U.CRAIOVA - POLI IASI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Universitatea-Poli Iasi ?

Va castiga Universitatea!!!
26
81%
scor egal
4
13%
Va castiga Poli Iasi .
2
6%
 
Total votes: 32

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Aug 2004, 02:40

white-blue4ever, daca il evidentiezi pe BOrbely ce naiba sa mai comentam...ce drac de efort a depus , ca iesienii erau tot timpul inaintea lui la minge...de vreo trei ori a atins-o....

Manex, jandarmii nu au dat voie pe stadion la cativa membri ai galeriei din cauza unor bannere si cei din stadion au considerat ca presedintele e de vina pentru asta....

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Aug 2004, 12:21

EDMOND_ scrie:white-blue4ever, daca il evidentiezi pe BOrbely ce naiba sa mai comentam...ce drac de efort a depus , ca iesienii erau tot timpul inaintea lui la minge...de vreo trei ori a atins-o....

Manex, jandarmii nu au dat voie pe stadion la cativa membri ai galeriei din cauza unor bannere si cei din stadion au considerat ca presedintele e de vina pentru asta....
am zis ca nu are tangente cu fotbalul si sunt de acord ca e cel mai prost jucator pe care il are Craiova in lot (poate dupa nkoy), iar asta e greseala lui Rednic, ai perfecta dreptate aici... eu vroiam sa subliniez insa faptul ca toti jucatorii (sau majoritatea) s-au zbatut pe teren ieri, au alergat, au depus efort, pasele alea nu mai erau de-a latul terenului... s-a vazut o schimbare si m-as mira sa se fi omogenizat ei asa in 5 zile...

am citit la un moment dat ca ai scris ceva de genul ca ai mai trait astfel de debuturi de campionat... ok, dar iti spun sincer ca daca as stii ca este vorba DOAR de lipsa de omogenizare, relatii de joc, etc etc i-as fi aplaudat dupa fiecare din cele 4 jocuri... pentru ca m-as duce cu speranta ca la steaua, cu clujul, cu nationalul ar putea fi mai bine... dar am impresia ca unii isi bat joc de sperantele astea ale mele... si de-asta i-am huiduit... repet, daca as fi ferm convins ca rezultatele sunt cauzate de probleme strict fotbalistice, pe cuvantul meu, i-as aplauda dupa fiecare meci... asta e diferenta dintre debuturile de care vorbesti tu si debutul acesta... sa dea Domnul sa ma insel
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ago

Mesaj de ago » 21 Aug 2004, 13:24

white sunt PERFECT de acord cu tine. Si mie mi s-a parut ca s-au miscat nu mai bine ci "mai putin rau" fata de meciurile anterioare. Iar in legatura cu omogenitatea la fel.... ce naiba au fost omogeni in meciul cu farul din campionatul trecut iar acum nu se mai cunosc ! Chiar si cei veniti in vara ! De asta mi s-a parut mie ceva ciudat si asta trebuie vazut.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Aug 2004, 15:12

Eu nu am scris toate astea din ideea de a renunta la Rednic...insa trebuie s aintelegeti si voi ca nici un om nu este perfect si ca oricine poate gresi intr-un moment sau altul...Rednic se simte stapan pe situatie avand ultrasii si ziarele inca de partea lui... Rednic poate gresi tocmai dintr-o ambitie prost canalizata.... am senzatia ca incepe sa-i inlature pe toti cei care ar putea fi contra lui intr-o problema sau alta..

In ce ma priveste nu pot sa arunc cu pietre fara sa am dovezi clare... Papura a fost in echipa care a castigat cupa in 93 iar Badea... nu are rost sa mai vorbesc de ambitia si seriozitatea lui Badea ca jucator... amandoi au fost capitanii echipei si jucatori reprezentativi in anumite momente..

Ceea mai mare deziluzie a mea insa a constituit-o publicul! Intr-un meci foarte important pentru noi jucatorii au fost luati in primire de la intrarea in teren si fluierati copios! La fiecare gresala un cor de huiduieli se revarsa asupra lor. Eu am vazut ca jucatorii au intrat cat de cat motivati in teren si cred ca uniti toti , spectatori si jucatori ( cu Papura in teren) ar fi castigat acest meci fara probleme.

