U Craiova - FCM Bacau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-FCM Bacau?

Poll ended at 21 Sep 2004, 16:20

1
31
79%
x
3
8%
2
5
13%
 
Total votes: 39

D10

Mesaj de D10 » 26 Sep 2004, 00:14

pai ce sa fac daca ma tiu fudul si nu port umbrela. Lumea cu scaun la cap, era dotata cu echipamentul necesar.
Mai tineam sa remarc din meci dorinta nestapanita a bacauanilor de a apuca si trage de echipamentul baietilor nostri. Rubi fu tras de tircou in fata arbitrului iar asta nu dadu nimic. Dar dup-aia il puse pe Rubi sa-si bage tricou' in pantaloni si sa afiseze o tinuta decenta. Nu zic cu asta ca arbitrajul ar fi fost rau. Nu cred asta, sau cel putin eu nu am vazut lucruri rele. Lutu fu dezbracat in fata arbitrului, asta era cu cartonasul galben in sus si bacauanul tot il mai scormonea si dupa lenjerie. Cred ca voia sa faca figura din filmul ala, "Masca".

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Sep 2004, 00:24

lasa-i nu te mai lua de arbitrii si cand nu e cazul. am spus ca daca si arbitrul asta oltean ne fura imi iau pistol si ma duc in audienta la domnu Craciunescu, dar nu fu cazul azi :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 26 Sep 2004, 00:37

Am spus de multa vreme ca Rednic nu are forta si inspiratia de a ne scoate din pasa proasta in care ne aflam. Cred ca greseste prin faptul ca nu are o echipa si un sistem de joc stabil. Schimba echipa de la o etapa la alta.... mi se pare foarte dezorientat.
A promis 10 puncte in patru meciuri, a obtinut doar unul dar obiectivul poate fi realizat... trebuie sa bata in urmatoarele trei etape.
Sa asteptam ..chiar daca sansele sunt extrem de mici!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 26 Sep 2004, 00:53

eu sunt ceva mai ingaduitor...
daca nu luam minim 5 puncte in urmatoarele 3 meciuri si eu voi fi antirednic
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 26 Sep 2004, 04:48

Ce aveti, fratilor, cu N'Jock? Asta e. Daca nimeni nu la intrebat daca stie fotbal... L-au vazut african si toti au crezut ca e George Weah... Trecand la lucruri serioase, consider ca e gresala lui Rednic faptul ca l-a introdus in teren. Nu inteleg de ce nu e utilizat Stoianof sau chiar Borbely. Toata vara am strigat ca ne mai trebuie un fundas. Acum mai adug pe lista un mijlocas defensiv si 1-2 varfuri. Ce darcu, la toate echipele de diviza B-C din Oltenia nu gasim noi un varf care sa stie s-o infiga in plasa? Astept perioada de inter-mercatto... Punctele pe care le-am pierdut acasa s-ar putea sa ne coste cateva pozitii in clasamentul final...


Forza STIINTA!

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 26 Sep 2004, 06:34

Fratilor, situatia e gravida si prezinta umflaturi!!! Numai 7 puncte dupa 8 etape!!! Asa ceva este absolut incredibil la o echipa cu blazonul si pretentiile Unversitatii Craiova.
Ma numar printre cei care s-au bucurat la venirea lui Rednic la Craiova, considerand ca este un antrenor tanar, capabil care o sa reuseasca sa readuca Craiova in circuitul european. Ma numar printre cei care au considerat ca trebuie sa avem rabdare pentru ca o echipa competitiva nu se poate forma peste noapte, dar deja situatia a scapat de sub control si nu se mai poate continua asa. Echipa fie nu joaca nimic, fie nu este in stare sa finalizeze. Este momentul unui soc pozitiv la aceasta echipa altfel, vorba celor de la GSP, nocturna Craiovei va lumina jocurile de la matineu, iar Mircea Rednic va intra in istorie ca antrenorul care a reusit sa retrogradeze cea mai iubita echipa din tara. Este momentul ca Mircea Rednic sa isi dea demisia sau sa fie destituit chiar cu riscul de a-i plati despagubiri. Acum pana nu este prea tarziu!

iftime ionut
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 18 Dec 2003, 17:53

SUNTEM PENIBILI

Mesaj de iftime ionut » 26 Sep 2004, 10:54

suntem penibili,am ajuns sa ma tem de retrogradare,ne rad bucurestenii in fata fara ca noi sa mai putem reactiona.nu am sa mai cumpar presa pana cand echipa nu va castiga un meci de maniera clara(nu cum a facut-o cu clujul).imi este rusine mie de ce se intampla la club si nu stiu ce ar trebui sa se intample ca sa ii pot ierta.dupa ce am scris acest mesaj urma sa merg la biserica,si sa ma rog penttru craiova sa depaseasca acesta criza in care s-au adancit.sper sa fie intr-un ceas bun.cu dumnezeu inainte!FORZA STIINTA!!!!!!!!!!!!!!
FORZA STIINTA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Geronimo

