F C NATIONAL - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului National-Universitatea ?

Poll ended at 18 Sep 2004, 23:15

castiga CRAIOVA
16
38%
meci egal
9
21%
castiga F C National
17
40%
 
Total votes: 42

Bornwild

pt gonzo!

Mesaj de Bornwild » 18 Sep 2004, 21:29

Gonzo vreau sa te intreb ceva: Ce sa caute Papura la echipa cand el isi alegea antrenorii dupa bunul plac? Pt el antrenorii buni erau aia care il lasau sa faca el legea in vestiar si in echipa! Vreau sa te anunt ca sportul cu balonul rotund este un sport colectiv iar spiritul unitatii si comunicarii trebuie sa existe intr-o echipa pt a exista si relatiile de joc ,iar domnului Papura ii placea sa se autodenumeasca "eu sunt mai batran,am dreptul" !!
Asa ceva nu mai exista in sportul actual. :!: La inceputul lui Euro 2004 si Figo si Costa au facut la fel vis-a-vis de Deco si C.Ronaldo iar apoi si-au dat seama ca e greseala cu "batranetea" asta.Oricum subiectul e mult mai amplu si nu are rost sa il continui desi toti suporterii adevarati ar trebui sa stie unele dedesubturi ale acestui sport ,nu numai barfe si scandaluri.

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 18 Sep 2004, 21:40

Da EDMOND cred ca ai dreptate , am fost asa nervos pe doua faze la arbitru, si am uitat de Borbely ,ca nu e pe foaie .
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 18 Sep 2004, 21:45

ma refeream la Papura ca jucator, nu mai are rost sa discutam subiectul asta.
eu vreau sa va intreb pe toti cei care-l plangeati pe Njock: ce ziceati daca rata pasa de la Rubi? ca era cat pe ce, a lovit bara transversala....

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: pt gonzo!

Mesaj de EDMOND_ » 18 Sep 2004, 22:02

Bornwild scrie:Gonzo vreau sa te intreb ceva: Ce sa caute Papura la echipa cand el isi alegea antrenorii dupa bunul plac? Pt el antrenorii buni erau aia care il lasau sa faca el legea in vestiar si in echipa! Vreau sa te anunt ca sportul cu balonul rotund este un sport colectiv iar spiritul unitatii si comunicarii trebuie sa existe intr-o echipa pt a exista si relatiile de joc ,iar domnului Papura ii placea sa se autodenumeasca "eu sunt mai batran,am dreptul" !!
Asa ceva nu mai exista in sportul actual. :!: La inceputul lui Euro 2004 si Figo si Costa au facut la fel vis-a-vis de Deco si C.Ronaldo iar apoi si-au dat seama ca e greseala cu "batranetea" asta.Oricum subiectul e mult mai amplu si nu are rost sa il continui desi toti suporterii adevarati ar trebui sa stie unele dedesubturi ale acestui sport ,nu numai barfe si scandaluri.
Bornwild..nu stie nimeni care este adevarul.... este posibil sa aflam candva ca si in cazul lui Papura s-a gresit ca si in cazul lui Badea...
Uita-te si la Njock..s-a spus ca a plecat trei luni de la echipa... pana la urma s-a aflat ca de fapt Njock a fost pus pe liber de club ( stii foarte bine declaratia lui cum ca nu vine la echipa cat mai este Rednic aici...) si acum rechemat la "disperare" este singurul atacant care misca...
Am avut o echipa care pierdea foarte greu si primea greu goluri... Acum... avem echipa pe care o vedeti. Nu cred ca erau necesare toate transferurile facute.... Erau suficiente doua ..trei...
O echipa trebuie sa joace trei patru ani impreuna ca sa aiba rezultate..eu cred ca eram pe un drum bun! Acum trebuie sa o luam de la inceput!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 18 Sep 2004, 22:26

Eu nu stiu ce fac astia la antrenamente ca in jocurile oficiale joaca axact cum au spus comentatorii la tv: la intamplare. nici macar un corner nu stiu sa bata sau o lovitura libera.
acum ati vazut cat de mult a contat lipsa lui Plesan la mijlocul terenului, avand in vedere ca toti l-ati aparat dupa meciul cu cfr?
Rubi cred ca etapa viitoare bate recordul lui McBreen, daca nu l-a batut deja.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 18 Sep 2004, 22:38

