F C NATIONAL - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului National-Universitatea ?

Poll ended at 18 Sep 2004, 23:15

castiga CRAIOVA
16
38%
meci egal
9
21%
castiga F C National
17
40%
 
Total votes: 42

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 19 Sep 2004, 00:33

S-au miscat bine baietii, atât pot, au vrut s-au dăruit dar asta e limitata lor.
Am văzut patida la televizor, am avut la dispozitie reluările şi s-a văzut că am fost defavorizaţi.
Bineînţeles că dl. Rednic o să dea vina pe atmosfera dinaintea partidei pentru eşecul din Cotroceni.

Am fost printre puţinii care l-am dat pe Hoban titular în formaţia de start, el săracu nu are nici o vină, dar mai mult alerga pe lângă minge.

Marile greşeli ale lui Rednic în Cotroceni

1. Introducerea lui Hoban care este paralel cu "fenomenul", nu are nici o treabă cu acest sport. E pila lui de la Marcel Puşcaş
2. A început partida cu Daouda care este accidentat.
3. schimbarea cu Vigariu ......nu stiu ce mai aşteaptă de la Alin, care în afară să înjure ziariştii nu mai face nimic altceva. Claudiu Tudor a ramas iarasi pe banca......

Trebuie remaniere din iarnă. Trebuie aduşi jucători pe bani , nu liber de contract.
Special pentru voi:Minunea Blonda

D10

Mesaj de D10 » 19 Sep 2004, 00:49

Io-te ce scrie la preasa, in ProSport:

"Olăroiu zice că poate folosi 6
Imediat după joc, oltenii au contestat faptul că “bancarii” au folosit şase jucători străini. “M-am interesat la LPF şi FRF şi mi s-a spus că am voie să trec oricîţi fotbalişti străini pe foaia de joc. Singura condiţie este ca pe teren să nu fie mai mulţi de cinci jucători străini”, s-a apărat Olăroiu. Aceasta, cu toate că antrenorul bancarilor a folosit, totuşi, şase! E drept, nu toţi au jucat simultan, dar ambiguitatea regulamentului poate duce la orice verdict.
Ce spune regulamentul
În Regulamentul de Organizare a Activităţii de Fotbal (ROAF), la capitolul 3 - “Jucătorii”, articolul 16, “Numărul de jucători”, la punctul 16.7 se scrie: “Echipele pot utiliza în formaţiile lor maximum trei jucători de cetăţenie străină, în teren, pe toată durata jocului. Prin excepţie, echipele divizionare A pot folosi cinci jucători de cetăţenie străină”. Sintagma “pe toată durata jocului” este cheia rezolvării contestaţiei Universităţii Craiova

Nu ca as tine neaparat sa castigam la masa verde ca nu cred ca meritam. Dar, dupa parerea mea, avem dreptate.
Ala la care s-a interesat Olaroiu o fi fost pus de ailalti bucuresteni sa-l minta... Hehe! Olaroiu trebuie sa sufle si-n iaurt!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Sep 2004, 01:15

Ar fi bine sa castigam!! Am face si noi noua puncte..si am mai lua trei acasa....cu Bacaul...ar fi 12 ..cu alt moral am merge la Brasov!

evermindro

Mesaj de evermindro » 19 Sep 2004, 01:52

Minunea Blonda scrie:S-au miscat bine baietii, atât pot, au vrut s-au dăruit dar asta e limitata lor.
Am văzut patida la televizor, am avut la dispozitie reluările şi s-a văzut că am fost defavorizaţi.
Bineînţeles că dl. Rednic o să dea vina pe atmosfera dinaintea partidei pentru eşecul din Cotroceni.

Am fost printre puţinii care l-am dat pe Hoban titular în formaţia de start, el săracu nu are nici o vină, dar mai mult alerga pe lângă minge.

Marile greşeli ale lui Rednic în Cotroceni

1. Introducerea lui Hoban care este paralel cu "fenomenul", nu are nici o treabă cu acest sport. E pila lui de la Marcel Puşcaş
2. A început partida cu Daouda care este accidentat.
3. schimbarea cu Vigariu ......nu stiu ce mai aşteaptă de la Alin, care în afară să înjure ziariştii nu mai face nimic altceva. Claudiu Tudor a ramas iarasi pe banca......

Trebuie remaniere din iarnă. Trebuie aduşi jucători pe bani , nu liber de contract.
Putin prea pesimist, nu crezi? Sa nu uitam ca venim dupa o saptamana absolut nebuna in care pregatirea a fost cvasi-nula, moralul la pamant iar concentrarea a reprezentat doar un anodin termen de dictionar. Cred ca in conditiile actuale (lot, resurse, omogenitate, etc) suntem la mai putin de 30% din potentialul de exprimare si avem sanse foarte mari sa crestem.

