Steaua - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va castiga meciul Steaua-Universitatea ?

Universitatea
13
42%
Steaua
10
32%
Meci egal
8
26%
 
Total votes: 31

D10

Mesaj de D10 » 29 Aug 2004, 20:20

GUSO! GUSO! GUSO! GUSO! GUSO! GUSO! GUSO!!!!

Horus

Sa il f..t pe jegul de serea....

Mesaj de Horus » 29 Aug 2004, 20:24

Arbitraj anti-craiova ca de obicei in Ghencea....
Oricum parca jukam mai bine in 10....
Nota 10 pt Guso ... la primul gol nu a avut vina ... a fost deviata...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 29 Aug 2004, 20:32

5-0 , cel mai mare scor obtinut de Steaua dupa revolutie!

Pun pariu ca oricare din Badea , Piturca, Sandoi vor obtine rezultate superioare lui Rednic si inca dupa numai trei patru etape...si ca vor pleca Mircea Ilie , Bastina, Rubinelson, Borbely,Flinston..etc...


Imi place Plesan ....joaca in sfarsit mai aproape de valoarea lui!

Horus

Era si greu...

Mesaj de Horus » 29 Aug 2004, 20:37

Era si greu sa faca scor aurolacii p..i cand au avut un om in plus 70 min... Comentatorul ala ***** mai si mananca ca...t ce super meci ... cand ne-a furat din prima la penalty.....
Bucurie mare pe aurolaci.... dar lasa ca la retur prind io unu, doi ....

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 29 Aug 2004, 20:42

Ce naiba ! Rednic il incalzi pe Rubinelson , si il schimba pana la urma pe Mutica ( cu Milan )...Ce drac o vrea sa ami apere la 5 - 0 ?

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 29 Aug 2004, 20:53

S-a terminat! 5-0 ...insa mie mi-au placut unii jucatori! Plesan parca a renascut...Vigariu mi s-a parut cel mai bun atacant din toti cei pe care i-a aliniat Rednic in ultima vreme... Daca aveam apararea de baza ( Papura , Moti , Daouda) eu cred ca alta era situatia...pentru ca mijlocul nu s-a miscat deloc rau ... Asta este! Ramane sa vedem ce antrenor a privit cu mare atentie partida din Ghencea si si-a luat notite despre jucatori!
Pentru ca urmeaza o partida foarte grea...cu CFR Cluj: 4-2 cu Dinamo!!

ago

Mesaj de ago » 29 Aug 2004, 21:04

Bine ca ma opri la 5 ..... offfff !!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 29 Aug 2004, 21:18

EDMOND_ scrie:Azzuro , nu stiu ce naiba spui... Papura nu joaca pentru ca nu il vrea Rednic. Murgan nu l-a injurat pe arbitru..i-a dat peste mana cand a scos cartonasul pentru Moti...

Vad ca dati vina in continuare pe jucatori..dati-o naibii de treaba...
parca sunteti orbi , zau asa... pai nu va intrebati nici unul de ce nu este in teren nici unul din cei trei atacanti adusi de Rednic cu contracte substantiale...

ce faza frumoasa a facut Buhusi!!
Si ti se pare ca Papura joaca fenomenal? A jucat prea bine ca sa fie titular? Orice suporter al Stiintei isi da seama ca el este capul rautatilor, numai tu esti contra. Murgan l-a bruscat si injurat pe arbitru, pt ca scosese cartonasul rosu pt Moti, dar Serea i l-a aratat lui Madalin, iar lui Cosmin doar galben. Ce naiba de faza a facut Buhusi? A dat autogol, a dat o bara si tot 1 gol in 5 etape avem, cel mai slab atac din divizie...RUSINE! :eek:
EDMOND_ scrie:Imi place Plesan ....joaca in sfarsit mai aproape de valoarea lui!
Dar nu ti-ai pus problema ca Plesan a inceput sa joace bine de la 5-0 in sus? De ce nu a facut-o la 0-0, de ce nu a facut-o in primele 4 meciuri ale campionatului? E un mercenar, trebuia sa plece la steaua sau ajax, e clar ca nu iubeste Stiinta!

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 29 Aug 2004, 21:18

Grele momente ,speram intr-o revenire pentru ca speranta moare ultima , sa sper ca intr-o zi va fi mai bine ? , nu stiu cind , nu stiu cu cine , sper in tacere , poate asa ne e scris , sa speram.....dar speram cam demult !
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 29 Aug 2004, 21:22

EDMOND_ scrie:Cine naiba il mai lucreaza Azzuro , nu este aici nici Papura , nici Daouda, nici Iordache , nici Lutu...poate Guso!
Daouda si Guso sunt cei mai seriosi din lot asa ca nu au cum sa-l lucreze pe Rednic. Gasca lui Papura e alcatuita probabil din Plesan, Bundea, Gane si cu siguranta ca mai sunt, dar n-avem cum sa-i stim pe toti.
Mutica a fost catastrofal in aparare. Ma mir ca Mircea l-a schimbat tarziu...la 0-5. Tu de ce crezi ca Rednic i-a schimbat pe Gane si Preda in prima repriza? Pt ca nu au vrut sa joace, a fost cat se poate de vizibil.

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 29 Aug 2004, 21:45

Am fost azi pe stadion si ce pot sa va spun : Craiova a jucat in nota obisnuita si e norocoasa ca a luat doar 5 bucati .Serea cred ca a dat primul penalty aiurea iar tusieri mi s-au parut niste idioti care nu au semnalizat cateva ofsaiduri ale Stelei dar la scorul asta cea mai penibila scuza ar fi arbitrajul . Cu o echipa prost alcatuita cu un mijloc rigid ,cu Gane izolat cu Mutica depasit in toate situatiile , cu Plesan in verva la
5-0 ... nu cred ca putem sa speram nici macar la un egal.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 29 Aug 2004, 21:52

alb_albastru scrie:Am fost azi pe stadion si ce pot sa va spun : Craiova a jucat in nota obisnuita si e norocoasa ca a luat doar 5 bucati .Serea cred ca a dat primul penalty aiurea iar tusieri mi s-au parut niste idioti care nu au semnalizat cateva ofsaiduri ale Stelei dar la scorul asta cea mai penibila scuza ar fi arbitrajul . Cu o echipa prost alcatuita cu un mijloc rigid ,cu Gane izolat cu Mutica depasit in toate situatiile , cu Plesan in verva la
5-0 ... nu cred ca putem sa speram nici macar la un egal.
Prost e ca urmeaza meciul cu cfr acasa, s-ar putea sa ramanem tot cu 3 pct. dupa 6 etape...si daca totusi pleaca Rednic, cine va mai putea gasi un sponsor pt a finanta echipa? Nu cred ca dinel e in stare sa gaseasca unul.

Maximus

Mesaj de Maximus » 29 Aug 2004, 21:56

Tocmai am venit de la stadion. In acest meci nu l-a mai lucrat nimeni pe rednic. Cauzele lui 5-0 trebuie cautate in atmosfera proasta dintre jucatori, un arbitraj ostil de la inceput si lipsa increderii de sine. E foarte clar ca nu putem iesi din aceasta pasa proasta in aceasta formula. Sper ca cei in masura sa ia decizii sa le ia pe cele corecte.

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 29 Aug 2004, 21:57

niste cretini ... e clar ca nu vor sa joace!
singurii care s-au miscat ...Buhusi, Plesan, guso si partial vigariu ... in rest ...............pamant de flori!

D10

Mesaj de D10 » 29 Aug 2004, 21:58

Pai nu m-am uitat. Ce scria pe tricouri? La dorna? Luk-oil?

Închis