U CRAIOVA - POLI TIMISOARA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va cistiga meciul Universitatea-Poli ?

Bate Craiova! (normal...)
43
84%
meci egal.. ( ar fi culmea! )...
2
4%
castiga Timisoara ( imposibil ! )
6
12%
 
Total votes: 51

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 18 Oct 2004, 15:00

Sava scrie: 1. in momentul de fata nimeni, cea mai importanta grupare din Peluza Sud e Ultras si asta e un lucru bun.

P.S daca mai ai si alte intrebari de ex daca nu-ti iese o integrala te rog spune-mi si te ajut cu placere
1. e adevarat?
sau este o exgerare?

PS eu am trecut la derivate partiale... :)(
hai ca o sa-ti dau niste teme ca vad ca n-ai treaba :lol:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 18 Oct 2004, 15:05

LUTU scrie: PS eu am trecut la derivate partiale... :)(
hai ca o sa-ti dau niste teme ca vad ca n-ai treaba :lol:

a fost tendentios de aia l-am luat asa
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 18 Oct 2004, 15:06

LUTU scrie: 1. e adevarat?
sau este o exgerare?
eu consider in continuare ca sezione e cea mai importanta brigada... mai bine zis cea mai puternica...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 18 Oct 2004, 15:30

Sava scrie:in viziunea ta suporterii adevarati sunt cei pt care conteaza in primul rand culorile clubului, in viziunea altora suporterul adevarat poate fi cel care insoteste echipa la toate meciurile pe banii lui asadar expresia "suporter adevarat" e ambivalenta si nu prea ar trebui folosita.
Pe principiul asta inseamna ca Stiinta nu are maxim 5 suporteri adevarati (care au fost si la Zalau si la Brasov), ceea ce nu cred ca este adevarat.
Unii au trecut de vremea integralelor si in viata, din pacate, mai intervin si responsabilitati. As vrea sa mai fiu ca in vremea studentiei cand ne gandeam cu ce plecam in deplasare ca in rest timp aveam berechet. Daca nu ajung la toate meciurile Stiintei, nu inseamna ca nu ma consider suporter. Din cate stii Craiova are multi suporteri si in afara tarii. Chiar daca nu pot veni la meciuri, nu inseamna ca iubesc echipa mai putin decat tine sau decat mine.

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 18 Oct 2004, 15:35

bogdan-m scrie:
Sava scrie:in viziunea ta suporterii adevarati sunt cei pt care conteaza in primul rand culorile clubului, in viziunea altora suporterul adevarat poate fi cel care insoteste echipa la toate meciurile pe banii lui asadar expresia "suporter adevarat" e ambivalenta si nu prea ar trebui folosita.
Pe principiul asta inseamna ca Stiinta nu are maxim 5 suporteri adevarati (care au fost si la Zalau si la Brasov), ceea ce nu cred ca este adevarat.
Unii au trecut de vremea integralelor si in viata, din pacate, mai intervin si responsabilitati. As vrea sa mai fiu ca in vremea studentiei cand ne gandeam cu ce plecam in deplasare ca in rest timp aveam berechet. Daca nu ajung la toate meciurile Stiintei, nu inseamna ca nu ma consider suporter. Din cate stii Craiova are multi suporteri si in afara tarii. Chiar daca nu pot veni la meciuri, nu inseamna ca iubesc echipa mai putin decat tine sau decat mine.

n-ai inteles nimic din ce am spus, ceea ce faci tu e extrapolare!!!

uite concluzia: asadar expresia "suporter adevarat" e ambivalenta si nu prea ar trebui folosita.
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 18 Oct 2004, 15:43

Daca iti mai citesti o data mesajul, restul mesajului tau nu avea nimic in comun cu ceea ce am citat eu. Nu am scos nimic din contex. Dar per total nu vad rostul unor discutii legate de un adjectiv.
Eu am intuit la inceputul saptamanii ca, in ciuda rezultatelor, galeria nu va fi alaturi de echipa si de Badea. Asta cred ca este adevarata problema. Stiinta este o echipa de moral, care are nevoie de sprijinul suporterilor, nu poate juca precum Sportul sau National, indiferent de ce se intampla in tribune. Iar la meciul cu Poli AEK suportul suporterilor a lipsit...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 18 Oct 2004, 16:03

