U CRAIOVA - POLI TIMISOARA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va cistiga meciul Universitatea-Poli ?

Bate Craiova! (normal...)
43
84%
meci egal.. ( ar fi culmea! )...
2
4%
castiga Timisoara ( imposibil ! )
6
12%
 
Total votes: 51

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 17 Oct 2004, 23:06

WhiteBlue... nu am aruncat nici o sageata catre tine. Daca ai observat nu am mai facut nici o aluzie la vreunul din mesajele tele pentru ca efectiv nu ma mai intereseaza o discutie cu tine. Incearca sa procedezi si tu in acelasi fel .

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 17 Oct 2004, 23:14

inter scrie:nasol !
si vad ca disputele intre tabere ... pro si contra sunt la moda la noi pe orice topic .. :cool: , nu e corect ca dupa meciurile cu Brasov si Armatura ... sa fie laudat Badea (desi o merita ... probabil) , iar dupa catastrofa cu Tm. vinovatul e Rednic (ca el a adus jucatorii transferati :bad: )
Nu l-a invinovatit nimeni pe Rednic ...nu are rost sa mai discutam despre el, cand va reveni la Craiova , indiferent in ce calitate , o putem face....
S-au facut niste observatii si atat.... eu am scris doar ca Dobre si Mircea Ilie nu au ce cauta in acest lot , la fel ca de altfel ca si Borbely.
Ideea a fost ca Badea are si el dreptul la o perioada de gratie , macar pana la inceputul returului...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Oct 2004, 23:19

Vorbind "la rece" am pierdut doar un meci nu s-a crapat pamantul. Important anul asta este sa nu retrogradam si daca se poate sa intram in cupa UEFA castigand Cupa Romaniei. In rest ca terminam pe locul 4 sau 10 este acelasi lucru.
Ce mi-as dori ar fi ca echipa din sezonul viitor sa se cristalizeze sezonul asta si sa nu mai incepem fiecare campionat cu o noua echipa. Avem nevoie de minim 6-7 jucatori care sa joace impreuna 2-3 ani. Asta este singura noastra sansa (in viziunea mea) de a face o echipa competitiva cu bani putini.

D10

Mesaj de D10 » 17 Oct 2004, 23:30

E clar ca cea mai mare parte din vina este a lui Badea pentru echipa trimisa in teren. Stia jucatorii, stia care sunt treburile. Daca alegea alta formula de joc era posibil sa castigam. As vrea sa vaz si eu o data un 3-4-3 la Stiinta. Hehe! A dat prea multa importanta acestui meci! Si declaratiile dinainte:"daca nu castigam in acest meci distrugem tot ce-am facut pana acum, si etc." A fost precaut si fricos!
Io-te asa: Daouda, Mutica, Moti- Buhusi, Bundea, Plesan, Iordache - Frunza - Rubi, Borbely. Sa intre si aia tinerei pe parcurs. Si pe ei fratica! Asa: "ca, vai, ce meci important, ca sa vezi, c-o pati!" Fricosi tata, ca parca cu frica se face treaba. De ce n-a jucat ca nasu-su, ultradefensiv: 5-4-1?
Nu cred ca se pune problema Badea/Rednic in acest moment. Badea si-a asumat "mostenirea". Rednic o sa antreneze alte echipe si o sa se vada cine a avut dreptate. Badea e la inceput, o sa creasca cu echipa si nu cred ca putem emite pretentii la mari trofee. De fapt oricine ar veni nu am putea sa avem astfel de pretentii. Avem doar 2-3 antrenori in tara si nici unu' nu vine curand... Si chiar si asa, mie imi plac echipele mici care nu castiga din start, si care mai si clacheaza, dar carora nu le e frica de fotbal. Nu-mi place jocul la rezultat fratica!
Curaj Badita! Si-asa esti injurat oricum! Uimeste-ne! Joaca imprevizibil nenica! Ca de-aia ai venit: sa deblochezi echipa, sa zburde! Lasa tactica excesiva pe seama lui Cartu si Piturca. Acu' esti tanar: Profita!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 17 Oct 2004, 23:34

si ca imi adusa-si aminte de Cartu :)( , ce echipa a facut el la Galati cu jucatori refuzati de altii :-)

stelistii transpirara azi serios ca sa bata... in timp ce eu transpiram in ghrncea rugandu-ma sa nu luam vreo 10 :bad:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Oct 2004, 23:40

edmond citeste cu atentie ce am scris si uita-te la cursul mesajelor te rog...

inter:
nu e corect ca dupa meciurile cu Brasov si Armatura ... sa fie laudat Badea (desi o merita ... probabil) , iar dupa catastrofa cu Tm. vinovatul e Rednic (ca el a adus jucatorii transferati )

bogdan ii raspunde:
Nu stiu unde ai vazut tu ca l-a acuzat cineva pe Rednic dupa meciul cu Timisoara. Dimpotriva, a fost scandat de catre galerie numele lui Mircea Rednic si a fost ceruta demisia lui Badea

eu am zis:
bogdan nu a fost o chestie vehementa, dar edmond a intins o sageata... cred ca ai observat-o :)


edmond m-am referit ca ai intins o sageata catre rednic nu catre mine, in sensul ca il gasesti si pe el raspunzator intr-o oarecare masura pt infrangere... tocmai d-aia am spus nu a fost o chestie vehementa, ci doar o sageata...
asta ai spus tu: "deocamdata este nevoit sa foloseasca lotul construit de fostul antrenor..."
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Oct 2004, 23:45

inter scrie:Oricum ce am scris mai sus e o parere personala si nu vreau sa intru in polemici aprinse cu nimeni (cu atat mai putin cu tine :cool: ), dar sunt ofticat ca pe haimanalele din teren in *** ii doare de Stiinta .. si au mai avut si tupeul sa vrea sa faca greva ca nu-si incasasera ratele la contract :bad: , ca ei "jucasera" fotbal! :eek:

pt. handicapatii astia din teren trebuia sa-l avem propietar pe Siman ... sa-i sature asta de bani! :bad:
inter chiar te rog frumos sa te implici... pentru ca taci tu, mai tac si alti 2-3 care au aceeasi parere si uite asa au impresia altii ca au dreptate... ca numai eu sunt nebunul care ma cert cu ei...

