Gloria - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Gloria-Universitatea ?

Poll ended at 18 Oct 2004, 16:27

Victorie Universitatea
13
39%
Meci egal
6
18%
Victorie Gloria
14
42%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Gloria - Universitatea

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Oct 2004, 16:24

Dupa o noua suparare provocata suporterilor Universiatii prin infrangerea cu Timisoara, jucatorii alb-albastrii se deplaseaza pentru etapa a 11-a in patria lui Tata Jean. Analizand ultima "performanta" a ardelenilor, 1-4 in Stefan cel Mare, o victorie in fata Gloriei Bistrita nu ar fi imposibila. Tinand cont insa de faptul ca elevii lui Cirstea sunt mielusei in deplasare, dar lei pe teren prorpiu, intrebarea fireasca este daca avem dreptul sa speram macar la un punct... Ca suporteri ai Universitatii, evident vom spera in castigarea celor trei puncte puse in joc, gandind insa rational, acest lucru pare doar un vis... Juvetii au uitat de mult de spiritul oltenesc, de iubirea cu care suporterii inconjoara aceasta echipa... Pentru meciul de sambata viitoare, oltenii ar trebui sa isi aminteasca ca imbraca tricourile pe care cu ceva timp in urma le purtau oameni pe care astazi ii numim "legende"... Ar trebui sa isi aminteasca ca evolueaza sub culorile uneia dintre cele mai titrate echipe din Romania atat pe plan national cat si international... In ultima instanta ar trebui sa isi aminteasca ca jignesc intreaga suflare alb-albastra prin prestatia lor...
Sau poate avem noroc de o datorie neachitata catre Dinel Staicu, iar meciul se va reduce la o simpla menajare a catorva titulari bistriteni...
Last edited by WhiteBlue4Ever on 17 Oct 2004, 19:19, edited 1 time in total.
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

JustME

Mesaj de JustME » 17 Oct 2004, 16:38

:D speranta moare ultima dar ce speranta sa mai avem tinand cont ca bistritenii TREBUIE sa is ia punctele pierdute in fata cateilor inapoi` ... si ca prin miracol NOI jucam cu toti adversari cainilor in etapa urmatoare :D
bataia de joc din meciu cu poli e greu de digerat dar asumandu'mi inconstienta am votat VICTORIE ... noi suporteri inca mai credem jucatori s-au pierdut orice speranta ... sau poate tribulele mai mul ca sigur goale de la bistrita o sa ii motiveze pe jucatori si scaunele libere o sa fie pt ei un al 12'lea jucator ... se pare ca "baietilor nostrii" nu le place sa fie incurajati ... sau poate nu le prieste aerul de la craiova ... oricum sper sa ma insel si sa castige ... dar slabe sanse tata jan are un algoritm clar stabilit inainte de a incepe campionatu` in ceea ce priveste distribuirea punctelor ... iar craiova nu este o prioritate ... dar nu imi fac griji ca o sa castigam sigur in retur pe Ion Oblemenco si o sa incepem (pt a "n"-a oara) reconstructia echipei !!

oricum BAFTA baieti ... va meritati soarta ... nustiu dc ne chinuiti pe noi suporteri ... !!!???

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 17 Oct 2004, 20:58

Pe mine nu prea ma intereseaza meciul asta. Eu astept meciul cu rapid din etapa urmatoare sa vad de ce suntem in stare. Vreau sa vad daca chiar avem jucatori penibili sau daca suntem blatisti.
La Bistrita ma astept la o victorie a noastra cu 1-0, gol Njock(ramane de vazut daca va fi corecta sau nu :lol: ). Sper sa nu avem accidentati sau suspendati pt meciul din Banie cu rapid...

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 17 Oct 2004, 21:16

la modul cum joaca Gloria acasa , n-ar fi exclus sa ne-o furam ca Apullum :bad: .... ca pe ai nostri in [cenzurat] ii doare de fotbal!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 17 Oct 2004, 22:17

eu pronostichez o victorie a noastra, nu stiu? asa simt eu. Poate scapam si de prezenta lui Blondu
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

bogdan-m

Re: Gloria - Universitatea

Mesaj de bogdan-m » 17 Oct 2004, 22:28

WhiteBlue4Ever scrie:Juvetii au uitat de mult de spiritul oltenesc, de iubirea cu care suporterii inconjoara aceasta echipa...
Care iubire? Toate ziarele vorbesc numai de "iubirea" suporterilor pentru echipa la meciul cu Poli AEK.

