamentul pt universitatea
in primul rind ca jucator trebuie sa dai totul pe teren indiferent de echipa in care joci, fotbalul pt jucatori si pentru club e in primul rind afacere iar partea sentimentala domina suporterii

Geronimo

Mesaj de Geronimo » 09 Aug 2004, 17:02

JustME scrie:meciu asta cu faru m-a secat de puteri ... atata aiureala in joc nu era posibil nici daca voiau sa jocae asa intentionat .... imi pare rau ca inca nu avem echipa ... uni jucatori sunt lipsiti de inspiratie alti de valoare ... la meciu cu faru mai bine stateam acasa ....
......................................
trebuie sa vedem partea plina a paharului "... suntem fara infrangere si nu avem decat un gol primit; iar pe terenul nostru nu ne-a dat nimeni gol... " :)

de la meciul cu ploiesti din campionatul trecut (5-1) noi nu am mai castigat acasa... dupa parerea mea ne lipsesc mijlocasii de banda care sa poata sa faca diferenta la dueluri 1-1
Miaitza Plesan nu are nici o treaba cu tipul de "coordonator de joc" el e din stofa lui Gatuso... decat sa faca un dribling mai bine baga o alunecare... lui ii ies numai actiunile in forta si viteza pe spatii largi... 'acasa' unde se strang adversarii e 0

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 09 Aug 2004, 17:13

Geronimo cred ca ai pus degetul pe rana !!
Stau si ma intreb citi din jucatorii STIINTEI intra pe forum ?
Esti primul care ai scos in evidenta si ,,partea plina a paharului''
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 10 Aug 2004, 00:13

JustME scrie: pacat ca mircea rednic nu este sustinut de "conducere" !!
Nu inteleg ce trebuie sa faca conducerea. Banuiesc ca vrei sa spui ca daca Stiinta invinge sunt meritele lui Rednic iar daca nu castiga sunt de vina Badea sau Staicu?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 10 Aug 2004, 00:34

bogdan-m scrie: Nu inteleg ce trebuie sa faca conducerea
bogdan... 180 de mii este buget de transferari?...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 10 Aug 2004, 07:38

Pacala scrie:
adi_mn scrie:
Blue scrie:n-am nevoie de scuze mai ales daca nici n-ai sesizat unde ai jignit
imi ajunge sa ataci ideea si nu omul care o spune
adica am jignit o idee? hmmmm... interesant :)(
nu face pe prostu ca te prinde perfect
?????? Nu ti se pare ca sunt necesare niste scuze?????

Iar daca din cometariul meu tu nu ai inteles decat faptul ca Portugalia e cat Oltenia asta inseamna ca si tu trebuie sa mai studiezi DEX-ul!!! Sau poate ca faci parte din majoritatea romanilor ajunsi peste balta carora le este mai usor sa studieze Webster-ul sau Cambridge-ul!?!?! La nevoie te pot ajuta cu oricare dintre ele.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 10 Aug 2004, 09:33

white-blue4ever scrie:
bogdan-m scrie: Nu inteleg ce trebuie sa faca conducerea
bogdan... 180 de mii este buget de transferari?...

Rednic si-a adus jucatorii pe care i-a dorit..sunt vreo zece. Cati ar fi trebuit sa transfere? Nu trebuie sa uiti ca Staicu a platit si contractul lui Gane pe un an inainte ( asta a fost conditia pusa de jucator ) si acesta se apropie de 100 000 din cate stiu eu. Cele patru puncte pierdute au fost si din cauza lipsei de inspiratie a lui Rednic si acest lucru l-a recunoscut partial si el. Cand si antrenorul si jucatorii vor evolua aproape de nivelul maxim vom avea echipa, chiar fara sa transferam vreun jucator.
Pe de alta parte in vreo cateva randuri Rednic a fost lipsit de diplomatie, a discutat despre unii jucatori si valoarea lor in public , cam in genul in care o facea Cartu. Si este posibil ca respectivii sa nu mai joace cu prea mult entuziasm atunci cand se apeleaza la ei.
Plus ca jucatorii trebuie sa regaseasca placerea de a juca fotbal...acum o fac intr-un mod crispat si oarecum tensionat...Poate o victorie va indrepta lucrurile si vom vedea in continuare alta fata a echipei.

