FC BRASOV - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum credeti ca se va termina meciul din aceasta saptamana ?

Poll ended at 02 Oct 2004, 08:52

Castiga Craiova ?
14
52%
Meci egal
5
19%
Castiga echipa din Brasov ?
8
30%
 
Total votes: 27

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 22:18

voi nu cititi ziarele deloc? pai nu ati auzit ca Rubi a sutat o minge care a trecut aproape de capul lui Badea si a lovit cu piciorul o sticla de apa? pai eu l-as fi dat afara demult, asta e atitudine.. sa se manifeste asa la el in jungla de unde vine nu la noi, ca nu se trage cu Badea de sireturi.. pai voi vreti sa i se tolereze asemenea iesiri?

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 04 Oct 2004, 22:24

gonzo , daca n-au prevazut in contracte sanctiuni disciplinare ....putem sa-i suflam de praf , daca o tine tot asa si cu bagatul in poarta....putem sa-l platim linistiti fara sa dea vreun gol !!!
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 04 Oct 2004, 22:33

de acord cu tine, gonzo, dar nici nu trebuie sa-l jignesti pe jucator si sa-ti mai spun ceva si tie si lui white: cand am citit mesajele voastre am crezut ca sunt pe online intr-o disputa personala la "arena"
sper ca nu aveti de gand sa continuati
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

D10

Mesaj de D10 » 04 Oct 2004, 22:38

Pai inteleg ca fost tinut in teren doar 20 de minute. A sutat mingea si sticla dupa ce a fost schimbat, banuiesc. Ideea e, de ce a fost schimbat?
Unii zic ca a jucat bine. Si ca e ratangiu, asta e! Se intampla. Si Vigariu a sutat in bulevard. Nu cred ca nu e valoros. Se vede dupa cum intinde piciorul la minge ca stie fotbal. O fi fitos, dar eu zic ca omul stie. Si chiar daca se doreste indepartarea lui, sa o faca barbateste. Sa-i spuna: vericu' nu ne mai placi! Sa isi asume responsabilitatea contractului lui. Ca doar Rednic nu era pe mosia lui taicasu. Cum a zis si N'jock. I-a obligat cineva sa-i dea salariul ala?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 22:47

gonzo scrie:White, tu esti pus azi sa-mi faci mie zile fripte ..:)( au fost doua-trei meciuri cand jucatorii nu au vrut sa joace, dupa care Rednic a fost demis de Mititelu....pana aici am fost pro Rednic, AI INTELES? acum cuntinui...dupa care Rednic a venit inapoi, ADUS DE BADEA, si nu a reusit sa faca nimic, sa puna echipa pe picioare, sa refaca atmosfera....si cred ca trebuia sa plece ca nu se mai putea asa... prin venirea lui Badea s-a demonstrat ca socul s-a produs si am castigat, asta a fost povestea mea..acum o astept pe a ta
dea, dea... asa e cu opiniile diferite... sunt "facatoare" de zile fripte...

povestea ti-am zis-o mai sus... sunt ferm convins ca victoria nu i se datoreaza lui Pavel Badea pentru simplul motiv ca a venit doar de 4 zile, iar diferenta dintre jocurile prestate de fotbalisti la o diferenta relativ scurta de timp este curios de mare... doi la mana, nu sunt anti-badea, nu am nimic cu el... si in ultimul rand, am zis ca nu ma incalzeste cu nimic victoria asta pentru ca am impresia ca staicu isi bate joc de noi, isi urmareste propriile scopuri, fara sa-l intereseze de Universitatea... faza cu schimbarile de antrenori, fluctuatiile de valoare ale jucatorilor, chiar nu mi se par niste coincidente... antrenorii sunt determinati sa-ti dea demisia... cazul Cirtu sta marturie, cazul Rednic, mai mult decat "pe fata"...

hai ca te-am salutat gonzo, tu cel mai mare suporter al Craiovei... eu cel mic, cu inclinatii spre steaua si dinamo ca ei castiga campionatele... ca m-am saturat de polemica asta... ciao...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 23:13

tu cu vechile si lungile tale povesti.....o iei de la Cartu si vii in zilele noastre...eu zic sa fii scurt si concis...tu o iei de la adam si eva...hai ca plictisim forumul....

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 04 Oct 2004, 23:32

Gonzo , D10 ...Rubi a fost schimbat pe bune...Badea l-a introdus in echipa in locul unui jucator foarte activ , Frunza... cat a fost in teren Rubi nu a facut macar o faza si a devenit rapid o mana moarta...
De asta a fost schimbat.... ori el ori Mircea Ilie tot aia ar fi fost daca ar fi ramas in teren.... vedeti prestatia lui Njock , Plesan , frunza si veti intelege de ce a fost schimbat Rubi..... Badea oricum nu va tine in teren jucatori care nu vor lupta pentru culorile echipei.
Dupa ce a fost schimbat , brazilianul a sutat intr-o minge in directia Badea si i-a zis si ceva de dulce in suava limba braziliana.... asta i-a reprosat Badea... din cate stiu eu brazilianul are o clauza legata de numarul de jocuri... in ce ma priveste nu voi regreta deloc eventuala plecare a lui Rubinelson..este un jucator batran ( 32 ani ) care nu inseamna nimic pentru viitorul Universitatii , este steril , nu da goluri... il prefer pe Stoianof si sunt convins ca nu vatrece mult pana cand Badea il va arunca in lupta...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 23:40

