SPORTUL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cine va castiga ?

Poll ended at 11 Aug 2004, 21:12

UNIVERSITATEA
17
71%
va fi meci egal
5
21%
Sportul
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Aug 2004, 00:36

blue_angel scrie:dinel salvatoru craiovei?!?! sa fim sinceri...din bugetul de 1.100.000 de dolari ( asha se zice) 1mil de dolari au venit din drepturi de televiziune si publicitate ashadar preastimabilul domn staicu a scos doar 100.000 de dolari din buzunarel......iar aproape toti jucatorii care au venit la echipa erau liberi de contract si nu a trebuit sa fie platit nici un leu.....nu asha se castiga un titlu.
cam asa e blue_angel... si ca era sa uit... am trecut cu vederea PRIMUL TRANSFER AL erei dinel staicu pe bani... Doamneeeeee ce emotii m-au cuprins asa de odata... pe frunza au fost platiti 100 de mii de dolari.. 100 de mii de dolari... prima achizitie pe bani de cand e dinel la Craiova... cheful? cand e?
uitati-va peste ce treceam cu vederea... ce nesimtire... :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 13 Aug 2004, 01:30

scriu si eu la o zi jumate de la dezastru. a fost pt prima oara cind am zis:lua-v-ar dracu cu craiova voastra cu tot". il regret pe njock, care cind a venit a marcat. si sint sigur ca din toate centrarile alea marca un gol. rednic trebuie lasat in pace, macar 4-5 etape. daca dupa aia nu avem rezultate, asta e.....oricum, cu un buget al treilea din coada nu poti lua campionatul. cel mult locul 12. mi-e frica sa ma gindesc ce se va intimpla in minivacanta asta. nu mai zic nimic. s-a spus cam tot.
sa ne ajute Dumnezeu!
Am zis!!

jordy

Mesaj de jordy » 13 Aug 2004, 08:56

LUTU scrie:era cat pe aici sa am o zi distrusa ieri, mai ales ca dinamo conducea cu 1-0
noroc cu manchester ca am adormit si eu pe jumatate multumit :)(
La asa suporteri... avem exact ceea ce meritam!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 13 Aug 2004, 09:35

nu va mai agitati atat ca nesimtitii de jucatori si-au lucrat echipa pentru care doar noi suferim se pare
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

gabrielgalati
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 10 Aug 2004, 10:24

Mesaj de gabrielgalati » 13 Aug 2004, 09:55

[r]

Ceva trebuie facut la Craiova. Nimic nu merge bine. Ne paste "B" -ul daca continuam in ritmul asta

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 13 Aug 2004, 11:33

Cronica acestui meci trebuia sa aiba titlul "LEGUME EXPIRATE",pentru ca asa s-au prezentat jucatorii la acest meci.O vina o are si Rednic pentru ca tot insista pe sistemul asta 4-4-2,doar de dragul de a avea in teren "valori" precum Nkoy.
Oricum o parere personala,dupa ce am vazut si penalty-ul,este aceea ca am facut pe baietii buni la interventia lui Mircea Sandu,sa castige si Sportul Studentesc,echipa lui de suflet,macar un joc.
Inca o data FELICITARI jucatorilor pentru "devotamentul","viteza de joc",combinatiile indelung exersate la antrenamente si "superbul" rezultat obtinut.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

AnU

Mesaj de AnU » 13 Aug 2004, 13:22

Blue_angel ai dreptate!Staicu a adus la echipa ff multzi jucatori liberi de contract,pentru ca nu a avut bani si nu va avea niciodata bani pentru fotbal.Probabil la iarna o sa scapam de el

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Aug 2004, 14:10

AnU... pe toti i-a adus liberi de contract... in afara e frunza... frunza e singurul jucator cumparat cu bani... in 2 ani de zile sau de cand e el la echipa...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Maximus

Mesaj de Maximus » 13 Aug 2004, 14:18

white-blue4ever scrie:AnU... pe toti i-a adus liberi de contract... in afara e frunza... frunza e singurul jucator cumparat cu bani... in 2 ani de zile sau de cand e el la echipa...
Aici gresiti un pic.
Frunza 100.000USD
Borbely 90.000EURO
Buhus 30.000 USD
N'jock 10.000 USD la UTA

E putin dar totusi a dat niste bani!

