SPORTUL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cine va castiga ?

Poll ended at 11 Aug 2004, 21:12

UNIVERSITATEA
17
71%
va fi meci egal
5
21%
Sportul
2
8%
 
Total votes: 24

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

SPORTUL - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de EDMOND_ » 09 Aug 2004, 21:12

Este primul meci dintr-o serie de trei deplasari consecutive in Bucuresti ( Sportul , Steaua, National ) si , in actualul context , cel mai important.
Va fi un meci foarte greu tinand cont ca Sportul este o echipa imprevizibila si cu o mare foame de puncte , o infrangere facand-o una din principalele candidate la retrogradare. Va fi un meci foarte greu tinand cont de iubirea pe care Petrescu o poarta oltenilor si lui Badea in special. Insa in situatia in care suntem nu ne intereseaza nici nevoia de puncte a Sportului , nici frustarile lui Petrescu. Ne intereseaza doar cele trei puncte care ar stinge tensiunea existenta in jurul echipei si ar mentine sperantele suporterilor intacte. Este momentul ca Gane sa ne arate ca este atacantul pe care il asteptam , iar Plesan sa redevina unul din liderii echipei. Este momentul ca echipa sa produca o bucurie suporterilor care au avut o comportare foarte frumoasa in primele doua etape! Vom fi langa voi ! Mergeti la Bucuresti , jucati si castigati!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 09 Aug 2004, 21:26

eu zic ca e momentul sa ne arate valoarea jucatorii Stiintei.eu zic ca si daca nu batem important e sa aratam ca avem acea valoare de cupa europeana, pentru ca sunt sigur ca in meciul cu steaua jucatorii vor juca altceva, si nu vreau sa se creeze impresia ca numai in derbyuri suntem buni

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 09 Aug 2004, 22:40

Un lucru este clar; vom vedea o alta fata a STIINTEI ,sportul va trebui sa joace deschis pentru a invinge ,nu se vor inchide pe doua fronturi ca cei de la farul , se va juca mai deschis ,lucru care noua , cred eu ne convine mai mult !!
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 10 Aug 2004, 01:33

am ajuns rau. daca si de sportul am ajuns sa ne fie teama.....mergem si cistigam. gane sper sa sparga gheata. de plesan ce sa zic....greu fara el. cind el nu joaca nimic , nici craiova nu joaca nimic. cred ca acum staicu se zgirie pe fata ca nu l-a luat pe sabin ilie. fara nici o legatura cu meciul cu sportul. oare?
Am zis!!

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 10 Aug 2004, 03:06

salut!ma numesc catalin,am 21 de ani ,sunt din bucuresti si sunt fan craiova(datorita tatalui meu care a avut bunavointa sa se asigure ca nu-i voi striga mai tarziu forza steau ,dinamo sau rapid prin casa).pana acum am fost la meciurile craiovei in bucuresti cu prieteni sau cu tata
asta primavara la munte am intalnit un tip din blue lions bucuresti-dragos-insa am pierdut numarul lui de telefon.sunt interesat daca la meciul cu sportu e ceva organizat de blue lions bucuresti si cum iau contact cu ei.
daca nu voi continua sa ma duc la meciuri de capu meu.
mersi anticipat.

cerni
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 28 Iul 2004, 14:59

Mesaj de cerni » 10 Aug 2004, 07:01

ufff!!!...am votat ca bate Universitatea dar, sincer, imi cam tremura mouse-ul in mana. :razz:

jordy

Mesaj de jordy » 10 Aug 2004, 08:26

Sportul este cea mai accesibila echipa din campionat, tinand cont de faptul ca joaca un fotbal placut ochiului, deschis.
Este o formatie pe placul nostru si sper din suflet ca vom sparge gheata si vom obtine pe langa victorie si aprecieri pentru jocul prestat.
Este un moment de cotitura, fiindca un succes ne-ar retrezi sperantele pentru un loc de podium, pe cand orice alt rezultat ne-ar afunda si mai adanc in mediocritate. Este de fapt momentul adevarului, cand, in fata unui adversar ce joaca fotbal, vom vedea exact care ne sunt posibilitatile actuale.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 10 Aug 2004, 09:07

kelu scrie:salut!ma numesc catalin,am 21 de ani ,sunt din bucuresti si sunt fan craiova(datorita tatalui meu care a avut bunavointa sa se asigure ca nu-i voi striga mai tarziu forza steau ,dinamo sau rapid prin casa).pana acum am fost la meciurile craiovei in bucuresti cu prieteni sau cu tata
asta primavara la munte am intalnit un tip din blue lions bucuresti-dragos-insa am pierdut numarul lui de telefon.sunt interesat daca la meciul cu sportu e ceva organizat de blue lions bucuresti si cum iau contact cu ei.
daca nu voi continua sa ma duc la meciuri de capu meu.
mersi anticipat.