DE ACORD CU TINE...daca il lamuresti si pe White esti tare...io ma lupt de doua zile cu el... :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Oct 2004, 15:23

gonzo scrie:DE ACORD CU TINE...daca il lamuresti si pe White esti tare...io ma lupt de doua zile cu el... :)(
Nu am ce sa lamuresc ..am lucruri mai bune si mai importante de facut!
Lui White ii plac povestile..tot ce incepe cu daca , cu parca, cu posibil , cu se pare ca... daca i-ar placea putin si matematica ar sti ca in istorie raman faptele reale , ca raman invingatorii si de invinsi isi aduc aminte putini ..doar daca au pierdut cu glorie.... Despre trecerea lui Rednic pe aici vor ramane doar cifrele..seci si reci ...si crude!
- cel mai prost inceput de campionat din istoria echipei
- cel mai slab golaveraj din divizia A dupa un sfert de campionat
- un 1 - 10 groaznic cu echipele bucurestene Sportul , National , Steaua...
- un 0 - 5 rusinos cu Steaua ..cred ca nici pe vremea lui Netoiu nu am mancat bataie astfel....

Cine are timp de povesti.?...pe noi ne intereseaza sa castigam meciul urmator nu vorbele frumoase si fara acoperire ale lui Rednic... Si nici povestile lui White despre nemilosii asasini olteni..Papura, Lutu , Iordache...care i-au implantat pumnalul pe ascuns langa inima bine intentionatului antrenor venit dinspre Bucuresti...( sfatuiti din umbra de vel-logofat Badea sau de visternicul Staicu - aici parerile sunt impartite!) Uite ca Badea nu se teme de pumnalul lui Papura si incearca sa-l aduca din nou pe corabie....

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 05 Oct 2004, 19:34

aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

hai bafta la praga...

nici cand nu mai postez, n-o terminati?...

ps: edmond ca sa iti raspund ar insemna sa-mi incalc niste principii pe care, chiar daca "ma laudam" ca le voi incalca cu tine, le voi respecta totusi... am observat ca iar incepi cu jigniri fine... numai bine
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Mesaj de Lion » 05 Oct 2004, 20:29

Pentru cei care sunt prorednic am un mesaj:
Cand o sa vin in tara o sa va pun la dispozitie caseta meciului Universitatea Craiova - dinamo 1-0 din 1989.atunci veti vedea si voi pe cine ati sustinut cu atata inflacarare...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Oct 2004, 20:48

WhiteBlue4Ever scrie:aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

hai bafta la praga...

nici cand nu mai postez, n-o terminati?...

ps: edmond ca sa iti raspund ar insemna sa-mi incalc niste principii pe care, chiar daca "ma laudam" ca le voi incalca cu tine, le voi respecta totusi... am observat ca iar incepi cu jigniri fine... numai bine
Nu este nici o jignire (care parte a mesajului meu te-a jignit!!? )...era doar asa o constatare.... daca vrei sa infirmi cifrele scrise de mine , fa-o ... nu este nici o suparare , poate nu le-am scris eu bine....
Sper sa iasa bine cu Praga , ca am luat si fularul alb-albastru cu mine!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 05 Oct 2004, 21:09

Lion scrie:Pentru cei care sunt prorednic am un mesaj:
Cand o sa vin in tara o sa va pun la dispozitie caseta meciului Universitatea Craiova - dinamo 1-0 din 1989.atunci veti vedea si voi pe cine ati sustinut cu atata inflacarare...
lion faci o mare greseala... multi nu ati inteles de ce galeria ii striga numele la fiecare meci... nu pentru ca il iubea cu atata ardoare pe un fost dinamovist-rapidist...
edmond scrie:Nu este nici o jignire (care parte a mesajului meu te-a jignit!!? )...era doar asa o constatare.... daca vrei sa infirmi cifrele scrise de mine , fa-o ... nu este nici o suparare , poate nu le-am scris eu bine....
Sper sa iasa bine cu Praga , ca am luat si fularul alb-albastru cu mine!
aia cu "Nu am ce sa lamuresc ..am lucruri mai bune si mai importante de facut!"

cifrele... sunt ok, dar nu sunt complete... returul campionatului trecut sub comanda lui mircea rednic a insemnat 2 infrangeri (la national si dinamo)... am mai spus-o ambele, evitabile... deci puteam sa incheiem sezonul acela fara nici o infrangere sub comanda lui rednic...

cu fularul alb-albastru cam riscant... am inteles ca dinamovistii fac legea la nationala...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 05 Oct 2004, 22:19

WhiteBlue4Ever scrie:
Lion scrie:Pentru cei care sunt prorednic am un mesaj:
Cand o sa vin in tara o sa va pun la dispozitie caseta meciului Universitatea Craiova - dinamo 1-0 din 1989.atunci veti vedea si voi pe cine ati sustinut cu atata inflacarare...
lion faci o mare greseala... multi nu ati inteles de ce galeria ii striga numele la fiecare meci... nu pentru ca il iubea cu atata ardoare pe un fost dinamovist-rapidist...
:razz: ai dreptate!, dar in fine ...Rednic a plecat :mad: , echipa a renascut precum pasarea Phoenix... :cool: ... ramane sa ne ducem crucea :-)

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 06 Oct 2004, 12:10

WhiteBlue4Ever scrie: cu fularul alb-albastru cam riscant... am inteles ca dinamovistii fac legea la nationala...
nu-i nimic ia hingerii si pe Basescu, cu tine si va avea el grija de caini. Dar cred ca atunci cand vine vorba de nationala ar trebui sa iutam disputele din campionat si ar trebui sa fiti uniti acolo ca va fi un meci greu cu atat mai mult cu cat va fi si in deplasare, pastreaza fularul pt meciul cu Zalau, si du-te mai bine cu un tricolor :D :lol: :o:

Închis