FC BRASOV - U CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum credeti ca se va termina meciul din aceasta saptamana ?

Poll ended at 02 Oct 2004, 08:52

Castiga Craiova ?
14
52%
Meci egal
5
19%
Castiga echipa din Brasov ?
8
30%
 
Total votes: 27

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 04 Oct 2004, 11:27

valimarine scrie:N-am vazut meciul dar se pare ca exista unanimitate in presa fata de arbitraj. In sensul ca a fost corect! Bine v-ati trezit baieti! Multumesc Edmond pentru stirile senzationale primite aseara prin sms ... in desert!!!
Imi permit sa te contrazic. In Gazeta Sporturilor de azi se spune ca arbitrul a facut o gresala grava in repriza a doua cand nu a eliminat un brasovean ce l-a lovit pe Njock in fata lui!
Deasemenea se pare ca a tolerat jocul dur al gazdelor. Dar atunci cand invingi nu te mai intereseaza arbitrajul.

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 12:36

AdrianR scrie:Gonzooooooooooooooo, Astral Telecom are sediul central in Cluj si acolo se trag toate sforile. Ei introduc in grila de programe numai ce vor muschii lor de ardeleni (sper sa nu fie unguri :bad: ). Asa ca fa tu o manifestatie acolo la ei la sediu sa bage draq Telesportul ala in grila si daca ii convingi sa bage si Oltenia TV e super. :lol:
chiar il cunosc asa un pic pe partonul de la Astral, faceti si voi o petitie si daca ma mai inalnesc cu el o sa i-o dau....... :)( oricum am sa-i zic vreo doua.....ca dam 240.000/luna si nu vedem Telesportul, la banii astia ar trebui sa vad si ce face Valimarine in Egipt... :lol:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 04 Oct 2004, 12:46

La capitala costa 267,000 Lei cu pachetul Astral + inclus (51 canale) dar pe mine Oltenia TV, Telesport si N24 ma intereseaza. Eu nu pot sa fac petitie pt ca sunt chirias unde stau si nu am contract direct cu Astralul. Dar cateva geamuri pot sa le sparg :)( Oricum, i-am terorizat cu mailurile ca acum nici nu-mi mai raspund cand le scriu :-x
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 14:07

uimitorrr !!!!! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
nu mai pot de fericire ca astia au castigat un meci...

sigur, sigur... badea a venit de 4 zile, a adus valoarea jucatorilor cu el (probabil o pitulase pe undeva) si echipa si-a dat drumul datorita profesionalismului si pregatirii fizice impecabile pe care le-a facut pavel badea !!!... ce emotionant !!!... parerea mea este ca nici nu mai avem nevoie mai oameni buni de pregatiri prin alte tari, de antrenamente in pauzele competitionale... sunt de ajuns 4 zile pt ca sa creezi relatii de joc, tactica, pregatire fizica, omogenitate si toate cele...

era o reclama cu marmota... n-o mai zic ca o stiti voi...

Nu-s anti-badea dar nici nu ma mira ideea asta a ta, Edmond atata timp cat pt tine cei pro-rednic = cei anti-badea... am spus-o de nenumarate ori Pavel Badea mi s-ar fi parut nesimtit in cazul in care ar fi avut vreo legatura cu acel suporter care are accesul interzis pe stadion... asa am crezut initial, dar s-a dovedit ca nu avea nici un amestec...

gonzo, usor dom`ne ca daca vi sa-i impusti p-astia de la gazeta de sud ca au aceea idee, cred ca ma mut prin state pe undeva... ca s-ar putea sa fi nevoit sa omori si juma`te din craiova odata cu aia de la gazeta...
si apropos de astia "pro-steaua" poate va aduceti aminte cand antrena sorin cirtu ce atitudine aveau ei si ce atitudine avea editie speciala... pro-stelistii se lamentau mereu ca staicu nu aduce jucatori, ca nu investeste, ca sorin cirtu este adesea pus in situatii penibile neavand nici numarul de rezerve pentru banca, etc, in vreme ce editie, la o victorie a craiovei ii gasea responsabili ba pe staicu ba pe jucatori, numai pe cirtu nu... atunci cand toti il atacau pe sorin cirtu, "stelistii" erau cu el...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 14:16