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 13 Aug 2004, 14:41

- Plus cei 100 000 platiti in avans pentru salariul lui Gane
- Plus banii platiti Rapidului pentru aducerea lui Lutu
- Plus banii platiti pentru Rangelovici, ca am inteles ca parca si pasta a dat niste bani

Sunt ceva bani, dar nu sunt nici pe putin fata de cati bani au dat alte grupari cu pretentii mai mici decat noi.
Si in plus, din ce citesc prin ziare, avem bugetul mai mic decat alte echipe care se lupta sa nu retrogradeze si dorim performanta ...

mbratu

Tradare si Loialitate

Mesaj de mbratu » 13 Aug 2004, 15:32

am vazut din Italia pe TVRi meciul cu Sportul. Inclin sa cred tot mai mult caci anumiti jucatori nu si-au aparat corect sansele. Nu stiu ce interes au ca lucrurile sa nu mearga la echipa, poate isi simt amenintata pozitia prin venirea de jucatori noi.
Rednic tocmai asta a vrut, sa fie competitie pe posturi, ca la orice club profesionist! Scuzati, in Romania nu se poate vorbi inca de club profesionist, mai e mult pina acolo.
Sau mai stii, baietii care au trintit meciul poate au pariat pe scor exact 2-0 pentru Sportul, ca a fost o cota frumusica ...

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 13 Aug 2004, 16:04

Mda adica si-au aparat sansele corect in primele doua meciuri si acum s-au gindit ca prea au fost cinstiti ... Parca as vrea sa cred ca unii jucatori au trantit meciul decat sa cred ca au jucat atit de prost pentru ca atita pot si asta le este valoarea. Dar care sunt "tradatorii"? Ca de fapt in afara de citiva jucatori toti jucara prost!
Si mai lasati-l fratilor pe Dinel in pace! A tacut omul din gura nu s-a mai bagat in seama, a dat citi bani a avut ( sau a vrut sa cheltuie cu Universitatea) pentru transferuri. Gata ! Avem altul care sa dea macar cat a dat Staicu? Iarasi incepem cu discutiile astea penibile?
Va ginditi ca poate cineva nu vrea ca Universitatea sa aiba sponsori puternici? La cum a jucat etapele astea nimeni nu s-ar inghesui sa sponsorizeze un club vai steaua lui. Si nu uitati in cazul in care Dinel chiar vrea sa scape de echipa ( sau in sfarsit asa a declarat :-) ) in iarna iarasi cineva vrea ca pretul sa fie minim. In cazul in care Universitatea ar incepe sa joace bine si sa aiba si un loc pe podium la sfarsitul turului s-ar putea ca Dinel sa-si cresca pretentiile. Eu cred ca Dinel ar renunta la echipa doar daca Stiinta ar fi ciuca batailor. Si am impresia ca cineva este al naibii de interesat de preluarea clubului Universitatea Craiova , inca nu am aflat cine este personajul dar daca este sa dam crezare zvonurilor , este cineva care vad ca face orice ca Stiinta sa fie in caca pina in gat pina in momentul in care apare el salvatorul si preia clubul ...iar noi ii vom fi vesnic recunoscatori mai ales daca Stiinta incepe sa rupa tot ce intilneste in retur.
Interpretarea asta cum vi se pare ? Este credibila sau nu? Hai sa ne vedem de treburi. Sunt unele lucruri care ne depasesc sau care nu sunt de nasul nostru. :cool:
Eu vreau ca Stiinta sa joace bine si sa se califice in cupe. Razboiul din culise este un lucru care ma depaseste cat nu am toate datele.
Apropo se pare ca Beldeanu este mina in mina cu niste jegosi de la Gazeta Sud care au legaturi cu ..... urmarea episodul urmator! Va dorim vizionare placuta in continuare!

