U.CRAIOVA - POLI IASI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Universitatea-Poli Iasi ?

Va castiga Universitatea!!!
26
81%
scor egal
4
13%
Va castiga Poli Iasi .
2
6%
 
Total votes: 32

whiteblue

Mesaj de whiteblue » 22 Aug 2004, 17:10

Sunt de acord cu edmond care spunea ca echipa e in cadere din retur.Dupa meciul cu petrolul (care a si retrogadat) noi nu am mai castigat si am jucat din ce in ce mai prost :a fost 1-1 la timisoara 0-0 cu argesu 1-1 cu steaua si acel 0-3 cu national si cred ca normal era ca Badea sa-i ceara demisia lui Rednic!Dar ,acum cred ca va veni Mititelu din nou :?:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Aug 2004, 17:18

whiteblue scrie:Sunt de acord cu edmond care spunea ca echipa e in cadere din retur.Dupa meciul cu petrolul (care a si retrogadat) noi nu am mai castigat si am jucat din ce in ce mai prost :a fost 1-1 la timisoara 0-0 cu argesu 1-1 cu steaua si acel 0-3 cu national si cred ca normal era ca Badea sa-i ceara demisia lui Rednic!Dar ,acum cred ca va veni Mititelu din nou :?:
eeeee... trebuia sa-i ceara demisia?... pai de ce l-a mai adus ma... primul joc din cate imi aduc aminte a fost cel cu farul castigat cu 1-0... mie nu mi-a placut cum a jucat echipa atunci... cred ca trebuia sa-l demita de atunci...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 23 Aug 2004, 11:27

Dupa meciul asta, sunt mai multe lucruri pe care nu le inteleg ...
1) daca Rednic a declarat ca nu mai baga in teren decat jucatori in care are incredere, de ce l-a tinut rezerva pe Papura si i-a bagat pe Lutu si pe Iordache pentru ca apoi sa ii trimita la echipa a 2? Nu trimiti niste jucatori la echipa a 2 dupa doar un meci jucat prost.

2) Plesan e umbra unui jucator. L-am urmarit pe teren: in loc sa se demarce sa primeasc mingi si sa limpezeasca jocul el se "demarca" numai in preajma jucatorilor adversi.

3) Mijlocasii centrali (Lutu, Bundea, Plesan) nu se demarcau sa primeasca mingi de la fundasi, care erau obligati sa urce ei (destul de des) si creau spatii libere in apararea nostra. De multe ori fundasii pasau lateral intre ei ,atacantii veneau in spate sa ia mingi si le pasau inapoi, iar mijlocasii de banda avansau inspre centru in loc sa dezvolte pe aripi.

4) Nu inteleg de ce nu a jucat Gane de la inceput ? E varful care a avut cele mai multe sanse de poarta (desi nu a marcat). Un gol inscris l-ar fi incurajat si cred ca si-ar fi dat drumul. Ruby si Ilie nu s-au inteles deloc ...
Borbely iar alearga ca o jucarie stricata.

Parerea mea e ca trebuie discutat cu Plesan. De cand el nu mai joaca nimic nici noi nu mai jucam nimic. Poate aici ar fi fost bun Zyiati sau ALiuta...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 23 Aug 2004, 12:38

EDMOND, nu inteleg de ce tot ii dai zor cu Papura-n sus Papura-n jos, cand in meciul cu Iasiul apararea a jucat mai bine (fara Papura) si spune-mi si mie de ce nu e barbat adevarat (nefiind la prima abatere) si a vrut sa-i bata pe Moti si pe Murgan dupa meci? S-a suparat ca au jucat bine fara el? Parerea mea e ca Moti o sa fie un fundas cu 10 clase peste Papura si a jucat foarte bine facand si faza de atac. Iar Murgan daca va juca mai mult va fi mai util echipei el putand juca si la mijloc unde in returl camponatului trecut a facut cateva meciuri foarte bune. Parerea mea! :)( Sper ca in ghencea apararea sa fie aceeasi ca in meciul cu Iasiul. :up:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ago

Mesaj de ago » 23 Aug 2004, 14:03

Eu zic ca in meciul cu Iasi am jucat mai putin prost. Asa zisul conflict s-a vazut mai putin. Totusi hai sa recunoastem ca am avut si ghinon: un gol anulat eronat, o bara , inca o minge scoasa de pe linie.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 23 Aug 2004, 16:48

AdrianR , ceea ce spui tu legat de cearta lui Papura cu Murgan si Moti a aparut intr-un singur ziar si nimeni nu stie daca este adevarat sau face parte din campania de destabilizare... oricum se pare ca Papura pleaca in grecia , Badea va renunta probabil , Iordache si Lutu vor juca la Universitatea II , deci au fost gasiti vinovatii...( sau presupusii vinovati! )... echipa ar trebui sa mearga ceas... probabil ca vom castiga la pas cu Steaua si atmosfera in banie se va imbunatati...
Ciudat insa ca Murgan ieri nu era bun si astazi este... Parca era trimis pe la satelit cu perspective de Israel....

Închis