d10 ma bucur ca poti sa recunosti si greselile lui pavel badea...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 18 Oct 2004, 00:00

Pai nu-nteleg, care e polemica? Sa ma bag si eu! Hehe!
White, ma cam deruteaza aprecierea ta: nu stiu cum s-o iau! Daca citeai cu atentie toate mesajele mele vedeai ca am fost obiectiv de fiecare data!
S-a facut o confuzie: manifestarea pe forum nu e aceeasi cu cea din tribuna: nu m-ai fi vazut niciodata strigand "Rednic pleaca!" si nici acum n-o sa ma vezi strigand "Pavel Badea!" aiurea-n tranvai!
Aici s-a taxat doar atitudinea galeriei, criticile de pe forum sunt doar niste pareri in dezbatere. Numai ca au fost percepute altfel...
Last edited by D10 on 18 Oct 2004, 00:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 18 Oct 2004, 00:04

D10 scrie:Pai nu-nteleg, care e polemica? Sa ma bag si eu! Hehe!
:)(

pai uite ca iar ajung la ce a spus edmond... iar zice ca ma introduc in discutii cu el... nu de mult imi zicea ca nu respect jucatorii si d-asta nu tin cu Universitatea... uite ca nici inter nu tine cu Craiova... si asta ziceam... sunt convins ca sunt multi care au aceeasi parere, tocmai d-asta am facut apel la ei... :)
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 18 Oct 2004, 00:09

D10 , nu avea cum sa intre Mutica... acesta este sanctionat pentru refuzul de a juca intr-un meci pentru satelit , in momentul in care Badea hotarase ca cei care nu au prea multe meciuri in picioare sa intre in acel meci... pentru ca oricum campionatul era intrerupt si ar fi trebuit sa dispute un meci amical.... Rubinelson lipsise aproape o saptamana de la antrenamente .... Nu prea vad cu cine sa adopte sistemul ala...dar timpul nu este pierdut... poate in meciul cu Rapidul...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 18 Oct 2004, 00:12

White , mai lasa-ma ca mi se face lehamite si renunt la forum..te las pe tine ca le stii pe toate...

D10

Mesaj de D10 » 18 Oct 2004, 00:14

O dam iar in Off-topic.
Asta e internetul: nu poate inlocui o discutie fata in fata. Sunt deficiente de comunicare. Sunt nuante care scapa. Nu cred ca intelegem 100% ce vor sa spuna interlocutorii.
Ideea e ca sa nu uitam ca sunt doar dezbateri de idei.

D10

Mesaj de D10 » 18 Oct 2004, 00:19

Io stiu ca nu putea sa-l bage pe Rubi pt ca lipsit (am zis in alt mesaj)- insa l-a pus pe foaie- iar Mutica poate fi iertat... Aici se vede un psiholog bun. Badea e tanar si poate gresi. Aia a fost doar o formula de echipa. N-am zis ca trebuia sa joace asa. Dar trebuia mai mult curaj. Badea nu e incorsetat de un renume, nu are nimic de aparat si de aceea ar trebui sa aiba mai mult curaj! Trebuie o doza de nebunie. Nu ca Panduru dar pe-aproape! Sa fim seriosi: nici nu retrogradam, nici nu castigam campionatul: sa vezi fantezie- asta-i multumirea!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 18 Oct 2004, 00:31

EDMOND_ scrie:White , mai lasa-ma ca mi se face lehamite si renunt la forum..te las pe tine ca le stii pe toate...
lehamite ai creat tu la altii si n-au mai intrat pe forum... stii tu prea bine la cine ma refer, asa ca las-o mai moale...

si nu te las pentru ca ai gramada de contraziceri in mesaje... nu esti in stare nici sa vezi macar o greseala a lui badea... peste tot ii gasesti scuze... daca iti aduci aminte pe finalul campaniei lui rednic am recunoscut, o sustin si acum, rednic a facut greseli... si nu numai una... a facut destule...

asta cu refuzatul dialogului este pentru ca nu ai ce raspunde... aceeasi situatie a fost aici pe forum si cu pacala... ai avut la un moment dat aceeasi atitudine ignoranta... probabil ca nu concepi sa nu ai dreptate...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 18 Oct 2004, 00:41

White, daca citesti parerea lui Edmond de pe alt forum ai sa vezi ca nu e chiar asa.
Mie nu mi se pare ca cineva ar fi trecut cu vederea niste greseli ale lui Badea.
Acum chiar nu cred ca cineva ar fi tacut cu privire la prestatia lui Badea. Doar ca i s-au gasit anumite circumstante. Circumstantele nu inseamna negarea greselii...
Daca votez acu' se schimba rezultatul? Hihi!
Last edited by D10 on 18 Oct 2004, 00:52, edited 1 time in total.

Închis