Apulum - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Alba-Iulia?

Poll ended at 06 Noi 2004, 22:47

Victorie
37
82%
Remiza
6
13%
Infrangere
2
4%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 05 Noi 2004, 15:24

Apulum - U Craiova, ora 14:00
Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Ispas Cojocaru, Nicolae Marodin (asistenţi) - Liviu Cincă (rezervă)
Observatori: Sorin Satmari, Valeriu Ioniţă
:o O fi rau? o fi bine? Sa speram ca nu va fi Brad Pitt in rolul principal :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 05 Noi 2004, 17:13

Nashpa momentul. Pregatiti-va de cartonase si penalty-uri intr-o veselie! Dar poate ca e mai bine asa. Oricum aveam trei jucatori care au cate 3 cartonase galbene. Mai bine il iau acum si stau cu argesul decat sa il ia cu argesul si sa stea cu cainii.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 05 Noi 2004, 17:18

vrem, nu vrem, tre' sa ii batem sa mai reglam un pic situatia in clasament, dar si la adevar.
-

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 05 Noi 2004, 17:42

Doar o rectificare! Lui Mutica nu i s-a desfacut contractul de munca , a fost o despartire pe cale amiabila, chiar vesela , daca ma uit la declaratia lui Mutica... " Ne-am inteles in privinta ruperii intelegerii. Domnul Staicu a fost baiat adevarat , mi-a dat banii pana in iarna."

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 05 Noi 2004, 22:43

pai asa a invatat el la machedoni sa discute cu "baieti de baieti"
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 06 Noi 2004, 13:22

Mutica a declarat : "N-o să mă crezi, dar sînt fericit! Serios, mă simt de parcă m-ar fi ofertat Barcelona. Numai cine a trecut prin ce am trecut eu poate înţelege de ce sînt aşa bucuros. Transferul la Universitatea a fost cea mai mare greşeală a vieţii mele, n-avea nici un rost să mai stau acolo. Era prea multă răutate, prea multă ranchiună, din partea unor oameni de nimic".
Sunt profund emotionat ca ne-a plecat o mare vedeta fara de care nu stiu cum o sa supravietuiasca Stiinta. Cu o groaza de bani in buzunar si o groaza de datorii catre publicul oltean datorita jocului prestat, Mutica pleaca spunand ca era prea multa rautate, prea multa ranchiuna, din partea unor oameni de nimic. "Omul de nimic" Badea a facut in viata mult mai multe decat marele jucator Mutica si nu a avut asemenea expresii la adresa jucatorului. Oricum daca tot a pomenit de Barcelona si tot pleaca spre vest ii doresc sa prinda un loc de titular la Auxerre... Lugoj! La mai mare Mutica si sa-ti aduci aminte peste ani ca ai avut o onoare pe care nu ai meritat-o : ai purtat tricoul Universitatii Craiova!

Bornwild

Mesaj de Bornwild » 06 Noi 2004, 16:18

bogdan-m scrie:Mutica a declarat : "N-o să mă crezi, dar sînt fericit! Serios, mă simt de parcă m-ar fi ofertat Barcelona. Numai cine a trecut prin ce am trecut eu poate înţelege de ce sînt aşa bucuros. Transferul la Universitatea a fost cea mai mare greşeală a vieţii mele, n-avea nici un rost să mai stau acolo. Era prea multă răutate, prea multă ranchiună, din partea unor oameni de nimic".
Sunt profund emotionat ca ne-a plecat o mare vedeta fara de care nu stiu cum o sa supravietuiasca Stiinta. Cu o groaza de bani in buzunar si o groaza de datorii catre publicul oltean datorita jocului prestat, Mutica pleaca spunand ca era prea multa rautate, prea multa ranchiuna, din partea unor oameni de nimic. "Omul de nimic" Badea a facut in viata mult mai multe decat marele jucator Mutica si nu a avut asemenea expresii la adresa jucatorului. Oricum daca tot a pomenit de Barcelona si tot pleaca spre vest ii doresc sa prinda un loc de titular la Auxerre... Lugoj! La mai mare Mutica si sa-ti aduci aminte peste ani ca ai avut o onoare pe care nu ai meritat-o : ai purtat tricoul Universitatii Craiova!
:razz: :razz: :razz: Bine zis bogdan-m :!:
Ceea ce e rau in ziua de azi,este faptul ca cei mai multi dintre fotbalisti nu constientizeaza faptul ca atunci cand i se ofera posibilitatea de a juca la un club ca Universitatea trebuie intai sa tremure de emotie gandindu-se la marii fotbalisti care l-au imbracat de-a lungul timpului.Probabil ca e o chestiune care pleaca de la conducerea clubului.Cred ca cei care conduc clubul ar trebui sa fie putin mai ......aroganti......cu eventualele "talente" succeptibile de a imbraca tricoul Stiintei.Celor noi veniti ar trebui sa li se faca o adevarata baza de date cu privire la istoria acestui club.Nu cred ca ar avea cineva de pierdut daca s-ar mutiplica o caseta video sintetizand :suporterul Craiovei,legendarii Balaci,Crisan,Lung,Deselnicu,ajungand pana spre zilele noastre la Iuda (Popescu) si Chivu.Sa vada acei jucatori cum nea Sebi Domozina (Dumnezeu sa-l ierte) urla pana numai putea si topaia in cabina de transmisie atunci cand Negrila le-a bagat "mortu" in casa la nemti.Sa aiba caseta un mixaj de imagini cand Tudor Gheorghe incepe sa cante :"Muicaaaaaaaa" si atunci eu cred ca vor incepe sa realizeze viitori jucatori ai Craiovei ce inseamna aceasta echipa.Eu zic ca e o chestie de luat in seama si care poate avea rezultate