Daca tu le dai dreptate la aia de la Gds si crezi ca e normal sa aiba asa o atitudine dupa ce echipa a castigat in deplasare, ar fi bine sa fugi de acum, dar nu fugi in State ca te gasesc si acolo, cel mai bine ai alege o tara araba ca acolo e loc pt "teroristi" ca tine si aia de la Gds.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 14:38

haha... nu mai pot sa imi expun o parere, ca ma cauta gonzo sa ma impuste... hai ca esti amuzant...
deci sa-nteleg ca mistoul care l-am facut in prima parte a mesajului meu anterior l-ai luat de bun... tu chiar crezi ca sunt suficiente 4 zile ca sa creezi o echipa puternica... ca tot tu acuzai pe perioada cand era rednic antrenor... ca nu au pregatire fizica, ca nu a lucrat la omogenitate, ca io stiu ce Dumnezeu n-a mai facut rednic... si acum, in 4 zile, badea le-a rezolvat pe toate... pai ce sa-ti spun... terorist o fi tu daca poti crede asa ceva...

daca tie iti place sa fi batjocorit si prostit ca si suporter al Universitatii de catre dinel staicu, problema ta... tu chiar nu vezi ca toti antrenorii sunt determinati sistematic sa isi dea demisia?... nu ma leg acum doar de mircea rednic... au fost si altii... dar ai fi in stare sa crezi probabil ca nici rednic, nici cirtu, nici sandoi, nici badea, nimeni nu e antrenor bun pt Universitatea...

CU STAICU PANA LA MOARTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :razz: :razz: :razz:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 04 Oct 2004, 14:42

Hai may ca sunteti baieti mari, POTOLITI-VA! Ca oricum nu rezolvati nimic. White, daca ai ceva cu Staicu scrie-i frate un mail si fa-l praf dar nu il mai injurati pe stadion pt ca acolo mergeti sa incurajati echipa nu sa va reglati conturile cu Dinel! :razz:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 14:48

in primul rand eu nu cred ca parerea ta o impartaseste jumatate de Craiova precum susti tu... in al doilea rand eu inteleg metaforele si ironia sper ca si tu...in al treilea rand nu mie clar ce mesaj vrei tu sa transmiti...ca Badea nu are nici un merit pt victorie, ca meciul de l-am vazut eu a fost teatru ieftin...ca ar trebui sa vina Rednic inapoi...ca ai tu alta solutie in afara de Staicu...fii mai concis... ca scrii povesti de adormit copiii, sintetizeaza ca ai de spus in trei randuri si mai la obiect ca eu sunt mai prost si nu prind esenta gandurilor si povestilor tale.... :o

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 04 Oct 2004, 15:14

Bine naibii ca baturam. Eu vorbeam cu un var din Craiova de ma tinea la curent. Asta a avut treaba si la 2-1 pentru noi ,prin minutul 80, pleca, ca avea treaba si nu ma mai tinea la curent. Noroc cu Ozzy ca ma linistii.MERSI OZZY !!!! :razz:
Am vazut si golurile. Urate goluri da Njock dar LE DA!!!!
Din pacate ne bucuram ca am batut in deplasare pe penultima clasata, si care au jucat si in 10 oameni cam 75 de minute. Asa ca eu zic sa fim oleaca mai pototoliti. Sa ne bucuram dar mai retinut. Eu felicit echipa si sper ca in viitor ne vom obisnui doar cu rezultate de genul asta, evident toate in favoarea Universitatii. Le multumesc si antrenorilor Badea, Neagoe, Lung si cine a mai este pe acolo. Dar momentan ma abtin de a lauda sau nu "clarviziunea " lui Badita, ca nu vazui meciul.
Din postarile anterioare observ ca Guso iar ezita sa iasa la interceptie sau la blocaj la atacantii adversi. Eu speram ca a trecut peste momentele alea.
Daca stam si ne gindim obiectiv noi momentan nu am pierdut nici un meci pe teren propriu, si toate infrangerile au fost in Capitala ( Sportul , Steaua, National). Pacat de partidele terminate egal acasa! Asta este poate recuperam ceva etapele urmatoare si cand jucam cu ciinii si cu Rapidul deja baietii s-au reobisnuit cu Badea si metodele de lucru ale acestuia.
"Victorie Universitatea Craiova!"

Ps. Ma orgoliosilor de postati, daca si cand cistigam, voi reusiti sa va certati, le ce mama dracului sa ne asteptam de la voi cand o sa mai luam odata bataie? ( sper sa fie in retur :)( ).
Last edited by Vietnam on 04 Oct 2004, 15:22, edited 2 times in total.

