Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va catiga meciul Universitatea-CFR Ecomax ?

Poll ended at 02 Sep 2004, 19:03

Universitatea
31
79%
Meci egal
5
13%
CFR Ecomax
3
8%
 
Total votes: 39

D10

Mesaj de D10 » 11 Sep 2004, 22:40

Eu zic ca N'jock a facut meciu'. Pai a fost complet diferit fata de prima repriza. Frunza veni pe stanga dupa iesirea lui Borbely, care fusese retras extrema stanga dupa intrarea lui Njock. Buhus veni pe dreapta. A fost alt meci, alta echipa. Si nu cred in faptul ca nu voiau sa joace. Borbely nu i-a creat lui Rubi spatiile pe care i le-a facut N'jock. Si brazilianu' dadu drumu' la joc. Plus ca Frunza a jucat bine. Stie sa dea mingea pe spatii mici. Schimba cu Rubi, apare la coltul careului de 16 m. pai cu Borbely nu avea cum sa faca treaba asta. Si apoi astia atacu pe stanga si-i faceu loc lu' Plesan si Bundea pe centru si dreapta. Si asta de la introducerea lui N'jock.
Daouda a gresit multe mingi. Multe pase gresite. Iar cand ajungea mingea la el urmatoarea destinatie era Mutica. Nu poate omu' constructie si azi mai abitir, ca fu apsat de autogol.
Nu stiu cum se vazu de la televizor, dar din tribuna Helesteanu fu varza!Faulturi inventate si numai in favoarea clujenilor. asa se vazu din tribuna...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 11 Sep 2004, 22:46

D10 , asta am spus si eu dar este greu de vazut probabil.
In legatura cu jucatorii va contrazice chiar Rednic , a aparut acum la televizor si a spus ca are SUSTINEREA TUTUROR JUCATORILOR si ca el nu isi da demisia!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 11 Sep 2004, 22:51

ce s-a intimplat la pauza? aici e cheia. sa le fi spus ca rednic si-a dat demisia? (dupa meci). sa le fi fost dea dreptul rusine ca joca pt craiova si sint condusi acasa de o nou promovata cu 2-0? raspunsul il vom afla miine sau poimiine. cind vom afla daca rednic ramine sau nu. daca nu va mai fi(si eu asta imi doresc) atunci e clar ce s-a intimplat. daca va mai fi atunci poate chiar le-a pasat de craiova si de spectatori. intrarea lui njock a fost cheia meciului. a tinut 2-3 oameni. s-au creeat spatii. la autogol nu am avut prea multe sa ii reprosez lui daouda. se mai intimpla. sincer nici mutica nu mi-a displacut. se vede ca stie ca ii lipseste ceva:increderea si meciurile. rubinelson....ma asteptam la mai mult. plesan si-a revenit. pacat ca la national nu va fi . i se va simti lipsa.
avem nevoie de un antrenor nou. a stat pe margine si s-a uitat. ce ii trebuie echipei:asta, asta asta. rednic nu a terminat inca cu incercarile. si daca va ramine si le va veni iar jucatorilor sa il debarce? pierdem iar citeva puncte?sa plece si gata. multumim, dar lasa locul altcuiva. craiova a renascut si a acum e nevoie de un suflu nou. nou patron, nou presedinte, nou antrenor. asta e. oricum, a vazut ce inseamna sa joci fotbal, fara resentimente pentru antrenor(stiindu-l plecat) pentru ei si pentru public. care public, asa putin cum a fost se vede ca "le are". erau citiva dar au facut o atmosfera. ma intreb ce ar fi fost daca erau 25000. bravo!!!!
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 11 Sep 2004, 22:51

EDMOND_ scrie: In legatura cu jucatorii va contrazice chiar Rednic , a aparut acum la televizor si a spus ca are SUSTINEREA TUTUROR JUCATORILOR si ca el nu isi da demisia!
WOW, asta chiar e o veste super buna !!! :-D

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 11 Sep 2004, 23:30

Mircea Rednic (antrenor Universitatea): "Rămîn antrenorul Universităţii şi datorită rugăminţilor jucătorilor din vestiar. Dacă cei care vor veni la conducerea echipei îmi vor spune că nu mai au nevoie de serviciile mele, atunci voi renunţa. Ţin să vă spun că am fost sunat chiar de Adrian Mititelu care mi-a spus că vrea să aibă o discuţie cu mine".