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:01

19' centrare buna alui Buhusi pentru Njock, atacantul camerunez pierde startul si mingea este respinsa de un fundas al lui Apulum

16' centrare Dobre de langa Bar, respinge foarte bine Ciobanu, faza de atac a Craiovei se stinge

12' sut bun al lui Murgan de la 20 m, retine Turcas cu siguranta

10' centrare Frunza, Miclea acorda corner

8' Balauru liber in 6 m nu reuseste sa reia cu capul spre poarta lui Guso, pasa foarte buna alui Maier, ocazie mare de gol a gazdelor

6' incercare de lansare nereusita alui Bundea catre Frunza, se apara bine gazdele

3' incercare de angajare a lui Dobre catre Njock, atent Bumb respinge balonul

1' inceputul meciului

' Apulum: 12.Turcas - 2. Jercalau, 27. C. Ciobanu, 23. D. Miclea, 4. Bumb, 26. C. Bar - 21. A. Dumitru, 16. Iurisniti, 7. Paleacu - 24. Balauru, 14. Ov. Maier

Antrenor: Alex Pelici
Rezerve: 22. Fl. Cotora, 5. R. Cosma, 8. Nedelea, 9. Stanciu, 10. Galdean, 17. Chivescu, 25. I. Voicu
Absenti: A. Popescu, T. Moldovan (accidentati)

Craiova: 1. Guso - 25. Daouda, 17. Moti, 4. M. Iordache - 26. L. Dobre, 20. Bundea, 5. Murgan, 18. Lutu, 15. Buhus - 14. Frunza - 7. Njock
Antrenor: Pavel Badea
Rezerve: 12. Banica, 2. Vigariu, 3. Jovanovici, 11. Borbely, 21. M. Ilie, 23. L. Preda, 24. I. Iordache
Absenti: Plesan (suspendat), Bastina si Stoianof (accidentati)

' Arbitru: Alexandru Tudor (Bucuresti)
Asistenti: Ispas Cojocaru (Bucuresti) si Nicolae Marodin (Bucuresti)
Observatori: Sorin Satmari si Valeriu Ionita (ambii din Bucuresti)

' Alba Iulia - stadion Cetate


A inceput meciul..Doamne`ajuta!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2004, 14:02

Sa ne tii la curent :up:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:05

echipa de start:
1. Guso - 25. Daouda, 17. Moti, 4. M. Iordache - 26. L. Dobre, 20. Bundea, 5. Murgan, 18. Lutu, 15. Buhus - 14. Frunza - 7. Njock

kelu
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 02 Aug 2004, 05:46

Mesaj de kelu » 07 Noi 2004, 14:08

meciul este in direct pe national tv-in sfarsit am scapat de telesport-sper.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:09

"Ratare" a gazdelor...multa galagie pentru nimic "cea mai mare ocazie de pana acum"..eh pe draq :D

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:10

Primul corner pentru noi..

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:11

Deocamdata nu se joaca nimic...este inca devreme pentru concluzii...minutul 10

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2004, 14:12

Sut bun al lui Murgan de la 35 de metri..insa pe centru si portarul retine cu usurinta!

Închis