D10

Mesaj de D10 » 04 Oct 2004, 15:21

Iexact! N-am vazut meciul, dar am retinut 2 lucruri:
1- s-a jucat alt sistem de joc, deci nu se poate sustine ca, spre deosebire de meciurile anterioare, de-abia acu' au "vrut" sa joace
2- am batut o echipa din coada clasamentului, in superioritate numerica, deci nu avem de unde sa stim daca echipa e pe drumul cel bun.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 15:22

nu ti-e clar care e mesajul meu?... nu prea cred... cred ca doar te faci ca nu pricepi... cel putin asa sper... oricum, treaba este mai mult decat clara...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Oct 2004, 15:25

Vietnam scrie:( sper sa fie in retur :)( ).
in returul campionatului viitor :-)
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 04 Oct 2004, 15:32

pai mai whiteblue4ever de asta merge tara asa prost... ca toata lumea striga "hotii"... si toti fura, ca toata lumea contrazice.. strica si darama, dar nimeni nu vine cu solutii... daca am fi construit prima data si dupa aia am fi daramat poate ca am fi fost departe acum...

Vietnam

Mesaj de Vietnam » 04 Oct 2004, 15:35

WhiteBlue4Ever scrie:
in returul campionatului viitor :-)
:)) Da! Da! Da! si mincam bataie pentru ca majoritatea jucatorilor sunt la nationala si jucam cu rezervele!!!! :)(


Gonzo a scris:
"daca am fi construit prima data si dupa aia am fi daramat poate ca am fi fost departe acum..."

Aaaaa sper ca glumesti! Pai ce mama naibii, imi construiesc casa si dupa aia o darim????? Da ce, am bolinzit la cap ??!!!??
Corect ar fi ca in momentul in care ma pregatesc sa darim ceva, sa fiu sigur ca am cu ce sa inlocuiesc ce am darimat si sa am si mijloacele financiare sa fac treaba asta. ( de fapt cred ca asta ai vrut sa spui da ti-au luat-o destele inainte. Se mai intimpla!)
Oricum frumoasa ideea ta si alui Adrian cu transmiterea meciului "live", pentru "nevazatori" de Telesport!
:razz:
Last edited by Vietnam on 04 Oct 2004, 15:44, edited 2 times in total.

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 04 Oct 2004, 15:42

WhiteBlue4Ever scrie:haha... nu mai pot sa imi expun o parere, ca ma cauta gonzo sa ma impuste... hai ca esti amuzant...
deci sa-nteleg ca mistoul care l-am facut in prima parte a mesajului meu anterior l-ai luat de bun... tu chiar crezi ca sunt suficiente 4 zile ca sa creezi o echipa puternica... ca tot tu acuzai pe perioada cand era rednic antrenor... ca nu au pregatire fizica, ca nu a lucrat la omogenitate, ca io stiu ce Dumnezeu n-a mai facut rednic... si acum, in 4 zile, badea le-a rezolvat pe toate... pai ce sa-ti spun... terorist o fi tu daca poti crede asa ceva...

daca tie iti place sa fi batjocorit si prostit ca si suporter al Universitatii de catre dinel staicu, problema ta... tu chiar nu vezi ca toti antrenorii sunt determinati sistematic sa isi dea demisia?... nu ma leg acum doar de mircea rednic... au fost si altii... dar ai fi in stare sa crezi probabil ca nici rednic, nici cirtu, nici sandoi, nici badea, nimeni nu e antrenor bun pt Universitatea...

CU STAICU PANA LA MOARTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :razz: :razz: :razz:


Sunt convins ca sunt multi cei care gandesc ca acel ziarist din Gazeta de sud,inclusiv Staicu care la interviul acordat dupa meci ,sustinea ca Badea ,spre deosebire de Rednic ,are mai mult noroc . Daca nu era Rednic sunt convins ca ,nici azi,nu exista teren de antrenament,sala de forta,fond de achizitii de 200.000$(pentru alt antrenor Staicu se da la fund) si nici sperantele noastre ,la ceva frumos,nu mai existau .Am mai spus, si repet, lotul nu este atat de prost cum vrea sa creada uni ,ce s-a intamplat se vede de la o posta...daca vrei sa vezi. Dupa mine,valoarea lotului este de locul 5 dar ,daca se munceste pe toate fronturile,putem obtine si locul 4 sau 3.
Haide sa il lasam pe Rednic in pace. S-a terminat totul,nu a fost sa fie.
Cineva a fost de vina,si se stie,dar acum numai conteaza nimic.
Trebuie sa-l sustinem pe Badea,atat timp cat are coloana vertebrala.

Închis