Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine va invinge in meciul Universitatea-Dinamo ?

Universitatea
51
85%
Meci egal
3
5%
Dinamo
6
10%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Noi 2004, 21:55

ago scrie:ALO !!!! De cand nu mai intru vad ca sunt javre pe aci ...Ce draq vorbiti cu toti catzeii care dau lectii de " a fi suporter". Inca 2-3 si posteaza toata galeria astora :-x Pleca caine nu esti dorit aici!!!!
ooo... salut Ago... bine-ai revenit :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 23 Noi 2004, 22:01

Schatten , poti sa-mi spui si mie care a fost media de spectatori la meciurile sustinute de echipa ta acasa, anul trecut , in conditiile in care ati castigat campionatul ?
Si cati suporteri ati avut la meciul din cupa, cu Braila, meci jucat in Bucuresti?
Nu de alta, dar vad ca ai intrat pe forumul asta sa ne spui povesti. Maine poimaine o sa spui ca Dinamo este Scufita Rosie a campionatului ....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 23 Noi 2004, 22:46

Ultrase_20 scrie:
bogdan-m scrie:
AdrianR scrie:Nu-l mai bagatzi in seama pe satenul asta pt ca daca intr-o zi facu douazeci si ceva de mesaje intr-o luna face sase sute si devine moderator :)( :eek: :bad:
Iti dai seama cand va stringe 500 de mesaje si va ajunge suporter al Universitatii Craiova? :)(
O sa fie SHEF o:
pai lasati-l sa faca mesaje cit sa fie fan si apoi dam id-ul si ip-ul lui pe forumul lu dinamo si le aratam ca si un dinamovist poate fi suporterul craiovei. io zic sa ii faceti bucata. falsificati-i mesajele si faceti-l fan. ce o sa mai rid.
Am zis!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 24 Noi 2004, 08:39

EDMOND_ scrie:Schatten , poti sa-mi spui si mie care a fost media de spectatori la meciurile sustinute de echipa ta acasa, anul trecut , in conditiile in care ati castigat campionatul ?
Si cati suporteri ati avut la meciul din cupa, cu Braila, meci jucat in Bucuresti?
Nu de alta, dar vad ca ai intrat pe forumul asta sa ne spui povesti. Maine poimaine o sa spui ca Dinamo este Scufita Rosie a campionatului ....
Vad ca nu vrei sa raspunzi!?
Iti spun eu. In anul in care ati luat campionatul ati avut o medie de spectatori cam de 7000 de spectatori ) si asta destul de umflata de ziarele de sport ) , iar la meciul cu Braila ati fost putin peste 200 de suporteri, asa incat v-au dat clasa suporterii divizionarei B.
Asta este adevarul, nu veni sa ne povestesti aici ce visezi noaptea, sau ce ti-ai dori sa fie !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 09:06

Ma scotetil ma odata kkmas in el de DINAMOVIST...... :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 09:17

De ce razi la fiecare 2-3 propozitii?? mai vezi pe cineva ca rade?? :-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 09:32

Schatten scrie:Da ai dreptate marea majoritate ranjesc....eu rad pt ca ma amuz, nu am de ce sa ma enervez :)
Credeam ca razi....pt ca esti jalnik.......... o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 09:40

Hay gata cam nam ce sa vb cu tine..si suntem OFF TOPIC...aici se vb despre Craiova - dinamo....... :-x

ago

Mesaj de ago » 24 Noi 2004, 13:20

1. mutati topicul altundeva 2.caine, nu mai scrie lucruri pe care nu le crezi nici tu. Aveti o mana de ultrasi si in rest suporteri de okazie care vin cand merge echipa bine :bad: .Din stadionul ala plin de la meciul cu Manchester jumatate nu stiau cine a fost Dumitrache .

ago

Mesaj de ago » 24 Noi 2004, 14:47

Poti face sondajul asta in tara caine si in intreaga Oltenie si ti se vor spune echipele care au luat primul titlu si care au ajuns in semifinalele cupei UEFA. Faci confuzie intre o echipa hulita de o tara intreaga, o aberatie inventata de comunisti si oechipa care a fost si este iubita peste tot.CRAIOVA este un fenomen pe care voi nu il intelegeti.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Noi 2004, 14:58

ago scrie:Din stadionul ala plin de la meciul cu Manchester jumatate nu stiau cine a fost Dumitrache .
pai crezi ca el stie? :)( :)( :)(

"Oricum sper sa ne intalnim in finala,asta ca sa fie ceva public pe Manoliu,o finala cu National sau Sportu ar fi chiar de rahat"

pai cred si eu ca ar veni 10 mii de insi... vreau sa vad stadionul ala plin din meciul cu Manchester si la o finala de cupa a lu` dinamo... iti spun eu ca 3 sferturi din cei 50 de mii venisera sa vada pe manchester... daca nu vrei sa recunosti treaba asta, te minti singur... orice prost si-a dat seama de treaba asta...

