U Craiova - Rapid

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu rapidistii?

Poll ended at 30 Oct 2004, 15:18

Batem
23
59%
Egal
6
15%
Pierdem
10
26%
 
Total votes: 39

Gonzo

U Craiova - Rapid

Mesaj de Gonzo » 26 Oct 2004, 15:12

Sambata avem un meci extrem de dificil impotriva Rapidului avand in vedere situatia actuala din clasament a juvetilor. Meciurile impotriva Rapidului din ultimii ani au fost transate majoritatea in favoarea noastra indiferent de pozitia noastra in clasament fapt ce ne da o oarecare speranta inaintea meciului de sambata. Un atu al formatiei lui Lucescu jr. este faptul ca ei au batut toate cele trei formatii bucurestene, iar noi... speram ca echipa sa-si revina odata cu meciul de miercuri de la Pitesti si sa le aratam bucurestenilor ca au de cine sa se teama. Ar fi o mare bucurie a tuturor suporterilor olteni ca inaintea meciului cu Dinamo de peste doua saptamani sa avem deja "doua capete taiate in sac" si sa-i asteptam pe ei cu un stadion plin pt a-l taia pe al treilea :)(
De asemenea mai avem o revansa de luat fata de familia Lucescu, familie ce considera nu de mult timp ca 40.000 de olteni vin la stadion sa ii vada pe ei, acum echipa trebuie sa demonstreze ca oameni vin la stadion sa vada cel putin patru goluri in poarta Rapidului.
O alta revansa este cea a galeriei ce trebuie sa le demonstreze "celor care traiesc prin canale" ca mai au multe de invatat pt a forma o galerie ca a noastra.
Cu speranta ca sambata vor veni cat mai multi oameni la stadion, pt a fi alaturi de echipa la greu, si vor face o atmosfera care sa caracterizeze spiritul nostru oltenesc, iar echipa nu va fi mai prejos, nu putem decat sa strigam cat ne tin plamanii :

FORTZA STIINTA!!!!!!!! VICTORIE CRAIOVA!!!!!!!! :))
Last edited by Gonzo on 26 Oct 2004, 17:34, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Oct 2004, 15:27

Ii batem greu cu 2-1(NJock si Plesan pt noi) pt ca acest meci trebuie sa fie parte din revenirea noastra care incepe maine la Pitesti cu dinamoII.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 26 Oct 2004, 15:28

Meciul cu Rapid inseamna victorie pentru Stiinta.
1. In meciurile anti-bucuresti echipa a jucat destul de bine, indiferent de lotul de jucatori sau de pozitia in clasament.
2. In campionatul asta Rapid a jucat ca o cisma in deplasare. Desigur ca si Stiinta a jucat ca o cisma acasa.
3. Voi veni la meci, dupa o pauza fortata. Singurul meci la care am fost prezent pe stadion e cel cu CFR Cluj.
-

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Oct 2004, 15:29

bogho scrie:Singurul meci la care am fost prezent pe stadion e cel cu CFR Cluj.
Pai de aia nu castiga Stiinta ca nu te duci tu la meci. :)( Cum vii tu cum batem acasa, ai grija sa nu lipsesti la disputa cu rapidistii! :cool:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Oct 2004, 15:33

Eu zic sa venim la meci si sa incurajam echipa....trebuie aplaudati nu injurati....sper sa fie o atmosfera de derby mare...Fortza Stiinta ....2-1 :bad:

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 26 Oct 2004, 15:40

O sa vin la meci.
Eu unul, incerc sa ajung la fiecare meci, insa e mai greu cand stau mai mult prin afara tarii, decat in Romania. Oricum sunt in tara pana prin februarie, asa ca nu mai pierd nici un meci, cel putin de pe "Ion Oblemenco". Pacat ca sunt doar vreo 2.
-

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Oct 2004, 16:23

Eu as zice un 2-0 ca asa le place rapidistilor sa piarda :up:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 26 Oct 2004, 16:32

Dupa ce am vazut in Rapid - dinamo va fi foarte greu. Dar daca nu as crede in victoria Craiovei, nu as mai fi suporterul ei.

Sper sa-i vad pe baieti aratand in teren ambitia pe care nu prea ne-au lasat sa o vedem campionatul asta.

Si cum antrenor secund la Craiova este Eugen Neagoe, nu cred ca ar strica sa le mai aducem aminte rapidistilor cateva momente "glorioase" din trecutul lor :

"Neagoe, Neagoe,
A bagat Rapidu'n "B"!"

Uzzi

Trebuie sa batem neaparat !!!

Mesaj de Uzzi » 26 Oct 2004, 18:54

Fratzilor 2 victorii impotriva rapidului si a lui dinamo + cupa :razz: cred k ar schimba atmosfera si moralul jucatorilor, da oricum fara achizitii importante in iarna nu se va face nimic. De Staicu si Badea nu comentez !!! ( deocamdata)



FORTZZZAAA STIINTzA !! :(

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 26 Oct 2004, 19:01

Rapid vine la Craiova fara atacantii Daniel Niculaie (suspendat) si Sabin Ilie (suspect de ruptura musculara), de asemenea Constantin s-a operat azi National TV

cresc vizibil sansele noastre :up:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 26 Oct 2004, 19:05

Ai uitat ca il mai au pe Burdujan...
Si mai important decat indisponibilii lor ar fi sa vedem ce fac disponibilii nostri. Jocul va fi decis de cei care intra in teren si sper ca cei 11 ai nostri sa fie mai buni decat cei 11 ai lor.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 26 Oct 2004, 21:38

eu nu ami vad acea determinare fata de echipele bucurestene dupa meciul cu steaua, mai ales ca toti sunt numai din conjunctura echipieri ai Stiintei.
eu sincer sper la un egal
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 27 Oct 2004, 00:47

Simbata, in etapa a 12-a a Diviziei A
Meciul cu Rapid se joaca in nocturna
(C.S.)

Dupa sesizarea clubului Universitatea, conform careia noctunra stadionului „Ion Oblemenco“ nu ar functiona corespunzator, si incercarea de a devansa meciul cu Rapid la ora 15.00, o comisie a LPF, condusa de Alexandru Boc si Valentin Alexandru, a fost ieri la Craiova. Reprezentanti Ligii, alaturi de cei ai SC Electrica SA, Luxten si ai Primariei, au inspectat nocturna stadionului din Banie si au decis ca meciul se poate disputa in conditii normale, de la ora 20.15. Desi nu s-a anuntat oficial, clubul Universitatea intentioneaza sa lase intrarea libera la meciul cu Rapid. gds

THE LION KING

Mesaj de THE LION KING » 27 Oct 2004, 10:40

daca i-ar bate pe tiganii astia m-as impaca cu jucatorii :razz: , ii urasc pe cioroi cel mai mult...hai stiinta :))

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Oct 2004, 17:28

Meci televizat incepand cu ora 20:15 de postul TV Antena 1.

Închis