Steaua - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Steaua-Universitatea ?

Universitatea
13
42%
Steaua
10
32%
Meci egal
8
26%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Steaua - Universitatea

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Aug 2004, 17:47

Universitatea se deplaseaza duminica seara in Ghencea pentru unul dintre cele mai importante jocuri din campionat pentru noi, un meci care ar putea clarifica multe lucruri in tabara alb-albastra. Indiferent de pozitiile ocupate de cele doua echipe in clasament, indiferent de problemele existente intr-o grupare sau alta, un meci Steaua - Universitatea nu poate fi decat un recital fotbalistic, un derby in adevaratul sens al cuvantului.
Echipa lui Walter Zenga vine dupa un rezultat excelent, 1-0 cu Dinamo chiar in Stefan cel Mare, pe cand Universitatea dupa un (nou) insucces acasa, 0-0 cu Poli Iasi. Chiar daca moralul si cifrele nu sunt de partea noastra, Universitatea are forta sa invinga in Bucuresti, are forta sa obtina prima victorie din acest campionat...
Un succes pe terenul Stelei ar avea menirea sa stearga cu buretele tot ce a fost, toate problemele inventate sau nu de presa, ar avea menirea sa limpezeasca apele in Banie... si de ce nu, ar putea insemna relansarea Stiintei in acest campionat...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Aug 2004, 18:04

Ca sa nu fiu chiar sceptic pentru ca ma duc la meci, eu unul cred ca ne putem bucura si de un egal :-)

Cred ca vine si valimarine sa-si fularul.
Ca sa nu mai vorbesc de Minunea Blonda sa-si ia si el ce a lasat data trecuta :)(

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 24 Aug 2004, 19:14

ne intalnim pe undeva inainte de meci? sa mergem toti la stadion? :)) eventual sa ne afisam si cu fularele la gat ca poate ne fac astia masaj la spinare... :))

io sunt mai pesimist... cred ca o sa mancam bataie, da' nu e asta pb. sa vedem cati se strang la stadion din partea craiovei. io sper sa fie cat mai multi si sa facem spectacol indiferent de scor. pana la urma cam asta ar trebui sa facem noi suporterii, sa-i sustinem indiferent de rezultate. cu toate ca ar arata mult mai bine spectacolul din tribune daca echipa ar merge bine.

sper sa-i trezeasca rednic si sa nu mai faca experiemente si poate iese un rezultat bun.
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Aug 2004, 19:22

sigur...

keep in touch (vorbim cifrat sa nu se prinda) :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Aug 2004, 19:25

pompieru, macar fotbal sa joace daca nu castiga...

oricum sa aveti grija p-acolo... sper ca veniti cu arsenalul de fulare, tricouri caciuli sepci etc cu steaua luate de la stelisti de pe drum, pana la stadion... :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Albastreata

Mesaj de Albastreata » 24 Aug 2004, 19:58

Dupa cum am anticipat, in urma egalului cu Iasul vor urma doua infrangeri: cu Steaua si National, daca nu cumva Rednic recunoaste in acest rastimp ca numai prin plecarea sa se poate rezolva situatia (este reluarea fazei de anul trecut cu Cirtu)...

D10

Mesaj de D10 » 24 Aug 2004, 20:09

Cred ca merg si eu in Ghencea. Sper ca baietii sa nu mai fie apostrofati non-stop ca acasa. Dupa corul de fluieraturi de la meciul cu Iasiul, mi-a parut rau ca am fost martor la asa ceva.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Aug 2004, 20:12

Albastreata scrie:Dupa cum am anticipat, in urma egalului cu Iasul vor urma doua infrangeri: cu Steaua si National, daca nu cumva Rednic recunoaste in acest rastimp ca numai prin plecarea sa se poate rezolva situatia (este reluarea fazei de anul trecut cu Cirtu)...
Prezicatorule :D Poti sa ne spui pe ce loc ne clasam la finalul turului si apoi al returului si in ce an castigam campionatul ?

