Gloria - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Gloria-Universitatea ?

Poll ended at 18 Oct 2004, 16:27

Victorie Universitatea
13
39%
Meci egal
6
18%
Victorie Gloria
14
42%
 
Total votes: 33

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 23 Oct 2004, 17:02

bogdan-m scrie:Important este ca revenirea Craiovei din final poate fi de bun augur pentru meciul cu dinamo II.
... doar daca revenirea asta a fost pe bune... n-am vazut meciul, deci nu ma pot pronunta in aceasta privinta...
Last edited by virus alb-albastru on 23 Oct 2004, 17:09, edited 1 time in total.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 23 Oct 2004, 17:07

Nici eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar nu inteleg de ce este asa presiune pe Badea. Dupa 3 meciuri (dintre care 2 victorii) i se cere demisia. Am pierdut la Bistrita si logic ca vina principala este a antrenorului. Dar de ce nu i se da de catre suporteri o sansa si lui Badea sa demonstreze ce poate? La rece vorbind, de cand a preluat echipa este la 0 la "adevar". Rednic a condus Stiinta pana la -5 la "adevar" si a fost permanent sustinut de galerie. De ce nu ar merita si Badea acelasi "tratament" din partea galeriei ca si Rednic?

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 23 Oct 2004, 17:09

sau era bazata pe "hai ma" cum scria un coleg forumist mai sus :bad:

dar daca esti condus cu 4-0 ... Badea trezestete ! ca nu mai tine!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2004, 18:03

ozzy scrie:ne bate Bistrita de ne c...m pe noi :o:
Ce anticipatie ai ? De ce nu joci la pronosport ?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2004, 18:05

Ultrase_20 scrie:aTAC de vis
Borbely : 2 ani ....3 goluri
Jerry Gane : plecat
Vigariu : are nr de fundas..intelegetil si pe el
M Ilie : creca a jucat 15 minute
[r]
Poate il roaga Dinel pe Sandoi sa-i dea golgheterul de anul trecut al Diviziei B de la Pandurii si care in acest retur a inscris singur mai multe goluri decat tot atacul Craiovei la un loc.
Last edited by DoRyN on 23 Oct 2004, 18:05, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 23 Oct 2004, 18:05

ne-au mancat ficatii cu putin noroc bateam cu 4-6
ultras+regie

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 23 Oct 2004, 18:06

Iar o luaram rau. Badea iar gresi tactica, zice ca vrea sa bata dar baga echipa defensiva. S-a vazut cand a bagat jucatori ofensivi am inceput sa dam goluri. Trebuie sa schimbam tot, de la patron la jucatori. :o:
Daca ne mai bat si cainiiII miercuri avem cea mai ratata echipa din Romania! :bad:

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 23 Oct 2004, 18:34

bogdan-m scrie:Nici eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar nu inteleg de ce este asa presiune pe Badea. Dupa 3 meciuri (dintre care 2 victorii) i se cere demisia. Am pierdut la Bistrita si logic ca vina principala este a antrenorului. Dar de ce nu i se da de catre suporteri o sansa si lui Badea sa demonstreze ce poate? La rece vorbind, de cand a preluat echipa este la 0 la "adevar". Rednic a condus Stiinta pana la -5 la "adevar" si a fost permanent sustinut de galerie. De ce nu ar merita si Badea acelasi "tratament" din partea galeriei ca si Rednic?
I-a cerut cineva demisia lui Badea? Sau prevezi tu ceva dupa meciul de miercuri!

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 23 Oct 2004, 18:45

Un salut trist tuturor , acum am ajuns de la Bistrita, EDMOND si AdrianR sin t pe drum la fel si Gonzo , dezamagire totala ,la final am discutat cu Neagoe si Badea ,,astia sint jucatorii pe care-i avem asta ne-a lasat Rednic , sint platiti regeste , sint cu platile la zi ,ce sa la mai facem , numai B-ul cred ca-i mai trezeste ""--astea au fost cuvintele lui Neagoe
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 23 Oct 2004, 18:49

mda trebuia sa arunce pe Rednic, ca altfel n-avea farmec!