cataline , la acest meci vor fi foarte multi suporteri ai Universitatii. Poti sa lasi un numar de telefon ( pe mesaje private , nu aici ! ) si te sunam ...sunt destui suporteri care intra pe acest forum si care vor fi prezenti la Bucuresti. Cu aceasta ocazie poti cunoaste si multi suporteri cu domiciliul in Bucuresti.

ago

Mesaj de ago » 10 Aug 2004, 11:38

La emisiunea de aseara Fotbal la Maxima, Rednic a precizat ca nu vom conta pe serviciile lu' Bastina si Dauda pentru meciul cu Sportul, primul dintre ei putand lipsii 3 saptamani. Rednic si-a recunoscut vina ca i-a fortat pe cei doi in meciul cu Farul. :-(

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 10 Aug 2004, 13:57

Ar fi bine sa batem ... face bine la moral! Si al nostru si al jucatorilor! Sper ca Plesan sa-si revina si sa coordoneze meciul la centru iar Gane sau Rubi sa dea fiecare cel putin un gol. Iar Guso sa nu primeasca nici unul! Rednic trebuie sa gaseasca solutia salvatoare. Acum mie imi este frica de un singur lucru : Ca cei care sunt contra lui Rednic si pro Piturca sa nu saboteze special jocul echipei . In istoria noastra recenta s-au mai vazut cazuri de genul asta. Sa speram ca baietii isi vor apara sansele corect si vom putea aplauda prima victorie a Stiintei din actualul campionat.
Bafta baieti!

Hai Stiinta! :))

Codul lui DaVinci

Sportul - U Craiova

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Aug 2004, 14:32

Vom castiga precis acest meci fiindca pauza competitionala nu ne permite sa stam cu griji pentru viitoarele intalniri. Trebuie ca Rednic sa gaseasca formula castigatoare de aceasta data pentru ca Sportul e o echiba de batut iar Dan Petrescu e clientul sau. In afara de asta, Craiova are o forta mult mai mare de joc decat echipa bucuresteana care joaca decat din entuziasm. Simt ca de aceasta data Gane va marca si astept foarte mult pentru acest meci de la Plesan, Bundea si Rubi. Acestia sunt jucatorii care trebuie sa marcheze cu Sportul fiindca altfel vom avea probleme serioase. Aparare va fi ceva mai sensibila ca nu joaca Dauda, dar Moti este un mare jucator si-l va inlocui cu succes. Cine va trece de toti acestia va da piept cu Guso care nu va primi gol nici in acest meci fiindca este cel mai bun portar care a jucat in Romania de la Silvica incoace. Va astept pe stadion.

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 10 Aug 2004, 15:23

Voi fi pe stadion maine si sper sa spargem gheata . Pe de alta parte obiectiv fiind nici nu stiu ce sa zic despre meci . Mi-e tare frica de pustii lui Dan Petrescu ca ne alearga de ne ies ochii din cap .

Albastreata

Mesaj de Albastreata » 10 Aug 2004, 16:57

Dupa nota pe care a imprimat-o noua conducere, cred ca nu putem spera la mai mult decat s-a obtinut pana acum: cel mult un egal....daca Guso isi mentine statutul de jucator veritabil alb-albastru (pare sa fie singurul oltean din echipa!). Ramanem doar cu speranta, etc, etc, etc... :bad:

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 10 Aug 2004, 21:14

Am vazut ultimele jocuri ale Sportului.Nu va fi simplu.Parca ultima data am luat bataie in Regie.Acum sper sa urmeze o victorie,dar vom incasa sigur un gol.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

cerni
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 28 Iul 2004, 14:59

Mesaj de cerni » 10 Aug 2004, 21:22

Mi-am facut Echipa Fantastica la Gazeta sporturilor cu majoritatea jucatorilor de la Universitatea si sunt in clasament pe la locul 40.000...asta spune destule :idea:

Închis