Eu am mai vazut ceva ce se pare ca nu au vazut nici ziaristii nici spectatorii. Probabil am ales un loc pe stadion de unde se vedea mai bine... Am vazut niste jucatori care nu interpretau nici o partitura, jucau dupa ureche. Nu am vazut sa aiba un jucator advers in primire pe care sa-l urmareasca pe tot terenul , nu am vazut sa aiba sectoare bine delimitate sau sarcini de joc precise... chiar se incurcau unii pe altii . De la bun inceput nu am avut mijloc..am jucat ceva de genul unii in spate unii in fata... Lucrul care s-a mai intamplat si in alte meciuri si nimeni nu a luat nici o masura.... Nu Papura ar fi trebuit lasat pe bara si Plesan , care de o perioada buna trece printr-o pasa proasta.... Mai grav este ca nu am vazut un antrenor. Unul care s aincerce sa detensioneze situatia , unul care sa apeleze la spectatori pentru a fi alaturi de jucatori in acest meci...
Unul care sa ofere solutii si nu sa faca inlocuirile dupa ureche ( vezi Borbely ). Unul care sa nu-l forteze pe Daouda sa intre nerefacut pe teren ( cum a procedat si cu Bastina de altfel... ) Unul care sa nu ofere peste 250 000 contract ( nu discutam de prime ) lui Flinston, Borbely,Bastina, Rubinelson, Mircea Ilie...bani cu care se poate aduce un jucator adevarat.
Si fiindca sunt sigur ca Rednic poate si stie , nu-mi ramane sa accept decat varianta ca NU VREA in acest moment... Ca joaca teatru si are intentii clare. Poate va prelua echipa , poate are o intelegere cu Staicu si ne vom trezi iar cu niste bucuresteni pe cap! Nu stiu... Insa pentru mine este clar ca Rednic joaca teatru... ca se implica in orice in acest moment , numai in redresarea echipei nu. Ca si-a stabilit sa inlature anumiti oameni care ar putea deveni incomozi... Poate ma insel , insa daca toate astea sunt adevarate mai devreme sau mai tarziu se vor intoarce impotriva lui.
Si din pacate , si impotriva noastra!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Aug 2004, 15:33

EDMOND_ scrie:Si fiindca sunt sigur ca Rednic poate si stie , nu-mi ramane sa accept decat varianta ca NU VREA in acest moment... Ca joaca teatru si are intentii clare. Poate va prelua echipa , poate are o intelegere cu Staicu si ne vom trezi iar cu niste bucuresteni pe cap! Nu stiu... Insa pentru mine este clar ca Rednic joaca teatru... ca se implica in orice in acest moment , numai in redresarea echipei nu. Ca si-a stabilit sa inlature anumiti oameni care ar putea deveni incomozi...
EDMOND_ nu excludem varianta asta... desi imi este foarte foarte greu sa cred asa ceva, orice este posibil... si netoiu cand a venit, il consideram un salvator si ne-am inselat pana la urma...

dar daca rednic este cel care joaca teatru, vin eu si te intreb... de ce e asa o mare diferenta intre jocul cu sportul si jocul cu poli iasi?... mai ales la capitolul atitudine in joc... de ce n-au alergat in meciul cu sportul? hai sa zicem ca fara idei tactice, fara marcaje, am jucat binisor cu iasiul... dar cu acelasi antrenor, cu aceleasi idei, am jucat de parca eram in C cu sportul... daca era de omogenitate, cum de s-au omogenizat in cateva zile dupa meciul cu sportul?...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Blue

Mesaj de Blue » 21 Aug 2004, 16:20

q.e.d.

s-a demonstrat inca o data "valoarea" lui Rednic, asa juca si rapidul cand a luat titlul dar acolo era un arbitru care la 0-0 acorda gol si asa se adudau puctele in dreptul zburatoarelor.