Il acuzi pe Rednic ca nu a facut echipa asa cum trebuie/ti-ai fi dorit tu.. Daca erai in locul lui cu cine ai fi jucat? Sunt chiar curios!

Trebuie adusi "jucatori pe bani" spui.. Nu cred ca este o solutie si drept exemplu uita-te ce se intampla la Dinamo. Rednic (ca si Lucescu de altfel.. pastrand proportiile, evident) este in stare sa resusciteze/slefuiasca talente.. asta stie sa faca si l-am admirat pe Dinel(desi nu sunt un Dinel-fan nici pe departe) cand l-a inregimentat pe Mircea; in definitiv la Craiova este talent cu carul... In plus, daca vin oameni noi trebuie timp pentru integrare etc.. inteligent ar fi daca U ar pastra lotul pentru campionatul de anul asta si ar suda niste relatii de joc... am putea avea atunci o imagine de ansamblu mult mai corecta iar in vara se vor putea face implanturile necesare OPTIMIZARII... si nu sa facem schimbari de dragul schimbarii.. corect? (stii zicala.. schimbarea imparatului, bucuria nebunilor)
In rest.. toate cele bune si sa auzim numai de bine!

D10

Mesaj de D10 » 19 Sep 2004, 02:14

M-am mai gandit la contestatie, dar legea asta e chiar ambigua. Nu mai sunt asa sigur ca avem dreptate. Sa-i ia naiba cu legile lor!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 19 Sep 2004, 03:33

D10 scrie:M-am mai gandit la contestatie, dar legea asta e chiar ambigua. Nu mai sunt asa sigur ca avem dreptate. Sa-i ia naiba cu legile lor!
acum am ajuns si eu de la meci... treaba e clara... nu vad ambiguitatea de care vorbiti... regulamentul spune "Echipele pot utiliza în formaţiile lor maximum trei jucători de cetăţenie străină, în teren, PE TOATA DURATA JOCULUI. Prin excepţie, echipele divizionare A pot folosi cinci jucători de cetăţenie străină"

deci aia din divizia a pot folosi 5 jucatori straini PE TOATA DURATA MECIULUI... daca nu ne dau dreptate, ar trebui mers la Uefa... pt ca regulamentul mi se pare foarte clar...

legat de meciul propriu zis nu pot sa zic mare lucru am vazut doar primele 30 de minute si ultimele 5-10... dintr-un motiv pe care doar jandarmeria romana poate sa il inteleaga...
evident... cea mai proasta meserie, este in jandarmerie !!!!!!! :bad: :bad: :bad:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 19 Sep 2004, 03:55

si inca ceva... legat de arbitraj... dupa cum spuneam, craciunescu este omul cel mai vinovat din arbitrajul nostru... eu nu-mi aduc aminte sa fi castigat cu balaj la centru... nu-i nimic, ni-l baga acum sa ne manance meciul... noroc ca i-l mancam noi lor :))
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 19 Sep 2004, 04:04

Eu am vazut cand jandarmii l-au luat pe un tip si l-au dat afara... te pomenesti ca erai chiar tu :?:
Last edited by virus alb-albastru on 19 Sep 2004, 04:06, edited 1 time in total.

D10

Mesaj de D10 » 19 Sep 2004, 04:06

pai mi se pare ambiguu ca poti interpreta in doua moduri:
1. Ca pe toata durata partidei, adica "IN ORICE MOMENT, poti avea 5 jucatori straini in teren" - varianta favorabila lor
2. Ca pe toata durata partidei poti avea in teren 5 jucatori straini, in sensul ca: "in TOT MECIUL poti avea 5 jucatori straini in teren" - varianta favorabila noua.
Sa-i ia naiba! Puteau sa zica ca poti folosi oricati jucatori straini, dar nu mai mult de 5 simultan si se intelegea. Iar oricati insemnau maxim 8, ca sunt 3 schimbari.
Sau sa fi zis: pe parcursul unui meci nu poti folosi mai mult de 5 jucatori straini" si iar se intelegea, ca asta insemna ca pot fi si simultan in teren.
Legi ca-n Romania...
Last edited by D10 on 19 Sep 2004, 04:16, edited 2 times in total.

D10

Mesaj de D10 » 19 Sep 2004, 04:08

Eu am crezut ca jandarmii s-au luat de voi ca v-ati urcat pe gard la greselile de arbitraj. Aia cu tragerea de tricou a fost chiar in fata galeriei. In presa zice ca v-au provocat unii de-ai lor si doi de-ai nostri au fost scosi din stadion... Pai mai era putin si incepeam iar ca pe vremuri "Sarim, Sarim, Sarim pe stadion!". Cred ca daca Balaj avea tupeu' sa elimine unul de-ai nostri era groasa...