Sava scrie:

tot din curiozitate din a cata etapa nu a mai fost Rednic lucrat de jucatori si si-a putut pune in practica ideile tactice?
Asa discutam la infinit , pot sa spun si eu ca nu a castigat ,meciul asta pentru ca a fost lucrat de Buhusi, Frunza, Mircea Ilie , Dobre..etc..ca oricum nu au aratat nimic sambata...
Spun insa doar ca lui Rednic i-ati fi acordat credit la infinit , chiar daca am fi cazut in divizia B.... pe cand lui Badea nu i l-ati acordat nici macar o etapa...ati asteptat ( poate chiar cu infrigurare !!) primul esec si ati intrat grabiti pe forum sa ne scoateti ochii ... ca l-am vrut pe Badea...Deosebirea este ca eu ( dar cred ca si ceilalti ) nu am fost contra lui Rednic decat foarte tarziu..am postat proRednic inclusiv in timpul pregatirii de vara. Badea pregateste lotul pe care l-a construit si antrenat Rednic.... dupa pregatirea de iarna in care vor pleca probabil jucatori si vor veni altii , voi putea sa evaluez prestatia lui Badea.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 18 Oct 2004, 16:03

Bey fratilor, ma mirai cand intrai pe forum si vazui atatea pagini scrise pe topicu asta, crezui ca se purta un razboi in toata regula, si nu fusai departe. :)(
Pana la urma sa inteleg ca echipa asta nu mai are nimic: conducere, antrenor, valoare, suporteri, liniste si alte lucruri normale.
Cred ca ne trebuie un soc, si acela referitor la schimbarea patronului. Primaria sau cine o lua echipa(in afara de cainetoiu bineinteles :)( ) cred ca va indrepta situatia del a club. Cu dinel am ajuns mai rau ca pe vremea lui netoiu, trebuie sa plece ca daca nu nici Guso nu ne mai poate salva de la retrogradare ca acum 2 ani!!! :bad:

Maximus

Mesaj de Maximus » 18 Oct 2004, 16:42

Cel mai important este ca Badea sa constientizeze ca a gresit. La primul meu post dupa meci am facut o recenzie a greselilor pe care eu consider ca el le-a facut in acest meci.
Altfel, problema Badea-Rednic, asa cum am mai spus-o, are cauzele in alta parte...

Dan

Mesaj de Dan » 18 Oct 2004, 17:54

Vad ca s-au dezlantuit cei vrajiti de Rednic. N-am intrat pentru a-i combate, nici pentru a-l sustine pe Badea. Singurul lucru pe care vreau sa-l spun este ca sper ca Badea sa dovedeasca ca este la inaltimea pozitiei pe care si-a construit-o in club si sa nu plece urechea la ce zice unul sau altul pentru ca, vorba aia, cainii latra, caravana trece.
Daca e un luptator, Badea trebuie sa lupte pana la capat.
Singurul lucru pentru care nu l-as ierta niciodata pe Badea ar fi sa mai cedeze odata in fata celor care stau pe margine si dau din gura.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 18 Oct 2004, 20:13