Eu am incredere in echipa si cred ca vor castiga. Sunt suporterul Universitatii Craiova si la fiecare meci sper ca echipa sa castige. Sunt convins ca si ei vor. Ramane de vazut daca si pot.

JUVETE
membru
membru
Mesaje: 129
Membru din: 02 Mai 2004, 23:09

Mesaj de JUVETE » 17 Oct 2004, 22:38

AI INVINS CONTINUA , AI PIERDUT CONTINUA ,sper sa fie valabil si pentru suporteri , pentru cei care veniti la Bistrita , daca sinteti suporterii STIINTEI haideti sa-i incurajam , lasati de la voi si sa nu-i mai injuram , sa-i lasam sa se concentreze la joc , sa fim uniti si sa-i ajutam sa cistige ,haideti sa fim pozitivi , sa fim constructivi ,eu cred ca se poate ,trebuie sa luptam toti !
BADITA vine la cistig , asta va spun din sursa sigura , haideti sa-l ajutam !!!
Râde soarele-n fereastră, Duce vântul din CRAIOVA,

O iubire alb-albastră , Spre Ardeal şi spre Moldova!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Gloria - Universitatea

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Oct 2004, 23:21

bogdan-m scrie:Care iubire? Toate ziarele vorbesc numai de "iubirea" suporterilor pentru echipa la meciul cu Poli AEK.

Eu am incredere in echipa si cred ca vor castiga. Sunt suporterul Universitatii Craiova si la fiecare meci sper ca echipa sa castige. Sunt convins ca si ei vor. Ramane de vazut daca si pot.
bogdan o intrebare am... esti convins ca si cei din galerie vor acelasi lucru?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 17 Oct 2004, 23:29

Nu sunt convins deloc. Ba mai mult cred ca sunt "suporteri" in galerie care isi doresc ca echipa sa piarda pentru a fi schimbat ori antrenorul, ori patronul, ori nu stiu ce jucator. Eu nu vad asa viata de suporter. Singurul meci in care mi-am dorit ca echipa sa piarda este cel cu Nationalul din 2002. Dar atunci echipa lui netoiu trebuia sa se numeasca de fapt dinamo II. Sper sa nu imi mai doresc vreodata ca echipa mea favorita sa piarda, pentru ca sentimentul este groaznic.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 18 Oct 2004, 00:03

bogdan-m scrie:Nu sunt convins deloc. Ba mai mult cred ca sunt "suporteri" in galerie care isi doresc ca echipa sa piarda pentru a fi schimbat ori antrenorul, ori patronul, ori nu stiu ce jucator.
eu iti spun ca greseti aici... poate ca nu ma crezi, oricum eu mi-am facut datoria si ti-am zis... :) ramane ca baietii din galerie sa iti si demonstreze ca te-ai inselat...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 18 Oct 2004, 03:02

bogdan-m scrie:Sper sa nu imi mai doresc vreodata ca echipa mea favorita sa piarda, pentru ca sentimentul este groaznic.
sau, ma rog, sa piarda "cu cap"....adica daca e rost de vreo calificare in uefa, ca la meciul ala cu rapid.... dar, deja vorbesc de lucruri sfinte...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 18 Oct 2004, 09:16

WhiteBlue4Ever scrie:
bogdan-m scrie:Nu sunt convins deloc. Ba mai mult cred ca sunt "suporteri" in galerie care isi doresc ca echipa sa piarda pentru a fi schimbat ori antrenorul, ori patronul, ori nu stiu ce jucator.
eu iti spun ca greseti aici... poate ca nu ma crezi, oricum eu mi-am facut datoria si ti-am zis... :) ramane ca baietii din galerie sa iti si demonstreze ca te-ai inselat...
Nu am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui. Adica la urmatoarele meciuri galeria va fi langa echipa si o va incuraja? Daca ar fi asa chiar imi doresc sa ma fi inselat in privinta lor.

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 18 Oct 2004, 11:53

Hmmmmm.... exact cum banuiam:
Gloria - Univ.Craiova / duminica 24oct / ora 15.00 / in direct la :-x telesport :-x
Majoritatea iar o sa stam in fata monitorului ... asteptam vesti de la corespondentii nostri speciali... :-)
Last edited by virus alb-albastru on 18 Oct 2004, 11:57, edited 1 time in total.

radu_c

Mesaj de radu_c » 18 Oct 2004, 11:56

hai mah :bad: :bad: :bad:

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 18 Oct 2004, 12:48

sigur pierdem la bistita, chiar daca nu e aranjat meciul
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Închis