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 10 Aug 2004, 12:09

Fratilor prea va ambalati, au fost doar 2 etape la mijloc ...
Amintiti-va acum 2 ani, cu Sandoi cand am luat 9 puncte din 3 meciuri si deja ne vedeam campioni. Acum au fost doar 2 etape, in care nu am pierdut, or sa mai fie meciuri, o sa mai castigam o sa mai pierdem o sa facem egaluri ...
Nu trebuie sa tragem linie dupa doar 2 etape si sa taiem in carne vie.
Eu zic sa le mai dam putin timp sa se acomodeze cu jocul sa isi faca relatii de joc, la ora actuala doar Bundea, Guso, Daouda si Papura sunt aproape de 100 din posibilitatile lor de joc. Cand toti se vor apropia de 100 % o sa avem jocul pe care ni-l dorim.
Cat despre Plesan, eu unul sunt pentru incercarea lui Rednic sa il impinga pe Plesan ca mijlocas ofensiv sau coordonator. Plesan are capacitatea necesara pentru acest post. Amintiti-va meciul cu Germania, cand in spatele lui Plesan a jucat Radoi (inchizator) si Plesan a facut cel mai bun meci al lui. Si amintiti-va ca Plesan a jucat varf la juniori deci nu e strain de acest post, ci pare mai degraba nepotrivit pentru postul pe care joaca acum.
Despre strainii din echipa, nu poti face echipa doar din craioveni/olteni, asta e clar, atata timp cat toti jucatorii de la Extensiv se duc la Steaua, toti juniorii lui GP pleaca unde o cer interesele lui Becali, iar centrul de copii si juniori ai Craiovei a fost si este aproape de desfiintare. Iar jucatorii consacrati se declara caini pana la moarte, stelisti sau rapidisti. Iar din jucatorii de acum in afara de Papura, Plesan, Gane restul nu merita sa fie titulari.

JustME

Mesaj de JustME » 10 Aug 2004, 22:52

Pacala scrie:jordy, nici un daca, Gane e printre fvoritii mei, el este vrf de atac si trebuie sa marcheze cele mai multe goluri, spre el se duc mingiile, de aia e varf de atac si cu asta basta.
Ia sa fi dat el gol si face 2-0 la Pitesti, crezi ca era aelasi meci? sau o infigea in min 94....
El e varf de atac, trebuie sa dea gol.PUNCT
corect :razz: :razz: :razz: ... degeaba e oltean dc nu da goluri ...

JustME

Mesaj de JustME » 10 Aug 2004, 22:58

bogdan-m scrie:
JustME scrie: pacat ca mircea rednic nu este sustinut de "conducere" !!
Nu inteleg ce trebuie sa faca conducerea. Banuiesc ca vrei sa spui ca daca Stiinta invinge sunt meritele lui Rednic iar daca nu castiga sunt de vina Badea sau Staicu?
bogdane ... conducerea craiovei trebuie sa ofere jucatorilor si antrenorilor toate conditiile necesare pt antrenamente ... trebuie sa nu asunte ca se retrage (????) cu 1 luna inainte de inceperea campionatului pt ca nu a luat unul sau altul postul de primar ...conducerea trebuie sa ofere liniste echipei ... etc ... dinel a gresit mult cand a spus ca se retrage de la echipa ... aveam nevoie de liniste ... si inca mai avem !!! aaa sa nu uit BANII !!!!

cand pierd sau castiga e "vina" tuturor !!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 10 Aug 2004, 23:42

JustMe , jucatorii stiau ca Staicu nu se retrage..asta era pentru presa si pentru cei care citesc ziarele...nu asta este cauza...

Închis