Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va invinge in meciul Universitatea-Dinamo ?

Universitatea
51
85%
Meci egal
3
5%
Dinamo
6
10%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 24 Noi 2004, 15:59

petre citeste asta:

Un fular alb-albastru peste faţă, câteva sute de înjurături şi 20.000 de huiduieli. Acesta e bilanţul trecerii lui Claudiu Niculescu prin Craiova care l-a iubit atât de mult. “Dacă mă urăsc atât, înseamnă că m-au iubit”, a spus Niculescu şi e singurul adevăr care i-a ieşit pe gură, înainte şi după meciul de duminică seara. Comparaţia cu Figo e justificată până la un punct. Dragă Claudiule, Figo a plecat de la Barcelona la Real pe bani mulţi şi albi. Tu ai părăsit echipa care te-a apropiat de glorie ca un câine care muşcă mâna stăpânului. Nu te face că nu înţelegi ce are lumea cu tine! Ai făcut un pact mizerabil cu Neţoiu şi ai plecat ca un laş, băgând bani murdari în buzunarul celui care a nenorocit echipa asta. De-asta te huiduie lumea, de-asta eşti arătat cu degetul şi eşti singurul plecat care are parte de un asemenea tratament. Gabi Popescu, Şoavă, Luţu şi toţi ceilalţi olteni care au părăsit în diferite epoci Bănia n-au avut nici cea mai mică problemă. Tu ai dezertat şi, la cinci minute de la sosirea în Bucureşti, erai deja câine până la moarte. Te-a surprins ce s-a întâmplat pe “Ion Oblemenco”? Te-a mirat că «Poştaşu’» a riscat câteva milioane de lei şi câteva zeci de [cenzurat] pe cârcă pentru a-ţi mai reteza din aroganţă? “Nu credeam că în România se poate întâmpla aşa ceva”, ai declarat zâmbind, după meci. Figo a păţit-o acasă, în finala Campionatului European. Sunt sigur că doar în faţa microfoanelor ai dat ochii peste cap şi ai mimat frica. Dacă «Poştaşu’» sau altcineva voia să te lovească, alegea orice alt moment, nu o reprezentaţie transmisă în direct de TVR 1, că nu e nimeni nebun să înfunde puşcăria pentru tine. Gestul suporterului oltean a fost infinit mai cuminte decât reacţia golănească a lui Mihalcea. Până la urmă, nu sunteţi voi de vină. Spiritul de miliţian, de killer al şoselelor, de pericol public şi de javră se impregnează imediat după ce semnezi un contract cu gruparea reprezentată de Borcea şi Dănilescu.


eso
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 16:00

Schatten scrie:Nu ma laud ma cu ei, ideea era ca sunt suporteri dinamovisti, mai multi sau mai putini cam peste tot prin tara. :)
De altfel sunt si foarte multe fun cluburi infiintate, poti gasi lista daca cauti un pic ;)
OOOOAU CAT SUFLET SI ADEVAR IN ACESTE CUVINTE :bad:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Noi 2004, 16:10

am spus-o si in avancronica meciului de duminica... intr-adevar dinamo este echipa cea mai urata in Romania pentru simplul motiv al felului in care exista... asta e un adevar incontestabil... apropos de ce scria in editie...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ago

Mesaj de ago » 24 Noi 2004, 16:12

Asa e m-am inselat ... Probabil un suporter cum este postasul ar insira nu numai echipele care au facut performanta ci si rezultatele din campionat din anii aceia.... vezi tu, de aia iti spun ca nu ve-ti intelege niciodata feomenul CRAIOVA. La noi fotbalul se simte, se traieste.Daca tu spui ca esti suporter si ca iubesti echipa uita-te in jurul tau la un meci din campionat si vezi catzi sunt ca tine ......