iar badea m-a dezamagit total in postura de presedinte, macar a avut demnitatea sa demisioneze, sa-l vedem pe rednic cata demnitate are.
rednic a facut numai greseli de cand a venit , sa plece la rapid unde are "conditii" (arbitrii de partea lui)

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Aug 2004, 18:03

white , sincer echipa nu mi s-a parut peste meciul cu farul de exemplu...
dar admit ca a muncit ceva mai mult si ca majoritatea fotbalistilor s-au zbatut. Dar au fost sub meciul cu Argesul .... Insa ti-am spus, pe mine nu ma ingrijoreaza fotbalistii...eu consider ca este un lot bun, mai putin poate atacul..unde in lipsa de alte solutii l-as aduce pe Njock... Pe mine ma ingrijoreaza lipsa ideilor tactice...in toate partidele cei din atac au fost foarte izolati, usor de marcat..
Si apoi ,daca echipa nu-l dorea pe Rednic de ce ar fi facut un meci mai bun acum , cum zizi tu...? Crezi ca simpla iesire a lui papura a rezolvat problemele !? Dimpotriva , le-a complicat si o sa vezi lucrul asta in meciurile urmatoare, nu in ,poate , jocul cu cel cel mai slab adversar pe care il putem avea in campionatul asta!

Legat de Badea , nu sunt de acord ca nu si-a facut datoria! Ca a suparat niste suporteri si niste ziaristi , poate... Ca se supara uneori prea repede, poate. Dar ca nu ar iubi si face tot ce poate pentru echipa tare ma indoiesc!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Aug 2004, 19:17

EDMOND_ scrie:white , sincer echipa nu mi s-a parut peste meciul cu farul de exemplu...
dar admit ca a muncit ceva mai mult si ca majoritatea fotbalistilor s-au zbatut. Dar au fost sub meciul cu Argesul .... Insa ti-am spus, pe mine nu ma ingrijoreaza fotbalistii...eu consider ca este un lot bun, mai putin poate atacul..unde in lipsa de alte solutii l-as aduce pe Njock... Pe mine ma ingrijoreaza lipsa ideilor tactice...in toate partidele cei din atac au fost foarte izolati, usor de marcat..
Si apoi ,daca echipa nu-l dorea pe Rednic de ce ar fi facut un meci mai bun acum , cum zizi tu...? Crezi ca simpla iesire a lui papura a rezolvat problemele !? Dimpotriva , le-a complicat si o sa vezi lucrul asta in meciurile urmatoare, nu in ,poate , jocul cu cel cel mai slab adversar pe care il putem avea in campionatul asta!
pai tocmai asta mi se pare si mie ciudat... am zis mereu, lotul mi se pare unul VALOROS... in nici un caz un lot care sa presteze precum in meciul cu sportul... adica nu poti spune ca avand jucatori in lot precum guso papura daouda bundea plesan gane si altii nu esti in stare sa-mi faci o faza de poarta in 45 de minute de superioritate cu niste nou-promovati... aici deja nu mai e vorba de omogenitate sau altceva... pt ca tot ai individualitati in teren care dribleaza intr-o faza 1-2 adeversari si deja apararea e buimacita, n-ai nevoie de omogenitate sa ajungi in fata portii... omogenitatea se vede in meciuri cu steaua, dinamo, rapid...

si intr-adevar cum zici si tu, mi s-a parut si mie un pic aiurita echipa... asta da... din cate am inteles de la catalin nici la antrenamente rednic nu exerseaza faze fixe, doar miute clasice... aici e greseala lui rednic, n-a zis nimeni ca e perfect nici el... insa, referitor la meciul cu sportul, nu cred ca trebuie sa-i invete rednic sa alerge, asta stiu si ei... :-)

cu badea pe de o parte atitudinea suporterilor e oarecum justificata... pentru ca nu e vorba de mesaje, care oricum tot din dispozitia conducerii sunt confiscate, ci e vorba de interzicerea accesului anumitor suporteri in stadion... asta e mai grav...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Aug 2004, 20:50