Aurel Şunda (antrenor CFR Cluj): "Îmi pare rău de acest eşec. Le-am spus elevilor la pauză să nu se creadă deja învingători şi nu m-au ascultat. Felicit Craiova şi sper ca Mircea Rednic să rămînă antrenor".

Sorin Frunză (mijlocaş Universitatea): "Am jucat pentru nea Mircea pe care l-am rugat cu insistenţă la finalul meciului să nu ne părăsească. Eu am venit la Craiova datorită lui nea Mircea şi dacă el va pleca, acelaşi lucru îl voi face şi eu".

Adrian Anca (atacant CFR Cluj): "Domnul profesor (n.r - Aurel Şunda) ne-a spus la pauză să nu ne credem învingători şi să nu ne retragem în apărare. Tocmai acest lucru l-am făcut şi rezultatele le-aţi văzut şi dumneavoastră. Sper să trecem repede peste acest eşec pentru a nu avea probleme în viitor".

- Suporterii craioveni au afişat bannere la adresa vicepreşedintelui clubului Dinamo, Gigi Neţoiu, pe care se putea citi: "Noi avem caziere la poliţie, dar n-am fost membri în miliţie", "Neţoiu, nimeni nu te vrea", "Craiova e o pasiune, nu o afacere". De asemenea, suporterii Universităţii au afişat un mesaj pentru tehnicianul Sorin Cîrţu: "Vrei cu Neţoiu la Craiova? Mai bine rămîi în Moldova".

- La finalul partidei, antrenorul Mircea Rednic şi jucătorii Mihăiţă Pleşan, Adnan Guso şi Marius Iordache au ieşit plîngînd de fericire de pe teren.

D10

Mesaj de D10 » 11 Sep 2004, 23:33

Frunza a semnat cu Stiinta totusi, nu cu Rednic. Ii inteleg atasamentul fata de antrenor, si e laudabil, dar s-o lase mai moale cu plecatu'.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 01:16

ar trebui sa-i fie rusine lui Plesan... se credea jucator de Ajax.. sau de nationala... si acu a ajuns sa planga de fericire ca am batut cfr-ul, o echipa de "desculti". Daca nu era atat de nesimtit in primele 4-5 etape nu ajungea aici. Acu, dupa ce Rednic pleaca si dupa ce nu a mai fost luat la nationala, a inceput sa joace. Pacat ca la aceasta echipa figureaza asemenea jucatori, pt ca nu e singuru.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2004, 01:26

gonzo incepuse sa mai scada numarul lor...
dar se pare ca nu vom scapa de acestia, pentru ca acum vor sa revina la echipa... :bad:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 01:32

daca avea caracte nu sarbatorea golul si victoria cu un cartonas rasu si ajuta echipa in Cotroceni, sau a obosit prea tare si avea nevoie de o vacanta?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 01:35

apropo faceti abstractie de jucatorii din poza, important este titlul care ni-l dorim cu totii :eek: :eek: :eek:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2004, 01:36

D10 scrie:Daouda a gresit multe mingi. Multe pase gresite. Iar cand ajungea mingea la el urmatoarea destinatie era Mutica. Nu poate omu' constructie si azi mai abitir, ca fu apsat de autogol.
D10, eu zic ca mutica fu mai prost ca toti ailalti 10 la un loc... parerea mea e ca Doauda, desi intradevar nu a rupt gura tragului, a mai miscat cate ceva, chiar daca si-a dat autogol... e doar o parere, astept acum meciul in reluare la 2 tocmai d-asta...