Schatten

Mesaj de Schatten » 24 Noi 2004, 20:42

Bene hai sa zicem ca te cred, si ca postasu ar fi in stare sa insire pe nerasuflate echipa craiovei din perioada maxima, meciuri etc. :)
Pina una alta mai trebuie sfatuit un pic cum e treaba asta cu celebritatea si declaratiile prin presa, ca nu e frumos sa minti penibil cand te vede atata lume.
Pai cam cat de mult sa te duca capu, cand dupa ce mai toata lumea aflase ca gestu lui a fost premeditat, ca a folosit o vesta de fotoreporter, sunt si imagini filmate cu chestia asta, si tu declari, ca nu a fost premeditat, ia venit asa pur si simplu si a intrat pe teren :)
Nu crezi ca e un pic penibil??:) Si aduce oarecum a prostie??....Adic ios mai hot asa da felu meu si nu avea cine sa ma vada ca am intrat cu vesta de fotoreporter si ca am asteptat in spatele portii si etc, hai ca i-am prostit si pe astia :))...lol...jenant.
La fel si cu faza cu jandarmeria, ba declara, si daca nu ma insel chiar pe forum aici am vazut niste citate, cum ca jandarmii au fost de treaba si nu l-au batutu, ca doar i-au spus ca e nebun si etc, ba ca l-au batut de l-au cocosat in duba, pai cum e pina la urma ?:))
Si de ce nu da in judecata si jandarmeria in cazu in care l-au batutu crunt asa cum sustine??
Sper sa ai explice avocatu ce sa spuna in instanta in cazu in care se judeca cu mihalcea, ca sa nu declare iar ca a fost un gest de moment si sa vina aia cu imaginile ca intra la marturie mincinoasa si iar ne amuzam :)

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 24 Noi 2004, 21:00

Bey Schatten , ce naiba sa discutam cu tine. Tu esti suporterul unei echipe care a strans la un meci de cupa cam 200 de suporteri.... esti suporterul unei echipe care fura, insala , mituieste arbitri,santajeaza,eludeaza legea ,esti suporterul echipei pe care suporterii romani , indiferent din ce regiune o urasc cel mai mult ! Nu este stadion in tara asta pe care sa nu fiti huiduiti ,de la Iasi pana la Timisoara , de la Oradea pana la Constanta....

Schatten

Mesaj de Schatten » 24 Noi 2004, 23:05

Si in acceasi nota obiectiva ca tine as putea zice si eu ca e normal frustrarea si complexele fac ravagii, si o tinem asa cat vrei tu :)
Da sunt si eu curios de o singura chestie, bun in campionat Dinamo a furat inselat si mituti de cand se stie, da in cupele europene ce a facut,de ex cand a eliminat in cupa campionilor Hamburgu campioana en titre tot furat a fost??

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Noi 2004, 23:28

bai tata calmeaza-te ma o data... pai complexat nu poti sa fii decat tu... e clar ca suntem unici in Romania, asta nu o poate contesta absolut nimeni... doar niste complexati ca voi care vorbiti de 10 mii de suporteri de parca ati vorbi de Santiago Bernabeu arhiplin :)(

iar legat de echipa... cum a fost cu acel 4-0 la arad intr-o ultima etapa a unui campionat mai de demult?... cand ne-ati depasit la golaveraj cu un singur gol... luat invers, aveati nevoie de un 4-0 la arad si l-ati obtinut... si nu uita, uta era o forta pe vremea aia, nu echipa de astazi... cum e cu asta?... acum inetlegi ura intregii Romanii asupra unei echipe care in loc sa bage capul in pamant de rusine pentru istoria pe care o are, e plina de ingamfare... alta treaba: nu mai departe de sezonul trecut... dinamo-Craiova 2-1... serea ne fura ca in codru si borcea iasa dupa meci mandru: "o sa mai treaca 10 ani pana sa mai bata Craiova in stefan cel mare"... intelegi ma de ce?