Legat de meciul cu Sportul : echipa a jucat aproape tot meciul in noua jucatori..pe partea stanga ( Borbely si Flinston) a fost deranj mare ...
Rednic nu a facut nici cea mai mica declaratie fata de cei doi , dar s-a grabit acum sa declare ca echipa a jucat doar in noua..cu trimitere directa la Lutu si Iordache ( care mie mi-a palcut in acest meci )...
Pe de alta parte echipa nu si-a dovedit neputinta doar acum...este in cadere de mai multa vreme.... adu-ti aminte meciul de la Timisoara , o repriza cu un om in plus in care nu am jucat nimic.... meciul cu Nationalul ( dezastros! ).... de asta incep sa am niste semne de intrebare fata de Rednic de asta am si spus.." Mircea, antreneaza! Gata cu vorbaria! "...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Aug 2004, 23:06

mdea... nu stiu nici eu ce sa mai zic... imi aduc aminte si de meciurile alea de care amintesti tu, le-am urmarit pe ambele de la fata locului si chiar m-a enervat oarecum atitudinea de la tm...
dar adu-ti si tu aminte de alte meciuri gen cu petrolul cu rapidul... adica au fost si meciuri foarte foarte bune facute de noi... chiar cu dinamo...

si apropos de evolutia fotbalistilot, nu poti sa zici, intre meciul cu sportul si meciul cu iasiul este o diferenta CURIOS de mare de atitudine, de efort depus, de ce vrei tu... iar aici nu e decat "vina" jucatorilor... ei au facut diferenta, nu rednic, nu badea...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 21 Aug 2004, 23:22

dar de ce nu analizati in functie de calibrul adversarului. eu zic ca nu putem compara. a fost mai mare determinarea de data asta. dar s-a jucat si cu un adversar mai slab. zic si eu...

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 21 Aug 2004, 23:48

N-am vazut meciul, dar daca dupa un 0-0 cu iasul, spunem ca ne-am miscat (jucat??) mai bine decit cu sportul ( unde am fost TURISTI), ESTE DEZASTRUOS!

Nu conteaza ce se intimpla "in familie", dar rezultatele sint ZERO!
Rednic TREBUIE SA PLECE!
Nici cel mai bun antrenor nu poate avea rezultate peste tot, chiar daca si-ar dori-o (dar si-o doreste ?!?!?) cu adevarat.
HAI STIINTA !!!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 22 Aug 2004, 02:14

Ce ma intriga foarte mult este cum de s-au inversat rolurile...in mod normal, ca presedinte ,Badea ar trebui sa-i ceara demisia lui Rednic , din lipsa de rezultate ... la noi , la Craiova este cam invers...Rednic se poarta de parca ar fi un fel de manager general al clubului.... insa a uitat care este menirea lui aici... cea de antrenor!

Ar fi foarte interesant sa schimbe rolurile , adica Badea sa devina antrenor si Rednic presedinte!! :razz:
Sunt convind ca echipa ar merge mult mai bine! Cred ac nu ar fi lipsita de interes solutia asta! Cataline , daca esti pe faza , baga la ziar...propunerea unui suporter....

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 22 Aug 2004, 06:56

Badita ar fi trebuit sa-l demita pe Rednic, dar asta la un club normal, nu la noi.
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 22 Aug 2004, 10:03

cand balaci afirma ca cu echipa actuala nu te poti bate ptr titlul pentru ca avem doar 2-3 valori, nu-mi venea sa cred, credeam ca marele balaci nu stie ce spune, dar observ ca a avut mare dreptate, la fel si de beldeanu care acesta la atacat dur dupa numai o etapa. si inca ceva, nu stiu de ce iordache a fost "expediat" la echipa a 2 - a a craiovei, ptr ca dupa opinia mea a fost cel mai bun jucator din prima repriza. a avut deposedari curate, fara faulturi a participat si in faza de atac cat si cea de aparare. a fost jucatorul primei reprize. echipa nu-i pregatita nici fizic si nici tactic. daca tu in patru meciuri nu esti in strare sa "legi" 2 pase. iasul de exemplu si-au facut echipa in ultima saptamana, s-au intarit cu 9 jucatori si uite ca echipa joaca. in schimb la noi e varza.

Închis