Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va catiga meciul Universitatea-CFR Ecomax ?

Poll ended at 02 Sep 2004, 19:03

Universitatea
31
79%
Meci egal
5
13%
CFR Ecomax
3
8%
 
Total votes: 39

Maximus

Mesaj de Maximus » 12 Sep 2004, 10:21

Va intrebati ce s-a petrecut la pauza? Asa cum am spus mai sus, imediat dupa terminarea meciului, avem confirmarea in Prosport. Articolul se numeste Metamorfoza si redau citeva fraze:
"Ce nu ştia Puriul este că fusese deja demis de la pauză. Atunci, Dinel Staicu a semnat actele prin care renunţa la club în favoarea lui Mititelu, iar acesta din urmă a obţinut confirmarea lui Victor Piţurcă, antrenor cu care negocia de cîteva zile. “La pauză era să fac infarct. Am semnat atunci actele, şi în a doua repriză, Mititelu era deja patron. Nu comentez schimbarea lui Rednic"

QED, Intere am avut dreptate!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Sep 2004, 10:42

Rednic nu mai era dorit de mult, dar din pacate pentru el s-a incapatanat sa nu-si dea demisia pentru 45.000 de euro - clauza de reziliere a contractului. Daca unii oameni se pot cobora atat de jos pentru a nu plati aceasta suma, pun in miscare mecanisme de dezinformare in acest scop, de ce nu s-ar cobora si Rednic la nivelul lor :?:

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 12 Sep 2004, 10:52

DoRyN scrie:Rednic nu mai era dorit de mult, dar din pacate pentru el s-a incapatanat sa nu-si dea demisia pentru 45.000 de euro - clauza de reziliere a contractului. Daca unii oameni se pot cobora atat de jos pentru a nu plati aceasta suma, pun in miscare mecanisme de dezinformare in acest scop, de ce nu s-ar cobora si Rednic la nivelul lor :?:
ca sa iti iei banii de la smecheri trebuie sa fii si tu smecher

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Sep 2004, 11:38

Imagine

Horus

Dovada....

Mesaj de Horus » 12 Sep 2004, 13:20

evermindro scrie:O repriza.. doar de o repriza au avut nevoie jucatorii Craiovei ca sa arate ca daca vor, se poate... 45 de minute au fost suficiente ca sa se vada ca trupa gandita de Rednic poate juca fotbal... 45 de minute in care s-a vazut ca vina nu sta pe umerii lui Rednic...
Acum vine Piturca... nu isi da nimeni seama ca alaturi de Mititelu & comp. asta inseamna sfarsitul Craiovei? Cu un patron impotent financiar si intelectual si un antrenor semidoct, lipsit de orizont si imaginatie care credeti ca va fi soarta Craiovei?
Am sperat.. mai corect am reinceput sa sper cand am vazut ca a venit Rednic ... singurul discipol adevarat al lui Lucescu... un creator de echipa si de scoala.. un om care pune pasiune si suflet in tot ce face... acum e aruncat ca o carpa.
Stau si ma intreb de ce naiba mai urmaresc ca un nebun si sufar ca un copil la meciurile Universitatii?
Ai perfecta dreptate...
Sper ca acum cei care l-au sapat pe Rednic sunt fericiti.... au pus mana pe echipa dar tare mi-e ca nu vor realiza nici 25% din ce ar fi putut face Rednic daca ar fi fost intr-adevar sustinut.
Imi pare foarte rau ca se intampla din nou la Craiova, dupa ce si Cartu a avut parte cam de acelasi scenariu...

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Sep 2004, 13:25

gonzo scrie:daca avea caracte nu sarbatorea golul si victoria cu un cartonas rasu si ajuta echipa in Cotroceni, sau a obosit prea tare si avea nevoie de o vacanta?
hai ma lasa ca nu a facut-o intentionat la faza cu scoaterea tricoului era exuberanta de vina, iti dai seama in ultimele minute de joc sa dai golul victoriei, eu cred ca si pielea de pe mine o dadeam jos, iar dupa ce a salutat galeria a cerut sa fie inconjurat de coechipieri ca poate nu a vazut Helesteanu

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 13:35

eu te inteleg perfect, si iti dau dreptate ca si eu as fi facut la fel, dar noi nu sintem jucatori de fotbal profesionisti, in schimb el este. Este platit sa joace fotbal, stiind ca are deja un cartonas, se putea manifesta oruicum dar sa nu il ia pe al doilea. Asta e mentalitatea jucatorilor romani si cu asta vom muri... cartonase rosii pt simulari.. pt injurii.. pt tot felul de prostii care nu au legatura cu jocul de fotbal profesionist.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 13:40

datorita bucuriei lui exagerate, acu daca scoatem un egal in Cotroceni trebuie sa ne consideram norocosi, avand in vedere ca el este la ora actuala coordonatorul de joc si golgeterul echipei. Daca ar fi jucat mergeam clar la victorie.