Mesaj de Geronimo » 26 Sep 2004, 11:31

LUTU scrie:eu sunt ceva mai ingaduitor...
daca nu luam minim 5 puncte in urmatoarele 3 meciuri si eu voi fi antirednic
eu sunt cel mai ingaduitor... eu nu sunt nici antirednic nici prorednic, nici antinjock nici pronjock (vreau sa mai joace si cl. tudor in locul lui vigariu)... dar cred ca ne vom redresa si cu rednic si fara rednic...
in jocul cu bacaul am avut ocazii foarte clare, asta imi da incredere ca pana la urma iesim din "ciocolata" asta... si vom termina campionatul tot la minus si cu sperante pt. sezonul urmator: "cupa si campionatul"

p.s. in meciul cu bacaul hagilutu ne-a aratat ca este un fost fotbalist...
in fiecare meci lutu joaca ca niciodata si nu-i iese nimic, ca intotdeauna...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 26 Sep 2004, 11:47

geronimo , nu din cauza lui Lutu suntem in situatia asta.... problema principala o reprezinta apararea si ai sa vezi ca am dreptate.... am intalnit o echipa care a pierdut cei mai buni trei jucatori , nu a transferat cam nimic.... are un antrenor tanar, modest , ....ce vom face urmatoarele meciuri acasa...dupa Timisoara vor veni aici Rapid si Dinamo !

Se pare ca indiferent de ce am gandi noi... Staicu a pus piciorul in prag si i-a dat ultimatum lui Rednic ...sa castige la Brasov.... de fapt exista surse care spun ca Rednic a dorit sa-si dea demisia chiar dupa acest meci... dar a fost convins de Badea sa mai ramana macar pana la meciul de la Brasov!

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Sep 2004, 11:49

sa ne lase pana nu e prea tarziu

Geronimo

Mesaj de Geronimo » 26 Sep 2004, 12:26

EDMOND_ scrie:geronimo , nu din cauza lui Lutu suntem in situatia asta.... problema principala o reprezinta apararea si ai sa vezi ca am dreptate.... !
nu zic ca din cauza lui dar in locul lui poate sa stea un junior de perspectiva (Roman)... ce mai speram de la lutu?
stiusi eu ca avem probleme in aparare... mutica avea de gand sa se lase de fotbal si "noi" nu l-am lasat...
problema e ce facem? dupa parerea ta e cineva in club care sa se gandeasca la viitoarele achizitii (in iarna)? sau si atunci pe ultima suta de metri (28 feb 2005) cautam jucatori fara contract... bun, pleaca rednic, si? ce rezolvam? devine mutica un fel de stam al olteniei? o dam si in iarna la plezneala, hai ca poate iese ceva...
noi stim ca buhusi si frunza au fost ceruti de mult de nea' Sorin dar...

AnU

Mesaj de AnU » 26 Sep 2004, 14:05

Sunt multzi mai slabi decat Lutu in echipa :!:

AnU

Mesaj de AnU » 26 Sep 2004, 14:07

Nu intzeleg ce :eek: se intampla cu jucatorii astia.Noi acasa facem egaluri si in deplasari pierdem la doua goluri diferentza,cred ca la iarna Staicu va trebui sa cumpere jucatori,altfel nu cred ca vom mai urca in clasament.
Rednic nu cred ca este vinovat pentru rezultat,nu atzi vazut ca faceam egaluri acasa si cu Cartu si cu Napoli si o sa mai facem cu orice antrenor,pentru ca la noi nu este un atacant care sa bage mingea in poarta,nici Rubenilson,nici Njock nu sunt oameni de gol.Cumpara domne un atacant bun sa scapam odata de egalurile astea de acasa :!:
Asta ca nu avem atacantzi mai e cum mai e,da sa nu ai tu aparare,pai la apararea care o avem o sa pierdem toate meciurile din deplasare.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 26 Sep 2004, 15:58

nu stiu eu inca ma abtin in legatura cu Rednic, dar este inadmisibil ca din foarte multi jucatori sa se loveasca mingea ca si la divizia C. I-am remarcat pe Plesan si pe Frunza chiar daca a ratat a fost sef pe partea lui spre dif de Iordache care este pastaaaaaaa!!. Iar in fata unei aparari aglomerate se joaca mai mult pe benzi si nu pe centru cum faceau Lutu, Frunza si Plesan. din pacate acestia au observat ca degeaba se centreaza in careu daca Njock ba loveste in directie inversa balonul ba este ata de prost si nu stie sa stea la limita ofsaidului la pasele in adancime

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 26 Sep 2004, 20:11

Personal , am prevazut ca Rednic va pierde sprijinul suporterilor.
Cred ca poate antrena linistit Ciurea sau Lung.... e greu sa se claseze mai jos decat acum! si nu cred ca echipa poate juca mai prost nici daca face Staicu antrenamente cu ei....
Jucatorii sunt complet debusolati , nu cred in victorie ... singura sansa a lui Mircea este sa invinga in deplasare, la Brasov !

Închis