Cred ca la ultima victorie in Cotroceni 2 -1 unul din goluri a fost marcat chiar de..Papura ..posibil insa sa ma insel.
Nu vad insa de ce sa mai vorbim de Papura. Nu mai este. Sa vorbim de cei care sunt acum la echipa. Spunea cineva ca echipa de anul trecut trebuia schimbata pentru ca locul patru era maximum din ce putea obtine , ca era plafonata. Sa zicem ca este asa.... Echipa de anul asta ce posibilitati are ? Pentru ca daca nu luam puncte in meciurile care urmeaza cu Bacau si Brasov...va fi groasa... vom juca acasa si cu Dinamo si cu Rapid!!

tabu

Mesaj de tabu » 18 Sep 2004, 22:46

Dinamo sunt sub Craiova, iar vestea buna e ca spre deosebire de meciurile anterioare acum echipa a vrut sa joace. Ca nu au reusit mare lucru e adevarat, dar s-a vazut ca au vrut.

Nu neglijati ca National are o echipa f. puternica, eu zic ca este peste Steaua si Rapid in momentul asta si Universitatea vine si dupa scandalul de saptamana trecuta.

Iar Rubenilson putea sa inscrie si el, dar i-a dat pasa lui Njock.

Una peste alta sa ne bucuram ca am ajuns sa comentam doar jocul echipei si nu toate marsaviile care se intamplara ca pana acum.
Eu zic ca e un pas inainte, chiar daca unul mic. O sa vina si vremea noastra sunt sigur.

pompieru
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 11 Mar 2004, 17:03

Mesaj de pompieru » 18 Sep 2004, 23:11

tocmai ce am ajuns de la stadion... arbitrul ala e nesimtit rau de tot. in prima repriza, mai avea putin si trebuia sa o bage el cu mana-n poarta... cam atat de obiectiv fu... imi facu' draq un car nervi.

jocul echipei... mijlocu' a fost slab rau de tot. bundea incetineste jocul. exact care era nevoie de o accelerare, de o pasa din prima, el trimitea inapoi. claudiu tudor fu cam catastrofa, dovada faptul ca la pauza il schimba cu vigariu. care vigariu nu prea se vazu in joc deloc. funza misca destul de bine la mijloc si la fel si buhus. rube rata dintr-o pozitie imposibila, singur cu popa. cred ca trebuie sa dea un gol ca sa-i vina increderea in fortele proprii. se pare ca se intelege destul de bine in atac cu njock. njock chiar imi placu. e mare, e lent, dar tot timpul se descurca chiar si intre 2-3 oameni.

s-a vazut astazi o lispa de omogenitate a echipei. s-a sarit mult peste constructie. in repriza a doua, toate mingiile veneau spre njock de la fundasi.

dupa jocul prestat nu cred ca nationalul merita victoria, totusi se pare ca au fost mai pragmatici si au fructificat la maximum toate ocaziile care le-au avut. au echipa puternica si o sa puna probleme la toate echipele cu care vor juca. se vede ca joaca de ceva timp impreuna si stiu sa accelereze jocul si sa aduca mingea in fata portii din 2-3 pase. chestia asta ne-ar trebui si noua... joc in viteza cu mingea la nivelul solului pana la o centrare spre njock eventual sau chiar combinatii la marginea careului. rubenilson e bun la combinatii si pe jos si pe sus. sper sa faca treaba buna cu njock in fata. mircea ilie care il schimba pe rube nu prea arata mare lucru.

aa... si pe vigariu 1 luna l-as pune sa nu faca altceva decat sa dea pase... se pare ca pune osu' bine la dueluri unu la unu da' cand vine vorba de o pasa cred ca 50% sunt nereusite. nu stiu ce are de e in pasa asta proasta da' mie-mi placea de el cum juca mai anu' trecut. sper sa-si revina si el. incepe sa-si revina echipa. sper sa nu-i fi afectat prea tare scandalurile de saptamana trecuta si sa faca 2 meciuri bune in etapele urmatoare.
.signature - file not found
(c) Io Ltd 2001

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 18 Sep 2004, 23:24

vezi ca l-ai confundat pe Claudiu Tudor cu Hoban, in ceea cel priveste pe Rednic eu cred ca daca ar juca cu 6 fundasi si patru atacanti jocul ar fi mai productiv la stilul asta de :mad: joc.

D10

Mesaj de D10 » 18 Sep 2004, 23:41

Venii si eu.
Meciu' nu prea il urmarii bine ca am fost foarte bruiat. Nu prea ma duce capu' sa fiu atent cand se urla in jurul meu...
Nu vazui primu' gol ca ma uitam la N'jock ca se tinea de piept si imi fu teama sa nu se intample ceva.
Hent la Abiodun. Noroc cu Guso la 11 m.
Al doilea gol mi se paru ca Balaj trecu cu vederea un fault si asa se ajunse sa aiba ei lovtura de pedeapsa.
Plus ca N'jock primi galben pt proteste intemeiate.
Arbitrajul vazut din tribuna: execrabil.
Hoban sau cine fu 13 - timorat.
Imi placu ca jucam 4-4-2, dar ne trebuie Aliuta la inchidere sau cum se numeste postul ala din spatele mijlocasilor.
L-as fi pus pe Rubi pe stanga sa se joace cu Frunza. Imi place Frunza.
Mutica pierdu fata de foarte multe ori. Daouda mai bine decat data trecuta. Iordache bunicel. Buhus imi placu cat de cat. Bundea inconstant, ca daca ar juca cum stie el aam fi tari. N'jock isi facu treaba, era sa rateze, dadu si al doilea gol din offside. Rubi se misca bine dar nu ca in meciul cu CFR. Se vazu ca e totusi o formula de echipa care poate sa mearga. am avut in fata si o echipa care se vede ca stie. mai flexibila. Ai nostri mai rigizi pe posturi dar disciplinati.
Schimbari post pe post. Vigariu parca mai bun ca Hoban. Mutica trebuia schimbat mai de mult. Era mai bun Papura, dar si ala, nici un cuvant bun nu a spus despre coechipieri pe internet atunci. nu era om de echipa.
Guso gresi la al doilea gol. Parca o lua printre maini.
Arbitraj slab si tendentios. Tusieru' dinspre tribuna 2 nu se implica in decizii.
Oricum, s-ar fi putut un egal, dar nu pot spune ca nu e meritata victoria lu' National. Imi placu de Daouda ca il lua in primire imediat pe Mitrovici.
Imi pare rau ca Savu nu a fost oprit pe motiv ca nu semna decat pe un an, iar acu' s-a semnat cu jucatori doar pe un sezon.
Semintele si sucu' - 20.000. La Craiova de ce nu se poate? vandura aia produse in prostie...
Aaaa. Dobre mi se pare ok dar l-as vedea mai impins. Parca ar vrea sa se implice. Si media de inaltime e buna. Avem echipa solida.
Last edited by D10 on 18 Sep 2004, 23:45, edited 1 time in total.

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 18 Sep 2004, 23:45

Joc mediu spre slab, oricum peste meciurile din primele 5 etape . Cu mult peste!

D10

Mesaj de D10 » 18 Sep 2004, 23:59

Cand il vad pe M Ilie imi pare rau dupa Macca. Poate o fi bun si are trac...
Si intr-adevar, cornerele ar fi trebuit sa ne fie la indemana cu paluganii nostri
La tv-u arbitrajul din prima repriza tot asa haios, sau fu o parere din tribuna?

alb_albastru
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 24 Apr 2004, 17:52

Mesaj de alb_albastru » 19 Sep 2004, 00:04

Acum am ajuns acasa de la stadion si nu pot scapa de ideea mea fixa ca meciul asta era de castigat . Nu stiu cum s-a vazut la televizor dar pe stadion a fost deranj mare cu arbitrajul lu' Balas care a defavorizat Craiova rau de tot. In fine , pana la urma am pierdut dar determinarea jucatorilor mi-a placut si faptul ca am jucat ceva ma face sa sper . Sa dea domnu' o saptamana linistita si victoriile vor aparea cu siguranta.
Nota 10 pentru suporteri care au sustinut fantastic azi echipa. :razz: :razz: :razz: .

P.S UITASEM : special pt Balas :-x :-x :-x :-x :-x

tabu

Mesaj de tabu » 19 Sep 2004, 00:23

Intr-adevar joc mai bun ca cele de pana acum. Eu zic ca suntem pe drumul cel bun.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Sep 2004, 00:25

probabil vom mai castiga...macar acasa... insa cred ca nu avem nici o sansa sa incurcam lupta pentru primele trei locuri.... Priviti cu atentie echipa..cat credeti ca poate progresa?

Închis