U Craiova - FCM Bacau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-FCM Bacau?

Poll ended at 21 Sep 2004, 16:20

1
31
79%
x
3
8%
2
5
13%
 
Total votes: 39

JustME

Mesaj de JustME » 25 Sep 2004, 22:34

din pacate de ce mi-a fost frica nu am scapat !!!! ratam in dujmanie !!! am ajuns sa avem o echipa de McBreeni !!!

..... totusi au vrut !!!! (cam tarziu ... e deja etapa a 8 -a )

lmn

Mesaj de lmn » 25 Sep 2004, 22:38

Juvete

pai jucatorii din ce cauza fac atatea figuri?cine le permite?

Cine a fost de acord cu aducerea acestor jucatori?

cine se foloseste de emblema acestei echipe pe care o taraste prin noroi?

cine regizeaza piese de teatru in care conducerea echipei este aruncata de la unu la altu doar pt a isi atinge interese personale?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Sep 2004, 22:46

JustME scrie:din pacate de ce mi-a fost frica nu am scapat !!!! ratam in dujmanie !!! am ajuns sa avem o echipa de McBreeni !!!

..... totusi au vrut !!!! (cam tarziu ... e deja etapa a 8 -a )
eu nu stiu ce meci ai vazut tu?
in afara de ratarea lui Njock care mi se pare normala nu am avut nimic

JustME

Mesaj de JustME » 25 Sep 2004, 23:03

pai mah gonzo ... da'mi vaoi sa iti improspatez memoria ... care vad ca e destul de afectata ... (probabil de meci) ....

inafar` de ratarea lui njock ... ar mai fi ratarea lui rubenilson din aceeasi pozitie ca si "gheata de aur" aka njock ... ar mai fi ratarea lui frunza cand a intrat in careu a driblat tot si a sutat din pacate in blocaju moldovenilor ... ar mai fii asa zisele suturi ale lui Vigariu ... desi din pozitii mai mult decat favorabile ... viga chiar a reusit sa trimita la 5 metri de poarta din juma` de metru` ... asta numai in repriza a 2-a .... si ar mai fii cateva ... dar nici nu vreau sa mi-le mai amintesc !!!

totush sper k te'ai lamurit ce meci am vazut !!!

aaa p.s. sa nu uit ... dc ratarea lui n'jock ti'se pare normala ... deh ... atunci nush ce sa mai zic ... de unde sa mai dam GOLURI !?!??! dc njock din 2 metri da cu capu` pe langa poarta !!!! de unde sa mai dam DOAMNE GOL !?!?!??!?!?

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Sep 2004, 23:12

pai tu pui suturile in blocaj si la 10 metrii de poarta la ocazii?
iar daca Njock loveste bara cand e cu poarta goala cum vrei tu sa dea gol de acolo? am mai spus asta: cei care l-ati regretat pe Njock va meritati soarta........

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 25 Sep 2004, 23:17

Si daca mai pui la socoteala ca baiatul pleaca lela ca nu si-a luat banii cit a fost in ""concediu de ...maternitate"" , si toti plang la picioarele lui sa se intoarca ca vom muta muntii din loc cu el in echipa , ....fite fite de vedeta ...si nu numai el.
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 25 Sep 2004, 23:21

EDMOND , stirile locale ce spun ? ceva noutati...? .
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Sep 2004, 23:23

iti mai aduci aminte cat l-am injurat eu la meciul ala de la Bistrita? n-am injurat atat tot anul? :)(

JustME

Mesaj de JustME » 25 Sep 2004, 23:23

bah gonzo ... tin sa precizez ... pt ULTIMA OARA ... frunza a sutat in blocaj din 5 metri .. si sincer yo chiar o consider ocazie ... la fel si viga.
dar le la CRAIOVA asa s-a vazut meciu .. probabil pana in ardeal s-au mai pierdut din faze .. si nu ai apucat sa le vezi ... asta e !!! la mine au ajuns toate ... am norocul sa stau aproape de stadion !!!

regret insa ca nu am putut sa vin la meci ... cine stie poate mai "vedeam' ceva ratari ...