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 23 Oct 2004, 19:09

DOMNULE Staicu ar fi bine sa ne lasi ,dai platile la zi ca sa nu faca memorii sa plece si sa-ti pierzi banii , acesti fotbalisti joaca la echipa asta numai pentru bani ,ei nu inteleg ca trebuie sa pui si suflet ,trebuie sa ,,mori pe teren ,, cine le face contractele le face prost ,invata de la gigi becalii ,dale contacte mici si PRIME DE OBIECTIV SI DE VICTORIE CONSISTENTE ,nu contracte fixe ca fac figuratie pe teren , domnule Rednic jucatorul care fuge pe teren cu capul in pamant si nu se uita unde paseaza , daramite sa respecte o anumita tactica , ala i-l numesti FOTBALIST ? , asa jucatori ai adus , e adevarat din putinii bani care i-ai avut dar cu prostii nostri de anul trecut am terminat pe 4 , degeaba i-l injura oamenii pe BADITA ,el saracu e manta de vreme rea , pe el i-l mai avem care pune suflet dar ce sa faca si el , am vazut ieri pe viu un antrenament la Reghin , a facut antrenament cot la cot cu ei , ar face fata oricind pe teren !
In rest ...dezamagire , AVEM NEVOIE DE OAMENI CU BANI CARE SA INVESTEASCA altfel....picam in B , staicu vinde jucatorii si echipa, i-si umple buzunarele si ajungem de rasul tarii si al bucurestenilor.
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2004, 19:15

suflet, suflet ...

Eu cred ca sunteti putin naivi :-)

Ce suflet o fi pus Zidane cand a renuntat la echipa nationala ?

Chestia cu sufletul nu are ce cauta aici. Este vorba doar de profesionism.

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 23 Oct 2004, 19:22

DoRyN sa sti ca pe multi dintre ei nici macar PROFESIONISI nu poti sa-i numesti , poate sint eu prea melancolic si de asta pun problema a pune sau a nu pune suflet , din punctul meu de vedere daca nu pun si suflet pentru culorile echipei mai bine sa plece
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 23 Oct 2004, 23:51

bogdan-m scrie:Nici eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar nu inteleg de ce este asa presiune pe Badea. Dupa 3 meciuri (dintre care 2 victorii) i se cere demisia. Am pierdut la Bistrita si logic ca vina principala este a antrenorului. Dar de ce nu i se da de catre suporteri o sansa si lui Badea sa demonstreze ce poate? La rece vorbind, de cand a preluat echipa este la 0 la "adevar". Rednic a condus Stiinta pana la -5 la "adevar" si a fost permanent sustinut de galerie. De ce nu ar merita si Badea acelasi "tratament" din partea galeriei ca si Rednic?
badea nu "se intilneste la terasa cu suporterii"
Am zis!!

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 24 Oct 2004, 00:40

După 3-4 la Bistriţa, Badea se gîndeşte la demisie
După înfrîngerea de la Bistriţa Pavel Badea a declarat: "Este normal să mi se ceară demisia, dar să nu se uite că eu am preluat echipa de doar trei etape. Alţi antenori nu au vrut să vină. Nu cred că este normal să fiu huiduit de nişte suporteri care acum şase luni îmi pupau picioarele". Antrenorul Craiovei a mai spus că "dacă nu vom cîştiga partida din Cupă cu Dinamo II, mă gîndesc să părăsesc echipa. Voi avea o discuţie cu jucătorii şi sper să ieşim din această situaţie

Nu cred ca este normal sa acuzi suporterii in momentul in care pierzi.Buni , rai, oricum ar fi ei, fi sigur domnule Badea ca tin cu echipa asta si la bine si la rau.
Nu ma numar printre simpatizantii de genul lui Gabi Blondu ( era un mic copil de trupa cand mergeam prin deplasari) dar sa stii ca nici eu nu m-am simtit prea bine dupa infrangerea asta rusinoasa. Si sa stii ca ma simt in momentul in care declari ce declari in conferinta de dupa meci.Nu ti-am pupat picioarele si nici nu o sa ti le pup vreodata . Fi sigur de faptul ca daca miercuri in cupa nu castiga echipa o sa-ti cer demisia tie si tembelului aluia de Staicu sa plece si sa ne lase in pace. Nu sunt fanul lui Rednic (asta specific pt. unii membrii de pe forum) ci sunt fanul UNIVERSITATII CRAIOVA si nu ma intereseaza decat sa avem rezultate si sa mai castigam si noi ceva.Badea pt mine mai are o sansa miercuri daca nu imi pare rau, asta e.
Am sa pup picioarele celor care se bateau ce Benfica de la egal la egal in semifinala cupei UEFA.Atat!!!

Închis