iar cu helesteanu ai perfecta dreptate...ma noi ar trebui sa-i lasam in pace pe mascaricii astia si sa strigam la fiecare meci "m**e craciunescu" ca el e nesimtitul... cum poti sa il pui pe serea sa ne arbitreze cu steaua dupa ce ne fura cu dinamo, iar acum va arbitra derbyul rundei... e un nesimtit craciunescu !!

mi-a placut cat de cat atmosfera de la meci... desi am fost putini 2000-3000 nu stiu cati, am cantat la unison... mi-a placut si atitudinea celor de la tribuna a doua... care au urmarit meciul in picioare de la golul 3... iata ca publicul e receptiv la un joc bun al echipei... de-abia astept sa vad ce va fi pe "Ion Oblemenco" in caz ca batem la national... deci vreau inca o data sa subliniez echipa a avut ce public a meritat pana acum si nu invers !!! la ce fotbal au jucat, atat meritau 5000 de oameni maxim... si mistourile si toate cele care se auzeau la tribuna a doua au fost pe deplin meritate...

sper ca odata cu plecarea lui Rednic sa nu se mai prosteasca si sub conducerea lui Piturca sa lase figuratiile deoparte... ca nu sunt actori de teatru...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2004, 01:42

gonzo... eu zic ca in legatura cu plesan exagerezi putin...
si nu-i iau apararea acum ca a dat doua goluri, departe de mine gandul asta... dar am impresia ca el figuratie a cam facut doar in meciul cu farul si cel cu sportul... iar dupa asta, situatia i-a iesit de sub control... cu iasiul eu zic ca echipa a avut ghinion, iar la fazele si ratarile care le-am avut trebuia sa batem... ori plesan nu cred ca era nebun la cap sa faca doar el figuratie in teren... dar nu i-a mai mers jocul si atunci a intrat in panica... cu steaua s-a vazut ca a vrut sa miste ceva desi a aparut in joc doar de la 4-0... acum cu clujul a jucat... nu cred ca a luat rosu intentionat...

PS: nu-i recunosc pe cei din poza... :?:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 01:46

Sunt sigur ca daca vine Piturca ii va aduce inapoi si-i va recompensa pe cei care l-au sapat pe Rednic, si mai sunt curios cum se vor numi piticii care-i va aduce si daca acestia vor fi de la steaua stiindu-se faptu ca gigi vrea sa scape de ei cum a scapat si de Aliuta.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 02:06

Daca ar fi liniste la echipa, la ce lot avem ar trebui sa fim pe locul 3-4 fara antrenor, iar cu un antrenor bun sa ne batem la titlu. Cel mai bine platit de la cfr castiga mai putin decat cel mai prost platit dintre titularii Craiovei, deci nu cred ca are Rednic vreo vina pt locul pe care santem. A facut greseli care sa ne scoata din lupta pt titlu, dar aceste greseli nu ne puteau duce la retrogradare.

evermindro

Mesaj de evermindro » 12 Sep 2004, 02:56

O repriza.. doar de o repriza au avut nevoie jucatorii Craiovei ca sa arate ca daca vor, se poate... 45 de minute au fost suficiente ca sa se vada ca trupa gandita de Rednic poate juca fotbal... 45 de minute in care s-a vazut ca vina nu sta pe umerii lui Rednic...
Acum vine Piturca... nu isi da nimeni seama ca alaturi de Mititelu & comp. asta inseamna sfarsitul Craiovei? Cu un patron impotent financiar si intelectual si un antrenor semidoct, lipsit de orizont si imaginatie care credeti ca va fi soarta Craiovei?
Am sperat.. mai corect am reinceput sa sper cand am vazut ca a venit Rednic ... singurul discipol adevarat al lui Lucescu... un creator de echipa si de scoala.. un om care pune pasiune si suflet in tot ce face... acum e aruncat ca o carpa.
Stau si ma intreb de ce naiba mai urmaresc ca un nebun si sufar ca un copil la meciurile Universitatii?

Închis