oricum .. dialogu` asta nu's are rostu` ... ai dreptate l-am meritat pe njock ... "noi" nush` "voi" sau "tu" pe cine ai merita ... poate poti sa explici ce vrei sa spui prin "va meritati soarta" ... credeam ca esti suporter al craiovei .... dc te dezici de echipa aku` la greu` ... sau poate ai facut referire la cei care l-au vazut pe njock un salvator ... in cazu asta poate ai dreptate dar nush dc crezi ca eu am sarit in susu de bucurie la vanirea lu` njock .. !?!?!? .... nu mai face presupuneri d-astea pt ca esti in necunostinta de cauza !!! dc o sa gasesti in mesajele mele macar unul in care sa il elogiez pe njock fara sa merite ... atunci o sa ma mut si yo in ardeal !!!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Sep 2004, 23:38

Ai intuit bine ce am vrut sa spun si nu m-am referit la tine, ci la altii care-l plangeau pe Njock.
eu am fost pro Rednic dar acu m-am saturat de el, in 8 etape 7 puncte e jenant. nu zic ca Njock e vinovat pt asta ci Rednic.
Last edited by Gonzo on 25 Sep 2004, 23:43, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 25 Sep 2004, 23:39

Si iata ca avem doar 7 puncte dupa 8 etape. Incredibil, se pare ca vom avea parte de cel mai negru sezon din istoria Craiovei.
Parerea mea e ca Rednic ar trebui :eek: sa plece de la echipa ca se vede de la o posta ca nu poate face treaba in Banie.
Doar Sorin Cartu mai poate salva actuala situatia de la Stiinta. Daca nu vine nea Sorin, sper s-o faca Pavel Badea. Rednic nu mai are ce cauta la Craiova.

tabu

Mesaj de tabu » 25 Sep 2004, 23:46

eu am vazut meciul la televizor si o sa ma refer strict la meciul asta.
Bacaul tot meciul s-a aparat, multa vreme cu 10 jucatori in propriul careu. Ocazii pentru Universitatea au fost numai ca au tras total aiurea. Nu vad vina lui Rednic la faptul ca Njock nu reuseste sa impinga o minge f usoara in poarta. Pentru cum a jucat Bacaul eu zic ca Universitatea si-a creat ocazii, insa executiile au fost deplorabile.
Mi-a placut in mod special Frunza si m-a enervat cumplit Vigariu si Lutu care parca tragea de timp pentru Bacau asa de mult tinea mingea.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 25 Sep 2004, 23:51

Singurul care ne-ar putea salva e Pavel Badea :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: poate ar fi bine sa fie Badea antrenor si Rednic presedinte ca antrenor a demonstrat ca nu poate sa fie. nici un antrenor al Stiintei nu a beneficiat de atata clementa din partea galeriei cum a beneficiat Rednic, ba din contra au fost goniti inainte sa vina

D10

Mesaj de D10 » 25 Sep 2004, 23:57

Venii si eu. Io vazui ceva ratari. Doua capatini pe langa poarta si o bara. Vigariu bubuia, ploaia leoarca ma facea!
4-4-2; iesi Bundea intra Dobre= 3-5-2. Cred ca am luat golul ca nu au apucat sa se aseze ca lumea in teren dupa schimbare si dupa gol, mai ales. Ca altfel nu ne-ar fi dat astia gol... Vazui niste tumbe in coltul opus al terenului la golul nostru. Nici nu stiu ce sa zic, ca e totul spus. Inainte de meciul asta, il vedeam si eu pe Dobre impins in fata si credeam ca face ceva, dar nu mi se paru in regula. Frunza foarte inchis pe stanga. Se inchidea rau in prima repriza. Mutica zic ca si-a dat silinta. Revenirea la 4-4-2, cu Vigariu in spatele atacantilor si ajutat de Dobre, aduse ceva ocazii dar jocu' imi paru tot incalcit, poate si datorita celor 6 aparatori bacauani. Borbely iesi la incalzire inaintea lui Lutu. Credeam ca intra in locul lui Rubi, ca asta facu' si intindere la un moment dat. Dar intra Lutu si nu se vazu mare schimbare. Ocazi au fost, 2-3 mari dar restul doar faze precipitate. Inghetai la taxiu dup-aia. Asta fu cea mai mare ratare: imi luara unii un taxiu din fata...
Badea sigur ne salva daca nu se lasa de fotbal...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Sep 2004, 00:03

D10 te compatimesc, eu am stat acasa la caldura cu-o bere si tot mi-a venit sa ma tai cu lama sau sa dau cu tel pe balcon da tu care ai stat in ploaie sa vezi un mare c :bad: cat

Închis