in europa iti spun eu ca tot furt a fost... cum si cupa campionilor a stelei tot furt a fost... si voi si auroilacii ati furat zeci de jucatori din campionatul intern, practic formati niste selectionate divizionare prin racolari de jucatori... normal ca nu e meritul vostru pentru ceea ce ati realizat... nici al stelei ca a casatigat CCE... e meritul jucatorilor furati din curtea unor echipe care sfidau dictatura lu` ceausescu...

tu stii ca Universitatea a fost amenintata cu desfiintarea daca nu pierdea un joc cu o echipa bucuresteana la Craiova? sa nu mai zic care echipa ca e lesne de inteles...

intelegi bai tata de ce sunteti absolut ridicoli prin faptul ca va laudati cu o istorie de care ar trebui sa va fie rusine si voi si stelistii :-)
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 24 Noi 2004, 23:28

O chestie relevanta o reprezinta scandarile de la un meci Farul - Bacau (de exemplu) care sunt de genul "m..e dinamo!". Si nu cred ca, in Romania, Constanta este singurul oras in care este injurata dinamo chiar daca nu are nici o legatura cu echipele care joaca in teren.
Oare de ce?

adi_mn

Mesaj de adi_mn » 25 Noi 2004, 00:50

Schatten scrie: De altfel sunt si foarte multe fun cluburi infiintate, poti gasi lista daca cauti un pic ;)
Ma miram eu de unde miroase a rahat pe forumul nostru. Pune vere virgula ca pute rau!

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 25 Noi 2004, 04:16

Schatten scrie: De altfel sunt si foarte multe fun cluburi infiintate, poti gasi lista daca cauti un pic ;)
fun=distractie,amuzament,veselie,batjocura,ridiculizare...
FUN cluburi intr-adevar cred ca ati infiintat multe....dar cate FAN cluburi avetzi? :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 25 Noi 2004, 08:09

Cand ati miscat in cupele europene ati facut-o cu jucatori furai din toata tara ( adusi prin santaj sau pe linie politica).
Din pacate pentru voi ati miscat dupa ce v-am aratat noi ca se poate. Fotbalul de performanta in Romania l-a inventat Craiova-Maxima.

ago

Mesaj de ago » 25 Noi 2004, 10:38

Jucatori luatzi cu japca caine, de peste tot si de voi si de sTEAUA. Insa daca aia amenintau cu armata :bad: la voi se santaja si se amenita cu dosarul la militie sau secu' :bad: . Istoria voastra este cea mai grea povara si nu o veti putea sterge niciodata .

Schatten

Mesaj de Schatten » 25 Noi 2004, 11:19

Uau cata ura :), da ce mai radeam daca Craiova ar fi fost infiintata tot ca club al MI si nu al Ministerului Invatamintului, cum ar fi disparut toata retorica asta a neputintei :))
Nu stiu am io vaga senzatie ca peste 20 de ani o sa purtam aceleasi discutii, si voi o sa fiti tot unde sunteti acu, pe ultimile locuri , daca nu cumva in B :)

P.S.
O chestie relevanta o reprezinta scandarile de la un meci Farul - Bacau (de exemplu) care sunt de genul "m..e dinamo!". Si nu cred ca, in Romania, Constanta este singurul oras in care este injurata dinamo chiar daca nu are nici o legatura cu echipele care joaca in teren.
Oare de ce?
Pentru ca la Constanta sunt foarte multi stelisti, multi dintre ei vin la fiecare meci al farului cu fulare cu steaua, iar galeria lor a fost foarte mult timp "infratita" cu cea a Stelei, daca nici macar atata lucru nu stii, chiar nu am ce sa discut cu tine :))

ago

Mesaj de ago » 25 Noi 2004, 11:35

Ocolesti ce te doare si "VA" doare si eviti subiecul. Deocamdata sunteti si veti ramane o ehipa urata. Noi avem 10 .000 -15 .000 de spectatori chiar daca suntem unde suntem iar frustati in fata voastra niciodata ca nu avem de ce.

Închis