"Nu ma deranjeaza deloc prezenta in numar marisor a brailenilor pe Dinamo, pentru ei un meci cu Dinamo in sferturile cupei e intradevar un meci mare "

idee nu era ca au venit multi braileni... ca au fost doar 600... ideea era ca voi ati jignit divizia a prin prezenta voastra la meci... vreo 300 de insi... si in serie C vin mai multi la stadion... :)(

PS sper sa nu te deranjeze ca ti-am raspuns, desi le sugeram tuturor sa te lase in basmele tale despre suporterii lui dinamo, insa pur si simplu esti amuzant :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Noi 2004, 15:21

Schatten scrie:
pai crezi ca el stie?
nooo n-am nici cea mai vaga idee cine a fost "mopsu" :)
felicitari atunci :)(
esti de admirat...

dar nu am inteles pana la urma cum a ramas cu numarul de suporteri ai lui dinamo la meciuri...
baieti eu zic sa fim mandrii ca a intrat un caine aici, pentru ca rar gasesti suporteri dinamovisti... la cati sunt de multi :)(

deh mah caine, daca nu ne-am nascut in ardeal... ata ete... n-avem norocul sa gasim dinamovisti peste tot... in bucuresti se gasesc mai rar... bine ca s-a inventat ardealul ca altfel dispareati de tot :)( :)( forza ardealu` !!!! :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Noi 2004, 15:44

Schatten scrie:Am dat ca exemplu ardealul, pentru ca acolo sunt aparent mai multi, as fi putut la fel de bine sa zic Constanta,Galati, Braila, Tulcea, Bacau,Iasi si lista poate continua :)
Fi convins ca si prin oltenia sunt suporteri dinamovisti,si cred ca lucru asta poate fi confirmat si de altii aici pe forum.
Vad ca incepi sa speri din ce in ce mai mult...pai deasta ai intrat caine prost...sa ne faci pe noi dinamovisti??

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 24 Noi 2004, 15:45

chestia cu ardealul este irelevanta pt caini, cel putin in Oradea esxista un singur tip care are si el o mica afacere si a vut bani sa=si fac un banner si astfel el zice ca are o grupare, dar lameciurile pe care echipa locala le-a jucat cu dinamo nu era nici macar 50 de suporteri, iar in rest sunt suporteri stelisti ( cei mai multi ) rapidisti, si ai stiintei, oricum sa nu se laude cu suporterii din ardeal ca sunt foarte putini
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 24 Noi 2004, 15:57

Florentin Petre a declarat că atacantul Claudiu Niculescu ar trebui să fie respectat pe suporterii olteni pentru ceea ce a realizat în perioada în care a evoluat la formaţia Universitatea Craiova.
"În primul rînd, Niculescu trebuie respectat pentru ceea ce a făcut la Universitatea Craiova. Ce dacă a plecat la Dinamo? Putea să plece în Afghanistan, oriunde. Aceasta este meseria noastră. Avem o viaţă profesională scurtă, a plecat şi el unde era mai bine. Ce ar fi făcut dacă ar fi rămas la Craiova?", a declarat Petre.
"Poate că l-a provocat şi Niculescu cu afirmaţiile sale, pentru că nu este normal să îţi fie frică atunci cînd mergi acasă, să îţi vezi părinţii, şi să îţi găseşti maşina stricată sau geamurile sparte", a spus Petre.
Întrebat cum ar fi reacţionat suporterul craiovean dacă Niculescu ar fi declarat înainte de partida cu Universitatea că seamănă cu Jennifer Lopez în loc de Luis Figo, Petre a răspuns: "Cred că l-ar fi invitat la masă, ca să îi facă o propunere indecentă".
Florentin Petre nu consideră normal gestul suporterului craiovean de a-l da în judecată pe Adrian Mihalcea, care a intervenit în ajutorul lui Niculescu, pentru faptul că l-a lovit. "Cînd a intrat pe teren, trebuia să îşi dea seama că o să se riposteze, pentru că putea să aibă orice în mînă: un cuţit, o piatră. Din cîte am înţeles, se ştia de dinainte că el va intra pe teren şi nu s-a luat nici o atitudine", a spus Petre.
Mijlocaşul dinamovist consideră că singurul vinovat pentru incidentul de la Craiova este suporterul oltean. "Nu ştiu dacă aş fi reacţionat ca Mihalcea. Lui Adrian i s-a părut că suporterul i-a aruncat cu ceva în faţă lui Niculescu, nu neapărat cu fularul acela. La nervi omul face multe", a spus fotbalistul.
:lol: :lol: :lol: :laughing:
Si asta micu era singurul jucator de la dinamo care merita putin respect. Pacat de el!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis