Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va catiga meciul Universitatea-CFR Ecomax ?

Poll ended at 02 Sep 2004, 19:03

Universitatea
31
79%
Meci egal
5
13%
CFR Ecomax
3
8%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Sep 2004, 20:07

white-blue4ever scrie:gonzo incepuse sa mai scada numarul lor...
dar se pare ca nu vom scapa de acestia, pentru ca acum vor sa revina la echipa... :bad:
Las ca face Pitzi restructurarea in lot si ne trezim cu niste pitici in echipa ca la steaua. NJock o sa fie ca bradul printre ei. :)(
gonzo scrie:apropo faceti abstractie de jucatorii din poza, important este titlul care ni-l dorim cu totii :eek: :eek: :eek:
Imagine
white-blue4ever scrie:PS: nu-i recunosc pe cei din poza... :?:
Poza aceea din avatarul lui gonzo este facuta la Norcia cand Stiinta a castigat titlul pe vremea lui netoiu. In poza ii recunosc doar pe Stancu si Verdes, dar acestia nu mai evolueaza acum la Stiinta ci la rapid respectiv arges.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 20:14

cel din mijloc e plesan (pe care inca sunt suparat pt cartonasu rosu)

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 20:15

in stanga e Soava cred....

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Sep 2004, 20:16

gonzo scrie:cel din mijloc e plesan (pe care inca sunt suparat pt cartonasu rosu)
Eu imi dadeam si sortu jos daca reuseam golul victoriei in min. 90! :)( Plesan are o scuza, nu cred ca s-a gandit in acel moment ca mai are un cartonas galben....bucuria i-a intunecat mintea! :D

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 20:22

ady_azzuro scrie:
gonzo scrie:cel din mijloc e plesan (pe care inca sunt suparat pt cartonasu rosu)
Eu imi dadeam si sortu jos daca reuseam golul victoriei in min. 90! :)( Plesan are o scuza, nu cred ca s-a gandit in acel moment ca mai are un cartonas galben....bucuria i-a intunecat mintea! :D
cred ca mintea lui a fost intunecata din prima etapa cu argesu, dupa care i s-a luminat o repriza si apoi i s-a intunecat la loc. :)( :)( :)( :)(

Dan

Mesaj de Dan » 12 Sep 2004, 20:27

Am un singur regret: ca n-a plecat cu un sut in [cenzurat] ca un caine ce este. Cred mai degraba ca jucatorii s-au simtit descatusati cand au aflat la pauza ca Rednic a fost dat afara.
In rest. Chiar nu-i inteleg pe cei care blameaza jucatorii si nu pe cel care i-a adus si i-a bagat in teren. Un jucator este oricand pasibil cu schimbarea, cu pierderea locului de titular, e la mana antrenorului. Plesan a cazut odata cu venirea lui Rednic si si-a revenit odata cu plecarea lui. Pe Njock l-a facut, pe Papura l-a facut , pe Badea l-a facut (de dragul lui Rednic voi suporterii i-ati uitat pe cei doi si i-ati aruncat la gunoi, oare ce v-o fi facut Rednic asta nu inteleg), i-a facut pe toti [modificat de administrator] asta si vad ca toata lumea ii ia apararea. [sters de administrator]

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 20:43

Dan scrie:Am un singur regret: ca n-a plecat cu un sut in [cenzurat] ca un caine ce este. Cred mai degraba ca jucatorii s-au simtit descatusati cand au aflat la pauza ca Rednic a fost dat afara.
In rest. Chiar nu-i inteleg pe cei care blameaza jucatorii si nu pe cel care i-a adus si i-a bagat in teren. Un jucator este oricand pasibil cu schimbarea, cu pierderea locului de titular, e la mana antrenorului. Plesan a cazut odata cu venirea lui Rednic si si-a revenit odata cu plecarea lui. Pe Njock l-a facut, pe Papura l-a facut , pe Badea l-a facut (de dragul lui Rednic voi suporterii i-ati uitat pe cei doi si i-ati aruncat la gunoi, oare ce v-o fi facut Rednic asta nu inteleg), i-a facut pe toti [modificat de administrator] asta si vad ca toata lumea ii ia apararea. [sters de administrator]
parerea mea e cat se poate de clara: Mititelu l-a facut pe Badea iar apoi pe Rednic prin intermediul lui PAPURA, PLESAN, BUNDEA, LUTU, IORDACHE SI MITRITA ... ce putea face rednic? sa stea cu mainile in san? nu. i-a trimis la echipa a doua pe lutu si iordache, pe papura in cipru, iar pe plesan l-a schimbat de cateva ori.
Badea nu a suportat tensiunea si a cedat.
Cine e de vina atunci Rednic, Badea sau MITITELU?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 12 Sep 2004, 20:48

Dan scrie:Am un singur regret: ca n-a plecat cu un sut in [cenzurat] ca un caine ce este. Cred mai degraba ca jucatorii s-au simtit descatusati cand au aflat la pauza ca Rednic a fost dat afara.
In rest. Chiar nu-i inteleg pe cei care blameaza jucatorii si nu pe cel care i-a adus si i-a bagat in teren. Un jucator este oricand pasibil cu schimbarea, cu pierderea locului de titular, e la mana antrenorului. Plesan a cazut odata cu venirea lui Rednic si si-a revenit odata cu plecarea lui. Pe Njock l-a facut, pe Papura l-a facut , pe Badea l-a facut (de dragul lui Rednic voi suporterii i-ati uitat pe cei doi si i-ati aruncat la gunoi, oare ce v-o fi facut Rednic asta nu inteleg), i-a facut pe toti [modificat de administrator] asta si vad ca toata lumea ii ia apararea. [sters de administrator]
Ai grija la limbaj! Poti sa consideri ca ti-ai luat primul avertisment. :bad:

JustME

Mesaj de JustME » 12 Sep 2004, 22:29

mda ... "frumos meci" ... deci totush se poate !!! apropos` am jucat cu atacanti ?!!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 12 Sep 2004, 22:52

gonzo scrie:
parerea mea e cat se poate de clara: Mititelu l-a facut pe Badea iar apoi pe Rednic prin intermediul lui PAPURA, PLESAN, BUNDEA, LUTU, IORDACHE SI MITRITA ... ce putea face rednic? sa stea cu mainile in san? nu. i-a trimis la echipa a doua pe lutu si iordache, pe papura in cipru, iar pe plesan l-a schimbat de cateva ori.
Badea nu a suportat tensiunea si a cedat.
Cine e de vina atunci Rednic, Badea sau MITITELU?
gonzo..sa te intreb ceva.... de ce nu au mancat pamant jucatorii adusi de el, de ce nu si-au dat sufletul pe teren pentru Rednic? Am avut o echipa foarte solida in ultimul an ..( si la Badea si la Rednic )... de ce a trebuit sa distrugem echipa respectiva fara sa punem nimic in loc ? Uita-te si tu, Farul joaca bine ( cu un antrenor din partea locului ) pentru faptul ca joaca de doi trei ani cam in aceeasi formatie , CFR la fel... ? De ce a trebuit s aschimbam noi , sa aducem 11 jucatori si s adistrugem tot ce se construise? Spunea cineva aici ca echipa respectiva nu mai era capabila mai mult de locul patru...eu nu cred... in primul an a luat locul sapte , in cel de-al doilea patru , de ce nu ar fi intrat in primele trei in acest an cu doar doua trei schimbari inspirate ? Eu am spus ca Rednic a fost intr-o pasa proasta si intr-o lipsa totala de inspiratie si luciditate.... altfel ar fi vazut ce a vazut absolut toata lumea ( nu mai vorbesc ca Olaroiu a si afirmat prin presa...) ca borbely, Filston , mircea Ilie , rubinelson , bastina etc... nu sunt jucatori cu care sa te bati pentru campionat ( poate nici sa te salvezi de la retrogradare ) , ca Njock este peste toti atacantii pe care ii avem in lot...etc... in afara faptului ca nu i-a folosit deloc pe Stoianof si Claudiu Tudor acum a renuntat si la Moti.... Trebuie sa fii de acord ca sunt macar niste semne de intrebare si in ceea ce-l priveste pe Rednic...

JustME

Mesaj de JustME » 12 Sep 2004, 22:57

acum dc tot a venit mititelu ce facem !?!?! il sustinem si vedem ce o sa iasa ... totush si-a inceput "mandatu" cu o victorie, cea cu Cfr'u !!! sau il injuram si ne intoarcem iar de unde am plecat !!!?!?! meciul cu CFR cLUj a aratat ca se poate !!! se poate sa mori pe teren si sa izbavesti !!!

pacat ca tribunele la meciul asta au fost mai mult goale ... parca nici nu s-a jucat la craiova!!!!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 12 Sep 2004, 23:30

Edmond, refuz sa cred ca daca ai inteles fenomenu gandesti asa. pai cum sa joace cei 11 jucatori adusi de Rednic bine? ei trebuiau sa se monteze pe scheletul echipei de anu trecut Guso-Papura-Douda-Plesan-Bundea chiar Lutu. Deci aveam 5-6 titulari de drept pe langa care Frunza si Buhusi au confirmat. S-a vazut clar cand scheletul a vrut sa joace fotbal au dat trei goluri intr-o repriza. Tu ma intrebi de ce nu au mancat pamantu toti 11.. pai cum sa joace asa peste noaptetoti deodata? Mititelu le-a zis sa nu joace si nu au jucat. Cand le-a zis sa joace au jucat. Trebuie sa fii orb sa nu vezi asta. Crezi ca fotbalul e ca o poezie sa se uite peste noapte asa cum a facut Plesan?

D10

Mesaj de D10 » 13 Sep 2004, 00:33

As vrea si eu sa-mi spuna cei care sustin ca a doua repriza e dovada lucraturii la adresa lui Rednic daca au vazut ce schimbari s-au produs din minutul 30 si cum au fost repartizati in a doua repriza pe posturi. Dati inainte cu o idee neargumentata. Ca de ce nu a jucat echipa pana acu' la fel!
Neicusorilor! Ati mai vazut voi echipa asta in teren? Eu nu. E usor sa faci presupuneri dar va mintiti singuri. Unde a mai jucat Frunza cu Rubi pe stanga, Buhus impins dreapta si Bundea cu Plesan centrali? Si cand a mai fost N'jock varf? E absolut halucinant cum puteti sustine ca a fost aceeasi echipa! Nu e adevarat si stiti asta. Dar nu vreti sa recunoasteti greselile lui Rednic de pana acu'. Pai Borbely - Rubi sau Rubi - Gane e acelasi lucru cu Rubi - Njock? Pai a fost fantezie pe stanga. Cum a urcat Buhus de-a dat gol? Pai ii presau astia doi pe-aci de-i inebuneau si cel mai important: N'joacka eliminase doi de la ei.
Imi pare rau ca pleaca Rednic, macar acu' i se deschisese si lui capu'. Si sunt sigur ca ar fi dres situatia. Acu'... Dumnezeu cu mila!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 13 Sep 2004, 00:44

adevarul e la mijloc. eu nu sustin ca rednic nu a gresit. sustin ca la lotul actual ar trebui sa fim pe locul 4 fara antrenor. de ce nu suntem? cu jucatori de ajax, de nationala ca plesan, gane etc. pai trebuie sa-l invete rednic pe plesan sa bata o lovitura libera? ai vazut ca a stiut sa bata si singur. s-a descurcat si la corneru din min 92. de ce nu a jucat asa toate meciurile? a uitat sa joace fotbal si si-a reamintit cand stia ca rednic nu mai e antrenor?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 13 Sep 2004, 00:47

tu vorbesti de tactica. ce tactica? un autogol si doua faze fixe transformate de plesan atat. plesan a vrut si a putut.

Închis