ozzy scrie:
Pai de ce sa fi fost impotriva lui Rednic mai devreme? pentru ca a pierdut doar doua meciuri in returul trecut?
Sa fim seriosi, atacurile au inceput dupa prima infrangere, cea cu Sportul. Ca sa nu mai zic, ca si inainte erau deja zvonuri cu Piturca in Craiova etc...
Cred ca a mai spus-o cineva, daca Badea pregateste lotul construit de Rednic, atunci de ce nu-i multumim lui Rednic pentru victoria de la Brasov si pentru calificarea din cupa?
In plus, nimeni n-a cerut plecarea lui Badea, doar s-a subliniat ca nu neaparat din cauza lui Rednic am inregistrat rezultatele de pana acum
Exista destule motive pentru care puteam sa fiu impotriva lui , dar nu este relevant acum... Fac doar observatia ca a terminat pe patru cu lotul pe care l-a gasit aici...si ca am jucat si atunci fara curaj ( sa amintesc numai partida de la Timisoara , in superioritate numerica o repriza intreaga !) , in momentul in care a inceput sa schimbe s-a ales praful... continui sa spun ca jucatorii adusi sunt in general destul de slabi... unii au fosti adusi pe criterii absolut obscure... ( Mongu , Mircea Ilie , etc... nu are rost sa-i enumar pe toti )...

Este o controversa care practic nu isi are sensul , Rednic nu mai este aici si imi propun sa nu mai intru pe astfel de subiecte... Ce m-a deranjat este felul in care ati asteptat primul esec a lui Badea si ati sarit practic pe el... este valabil si in ceea ce te priveste..am vazut threadul deschis de tine cu cat de aproape este divizia B.... oare este mai aproape acum decat atunci cand a lasat Rednic echipa pe locul 14 ?
Ma intreb de ce nu ai deschis acest thread in acel moment ?
Nu astept un raspuns pentru ca stiu ca va fi dat in nota obisnuita , absolvindu-l pe fostul antrenor de toate pacatele...
Eu am incredere ca ne vom redresa si ca Badea va gasi in vacanta de iarna solutiile pentru a face la Craiova o echipa competitiva.

Lion
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 11 Sep 2003, 22:46

Mesaj de Lion » 18 Oct 2004, 20:40

Eu sper ca echipa sa mai castige 9 puncte din aceste 5 meciuri...dupa care in iarna cu o pregatire buna si cu cativa tineri olteni tranferati sa ne facem o echipa acceptabila.La Caracal sunt cativa jucatori buni(Bornescu,Ciuca,Dina,Velcovici...)plus cei de la echipa a doua(Vulpescu,Dananae,Bucur,Roman,Oprea,I Iordache si Feleaga).De jucatori tineri avem nevoie nu de gloabe si mercenari.
Trebuie renuntat la la cel putin 7 jucatori din lotul actual...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Oct 2004, 00:34

Lion , din cate am inteles chiar asta se va intampla ..in iarna se va renunta la o parte din jucatori.... si vor veni altii.... i-ai enumerat corect pe cei mai promitatori tineri de la Universitatea II ...cu mentiunea ca Vulpescu nu prea s-a remarcat ..nici nu a evoluat prea mult.... iti mai propun un nume...mijlocasul Ticlea care mie mi-a placut mult in meciurile pe care le-am vazut...este numai "inima" si ara terenul de la un cap la altul... in ceea ce priveste cei de la Caracal sunt ceva mai rezervat , as aduce mai repede pe Vintilescu de la Pandurii ... este un atacant mult peste ce avem noi ..cu exceptia lui Njock....

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 19 Oct 2004, 09:18

ozzy scrie:In plus, nimeni n-a cerut plecarea lui Badea, doar s-a subliniat ca nu neaparat din cauza lui Rednic am inregistrat rezultatele de pana acum
Cum nu s-a cerut plecarea lui Badea, cand s-a strigat "Demisia"?!
Ce poate fi mai evident?

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 19 Oct 2004, 11:16

ozzy scrie:
bogdan-m scrie:
ozzy scrie:In plus, nimeni n-a cerut plecarea lui Badea, doar s-a subliniat ca nu neaparat din cauza lui Rednic am inregistrat rezultatele de pana acum
Cum nu s-a cerut plecarea lui Badea, cand s-a strigat "Demisia"?!
Ce poate fi mai evident?
bai frate, sa mor eu, aveti un stil...ce ma iei pe mine cu ce striga galeria pe stadion? eu vorbeam de forumul asta si atat. Poti sa intelegi? Nu cred, ai fi inteles pana acum

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Închis