mbratu

Interese si interese

Mesaj de mbratu » 13 Aug 2004, 16:14

Ideea avansata de Vietnam in ultimul mesaj pare cea mai plauzibila, dar ideea principala este aceea ca jucatorii nu trebuie sa intre in jocuri de culise, ei trebuie sa isi faca meseria, caci de aceea iau un salariu iar oamenii merg pe stadion si platesc un bilet sa vada fotbal si nu teatrul unora care oricum cistiga 50-60000 $ / an.
Nume sunt multe care se vehiculeaza (plecind de la Piturca pina la Ilinca si nu numai). Despre Beldeanu nu am ce sa spun, a fost un fotbalist remarcat dar ca om probabil ca are mai putin de spus ...
Rednic e un om cu multa personalitate si din dorinta de a face ceva a incercat sa ii impace pe toti, dar nu se poate ...
Eu cred ca nici in etapele urmatoare nu vom cistiga, desi lucrul ma doare, dar cind mafia se pune in miscare e foarte greu sa o mai opresti ...

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 13 Aug 2004, 16:18

Vietnam,
este o posibilitate sa fie adevarat scenariul expus de tine.
HAI STIINTA !!!!

Maximus

Mesaj de Maximus » 13 Aug 2004, 16:29

Vietnam scrie:Mda adica si-au aparat sansele corect in primele doua meciuri si acum s-au gindit ca prea au fost cinstiti ... Parca as vrea sa cred ca unii jucatori au trantit meciul decat sa cred ca au jucat atit de prost pentru ca atita pot si asta le este valoarea. Dar care sunt "tradatorii"? Ca de fapt in afara de citiva jucatori toti jucara prost!
Si mai lasati-l fratilor pe Dinel in pace! A tacut omul din gura nu s-a mai bagat in seama, a dat citi bani a avut ( sau a vrut sa cheltuie cu Universitatea) pentru transferuri. Gata ! Avem altul care sa dea macar cat a dat Staicu? Iarasi incepem cu discutiile astea penibile?
Va ginditi ca poate cineva nu vrea ca Universitatea sa aiba sponsori puternici? La cum a jucat etapele astea nimeni nu s-ar inghesui sa sponsorizeze un club vai steaua lui. Si nu uitati in cazul in care Dinel chiar vrea sa scape de echipa ( sau in sfarsit asa a declarat :-) ) in iarna iarasi cineva vrea ca pretul sa fie minim. In cazul in care Universitatea ar incepe sa joace bine si sa aiba si un loc pe podium la sfarsitul turului s-ar putea ca Dinel sa-si cresca pretentiile. Eu cred ca Dinel ar renunta la echipa doar daca Stiinta ar fi ciuca batailor. Si am impresia ca cineva este al naibii de interesat de preluarea clubului Universitatea Craiova , inca nu am aflat cine este personajul dar daca este sa dam crezare zvonurilor , este cineva care vad ca face orice ca Stiinta sa fie in caca pina in gat pina in momentul in care apare el salvatorul si preia clubul ...iar noi ii vom fi vesnic recunoscatori mai ales daca Stiinta incepe sa rupa tot ce intilneste in retur.
Interpretarea asta cum vi se pare ? Este credibila sau nu? Hai sa ne vedem de treburi. Sunt unele lucruri care ne depasesc sau care nu sunt de nasul nostru. :cool:
Eu vreau ca Stiinta sa joace bine si sa se califice in cupe. Razboiul din culise este un lucru care ma depaseste cat nu am toate datele.
Apropo se pare ca Beldeanu este mina in mina cu niste jegosi de la Gazeta Sud care au legaturi cu ..... urmarea episodul urmator! Va dorim vizionare placuta in continuare!
Mdea, face parte din strategia "Arata-i pisica si apoi intreaba-l daca ii e bine" sau "baga-i calul in casa, tine-l acolo o luna apoi scoate-l si sa vezi ce fericit e ca are loc"... Cam asa s-a privatizat Romania de 14 ani...

Închis