Uite o sa-ti citez din Dinel Staicu - in sera asta la stirile sportive:
Dinel Staicu scrie: La Craiova trebuie sa stii sa manuiesti bata, sa stii sa manipulezi presa ...
E bun de ultras :)(

Halucinant :eek:
Last edited by DoRyN on 24 Aug 2004, 20:29, edited 1 time in total.

whiteblue

Mesaj de whiteblue » 24 Aug 2004, 20:24

Nu stiu ce sa votez.Eu sper sa batem ,oricine spera insa daca as fi realist ne multumim si cu un punct.Sper totusi ca echipa sa joace fotbal si atunci vor veni si rezultatele.N-am mai batut acolo din 89/90 (2-1).


:-x sTEAUA :-x

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 24 Aug 2004, 23:04

acum sa-l vad pe puriu cum se bate cu bucurestiul si ce scuze mai are, ca de acuze sunt satul
ca si caracter nu este nici 20 % din Samuraiul de pe Jii
eu nu-mi fac iluzii, dar am o curiozitate: de ce l-a exclus pe Iordache din lot pentru ca mie mi s-a parut ca a jucat foarte bine in prima repriza, iar el trebuia sa stie ca jucatorul nu a dus nici un joc pana la capat
nu a adus el preparator belgian?
sa mai termine cu vanatoarea de vrajitoare si sa se apuce de fotbal ca altfel pleaca cu toate jigodiile aduse de el de prin parcuri
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 25 Aug 2004, 00:43

daca nu batem pe steaua, cred ca rednic va fi demis. sau cel tirziu etapa viitoare. sint realist si spun ca nu prea avem nici o sansa. macar sa nu ne-o furam la scor. la meci habar n-am daca merg.
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 25 Aug 2004, 13:18

Stie cineva numarul de telefon al lui Csaba Borbely? (are o datorie la mine pt meciul cu Steaua si sper sa si-o onoreze :up: )
Multumesc!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 25 Aug 2004, 13:32

nuuuuuuuuuu, Doamne fereste! :lol: a pierdut un pariu facut pe chat si are sa-mi dea un bilet in loja din Gnecea pt duminica, dar sincer sa fiu nu cred ca o sa vad ceva de la el, nici macar un gol!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 25 Aug 2004, 17:14

AdrianR scrie:nuuuuuuuuuu, Doamne fereste! :lol: a pierdut un pariu facut pe chat si are sa-mi dea un bilet in loja din Gnecea pt duminica, dar sincer sa fiu nu cred ca o sa vad ceva de la el, nici macar un gol!
mai ales un gol... ce-ai nu ti-e bine?!? cum sa se spurce el sa dea gol?
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 25 Aug 2004, 20:09

Fara indoiala , dupa victoria in meciul cu Dinamo , Steaua este "pe val" . Suporterii echipei viseaza frumos , iar Gigi Becali are viziuni cu jucatorii Stelei imbracand tricourile Realului. Insa cum nici un meci nu seamana cu altul si cum chiar "galacticii" Realului dau rateuri uneori este posibil ca acest meci ( considerat usor si simplu de rezolvat ) sa fie cel mai greu din cele pe care le-a disputat Steaua in ultimul timp si chiar sa "o doara capul" dupa meci ..
Stiinta a venit , indiferent de locul in clasament , tot timpul foarte motivata in Bucuresti , si chiar daca nu a mai avut succesele de altadata meciurile au fost destul de echilibrate.. daca am avut o calitate in ultimii zece ani a fost aceea ca ne-am revenit totdeauna cand toti credeau ca nu o vom mai putea face! Pentru Rednic fiecare meci devine foarte important....declaratiile frumoase au dat bine la suporteri care , o parte , l-au adoptat rapid. Dar astfel de declaratii nu pot continua la infinit , se aud voci tot mai insistente care cer rezultate... este timpul ca Rednic sa renunte la vorbe si arate ca stie sa antreneze. Nu mai poate da vina pe Papura, Lutu , Iordache si Badea si prevad ca , daca va continua la fel , in scurta vreme va fi "adversarul " nr. 1 ... Va fi fara indoiala un meci interesant!

Azi noapte insa am visat urat...se facea ca am inceput acest meci cu Borbely , M Ilie si Flinston titulari ...am pierdut , iar dupa meci Bundea a fost trimis la Universitatea II fiind gasit principalul vinovat. Da Doamne sa nu fi fost decat un vis!

Închis