Dan

Mesaj de Dan » 12 Sep 2004, 13:45

Marele merit al lui Rednic in acest meci a fost acela ca l-a bagat in joc la disperare pe Njock pe care i l-a adus Dinel Staicu inapoi.
Pt. cei care il plangeti pe Rednic priviti in urma si vedeti mostenirea pe care a lasat-o. O echipa si un club date peste cap, o victorie ( atribuita lui cu indulgenta, pentru ca in a doua repriza cand echipa a invins el nu mai era deja antrenor) din cinci meciuri jucate, din care doua cu noi promovate.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2004, 15:03

Dan scrie:Marele merit al lui Rednic in acest meci a fost acela ca l-a bagat in joc la disperare pe Njock pe care i l-a adus Dinel Staicu inapoi.
Pt. cei care il plangeti pe Rednic priviti in urma si vedeti mostenirea pe care a lasat-o. O echipa si un club date peste cap, o victorie ( atribuita lui cu indulgenta, pentru ca in a doua repriza cand echipa a invins el nu mai era deja antrenor) din cinci meciuri jucate, din care doua cu noi promovate.
dan daca tot ii atribui tu lui rednic situatia cirtica in care se afla clubul... poate imi explici de ce n-au vrut jucatorii sa alerge in meciul cu sportul... de ce au facut pura figuratie cu farul?...

si daca e rednic asa de slab cum de a gasit tactica ideala pentru repriza a doua a meciului cu clujul? de ce n-a aplicat-o pana acum? s-a gasit el ca are nevoie doar 45 de minute de tactica, in restul ii lasa sa alerge de nebuni pe teren in timpul meciului, nu-i asa? iti spun eu ca a aplicat-o si in restul dar jucatorii n-au vrut s-o respecte pentru ca sunt niste nesimtiti... acum cand stiau ca rednic va pleca au inceput sa joace... nu e cam curios? ia mai gandeste-te cine e de vina...

si sper ca te-ai convins acum de ce iordache si cu lutu au fost trimisi la echipa a doua... lucru care i-l reprosam si eu lui mircea... dar se pare c-a avut dreptate cu cei doi...
singura greseala a lui rednic a fost titularizarea sau folosirea in prostie a lu` borbely...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 15:08

Borbely asta nu ar avea loc nici la o echipa de divizia c, a inceput sa ma obsedeze si pe mine si nu cred ca o sa am liniste pina nu pleaca. Mai grav e ca nu prea avem cu cine sa-l inlocuim.

AnU

Mesaj de AnU » 12 Sep 2004, 15:31

gonzo scrie:Borbely asta nu ar avea loc nici la o echipa de divizia c, a inceput sa ma obsedeze si pe mine si nu cred ca o sa am liniste pina nu pleaca. Mai grav e ca nu prea avem cu cine sa-l inlocuim.
Daca vine Pitzi il exclude din lot chiar daca nu are cu cine sa il inlocuiasca pentru ca Borbely nu are ce cauta la Craiova! :))

AnU

Mesaj de AnU » 12 Sep 2004, 15:42

Dan scrie:Marele merit al lui Rednic in acest meci a fost acela ca l-a bagat in joc la disperare pe Njock pe care i l-a adus Dinel Staicu inapoi.
Pt. cei care il plangeti pe Rednic priviti in urma si vedeti mostenirea pe care a lasat-o. O echipa si un club date peste cap, o victorie ( atribuita lui cu indulgenta, pentru ca in a doua repriza cand echipa a invins el nu mai era deja antrenor) din cinci meciuri jucate, din care doua cu noi promovate.
Cred ca ai dreptate cu Njock,dar cu astea care il plang pe Rednic nu cred.
Eu unul nu cred ca a gresit Rednic,eu cred ca a fost lucrat de anumitzi jucatori in unele meciuri!Rednic nu a putut face traba la echipa cu jucatorii astea,pana acum in 5 meciuri nu au aratat nimic si acum intr-o jumatate de meci se trezira si dadura 3 goluri tocmai cand aflasera ca echipa fusese cumparata de Mititelu si ca automat urma plecarea lui Rednic!O fi oare meritul lui Rednic sau lui Njock,sau lui Plesan? :o: :eek:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2004, 15:45

AnU scrie:Eu unul nu cred ca a gresit Rednic,eu cred ca a fost lucrat de anumitzi jucatori in unele meciuri!Rednic nu a putut face traba la echipa cu jucatorii astea,pana acum in 5 meciuri nu au aratat nimic si acum intr-o jumatate de meci se trezira si dadura 3 goluri tocmai cand aflasera ca echipa fusese cumparata de Mititelu si ca automat urma plecarea lui Rednic!O fi oare meritul lui Rednic sau lui Njock,sau lui Plesan? :o: :eek:
AnU se pare ca nu toti inteleg lucrul asta... si il acuza pe Rednic pe nedrept... oricum, am mai zis-o... mi-am dorit sa plece Rednic de la echipa ca sa fie odata liniste... ceea ce ma rog acum este ca pitzurca sa fie dorit de toti jucatorii si de toti ceilalti din club...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 16:08

sa vedem daca un om ca Piturca poate fi dorit de toti jucatorii, si de toti cei din conducere, avand in vedere conceptele si metodele sale? nici cu presa nu se stie cum va fi... deocamdata nu prea e iubit de nimeni. Ramane sa ma contrazica si sper din toata inima sa ma insel!

Închis