Dan

Mesaj de Dan » 19 Sep 2004, 08:59

Joc slab, echipa vraiste. Ma indoiesc din ce in ce mai mult de Rednic ca antrenor (nu ca om, pentru ca in aceasta privinta nu mai am indoieli). Nu cred ca suporterii ar trebui sa-l sustina in continuare neconditionat. Ma bucur in schimb ca au aplaudat ECHIPA in final.
Un sg.jucator mi-a placut: Njock, puternic, luptator cu mentalitate de invingator. Frunza parca joaca din ce in ce mai bine, dar prea timid pentru Universitatea. In rest:nimic, nimic, nimic...
Pardon, n-as vrea sa-i nedreptatesc pe Guso si Douda care, in ciuda unor greseli, arata totusi ca jucatori profesionisti pe care te poti baza.

AnU

Mesaj de AnU » 19 Sep 2004, 11:03

Cred ca regulamentul asta a fost incalcat de Olaroiu pentru ca el nu avea voie sa ia pentru un meci de divizia A mai multzi de 5 jucatori.Nu conteaza cand joaca sau catzi joaca,daca in lotul pentru meciul cu Craiova au fost sase straini atunci Olaroiu a incalcat regulamentul

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Sep 2004, 11:30

Sper sa ma insel , dar cred ca ne vor trebui cel putin doi ani sa ajungem in situatia de a putea spera la locul trei , cel putin.
Echipa actuala nu va putea face mai mult.... este inadmisibil ca un portar ca Guso sa primeasca 10 goluri in ultimele trei meciuri! Un portar este mare daca are si o aparare puternica in fata. Nu o are. La fiecare faza fixa a fost mare deranj in aparare ( nu stiu daca Dobre a avut vreo interventie utila tot meciul ... ). Probabil la mijloc se va echilibra situatia prin reintrarea lui Plesan ( desi Bundea este de nerecunoscut ), in aparare insa va fi greu de reconstruit compartimentul puternic necesar unei echipe solide... Daouda, Papura, Moti...aveau anul trecut niste relatii de joc destul de bine inchegate , stiau ce trebuie sa faca fiecare ... Va fi foarte greu ...
Hoban a intrat doar pentru ca este omul lui Rednic , pentru ca altfel nu a aratat nimic la meciurile disputate sub tricoul Universitatea II.

radu_c

Mesaj de radu_c » 19 Sep 2004, 12:00

Iar pase lungi pt devierile lui Njock? De ce nu incearca centrari de pe extreme pt devierile lui Njock in plasa?
Mutica+Iordache un cuplu minunat dar ar trebui sa faca cuplu la alta echipa nu la noi! Moti merita mai mult
Frunza Buhusi Njock in nota obisnuita de daruire si sa dea al de sus sa-i tina in continuare asa sa nu se lase din cauza infrangerilor.
Bundea????nu am cuvinte dar cine stie? poate se trezeste candva
Hoban? Il astept peste cativa ani inapoi la Craiova poate o fi bun atunci
Contestatie la masa verde? PENIBIL! Am ajuns sa ne plangem ca ne bat australienii la fotbal :-(
Arbitraj? Mediocru ca de obicei dar nu ma astept la altceva.Cred totusi ca e din prostie nu din rea vointa. Mai cred ca li se spune la pauza ca au gresit si incearca sa nu mai dea in repriza a doua pt aceeasi echipa.
Suporteri? :up: :up: :up: a revenit spiritul care nu trebuia sa dispara!
Meciul urmator?Victorie :D

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 19 Sep 2004, 13:42

D10 scrie:Eu am crezut ca jandarmii s-au luat de voi ca v-ati urcat pe gard la greselile de arbitraj. Aia cu tragerea de tricou a fost chiar in fata galeriei. In presa zice ca v-au provocat unii de-ai lor si doi de-ai nostri au fost scosi din stadion... Pai mai era putin si incepeam iar ca pe vremuri "Sarim, Sarim, Sarim pe stadion!". Cred ca daca Balaj avea tupeu' sa elimine unul de-ai nostri era groasa...
pai da... din cauza greselilor de arbitraj... nu din cauza suporterilor lu` national... ca eram chiar penibili sa ne luam la bataie cu ei... "s-au luat de noi" e putin spus d10... ce a scris in presa, adica in prosport, nu-i real... iar faza cu cei 2 suporteri e adevarata... asta ti-o pot spune 100%... jandarmii stiu de ce ! :bad: :bad: :bad:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis